Sezon 2006

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3367
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Sezon 2006

#1 Postautor: kdsz » 30 lipca 2005, o 14:30

Ponieważ w kliku topicach przewijają się wypowiedzi na temat planów/marzeń/oczekiwań na sezon 2006, więc postanowiłem nabić sobie kolejnego posta i otworzyć niniejszy temat. Proponuję podyskutować o przyszłorocznym składzie, budżecie, planach organizacyjnych itp. itd. etc. Naiwnie wierzę, ze może ktoś z GTW przedstawi strategię działania na kolejne lata.

Zapraszam do dyskusji

Awatar użytkownika
Talib
Zawodowiec
Posty: 1189
Rejestracja: 6 sierpnia 2003, o 15:28
Lokalizacja: Łódź

#2 Postautor: Talib » 30 lipca 2005, o 14:43

Z całym szacunkiem kdsz, może jednak powalczymy z Rzeszowem o awans :) ? Szkoda, że zamiast Kylmakoerpiego będzie musiał pojechać ZZ :) / Jensen :)/ junior. Co prawda, żadna z tych opcji nie gwarantuje sukcesu, ale ... to w końcu Święta Wojna.

Awatar użytkownika
Talib
Zawodowiec
Posty: 1189
Rejestracja: 6 sierpnia 2003, o 15:28
Lokalizacja: Łódź

#4 Postautor: Talib » 30 lipca 2005, o 15:06

Gawrzyk pisze:to Joonas nie jedzie ? Dobrze, że powiedziałeś, już dzwonię do niego żeby odwoływał rezerwacje na samoloty :cry: :cry: :? :? :? :shock: :shock:


Nadinterpretuje Pan, szanowny Panie Kierowniku moje wypowiedzi. Czy ja gdzieś napisałem, że "Joonas nie jedzie"? Opisałem jedynie moje przypuszczenia dotyczące jego miejsca w składzie i nic ponadto, jeśli się myliłem gratuluję Tobie i angielskim oraz szwedkim lekarzom, którzy raz na zawsze rozwiązali problem zwichniętego barku. No chyba, że był wybity :lol: , ale wówczas śmię zaprotestować, ponieważ w polskiej ortopedii nie istnieje takowe pojęcie ... no ale tutaj jest miejsce na angielsko-szwedzkie odkrycia poznawcze.

Awatar użytkownika
sadychor
Kadrowicz
Posty: 1798
Rejestracja: 12 kwietnia 2005, o 16:16

#5 Postautor: sadychor » 30 lipca 2005, o 15:07

W związku z upałem i mi się w głowie pomerdało, więc oto moje marzenia odnośnie budowania składu:
Seniorzy-G.Knapp,P.Staszek,T.Piszcz,D.Jeleniewski,S.Trumiński,A.Pietraszko-kolejność wg priorytetu negocjacji kontraktowych.
Juniorzy-Kacper Kępa,szkółkowicze,Krzysztof Dominiczak,Krzysztof Wrona-Kacper wracaj :!: ,Krzysiu D.-przestań się bać mijanek,Kszysztofie W.-rozwiń swe skrzydła :mrgreen:
Obcokrajowcy-Lee Richardson,Joonas Kylmaekorpi-niewiadomo co GKSŻ wymyśli z dopuszczalną liczbą obco w skałdzie podczas meczu, ale zobaczyć tych dwóch w jednym spotkaniu to chyba marzenie większości kibiców.
Klub-Tak jak pisał Gawrzyk. Do roboty Panowie figuranci, dosyć zwalania wszystkiego na 2-3 osoby. A jak Się Wam nie chce, wysupłajcie fundusze na ludzi którzy będą to robić odpłatnie za Was.
Obrazek
Lublin miastem specjalistów teoretyków pozostających w wiecznej opozycji

Awatar użytkownika
Talib
Zawodowiec
Posty: 1189
Rejestracja: 6 sierpnia 2003, o 15:28
Lokalizacja: Łódź

#7 Postautor: Talib » 30 lipca 2005, o 15:13

Gawrzyk pisze:
Talib pisze:
Nadinterpretuje Pan, szanowny Panie Kierowniku moje wypowiedzi. Czy ja gdzieś napisałem, że "Joonas nie jedzie"?


nie no skÄ…d:
"Szkoda, że zamiast Kylmakoerpiego będzie musiał pojechać ZZ / Jensen / junior."


