Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4285
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#176 Postautor: Torsen » 9 maja 2023, o 12:28

@Czarek
OK, masz rację. W sytuacji umożliwienia uprawiania go bez licencji można by go uznać za masowy.
Ale masy raczej do jego uprawiania się nie rzucą. Umówmy się - jest tylko jeden podmiot, który ma POTRZEBĘ wybudowania większego stadionu - jest nim PRYWATNA spółka prowadząca klub żużlowy. Jest to potrzeba ekonomiczna, tzn. możliwość organizowania meczów żużlowych na większym stadionie da jej większy zysk. Znaczna część mieszkańców (kibice) to popiera, bo lubi oglądać żużel, ale oglądanie zawodów żużlowych raczej nie należy do zbiorowych potrzeb - jeśli odpowiednio tego nie naciągnąć.
W takim razie stadion powinien sobie postawić klub. A jak go nie stać, to trudno. Ja też pewnie byłbym całkiem sprawnym operatorem linii lotniczej - wystarczy dać mi flotę samolotów i milion miesięcznie na pensje dla pracowników. Nikt mi nie chce dać? Trudno, nie będę zarządzał linią lotniczą.

@Gelo
Nie jest w porządku, ale takie są warunki. Nie od dziś wiadomo, że lepiej być pięknym, zdrowym i bogatym, niż brzydkim, chorym i biednym - spór o to, czy nowy stadion byśmy chceli jest daremny. Chodzi o to, czy on jest potrzebny z punktu widzenia wspólnoty w takich warunkach, jakie mamy, tzn. kiedy samorząd został pozbawiony ogromnej części przychodów, jeden stadion psu na budę już stoi i nic się na nim za bardzo nie dzieje, a żużel zjeżdża po równi pochyłej w otchłań nieistnienia.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13326
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#177 Postautor: Gelo » 9 maja 2023, o 12:33

A to klub od lat mami kibiców obietnicami, zleca zrobienie wizualizacji, robi konsultacje społeczne, szuka lokalizacji? To klub się ogrzewa w blasku sukcesów drużyny robiąc fotki na fejsa?

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4285
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#178 Postautor: Torsen » 9 maja 2023, o 12:40

Robi to polityk, który jak każdy inny korzysta z każdej możliwości, by promować siebie. Ruchy dotyczące stadionu od zawsze wyglądają na pozorowane i pewnie nic się w tej sprawie nie zmieni.
A centrum sportów motorowych gdzie jest? Gdzie tor, który obiecywano mieszkańcom burząc tor nad Zalewem? Możliwość doskonalenia techniki jazdy na torze dalece bardziej wpisuje się w potrzeby wspólnoty, niż żużel. I mimo, że nie wymaga wybudowania trybun i pozostałej infrastruktury koniecznej na stadionie, nic o nim nie słychać. Bo nie ma na to kasy.
Żuk grzeje temat stadionu z tego samego powodu, dla którego PO nie planuje zlikwidować 500+, bo kto pierwszy powie, że stadionu nie będzie, nie wygra w Lublinie wyborów.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Czarek
Trener
Posty: 5295
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#179 Postautor: Czarek » 9 maja 2023, o 13:00

Torsen pisze:Robi to polityk, który jak każdy inny korzysta z każdej możliwości, by promować siebie. Ruchy dotyczące stadionu od zawsze wyglądają na pozorowane i pewnie nic się w tej sprawie nie zmieni.
A centrum sportów motorowych gdzie jest? Gdzie tor, który obiecywano mieszkańcom burząc tor nad Zalewem? Możliwość doskonalenia techniki jazdy na torze dalece bardziej wpisuje się w potrzeby wspólnoty, niż żużel. I mimo, że nie wymaga wybudowania trybun i pozostałej infrastruktury koniecznej na stadionie, nic o nim nie słychać. Bo nie ma na to kasy.
Żuk grzeje temat stadionu z tego samego powodu, dla którego PO nie planuje zlikwidować 500+, bo kto pierwszy powie, że stadionu nie będzie, nie wygra w Lublinie wyborów.

