Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13380
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#201 Postautor: Gelo » 9 maja 2023, o 21:42

Okopress bardzo wiarygodne źródło informacji :) gratuluję. Sok z buraka poczytaj będzie podobnie

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4524
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#202 Postautor: tezetomaniak » 9 maja 2023, o 21:45

Gelo pisze:Nie wiem o czym piszesz. Jeżeli wiesz coś więcej i masz pewność że ktoś zrobil coś niezgodnie z prawem - powinieneś zlożyć doniesienie w prokuraturze.

Niczym nie różnisz się od kacapa, który pytany o wojnę mówi "nie wiem o czym mówisz". Ale jak to kogoś zabijają? Przecież to niezgodne z prawem. Ehh

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13380
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#203 Postautor: Gelo » 9 maja 2023, o 21:51

Z Tobą nie rozmawiam lewaku

ezbeg
Kadrowicz
Posty: 1657
Rejestracja: 14 listopada 2016, o 17:35

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#204 Postautor: ezbeg » 9 maja 2023, o 21:56

Chciałbym nowy stadion, ale gdy jadę Witosa, Głęboką, Unii Lubelskiej czy Sowińskiego to myślę że nie jest to priorytetowa budowa. Zresztą stadion i tak nie powstanie. Po prostu nie ma kasy. Dworzec Metropolitarny będzie miał przełożony po raz kolejny termin oddania, bo Budimex nie wyrabia się. Za darmo robić nie będą. A i bez tego miasto finansowo ma ciężko (podobno).

Jeszcze linków z okopress brakowało na tym forum.
Koniec świata.

Dobra to co jeszcze w temacie meczu z Unią ?

Czarek
Trener
Posty: 5335
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#205 Postautor: Czarek » 9 maja 2023, o 22:11

Gelo pisze:Rozliczaj jak chcesz ale daj innym rozliczać po swojemu. Mnie przykładowo kompletnie nie interesuje dworzec metrolpolitarny bo od 30 lat jeżdżę samochodem ale rozumiem że ktoś może być wk... ony na kolejne opóźnienia. Takie inwestycje jak dworzec czy hala widowiskowo-sportowa to podstawowa infrastruktura dla szanującego się miasta. Brak tego w Lublinie trąci mi Białą Podlaską. Tak po prostu.A jesteśmy największym miastem po prawej stronie Wisły. Jest to wstyd że kibice mistrza Polski oglądają mecze w takich warunkach.

Lublin powinien mieć wójta, a nie prezydenta. Bardziej by pasowało.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13380
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#206 Postautor: Gelo » 9 maja 2023, o 22:13

W sumie w Krasnymstawie jest burmistrz...

Raf
Zawodowiec
Posty: 1179
Rejestracja: 2 sierpnia 2019, o 12:22

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#207 Postautor: Raf » 9 maja 2023, o 22:22

Mnie najbardziej bawi to, że pisiorstwo przyczyn opieszałości w budowie stadionu żużlowego upatruje w Żuku :D To jest aż nieprawdopodobne. No ale cóż... Ja ostatnio dowiedziałem się, ze w Anglii źle się dzieje, bo Tusk ich z Unii wyrzucił. Więc raczej nic nie jest mnie w stanie zaskoczyć.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13380
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#208 Postautor: Gelo » 9 maja 2023, o 22:26

No to jest tak zabawne, że aż boki zrywać...

Awatar użytkownika
DrPaiHiWo
Senior
Posty: 736
Rejestracja: 10 kwietnia 2011, o 07:49

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#209 Postautor: DrPaiHiWo » 9 maja 2023, o 23:16

Sorry ale widzę generalnie błąd w traktowaniu stadionu jako „inwestycji”. Polityka miasta powinna kierować się na sprowadzanie możliwie największej ilości kapitału. Wtedy stadion jest ot błahostką, efektem ubocznym wzrostu zasobności mieszkańców. Traktowanie go jako wyznacznika poziomu życia jest śmieszne.
"Wprawdzie nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, za to każdy ze swego rozumu. " -François de La Rochefoucauld

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13380
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#210 Postautor: Gelo » 9 maja 2023, o 23:42

A ja widzę elementarny błąd w myśleniu. To nie ma być stadion żużlowy!!! To ma być całoroczny obiekt, którego w Lublinie NIIE MA. Na imprezy rangi mistrzowskiej wielu dyscyplin, pokazy i koncerty. Oczywiście żużel będzie dominujący z perspektywą przejęcia GP Polski. A więc goście z całego świata. Inwestycja win-win. I nigdzie nie jest powiedziane że płacić ma miasto. To że piniendzy nie ma i nie będzie to wiemy... Pamiętajmy że alternatywą są apartamentowce...

