1/2 DMP Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa 10.09.2023

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4941
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 1/2 DMP Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa 10.09.2023

#126 Postautor: RadeKas » 12 września 2023, o 09:48

Siedziałem po drugiej stronie ale mi się wydaje, że skandować zaczęli janusze w sektorze obok młyna, na co młyn odpowiedział głośniejszym skandowaniem naszej drużyny (chyba KAPITAN KAPITAN, ale pewności nie mam). Nawet pomyślałem wtedy, że w młynie ktoś poszedł po rozum do głowy i zagłuszył januszy.

Jeżeli było inaczej to szkoda gadać.
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4524
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: 1/2 DMP Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa 10.09.2023

#127 Postautor: tezetomaniak » 12 września 2023, o 09:57

Statystycznie kibic od zawsze był jełopem, więc brak wyczucia miejsca i czasu nie powinien dziwić.

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7554
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: 1/2 DMP Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa 10.09.2023

#128 Postautor: Cooper » 12 września 2023, o 10:06

Ja siedziałem tym razem obok typa który przed każdym biegiem krzyczał "Ruuurrrra", a po biegu domagał się robienia fali i tak cały mecz, co zrobić ;]
Ostatnio zmieniony 12 września 2023, o 10:12 przez Cooper, łącznie zmieniany 1 raz.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Gelo pisze:Żuk (którego nie krytykuję jako prezydenta miasta) [...]

Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4941
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 1/2 DMP Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa 10.09.2023

#129 Postautor: RadeKas » 12 września 2023, o 10:08

Nieźle. Ale ekipy z pierwszego łuku od "WOOOJNAAAAAA. AUUUUUUUUU" przed każdym biegiem, nic nie pobije
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

Awatar użytkownika
ptgt
Senior
Posty: 513
Rejestracja: 10 maja 2009, o 12:15

Re: 1/2 DMP Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa 10.09.2023

#130 Postautor: ptgt » 12 września 2023, o 10:12

tezetomaniak pisze:Statystycznie kibic od zawsze był jełopem, więc brak wyczucia miejsca i czasu nie powinien dziwić.

Wydaje mi się, że za ogarnięcie tego typu delikwentów powinien być "gniazdowy". Czy ktoś z SE może się do tego odnieść?
#NajśmieszniejszaLigaŚwiata

ezbeg
Kadrowicz
Posty: 1658
Rejestracja: 14 listopada 2016, o 17:35

Re: 1/2 DMP Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa 10.09.2023

#131 Postautor: ezbeg » 12 września 2023, o 10:13

Cooper pisze:Ja siedziałem tym razem obok typa który przed każdym biegiem krzyczał "Rurrrra", a po biegu domagał się robienia fali i tak cały mecz, co zrobić ;]

Komuś wszedł 4-pak Harnasia w kolejce, albo moc podawanej na trybunach z rąk do rąk Pepsi była za mocna.

Awatar użytkownika
Saeyl
Kadrowicz
Posty: 1627
Rejestracja: 1 listopada 2018, o 19:39
Lokalizacja: Lublin

Re: 1/2 DMP Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa 10.09.2023

#132 Postautor: Saeyl » 12 września 2023, o 10:14

No ja tez siedziałem na pierwszym łuku i była tam jakaś kobieta, która co chwilę próbowała skandować czyjeś nazwisko. Dopięła swego na koniec meczu jak pierwsza zaczęła krzyczeć Mikkel Michelsen! I wtedy trochę osób się do niej dołączyło. Nie wiem skąd takie pojedyncze jednostki nagle dostały takiego przypływu ochoty na prowadzenie dopingu ;)

Flagg
Trener
Posty: 6300
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: 1/2 DMP Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa 10.09.2023

#133 Postautor: Flagg » 12 września 2023, o 10:17

I tak nic nie pobije "ekipy", która siada na wyjściu z łuku obok kamery C+. Non stop drą te gęby, często kompletnie bez sensu, w trakcie obchodu toru jak i po meczu rzucają idiotycznymi tekstami do zawodników (obu ekip). Skutecznie obrzydzili nam tamten sektor.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
radonis
Zawodowiec
Posty: 1098
Rejestracja: 10 maja 2011, o 15:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała ex Lbn

Re: 1/2 DMP Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa 10.09.2023

#134 Postautor: radonis » 12 września 2023, o 10:30

ptgt pisze:
tezetomaniak pisze:Statystycznie kibic od zawsze był jełopem, więc brak wyczucia miejsca i czasu nie powinien dziwić.

Wydaje mi się, że za ogarnięcie tego typu delikwentów powinien być "gniazdowy". Czy ktoś z SE może się do tego odnieść?


