Stadion

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Raczejj
Posty: 145
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:11

Re: Stadion

#8426 Postautor: Raczejj » 17 marca 2024, o 21:32

Haron90 pisze:
Flagg pisze:Fanem PiSu nie jestem, ale zgodzę się, że akurat znajomość lub nieznajomość dyscypliny nie powinna tu być żadnym wyznacznikiem


Może i nie, ale jeśli już startuje po głosy społeczności żużlowej, to przyswojenie podstawowych informacji, które nie zabrałoby mu nie wiadomo ile czasu, powinno się rozpatrywać w kategoriach szacunku i poważnego podejścia do sprawy. Inaczej wychodzi tak jak wyszło to temu Panu, czyli jawne robienie z ludzi idiotów.

Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś.

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7514
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Stadion

#8427 Postautor: Cooper » 22 marca 2024, o 08:55

istred pisze:
A poza tym Motor poradzi sobie bez SSP (Orlenu czy Azotów, bo Bogdanki myślę,że nikt nie cofnie), w sensie tej siły już nie zatrzymacie :)

Pytanie co oznacza "poradzi sobie"?
Utrzyma w Ekstralidze? Pewnie tak. /Motor dostał się w do niej i utrzymał w odpowiednim momencie. Obecnie, ze względu na kontrakt telewizyjny, kluby pierwszoligowe wejście do tego grona jest nieporównywalnie trudniejsze.
Powalczy o medale? Być może.
Będzie bił się o najwyższe cele i utrzyma mistrzowski skład? Nie sądzę.



Jakub Kępa dla Sportowych Faktów:

W Lublinie taki problem nie istnieje. Struktura sponsorska jest u nas bardzo szeroko rozbudowana. Korzystamy ze wsparcia władz miasta Lublina i województwa lubelskiego.
Bardzo znaczącym, stałym i wymiernym źródłem dochodu są najlepsi kibice w Polsce, którzy karnety na sezon wykupują w kilka minut. Dla władz klubu to właśnie oni są najważniejsi, a ich oddanie i chęć wspierania drużyny pokazują, że zmierzamy w dobrym kierunku. Do tego dochodzi wsparcie szerokiej grupy prywatnych sponsorów z całego województwa, na czele ze sponsorami głównymi: Browarami Lubelskimi Perła, czy firmą Mastermedia. W tym roku dołączyła do nich największa firma transportowa w regionie, Pawtrans. Nasza strategia jest przemyślana, a budżet ma naprawdę szerokie zabezpieczenie. I najważniejsze: wsparcie spółek Skarbu Państwa stanowi 20-30 proc. naszego budżetu. Myślę, że nie ma mocniejszej odpowiedzi, a dane, które teraz zdradzam, definitywnie kończą ten temat.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Gelo pisze:Żuk (którego nie krytykuję jako prezydenta miasta) [...]

ezbeg
Kadrowicz
Posty: 1614
Rejestracja: 14 listopada 2016, o 17:35

Re: Stadion

#8428 Postautor: ezbeg » 22 marca 2024, o 09:08

Wyjaśnił, ale i tak nie zrozumieją. Bo łatwiej pisać głupoty niż pomyśleć.

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3361
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: Stadion

#8429 Postautor: kdsz » 22 marca 2024, o 11:29

W. Komarnicki: "To co miało pójść na piłke renczne, poszło w stronę zawodników"

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4285
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Stadion

#8430 Postautor: Torsen » 23 marca 2024, o 10:12

Cooper pisze:Jakub Kępa dla Sportowych Faktów:

I najważniejsze: wsparcie spółek Skarbu Państwa stanowi 20-30 proc. naszego budżetu. Myślę, że nie ma mocniejszej odpowiedzi, a dane, które teraz zdradzam, definitywnie kończą ten temat.