Nadal podtrzymuję swoje zdanie: nigdzie nie napisałem, że "Joonas nie jedzie". A skoro bieresz moje dywagacje za wyznaczniki polityki kadrowej klubu, to cóż ... :) Niezmiernie mi miło.

Awatar użytkownika
kilar
Trener
Posty: 3008
Rejestracja: 7 lipca 2004, o 00:29
Lokalizacja: Lublin City

#8 Postautor: kilar » 30 lipca 2005, o 15:13

A czy to wazne, czy Joonas jedzie, czy nie. Przeciez u siebie bedzie nam ciezko o wygrana, a tym bardziej na wyjezdzie. Lepiej zaoszczedzic (jak to zawsze u nas) te pare zl, w koncu przeciez zalozenia przedsezonowe zostaly zrealizowane w 100 %, baaaaaaaa nawet mozna powiedziec, ze prawie otarlismy sie o extralige.


Pozdro

Awatar użytkownika
Talib
Zawodowiec
Posty: 1189
Rejestracja: 6 sierpnia 2003, o 15:28
Lokalizacja: Łódź

#10 Postautor: Talib » 30 lipca 2005, o 15:59

Gawrzyk pisze:Talib mam coÅ› dla Ciebie do poczytania.

http://www.joemonster.org/article.php?sid=4891

:wink:


Złośliwy jesteś, panie Gawrzyk :) . A złośliwość idzie w parze z inteligencją, czy tylko z wiekiem? A może również z wiedzą? Zagwarantuj na tym forum, że Kylmakoerpi wystartuje w pierwszym meczu z Rzeszowem, który odbędzie się 7 sierpnia 2005 na torze przy Zygmuntowskich. Zaznaczam, że ZZ za ww. (w/w) zawodnika oraz przełożenie meczu nie wchodzi w grę (kratka Perełek?). A jak chcesz to podbij swojego bębenka i zagwarantuj, że zdobędzie np. 10 punktów :) (druga kratka?).

sebakowalczyk

#11 Postautor: sebakowalczyk » 30 lipca 2005, o 16:03

Talib pisze:Z całym szacunkiem kdsz, może jednak powalczymy z Rzeszowem o awans :) ? Szkoda, że zamiast Kylmakoerpiego będzie musiał pojechać ZZ :) / Jensen :)/ junior. Co prawda, żadna z tych opcji nie gwarantuje sukcesu, ale ... to w końcu Święta Wojna.





skąd mozesz wiedziec ja pojedzie jensem z rzeszowem wiadomo ze przez jego problemy sprzetowe i zle jezdził na poczatku sezonu a teraz robi komplety w dani wiec trzeba mu zaufac moze teraz dobrze pojedzie :roll:

Awatar użytkownika
Talib
Zawodowiec
Posty: 1189
Rejestracja: 6 sierpnia 2003, o 15:28
Lokalizacja: Łódź

#12 Postautor: Talib » 30 lipca 2005, o 16:04

sebakowalczyk pisze:
Talib pisze:Z całym szacunkiem kdsz, może jednak powalczymy z Rzeszowem o awans :) ? Szkoda, że zamiast Kylmakoerpiego będzie musiał pojechać ZZ :) / Jensen :)/ junior. Co prawda, żadna z tych opcji nie gwarantuje sukcesu, ale ... to w końcu Święta Wojna.





skąd mozesz wiedziec ja pojedzie jensem z rzeszowem wiadomo ze przez jego problemy sprzetowe i zle jezdził na poczatku sezonu a teraz robi komplety w dani wiec trzeba mu zaufac moze teraz dobrze pojedzie :roll:


Zapytaj Gawrzyka

Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1655
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

#13 Postautor: _piotrusss » 30 lipca 2005, o 16:19

Talib, nie dość że robisz z siebie nie powiem kogo, tymi beznadziejmymi wypowiedziami to jeszcze calkiem odszedłeś od tematu.