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7233
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#211 Postautor: istred » 9 maja 2023, o 23:58

Gelo pisze:Czyli jest ok prawda? Nieprawdą jest że dach przeciekał tym bardziej, że prawie w ogóle nie padało. To co zostalo zrobione to są żarty. Poszerzono park maszyn przesuwając ogrodzenie z obi w kierunku ulicy, zabierając miejsca parkingowe a całość owinięto folijką ze zdjęciami. Pudrowanie trupa, tylko po to żeby gksż się odpieprzyła i dawała licencję warunkową. A gdzie kibice? Mikrofon spikera jak nie działal tak nie działa. Wyprawa do kibla i po piwo zabiera trzy - cztery wyścigi. Odległość między rzędami jest taka, że co chwila komuś na plecach ląduje nosidełko z piwem. Przed oczami staje chwiejący się typ nawet na próbie toru. Kibice mistrza Polski walczą o nienumerowane siedzące miejsca jak ludożercy. A potem i tak co minuta wstają. Serio - zakompleksienie i akceptacja dziadostwa niektórych jest powalająca.

Jaki jest koń - każdy widzi. To, że tego trupa udało się doprowadzić do takiego stanu jaki jest też kosztowało. Ja pamiętam, Ty zresztą też ten stadion sprzed 10 lat i widzę, że zlikwidowano kraty, pojawiły się krzesełka na całym stadionie, pojawiło się oświetlenie, odwodnienie liniowe, wyremontowano budynek główny, zrobiono pseudo strefę VIP, zreanimowno to co się dało (park maszyn, ubytki w betonie na trybunach, barierki). Czy to znaczy, że jest super i nie potrzeba nowego stadionu? Oczywiście, że nie.
Ale obiektywnie trzeba to zauważyć.

Nowy stadion jest potrzebny i wie to każdy, kto choć raz na tym gruzowisku był. Tylko, że człowiek rozumny wie również, że takiej inwestycji (która pewnie byłaby największą inwestycją w historii tego miasta) nie da się przeprowadzić w rok czy dwa, a także że jest to inwestycja nieporównywalna do stadionu lekkoatletycznego z widownią na kilkaset osób czy nawet aquaparkiem. A dopóki taki stadion nie powstanie trzeba jeździć na tym co jest i reanimować trupa.

Najłatwiej jest tylko żądać, bez oglądania się na okoliczności. I o ile jest to zrozumiałe u czterolatka, który uważa, że zabawka, którą właśnie zobaczył w sklepie jest tym co w tym dokładnie momencie musi mieć, inaczej jego świat się zawali, o tyle u człowieka dorosłego jest to przejaw skrajnej roszczeniowości. Cechy, którą się wyjątkowo brzydzę.

PS. Dopiero po napisaniu tego posta przeczytałem dyskusję, która toczyła się pod cytowanym postem. Szacunek Torsen, za to co napisałeś. Czytałem z uśmiechem i oczywiście podpisuję się pod każdym słowem. Fajnie, że ktoś to napisał w taki prosty w odbiorze sposób.
PPS.
Takie inwestycje jak dworzec czy hala widowiskowo-sportowa to podstawowa infrastruktura dla szanującego się miasta. Brak tego w Lublinie trąci mi Białą Podlaską.
A mi trąci stolicą.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2023, o 00:13 przez istred, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6072
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#212 Postautor: grzesieck » 10 maja 2023, o 00:08

ezbeg pisze:Dworzec Metropolitarny


Gelo pisze:dworzec metrolpolitarny.


nazwe dworca trzeba zmienic, bo za trudna
METHANOL ADVENTURE TEAM

Czarek
Trener
Posty: 5335
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#213 Postautor: Czarek » 10 maja 2023, o 07:47

Raf pisze:Mnie najbardziej bawi to, że pisiorstwo przyczyn opieszałości w budowie stadionu żużlowego upatruje w Żuku :D To jest aż nieprawdopodobne. No ale cóż... Ja ostatnio dowiedziałem się, ze w Anglii źle się dzieje, bo Tusk ich z Unii wyrzucił. Więc raczej nic nie jest mnie w stanie zaskoczyć.

Mnie bawi pozycjonowanie sobie oponentów przez fanatyków ratusza. Oczywiście parszywym wrogiem musi być pisiorstwo. :) Tymczasem znam zwolenników PO, którzy widzą kto zrobił kampanię medialną w mediach dotyczącą stadionu, kto wydał pieniądze podatników na projekt i kto jest świadom, że na ten stadion nie ma szans.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Blinki
Junior
Posty: 383
Rejestracja: 16 października 2011, o 17:20

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#214 Postautor: Blinki » 10 maja 2023, o 07:54

Czarek pisze:
Raf pisze:Mnie najbardziej bawi to, że pisiorstwo przyczyn opieszałości w budowie stadionu żużlowego upatruje w Żuku :D To jest aż nieprawdopodobne. No ale cóż... Ja ostatnio dowiedziałem się, ze w Anglii źle się dzieje, bo Tusk ich z Unii wyrzucił. Więc raczej nic nie jest mnie w stanie zaskoczyć.