Ciekawe, czy ten udział uwzględnia "sponsorów indywidualnych" - obawiam się, że wątpię.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Awatar użytkownika
boxing
Kadrowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, o 22:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Stadion

#8431 Postautor: boxing » 27 marca 2024, o 09:48

A ja w kontekście przynajmniej teoretycznych finansowań stadionu mam pytanie. Nitro-minister wiadomo że nie dołoży grosza do stadionu. Miasto samo nie da rady. Niedawno czytałem, że Lublin - ponad 300tyś mieszkańców - ma schrony dla 3000 ludzi, a "miejsca schronień" dla 7000. PISuary na koniec kampanii sejmowej obiecywały rzecz jasna wszystko, ale opowiadali coś o dofinansowaniu jeżeli budowa będzie wpisana do Programu Inwestycji Strategicznych. No więc pytania:
Czy ta nasz "wielofunkcyjna hala z funkcją stadionu żużlowego" da się przeprojektować tak, żeby realnie stanowiła "schron" albo "miejsce schronienia" dla parunastu tysięcy ludzi?
Czy coś wyklucza taką dodatkową funkcję "schronu" albo "miejsca schronienia"?
Czy jeżeli da się przeprojektować aby stadion spełniał dodatkowo taką funkcję - to czy spełnia kryteria dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych?
Mini-zuzel w Lublinie i mamy co roku swojego Hliba a moze nawet Jonssona!

rumburaquee
Junior
Posty: 401
Rejestracja: 21 września 2021, o 10:32

Re: Stadion

#8432 Postautor: rumburaquee » 27 marca 2024, o 09:59

boxing pisze:A ja w kontekście przynajmniej teoretycznych finansowań stadionu mam pytanie. Nitro-minister wiadomo że nie dołoży grosza do stadionu. Miasto samo nie da rady. Niedawno czytałem, że Lublin - ponad 300tyś mieszkańców - ma schrony dla 3000 ludzi, a "miejsca schronień" dla 7000. PISuary na koniec kampanii sejmowej obiecywały rzecz jasna wszystko, ale opowiadali coś o dofinansowaniu jeżeli budowa będzie wpisana do Programu Inwestycji Strategicznych. No więc pytania:
Czy ta nasz "wielofunkcyjna hala z funkcją stadionu żużlowego" da się przeprojektować tak, żeby realnie stanowiła "schron" albo "miejsce schronienia" dla parunastu tysięcy ludzi?
Czy coś wyklucza taką dodatkową funkcję "schronu" albo "miejsca schronienia"?
Czy jeżeli da się przeprojektować aby stadion spełniał dodatkowo taką funkcję - to czy spełnia kryteria dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych?

Tak zrobią żelbetonowy dach zamykany;)

Awatar użytkownika
boxing
Kadrowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, o 22:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Stadion

#8433 Postautor: boxing » 27 marca 2024, o 10:01

:) może łatwiej będzie z żelbetowym fundamentem.
Post był na poważnie, czy da się stadion przeprojektować aby pod nim można zmieścić ludzi? Wzmocnione głębsze fundamenty, stropy żeby w razie zawalenia było to bezpieczne. I zyskało dodatkową funkcję i dodatkowe finansowanie. Na wschodzie mamy debila i głupie, dzikie albo wystraszone istoty żyjące pod jego rządami, więc nie wiadomo co jeszcze do Polski "wpadnie".
Mini-zuzel w Lublinie i mamy co roku swojego Hliba a moze nawet Jonssona!

rumburaquee
Junior
Posty: 401
Rejestracja: 21 września 2021, o 10:32

Re: Stadion

#8434 Postautor: rumburaquee » 27 marca 2024, o 10:26

boxing pisze::) może łatwiej będzie z żelbetowym fundamentem.
Post był na poważnie, czy da się stadion przeprojektować aby pod nim można zmieścić ludzi? Wzmocnione głębsze fundamenty, stropy żeby w razie zawalenia było to bezpieczne. I zyskało dodatkową funkcję i dodatkowe finansowanie. Na wschodzie mamy debila i głupie, dzikie albo wystraszone istoty żyjące pod jego rządami, więc nie wiadomo co jeszcze do Polski "wpadnie".

Stadion nad rzeką to raczej w ziemi za bardzo nie poryjesz.