Moim zdaniem podstawa składu na przyszły sezon to porządny obcokrajowiec, na miare Richardsona i Karlssona. Przekonaliśmy się już, ze naprawdę porządny stranieri to motor napędowy dla całej drużyny.
Do tego warto byłoby ściągnąć jakiegoś walczaka typu Grzesiek Knapp. Chyba nie ulega wątpliwości, że zostaje Daniel.
Jeśli chodzi o juniorów to myślę, że Krzysio Dominiczak, Adrian Śmieja i Kacper Kępa (wróć!) to nie będzie tragedia. Nie ma sensu wydawać dużo kasy na juniora.
Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski

Awatar użytkownika
Talib
Zawodowiec
Posty: 1189
Rejestracja: 6 sierpnia 2003, o 15:28
Lokalizacja: Łódź

#14 Postautor: Talib » 30 lipca 2005, o 16:22

_piotrusss pisze:Talib, nie dość że robisz z siebie nie powiem kogo, tymi beznadziejmymi wypowiedziami to jeszcze calkiem odszedłeś od tematu...


A to przepraszam, że Cię uraziłem. Napisałem cos niezgodnego z prawdą?

:lol: :lol: :lol: (a propos OT i Twojej odpowiedzi w następnym poście)...
Ostatnio zmieniony 30 lipca 2005, o 16:27 przez Talib, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1655
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

#15 Postautor: _piotrusss » 30 lipca 2005, o 16:25

Talib pisze:
_piotrusss pisze:Talib, nie dość że robisz z siebie nie powiem kogo, tymi beznadziejmymi wypowiedziami to jeszcze calkiem odszedłeś od tematu...


A to przepraszam, że Cię uraziłem. Napisałem cos niezgodnego z prawdą?

Może odpowiem w Twoim stylu... Ja nie napisałem, że "Talib napisał coś niezgodnego z prawdą". Koniec tematu, dosyć tych OT...
Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3367
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

#16 Postautor: kdsz » 30 lipca 2005, o 16:54

Uważam, że w przyszłym sezonie w naszych barwach powinni bezwzględnie zostać Jeleń oraz Pietraszko, natomiast definitywnie pożegnałbym się z Kloszardem, Jensenem oraz kimś z pary Dominiczak-Śmieja.

Kylmakorpi to fajny gość, natomiast widzę dla Niego rolę tylko drugiego obcokrajowca w drużynie. Zwyczajnie zawodnik który dobrze spisuje się jedynie na przyczepnym torze, nie może być liderem zespołu i lokomotywą ciągnącą wynik. Miejsce pierwszego obco powinien zająć pewniak w stylu Richardsona lub Karlssona i Ci dwaj panowie są moimi faworytami.

Wariant I z silnym juniorem “z zewnÄ…trz”:
- Richardson/Karlsson
- Jeleniewski
- Pietraszko
- Trumiński
- Piszcz
- mocny junior
- pozostali młodzieżowcy, czyli Kępa[?], Klimek, Śmieja/Dominiczak, Polak

Wariant II z przyzwoitym składem seniorskim:
- Richardson/Karlsson
- Jeleniewski
- Pietraszko
- Piszcz/Trumiński
- krajowy lider
- młodzieżowiec
- młodzieżowiec

Uważam, że podane wyżej składy gwarantują nam ciekawy sezon, wyrównane mecze przy Zygmuntowskich i miejsce w półfinale. Są jednak za słabe by rywalizować o awans [do tego potrzebny jest zarówno mocny junior na średnio 8-10 punktów i lider z prawdziwego zdarzenia]
Ostatnio zmieniony 30 lipca 2005, o 18:39 przez kdsz, łącznie zmieniany 2 razy.

max3
Zawodowiec
Posty: 1242
Rejestracja: 20 listopada 2002, o 23:16
Lokalizacja: lublin