Czyli oficjalnie kłamie, wydaje na to nasze pieniądze i dalej będzie kłamał, ale jest ok?
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4285
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#180 Postautor: Torsen » 9 maja 2023, o 13:03

Pobudka, rozejrzyj się, cały świat tak funkcjonuje, nie mówiąc o kraju. W demokracji nie da się wygrać apelując do rozsądku wyborców, ponieważ przytłaczająca większość z nich nie kieruje się rozsądkiem nawet przy wyborze piwa w sklepie.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Czarek
Trener
Posty: 5295
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#181 Postautor: Czarek » 9 maja 2023, o 13:10

Torsen pisze:Pobudka, rozejrzyj się, cały świat tak funkcjonuje, nie mówiąc o kraju. W demokracji nie da się wygrać apelując do rozsądku wyborców, ponieważ przytłaczająca większość z nich nie kieruje się rozsądkiem nawet przy wyborze piwa w sklepie.

Doskonale to wiem. Obrzydliwy system, który promuje miernotę i inne indywidua.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
ravajas
Trener
Posty: 4031
Rejestracja: 16 listopada 2003, o 16:11
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#182 Postautor: ravajas » 9 maja 2023, o 14:03

Torsen pisze:Pobudka, rozejrzyj się, cały świat tak funkcjonuje, nie mówiąc o kraju. W demokracji nie da się wygrać apelując do rozsądku wyborców, ponieważ przytłaczająca większość z nich nie kieruje się rozsądkiem nawet przy wyborze piwa w sklepie.

Rozsądne jednak by było, by mając świadomość tego, przyłożyć rękę do zmiany, chociażby spróbować.

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4285
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#183 Postautor: Torsen » 9 maja 2023, o 14:53

A Ty to już w ogóle piwa nie kupujesz.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3361
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#184 Postautor: kdsz » 9 maja 2023, o 15:02

Ciekawe kiedy dysksja zjedzie na szczepionki, co będzie znakomitym preludium do tematu upokarzania Polaków brakiem powszechnego dostępu do brani palnej. A na koniec wjedzie Hitler cały na brązowo.
Mecz byłby ciekawszy, gdyby zawodnicy Motoru częściej przegrywali starty. GuruStats zanotowali 11 mijanek, przy czym 9 z nich przypada na biegi 2,3 i 15. Reszta wyścigów w zasadzie do zapomnienia. Szkoda, bo po pierwszej serii trochę się napaliłem na fajne widowisko.
W. Komarnicki: "To co miało pójść na piłke renczne, poszło w stronę zawodników"

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4165
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#185 Postautor: Perez » 9 maja 2023, o 16:19

Pocieszam się tym że mamy Motor mocny a stadion słaby a nie odwrotnie jak Apator :P. Z drugiej strony wstyd żeby mistrz świata i ogólnie mistrz Polski jeździł przy e stadio agruz. Gelo załatwi od Morawieckiego i Obajtka jako wierny fan kasę na nowy stadion przecież wszystko się da tylko trzeba chcieć :-)
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13326
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#186 Postautor: Gelo » 9 maja 2023, o 16:28

Jest mi kompletnie obojętne czy stadion wybuduje Obajtek Sasin Morawiecki czy Szczerba z Jońskim i Rostowskim. Lokalizacja jest miejska działka miejska więc liczę (może naiwnie) w szczerość intencji i w skuteczność realizacji wyborczych obietnic :)

Awatar użytkownika
dannie
Kadrowicz
Posty: 1749
Rejestracja: 13 października 2003, o 15:08
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#187 Postautor: dannie » 9 maja 2023, o 16:56

Perez pisze:Pocieszam się tym że mamy Motor mocny a stadion słaby a nie odwrotnie jak Apator :P. Z drugiej strony wstyd żeby mistrz świata i ogólnie mistrz Polski jeździł przy e stadio agruz. Gelo załatwi od Morawieckiego i Obajtka jako wierny fan kasę na nowy stadion przecież wszystko się da tylko trzeba chcieć :-)


W ekstraklasie właśnie mistrzem został Raków bez stadionu, a spadła Lechia ze pięknym stadionem na 40 tys. ludzi w sam raz na 1 ligę.
Orzeł natomiast awansuje do eligi jak ich stadion już będzie wymagał generalnego remontu ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
DrPaiHiWo
Senior
Posty: 734
Rejestracja: 10 kwietnia 2011, o 07:49

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#188 Postautor: DrPaiHiWo » 9 maja 2023, o 18:21

Kiedyś słyszałem, (imo to fejk) że podobno kiedyś Lenin wziął udział w jakichś wyborach. Wygrał je, bo naobiecywał wszystkim najwiecej. Po wygraniu wyborów nic z tego nie realizował. Zapytany dlaczego, odparł: „-Kto wierzy w obietnice wyborcze ten jest skrajnym idiotą a z idiotami nie warto się liczyć”.