Dzisiejsza SE nie zna takiego narzędzia jak forum. To pokolenie TikToka itp...

Ge(L)o
Trener
Posty: 3274
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: 1/2 DMP Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa 10.09.2023

#135 Postautor: Ge(L)o » 12 września 2023, o 10:44

Gniazdowy to powinien mieć na trybunach swoich ludzi od ogarniania takich tematów. U nas kibicowsko jest luźno i pełna dowolność i samowolka, żadnej hierarchii na trybunach, więc wygląda to tak jak wygląda. Czyli słabo, brak wyczucia co i kiedy. Może mam inne standardy po kilkudziesięciu meczach na innym stadionie. Zaakceptowałem to, co dzieje się na trybunach żużlowych w Lublinie, jedynie grymas zażenowania czasem się pojawi.
Sportowo będę obecne czasy wspominać z łezką w oku. Kibicowsko również, lecz ta łezka będzie miała zupełnie inny smak.

Flagg
Trener
Posty: 6300
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: 1/2 DMP Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa 10.09.2023

#136 Postautor: Flagg » 12 września 2023, o 10:47

Ja chyba jednak wole tą nutkę zażenowania, 10k co mecz na trybunach i jednak pozytywną opnię w środowisku, niż 4k na meczu i akcje rodem z Zielonej czy Torunia.

Niestety, ale coś za coś.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7554
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: 1/2 DMP Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa 10.09.2023

#137 Postautor: Cooper » 12 września 2023, o 10:52

Ge(L)o pisze:Gniazdowy to powinien mieć na trybunach swoich ludzi od ogarniania takich tematów. U nas kibicowsko jest luźno i pełna dowolność i samowolka, żadnej hierarchii na trybunach, więc wygląda to tak jak wygląda. Czyli słabo, brak wyczucia co i kiedy. Może mam inne standardy po kilkudziesięciu meczach na innym stadionie. Zaakceptowałem to, co dzieje się na trybunach żużlowych w Lublinie, jedynie grymas zażenowania czasem się pojawi.
Sportowo będę obecne czasy wspominać z łezką w oku. Kibicowsko również, lecz ta łezka będzie miała zupełnie inny smak.


Myślę, że jako całość mamy jednak wciąż bardzo pozytywny odbiór w Polsce i wśród zawodników, a jednostki oczywiście się trafiają, jak to na stadionie. Zupełnie nie jestem też za tym, żeby kibicowanie na żużlu się "zradykalizowało", bo i po co?

Natomiast na pewno jest tak, że na stadionie jest więcej niż kiedyś ludzi którzy nie wiedzą po co tam są, dotyczy to zarówno trybun jak i strefy VIP :) Taki urok sukcesu i mody.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Gelo pisze:Żuk (którego nie krytykuję jako prezydenta miasta) [...]

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4300
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: 1/2 DMP Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa 10.09.2023

#138 Postautor: Torsen » 12 września 2023, o 11:11

Ge(L)o pisze:Gniazdowy to powinien mieć na trybunach swoich ludzi od ogarniania takich tematów. U nas kibicowsko jest luźno i pełna dowolność i samowolka, żadnej hierarchii na trybunach
:lol:
Tak, gdzie te piękne czasy, kiedy pijane łebki, uzurpując sobie prawo do mówienia innym, co mają robić, a czego nie, chodziły po stadionie, podbijały do normalnych ludzi i darły się: "wstajemy, kurwa, i śpiewamy!" Wtedy poczucia zażenowania nie było zupełnie...
Już od dawna wiem, że rozgrywki sportowe odbieramy zupełnie inaczej. Twój sposób jest mi tak obcy, jak tylko może być.
Powtarzam. Michelsen jest ulubieńcem lubelskiej publiczności i zapracował sobie na to swoją postawą przez 4 lata, a szczególnie w ostatnim roku, kiedy był kapitanem i liderem, w którym położył na szali swoje zdrowie, by dać Lublinowi historyczny pierwszy tytuł mistrzowski. Okoliczności odejścia są znane wyłącznie z plotek, a traktowanie sportu jak sposobu na lepsze życie jest wspólne wszystkim sportowcom świata, nie wyłączając Jerzego Mordela. Michelsen pokłócił się z Kępą, a nie z publicznością i daje temu wyraz przy każdej okazji, również w wywiadach przeprowadzonych już po zmianie barw. Wyśmiewanie ludzi z tego powodu, że go lubią jest oznaką całkowitego braku wrażliwości, wyrazem braku inteligencji emocjonalnej, żeby nie powiedzieć - postawą psychopatyczną.
Trudno mi uwierzyć, że ktokolwiek z obecnej lubelskiej ekipy nie rozumie i ma żal o skandowanie nazwiska Michelsena, bo to niemożliwe, by pozbawionych podstawowych cech odróżniających homo sapiens od innych gatunków było w społeczeństwie więcej niż jakiś znikomy procent.
Motor i poszczególni zawodnicy są fetowani przez cały mecz, a także przed nim i po nim. Żeby się obrazić, czy mieć żal o to, że raz, czy dwa razy przed meczem i po, daje się wyraz sympatii zawodnikowi, który występował tu kilka lat, zostawił serce na torze, poprowadził drużynę do historycznego sukcesu i do dnia dzisiejszego wypowiada się o Lublinie i Lublinianach z największym uznaniem - trzeba by mieć konstrukcję psychiczną neandertalczyka, a takich osób na szczęście nie ma zbyt wielu.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7554
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: 1/2 DMP Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa 10.09.2023