#17 Postautor: max3 » 30 lipca 2005, o 16:56

Przy dwoch obcokrajowcach to nasz skald na sezon 2006r. widzial bym nastepujaco:
1.Karlsson/Lee Richardson-startowiec
2.T.Piszcz -waleczny jezdzacy zespolowo zawodnik
3.D.Jeleniewski/P.Staszek./Pietraszko/Truminski-dobry startowiec
4.Joonas Kylmaekorpi -walczak gwarant 10 punktow
5.M.Kuciapa tu musi byc gwarant na 12 punktow innego zawodnika nie widze na to miejsce
6.T.Shmidt
7.Smieja/Kepa/Dominiczak/Klimek/
Uwazam ,ze ten sklad gwarantuje nam walke o awans do extraligi i jest w naszym zasiegu .Na lepszych zawodnikow nie mamy co liczyc.

Pebas
Szkółkowicz
Posty: 233
Rejestracja: 19 maja 2005, o 13:56

#18 Postautor: Pebas » 30 lipca 2005, o 17:15

Jeśli mnie pamięć nie myli to przed tym sezonem Pater Karlson wypowiadał się że kończy karierę w tym roku. Dobrze pamiętam czy może w błędzie jestem? Bo jeśli kończy to nie ma sensu rozwodzić się nad jego kandydaturą. Tak samo z Kuciapą. Podpisał chyba na dwa lata ? Baran, Stachyra też ?

Awatar użytkownika
Fork
Zawodowiec
Posty: 1217
Rejestracja: 13 marca 2005, o 11:40
Lokalizacja: Koziego Grodu

#19 Postautor: Fork » 30 lipca 2005, o 17:22

Ej mam pomysl to moze porozmawiajmy co bedzie za 5 lat :?
Jeszcze sezon sie nie skonczyl !!!
A poza tym jezeli nie odpuscimy meczu z Rzeszowem :D:D, to moze awansujemy do finaly play-off :D :D :D ....
A wtedy Truminski czy Pietraszko nie bedzie nam potrzebny :lol:
Ostatnio zmieniony 30 lipca 2005, o 18:46 przez Fork, łącznie zmieniany 1 raz.
trening czyni mistrza.

Awatar użytkownika
kilar
Trener
Posty: 3008
Rejestracja: 7 lipca 2004, o 00:29
Lokalizacja: Lublin City

#20 Postautor: kilar » 30 lipca 2005, o 17:55

Znow panuje taki optymizn jak przed rokiem...KTO DO TZ :?: :?: W skladzie widzielismy Wardzale, Koscieche (kto tam jeszcze byl..) i np.Smitha, ale z czasem juz tylko Osumka,czy nawet HUCKE :shock: :!:. Podobnie bedzie i w tym roku, wiec ja bym nie liczyl ze Karlsson wroci, skoro teraz nas na niego nie bylo stac, to za rok napewno bedzie (tak :?: :?: :shock:). Jakos mi sie nie wydaje. Trzeba zachowac umiar, a nie bujac w oblokach, bo jeszcze do klubu nie przyszedl zaden dobry wujek i nie wylozyl duzych $$$ na stol.
Mowiac krotko - na Knappa i Staszka nie licze (obaj bardzo dobry sezon w GTZ, wiec po pierwsze ich "akcje poszly w gore", wiec juz nie beda to tani zawodnicy, a po drugie Grudziadz nie pusci ich tak latwo). Truminski - jestem za tym, aby za rok jezdzil u nas. Seba to Seba - zawsze swoj i w lidze pokazuje sie z dobrej strony. Moze nie jest to zawodnik na komplety, ale swoje w druzynie by zrobil...tylko, czy zechce tu jezdzic :?: :?:. Jelenia, Focusa i Piszcza oczywiscie zostawilbym na nastepny rok. Frankowi bym podziekowal, gdyz u nas wychodzily mu meczy tylko ze slabeuszami (Krosno i Opole) i nawet niezle punktowanie na wyjazdach mnie nie przekonuje do niego :roll:. Sklad seniorski uzupelnilbym jednym zawodnikiem z 3-jki: Fijalkowski, Wardzala, Stojanowski.
Na pozycji juniorow oczywiscie zostaja: Kepa( :?: :?: :?: ), Smieja/Dominiczak + Schmidt lub ewentualnie jakis junior z Gorzowa np. Gluchy, Brzozowski.
Obcokrajowcy - Joonas na pewno i moze np. udaloby sie jeszcze zakontraktowac Gafurowa, bo jak napisalem wyzej, na Karlssona nie ma co liczyc, a tymbardziej na Lee.