Nie twierdzę, że nie chciałbym nowego stadionu.
Jednak jestem świadom sytuacji finansowej miasta i tego, że ma ono również inne cele do spełnienia, przy których stadion jest kwestią wręcz czwartorzedną.

Poza tym sorry, ale to forum pięknie pokazuje jak się ludziom w głowach poprzewracało. Gdybym 6 lat temu zapytał czy bez perspektywy nowego stadionu akceptujecie fakt, że za 6 lat będziemy mistrzami Polski. To głosów za byłoby więcej niż benefisów Maryli Rodowicz.
"Wprawdzie nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, za to każdy ze swego rozumu. " -François de La Rochefoucauld

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4165
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#189 Postautor: Perez » 9 maja 2023, o 18:23

Gelo pisze:Jest mi kompletnie obojętne czy stadion wybuduje Obajtek Sasin Morawiecki czy Szczerba z Jońskim i Rostowskim. Lokalizacja jest miejska działka miejska więc liczę (może naiwnie) w szczerość intencji i w skuteczność realizacji wyborczych obietnic :)

No no ale kto u władzy ten ma kase. Twoi pupile mogliby nam pomóc. Pisales ze wszystko sie da, twoi wybrancy sa u wladzy zalatwil bys nowy stadion. Na rozdawanie milionow swoim ludziom pod przykrywką maja pieniadze to moze i dla Ciebie by mieli na stadion? Czy to jednak będzie bolesny rozkrok? Jak tak to przepraszam.
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

Raczejj
Posty: 145
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:11

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#190 Postautor: Raczejj » 9 maja 2023, o 19:28

Torsen pisze:bo kto pierwszy powie, że stadionu nie będzie, nie wygra w Lublinie wyborów.


Dobre, udało Ci się. Zgodzę się tylko z tym, że faktycznie ten ktoś kto tak powie może wyborów nie wygrać ale nie z powodu, że tak powiedział, bez przesady. Spróbowałem sobie wyobrazić swoich rodziców, którzy zawsze głosują i przy wyborze będą kierować się kwestią budowy jakiegoś stadionu, no nie, niewyobrażalne :)

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13326
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#191 Postautor: Gelo » 9 maja 2023, o 20:07

Na rozdawanie milionow swoim ludziom pod przykrywką maja pieniadze to moze i dla Ciebie by mieli na stadion?

Nie wiem o czym piszesz. Jeżeli wiesz coś więcej i masz pewność że ktoś zrobil coś niezgodnie z prawem - powinieneś zlożyć doniesienie w prokuraturze.
Czy to jednak będzie bolesny rozkrok? Jak tak to przepraszam.

Nie to nie będzie bolesny rozkrok. Gdyby moi wybrańcy obiecali stadion i się z tego nie wywiązali mógłbym im podziękować za wiarygodność przy urnie. A prezydent miasta który w sprawie stadionu jest kompletnie niedecyzyjny i opieszały cieszy się raczej sympatią kibiców Motoru. To niepojęte.

Flagg
Trener
Posty: 6181
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#192 Postautor: Flagg » 9 maja 2023, o 20:12

Gelo pisze:A prezydent miasta który w sprawie stadionu jest kompletnie niedecyzyjny i opieszały cieszy się raczej sympatią kibiców Motoru. To niepojęte.
no tak, bo wiadomo, że stadion żużlowy to absolutnie najważniejsza sprawa w życiu kibica Motoru i tylko tym powinien się taki kibic kierować przy urnie...
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13326
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#193 Postautor: Gelo » 9 maja 2023, o 20:16

Wiadomo że obietnic wypadałoby dotrzymywać. Zwłaszcza obietnic inwestycyjnych dla.miasta którym się zarządza. Bez wartościowania dla kogo co jest najważniejsze.