Mnie bawi pozycjonowanie sobie oponentów przez fanatyków ratusza. Oczywiście parszywym wrogiem musi być pisiorstwo. :) Tymczasem znam zwolenników PO, którzy widzą kto zrobił kampanię medialną w mediach dotyczącą stadionu, kto wydał pieniądze podatników na projekt i kto jest świadom, że na ten stadion nie ma szans.

Czarku, mnie to nie bawi. Mnie to wkur... wiem, że polityka rządzi się swoimi prawami. Ale po co siać takie banialuki.
"Nic tak nie zakłóca rywalizacji co chęć zysku"

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3388
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#215 Postautor: kdsz » 10 maja 2023, o 08:30

Gelo pisze:To ma być całoroczny obiekt, którego w Lublinie NIIE MA. Na imprezy rangi mistrzowskiej wielu dyscyplin, pokazy i koncerty.

Ale to jest gówno prawda. Sporty halowe, które ratuszowy marketing przedstawia jako zapełniacze obiektu, mają szansę zaistnieć wyłącznie w okresie październik-marzec, bo przez resztę roku jeżdżą motocykliści. A wiadomo, jest zima, to musi być zimno, więc w żadną siatkówkę czy ręczną grać na stadionie nie będą. No może te koncerty jeszcze mają szansę, bo przecież Beata Kozidrak, pomimo chłodu i pary z ust, co roku 31 grudnia wyśpiewuje "Nie odnajdzie więcej nas ta sama chwila". Więc da się koncertować w mrozie.
W. Komarnicki: "To co miało pójść na piłke renczne, poszło w stronę zawodników"

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13380
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#216 Postautor: Gelo » 10 maja 2023, o 08:34

Najłatwiej jest tylko żądać, bez oglądania się na okoliczności. I o ile jest to zrozumiałe u czterolatka, który uważa, że zabawka, którą właśnie zobaczył w sklepie jest tym co w tym dokładnie momencie musi mieć, inaczej jego świat się zawali, o tyle u człowieka dorosłego jest to przejaw skrajnej roszczeniowości. Cechy, którą się wyjątkowo brzydzę.

Ok - jeżeli dopominanie się o przestanie traktowania kibiców jak bydło i relizację obietnic wyborczych to roszczeniowość - ok - jestem dorosłym, skrajnie roszczeniowym człowiekiem. Jakoś będę musiał z tym żyć, że się tym brzydzisz.

Czarek
Trener
Posty: 5335
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#217 Postautor: Czarek » 10 maja 2023, o 08:42

Gelo pisze:
Najłatwiej jest tylko żądać, bez oglądania się na okoliczności. I o ile jest to zrozumiałe u czterolatka, który uważa, że zabawka, którą właśnie zobaczył w sklepie jest tym co w tym dokładnie momencie musi mieć, inaczej jego świat się zawali, o tyle u człowieka dorosłego jest to przejaw skrajnej roszczeniowości. Cechy, którą się wyjątkowo brzydzę.

Ok - jeżeli dopominanie się o przestanie traktowania kibiców jak bydło i relizację obietnic wyborczych to roszczeniowość - ok - jestem dorosłym, skrajnie roszczeniowym człowiekiem. Jakoś będę musiał z tym żyć, że się tym brzydzisz.

Demokracja doprowadziła do takiej degeneracji wyborców, iż uznają za normalne, a nawet potrzebne, że są oszukiwani przez polityków. Co nie zmienia faktu, że głosują na nich z powodu ich obietnic. :)
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7233
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#218 Postautor: istred » 10 maja 2023, o 08:57

Skąd wiesz kto na kogo głosuje? Ja na przykład od kilkunastu lat nie jestem wyborca z lubelskiego okręgu.
Jeśli mialbym głosować na Żuka to raczej pomimo jego obietnic dotyczących stadionu, a nie ze względu na te obietnice.

Raf
Zawodowiec
Posty: 1179
Rejestracja: 2 sierpnia 2019, o 12:22

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#219 Postautor: Raf » 10 maja 2023, o 09:11

Jest takie forum w internecie, nazywa się Forum Polskich Wieżowców. I na tym forum, jest taki temat, który nazywa się "Sport w Lublinie". Jest to temat założony swoją drogą przez jednego z użytkowników tego forum i wiem, że kilka osób stąd, również pisze tam. Ale wracając do tematu. Otóż w tym temacie, pierwszy post jest z roku 2008, czyli przed erą Żuka w ratuszu. Pozwolę go sobie przytoczyć, mam nadzieję, że autor się na mnie nie obrazi (możesz się zgłosić).