Takze sklad oparty na zespole z tego sezonu, z bardzo malymi zmianami. Jezeli nie ma $$$ w klubie, to trzeba szukac jak najtanszych rozwiazan, a wydaje mi sie, ze zawodnicy, ktorych wymienilem jako potencjalne wzmocnienie, nie sa drodzy, tymbardziej, ze nie budujemy skladu na extralige. Trzeba troszeczke wzmocnic zespol, zeby nie walczyc do ostatniej kolejki o utrzymanie, tylko jezdzic na poziomie tegorocznego Grudziadza (czyt. dobry ligowy sredniak).


Pozdro

Awatar użytkownika
sadychor
Kadrowicz
Posty: 1798
Rejestracja: 12 kwietnia 2005, o 16:16

#21 Postautor: sadychor » 30 lipca 2005, o 18:31

Fork pisze:Ej mam pomysl to morze porozmawiajmy co bedzie za 5 lat :?


Jak tak bardzo chcesz... Za pięć lat Fork nauczy się pisać bezbłędnie i ewentualnie zacznie respektować chęć do dyskusji, którą prezentują inni forumowicze. I będzie milczał, gdy nie będzie miał nic ciekawego do napisania w jakimś temacie. :evil: :evil:

PS To pewnie przez pogodę jestem taki drażliwy :evil:
Obrazek
Lublin miastem specjalistów teoretyków pozostających w wiecznej opozycji

Awatar użytkownika
boxing
Kadrowicz
Posty: 1711
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, o 22:15
Lokalizacja: Lublin

#22 Postautor: boxing » 30 lipca 2005, o 18:58

Sklad osobowy teamu w 2006 roku zalezec bedzie zarowno od budzetu klubu, jak i od zmian regulaminowych. Wariant hiper-optymistyczny (wprawdzie brak przeslanek na jego spelnienie) to wysoki budzet i 2 obco w meczu (moze i bez ograniczen dla jezdzcow GP), a wtedy w skladzie chcialbym widziec zarowno Joonasa, jak i Lee Richardsona, ktory dobrze sie u nas czul, zas w Zielonce wielokrotnie dawano mu do zrozumienia, ze zawodzi oczekiwania, byly tez niesnaski na temat renegocjacji kontraktu (chodzilo o liczbe spotkan gwarantowanych). Jezeli 2 obco w meczu, ale budzet bedzie przecietny albo Lee z innych wzgledow nie bedzie mogl u nas startowac, to warto pomyslec o Alesie (nie Lukasie!)Drymlu, ktory gwiazda nigdy nie byl i nie bedzie, ale bardzo skutecznie i solidnie punktuje i w Anglii i w Szwecji. Pozostaje jeszcze kilka kandydatur, m.in. mlody Lindgren czy tegoroczny "Rekin" Gafurow, ktory ponoc tez niezle szaleje na torze, a moze nie bedzie mial kosmicznych oczekiwan finansowych. Liczba obco wplynie tez na sytuacje na rynku seniorskim, bo sporo seniorow nie zalapie sie do skladow. W tym roku Czestochowie nie byli potrzebni ani Czerwinski ani Szczepaniak, a to jedni ze skuteczniejszych jezdzcow 1 ligi! Drugi obco moze "zluzowac" takich jezdzcow jak Krzyzaniak, Robacki czy coraz starszy Drabik...Pewnie krajowi jezdzcy zejda ze swych zadan finansowych - pytanie, czy beda do wziecia dla nas, bo nawet w 1 lidze nie jestesmy potega finansowa i jest pare bogatszych teamow. Oby nam sie udalo trafic z transferem tak, jak Ostrow trafil ze Szczepaniakiem...Jak sie dobrze poszuka to moze cos sie wybierze - wazne, zeby powstalo lobby "na 2 stranieri" bo bez tego nie wierze w zadne ciekawe transfery. Pozdrawiam :D
Mini-zuzel w Lublinie i mamy co roku swojego Hliba a moze nawet Jonssona!