#139 Postautor: Cooper » 12 września 2023, o 11:18

Torsen pisze:Okoliczności odejścia są znane wyłącznie z plotek,


Nie chcę ponownie podsycać dyskusji, ale nie są znane wyłącznie z plotek, bo sporo zostało podane na ten temat w mediach oraz przez osoby będące "bliżej klubu". Można w to wierzyć lub nie wierzyć, ale to już zaklinanie rzeczywistości, na marginesie podziwiam, że żałoba trwa już rok.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Gelo pisze:Żuk (którego nie krytykuję jako prezydenta miasta) [...]

Ge(L)o
Trener
Posty: 3274
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: 1/2 DMP Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa 10.09.2023

#140 Postautor: Ge(L)o » 12 września 2023, o 11:19

Widocznie mamy inną wrażliwość i spojrzenie na pewne tematy. Tu nawet nie ma co wchodzić w pogłębioną dyskusję, bo nam się rozjeżdża już na początku. A wspominanie o postawie psychopatycznej czy neandertalczykach w odniesieniu do mojego posta uważam za mało eleganckie.

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4300
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: 1/2 DMP Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa 10.09.2023

#141 Postautor: Torsen » 12 września 2023, o 11:22

Mylisz się, nie ma żadnej żałoby, a Twoje kpiny już mnie trochę męczą. Daruj sobie proszę. Albo sprawdź, czy to ja inicjuję temat i kpij do woli, jeśli rzeczywiście to robię.
Temat wrócił nie za sprawą użalających się na odejście Michelsena, tylko użalających się na osoby okazujące mu sympatię - co mnie osobiście nie mieści się w głowie.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

go!
Trener
Posty: 3769
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

Re: 1/2 DMP Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa 10.09.2023

#142 Postautor: go! » 12 września 2023, o 11:24

Torsen pisze:Trudno mi uwierzyć, że ktokolwiek z obecnej lubelskiej ekipy nie rozumie i ma żal o skandowanie nazwiska Michelsena, bo to niemożliwe, by pozbawionych podstawowych cech odróżniających homo sapiens od innych gatunków było w społeczeństwie więcej niż jakiś znikomy procent.

Chocby poprzednia kochanka, byla nie wiem jak dobra w lozku, to sie przy obecnej dziewczynie jej imienia nie wymawia na glos.

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7554
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: 1/2 DMP Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa 10.09.2023

#143 Postautor: Cooper » 12 września 2023, o 11:25

Ale to Mikkel zdradził :twisted: :mrgreen:
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Gelo pisze:Żuk (którego nie krytykuję jako prezydenta miasta) [...]

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4300
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: 1/2 DMP Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa 10.09.2023

#144 Postautor: Torsen » 12 września 2023, o 11:39

Ge(L)o pisze:Widocznie mamy inną wrażliwość i spojrzenie na pewne tematy. Tu nawet nie ma co wchodzić w pogłębioną dyskusję, bo nam się rozjeżdża już na początku. A wspominanie o postawie psychopatycznej czy neandertalczykach w odniesieniu do mojego posta uważam za mało eleganckie.