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6419
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#194 Postautor: kibicLBN » 9 maja 2023, o 20:23

Ale zobacz Gelu, że niepoprawni optymiści, którzy wierzyli w budowę tego stadionu w ciągu najbliższych 20 lat - zniknęli. A jeszcze rok temu ktoś w to wierzył :lol:
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13326
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#195 Postautor: Gelo » 9 maja 2023, o 20:25

Jakoś mnie to nie dziwi. Jest więcej tych bolesnych rozkroków niż Platinum w nazwie :)

Awatar użytkownika
DrPaiHiWo
Senior
Posty: 734
Rejestracja: 10 kwietnia 2011, o 07:49

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#196 Postautor: DrPaiHiWo » 9 maja 2023, o 20:47

Ojjj
Przecież to nie jest tak, że Żuk siedzi, pali cyfgaro, czyta forum i mówi sam do siebie, że kasę ma ale nie da.
Jest galopująca inflacja, miasto pokrywa pensje sporej ilości urzędników, wiele dróg wola o remont, kraj jest w recesji a miasto i tak mega zadłużone.
Szans na stadion bym upatrywał bardziej w programie rozbudowy infrastruktury, który władze często stosują w kryzysach. Jednak na to jest, paradoksalnie, za dobrze.
"Wprawdzie nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, za to każdy ze swego rozumu. " -François de La Rochefoucauld

Flagg
Trener
Posty: 6181
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#197 Postautor: Flagg » 9 maja 2023, o 21:16

Gelo pisze:Wiadomo że obietnic wypadałoby dotrzymywać. Zwłaszcza obietnic inwestycyjnych dla.miasta którym się zarządza. Bez wartościowania dla kogo co jest najważniejsze.

Ja wartościuje co jest najważniejsze dla mnie. Stadion żużlowy nie ma żadnego wpływu na życie moje, czy mojej rodziny. Jest luksusowym dodatkiem. Powstanie? Super. Nie powstanie? Trudno. W żaden sposób nie pogorszy to mojego statusu, czy nie uczyni mojego życia trudniejszym. Najwyżej będę się męczyć przy Z5. A jaki te męki staną się ciężkie do zniesienia, to po prostu zmienię stadionowe krzesełko na telewizyjna kanapę. I tyle.

A polityków wolę rozliczać z innych, istotniejszych dla mnie rzeczy. I choć żyje już trochę na tym świecie, to nie znam ani jednego, który by nie złamał choćby jednej obietnicy wyborczej.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13326
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#198 Postautor: Gelo » 9 maja 2023, o 21:27

Rozliczaj jak chcesz ale daj innym rozliczać po swojemu. Mnie przykładowo kompletnie nie interesuje dworzec metrolpolitarny bo od 30 lat jeżdżę samochodem ale rozumiem że ktoś może być wk... ony na kolejne opóźnienia. Takie inwestycje jak dworzec czy hala widowiskowo-sportowa to podstawowa infrastruktura dla szanującego się miasta. Brak tego w Lublinie trąci mi Białą Podlaską. Tak po prostu.A jesteśmy największym miastem po prawej stronie Wisły. Jest to wstyd że kibice mistrza Polski oglądają mecze w takich warunkach.

Flagg
Trener
Posty: 6181
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#199 Postautor: Flagg » 9 maja 2023, o 21:32

Ale ja Ci nie bronie rozliczać ich po swojemu. Jeśli dla Ciebie stadion jest tak ważny, to spoko. Ale rzypominam, że to Ty nie rozumiesz jakn inni mogą lubić Żuka, po tym jak leci w kulki że stadionem:

"A prezydent miasta który w sprawie stadionu jest kompletnie niedecyzyjny i opieszały cieszy się raczej sympatią kibiców Motoru. To niepojęte"
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4165
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#200 Postautor: Perez » 9 maja 2023, o 21:33

Nie wiem o czym piszesz. Jeżeli wiesz coś więcej i masz pewność że ktoś zrobil coś niezgodnie z prawem - powinieneś zlożyć doniesienie w prokuraturze.


https://oko.press/o-co-chodzi-w-aferze- ... anych-firm

Bardzo dobry mecz Freda w Szwecji i całkiem ciekawy mecz. Można obejrzeć kto nie widział :-)
https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/relac ... y?mobile=1
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!