Awatar użytkownika
Irek
Posty: 16
Rejestracja: 12 września 2004, o 13:16
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#23 Postautor: Irek » 30 lipca 2005, o 19:17

Pebas pisze:Jeśli mnie pamięć nie myli to przed tym sezonem Pater Karlson wypowiadał się że kończy karierę w tym roku. Dobrze pamiętam czy może w błędzie jestem? Bo jeśli kończy to nie ma sensu rozwodzić się nad jego kandydaturą. Tak samo z Kuciapą. Podpisał chyba na dwa lata ? Baran, Stachyra też ?


Co do Karlsona, to pierwsze słysze taką informację :shock:. Natomiast w Kwestii Kuciapy, Barana i Stachyry to kontrakty podpisali na 2 lata (bieżący sezon i następny). Jednak samo podpisanie kontraktu jeszcze nie oznacza 100% jazdy w danym klubie w przyszłym roku. Do ewentualnych negocjacji transferowych jeszcze troszkę czasu zostało, ale wyciągnięcie Maćka od nas wydaje mi sie nierealne na obecną chwilę.

Awatar użytkownika
boxing
Kadrowicz
Posty: 1711
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, o 22:15
Lokalizacja: Lublin

#24 Postautor: boxing » 30 lipca 2005, o 20:02

Pebas pisze:Jeśli mnie pamięć nie myli to przed tym sezonem Pater Karlson wypowiadał się że kończy karierę w tym roku. Dobrze pamiętam czy może w błędzie jestem? Bo jeśli kończy to nie ma sensu rozwodzić się nad jego kandydaturą. Tak samo z Kuciapą. Podpisał chyba na dwa lata ? Baran, Stachyra też ?

O Karlsona czy Kuciape bedzie bardzo trudno. Baran u nas jest pewnie realny pytanie tylko - po co? Zawodnik bardzo przecietny, majacy czesto problemy z "trafieniem ze sprzetem", w dodatku juz 2 razy potraktowal nas jako karte przetargowa w rozmowach ze Stala. Mam nadzieje ze trzeci raz to sie nie powtorzy bo klub od razu okresli, ze nie jest nim zainteresowany - i ze wzgledu na wczesniejsze zachowanie i z uwagi na watpliwa klase sportowa.
Mini-zuzel w Lublinie i mamy co roku swojego Hliba a moze nawet Jonssona!

Geest
Senior
Posty: 655
Wiek: 36
Rejestracja: 16 stycznia 2004, o 21:29

#25 Postautor: Geest » 30 lipca 2005, o 20:10

Staszek,Trumiński, Richardson? - jeśli chodzi o transfery, to na więcej nie liczę.*

Do tego dogadać się z "młodymi gniewnymi", bo trzeba zacząć objeżdżać swoich juniorów, którzy mają kiedyśtam stanowić o sile naszej drużyny.

Z obecnego składu mogą zostac i wszyscy, pod warunkiem, że będzie rzeczywista rywalizacja w zespole. Aby tak było, trzeba ściągnąć przynajmniej jednego seniora. O Mordelu trudno cokolwiek powiedzieć, gdy cały sezon przesiedział albo przeczłapał na jakichs osiołkach.



* Chyba, że w ostateczności kierunek tarnowski. Kołodziej i Rempała mają zdaje się po 21 lat i z całą pewnością byliby jako seniorzy bardziej potrzebni w Unii niż Wardzała, G. Rempała czy Burza.