I słusznie uważasz, bo nie zamierzałem być elegancki. Ty natomiast, niedawno wprost wyraziłeś wobec kogoś pogardę, dobrze pamiętam?
Mecz jest sposobem na miłe spędzenie wolnego czasu. Kibicowanie jest sposobem na zaangażowanie się emocjonalne w widowisko, ale nie do tego stopnia, że przywiązanie do klubu ma przesłaniać świat. Kupując bilet nabywam prawo do oglądania widowiska. Zobowiązuję się przestrzegać zasad bezpieczeństwa i wykonywać polecenia organizatora, a nie "gniazdowego", czy innego walącego w bęben. Jeśli uważasz, że na stadionie masz prawo mi coś narzucić, czy zabraniać, to jesteś w wielkim błędzie, a jeśli kpisz z ludzkich odruchów, to narażasz się na nieeleganckie komentarze.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7554
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: 1/2 DMP Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa 10.09.2023

#145 Postautor: Cooper » 12 września 2023, o 11:42

Po to jest podział na "strefy" na stadionie, żeby każdy siadł sobie tam gdzie mu bardziej pasuje. Lubisz dopingować idziesz na sektor dopingujący, lubisz piknikować - piknikujesz sobie na łuku lub pod dachem. Bardziej męczące bywa, gdy następuje czasem pomieszanie tych "funkcji" i na jakimś sektorze znajdzie się jakiś nieudolny zapiewajło, który nawet nie patrzy co robi sektor dopingujący. Ale to raczej jednostki.

Inna sprawa oczywiście jak czasem doping poniesie cały stadion, ale przecież nie jest to pod przymusem, no chyba, że DJ Dominik każe świecić latarkami ;]
Ostatnio zmieniony 12 września 2023, o 11:47 przez Cooper, łącznie zmieniany 1 raz.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Gelo pisze:Żuk (którego nie krytykuję jako prezydenta miasta) [...]

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4300
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: 1/2 DMP Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa 10.09.2023

#146 Postautor: Torsen » 12 września 2023, o 11:45

go! pisze:Chocby poprzednia kochanka, byla nie wiem jak dobra w lozku, to sie przy obecnej dziewczynie jej imienia nie wymawia na glos.

Ze względu na specyfikę kwestii łóżkowych analogia jednak trochę kuleje, ale nieźle wymyśliłeś :)
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4300
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: 1/2 DMP Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa 10.09.2023

#147 Postautor: Torsen » 12 września 2023, o 11:50

Cooper pisze:Inna sprawa oczywiście jak czasem doping poniesie cały stadion, ale przecież nie jest to pod przymusem, no chyba, że DJ Dominik każe świecić latarkami ;]
Uspokajam, nie świecę. Już nawet moje dzieci wiedzą, że to obciach, podobnie jak towarzysząca temu wiejska muzyka.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7554
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: 1/2 DMP Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa 10.09.2023

#148 Postautor: Cooper » 12 września 2023, o 11:53

Ja też nie świecę, tym bardziej w dzień ;] W ogóle tyle fajnych piosenek można było wybrać pod to świecenie to akurat musiała być taka i to jeszcze się stało tradycją, a raczej nudnym schematem jak całe to DJowanie, co mecz to samo, a czasu biegu dalej zapomni podać.

Choć czuć, że finał się zbliża, bo DJ zaczął ćwiczyć Kernkraft, który w zeszłym roku wjechał w finale (udanie, w końcu coś pasującego moim zdaniem).

Inna kwestia, że przynajmniej na pierwszym łuku/wejściu nagłośnienie jest bardzo wyciszone, żeby nie powiedzieć kiepskie (może to i lepiej).
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Gelo pisze:Żuk (którego nie krytykuję jako prezydenta miasta) [...]

rumburaquee
Junior
Posty: 426
Rejestracja: 21 września 2021, o 10:32

Re: 1/2 DMP Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa 10.09.2023

#149 Postautor: rumburaquee » 12 września 2023, o 11:59

Nie jestem żadnym ultrasem, sam oklaskuję i podziwiam zawodników przeciwnej drużyny za fajne akcje itp, ale moment na pozdrawianie musi mieć swój czas. Bardzo kuje to w oczy kiedy robione jest to w czasie fety naszej drużyny. Może nie walą serduszkami jak Mikkel. Może mają to w d....e. kto co krzyczy? Nie wiem. Wiem natomiast że na miejscu np Mateusza, Jarka czy Dominika czułbym się słabo. Z drugiej strony po cholerę Mikkel wpycha się między wódę a zakąskę. Jakby miał trochę taktu to by ominął "naszych" i poszedłby w p.... Trochę brak taktu.

Haron90
Senior
Posty: 993
Rejestracja: 4 lipca 2021, o 11:03

Re: 1/2 DMP Motor Lublin - Włókniarz Częstochowa 10.09.2023

#150 Postautor: Haron90 » 12 września 2023, o 12:00

Mikkel ma ogromne ego, a w Częstochowie raczej nie ma co liczyć na oklaski ;P.