Sport w Lublinie...Ten wyczynowy, przeżywa ogolnie mowiac kryzys, jeszcze w latach 90 mielismy w Lublinie extraklasową drużynę żużlową i piłkarską, obecnie w żużlu mamy tylko drużynę amatorską, a ambicją piłkarzy Motoru jest obrona przed spadkiem do drugiej a de facto trzeciej ligi, nie wspominając o najstarszym na Lubelszczyźnie klubie jakim jest Lublinianka ktora walczy o...prztrwanie w ogole..

Lublin ma duże tradycje koszykarskie, zarówno żeńska jak i męska koszykówka stała kiedyś na niezłym extraklasowym poziomie, niestety te czasy również minęły.
Nawet w rugby kiedys regularnie rozgrywalismy mecze w ekstraklasie, to też już tylko i aż historia Obecnie mamy wielokrotnego Mistrza Polski, zdobywce Pucharu EHF (odpowiednik UEFA) czyli Montex i...długo długo nic...
Zakładając ten temat mam nadzieje ze rozwinie się on pozytywnie wraz z wyczynowym sportem w Lublinie, co prawda nie od razu Kraków zbudowano ale od czegoś trzeba zacząć. Mi najbardziej na sercu leży los żużla w Lublinie. Wierzę że powróci do swojej świetności sprzed lat. A zaczynamy wraz z kibicami od happeningu żużlowego, na który serdecznie wszystkich zapraszam, w piątek, 17 października o godzinie 15.00, mysle ze bedzie ciekawie. A w niedzięlę:

link: https://www.skyscrapercity.com/threads/ ... t-26553446


To tak dla przypomnienia dla kibiców sportu, którzy chcieliby sobie przypomnieć jak wyglądał lubelski sport jeszcze nie tak dawno temu, czyli przed erą obecnego prezydenta. W innych obszarach wyglądało to podobnie. Przypomnę tylko, że prezydent Pruszkowski z jedynie słusznej partii miał okazję powiedzieć w tamtych czasach publicznie, że Lublin jest "wsamraśny" i nie trzeba go naprawiać :)

Sledzio
Trener
Posty: 2203
Wiek: 39
Rejestracja: 6 lipca 2006, o 14:58
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#220 Postautor: Sledzio » 10 maja 2023, o 13:00

Tylko co to ma wspólnego z meczem Motor - Unia ? :lol: :lol:

Awatar użytkownika
mundzio
Senior
Posty: 976
Wiek: 38
Rejestracja: 8 kwietnia 2010, o 15:58
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#221 Postautor: mundzio » 10 maja 2023, o 13:53

Sledzio pisze:Tylko co to ma wspólnego z meczem Motor - Unia ? :lol: :lol:


jak większość dyskusji na tym forum, wszystko i nic :)

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7554
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#222 Postautor: Cooper » 10 maja 2023, o 15:04

Gelo pisze:A to klub od lat mami kibiców obietnicami, zleca zrobienie wizualizacji, robi konsultacje społeczne, szuka lokalizacji? To klub się ogrzewa w blasku sukcesów drużyny robiąc fotki na fejsa?


Gelo pisze:A prezydent miasta który w sprawie stadionu jest kompletnie niedecyzyjny i opieszały cieszy się raczej sympatią kibiców Motoru. To niepojęte.


Otóż pojęte jak najbardziej. Stadion to jedno, ale Miasto Lublin jest wciąż NAJWIĘKSZYM sponsorem klubu, a Żuk twarzą tego wsparcia. Nic dziwnego, że go ludzie za to lubią i doceniają, a na stadionie zawsze zbiera oklaski. Każdy też pamięta kto temu leżącemu żużlowi rękę podał. Proste.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Gelo pisze:Żuk (którego nie krytykuję jako prezydenta miasta) [...]

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13380
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#223 Postautor: Gelo » 10 maja 2023, o 15:28

Ale już tego kto ten żużel położył nie pamiętamy?

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7233
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#224 Postautor: istred » 10 maja 2023, o 15:32

Pamiętamy. I chwała mu za to.

Czarek
Trener
Posty: 5335
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Motor Lublin - Unia Leszno 65:25 (07.05.2023)

#225 Postautor: Czarek » 10 maja 2023, o 15:35

Cooper pisze:Otóż pojęte jak najbardziej. Stadion to jedno, ale Miasto Lublin jest wciąż NAJWIĘKSZYM sponsorem klubu, a Żuk twarzą tego wsparcia. Nic dziwnego, że go ludzie za to lubią i doceniają, a na stadionie zawsze zbiera oklaski. Każdy też pamięta kto temu leżącemu żużlowi rękę podał. Proste.

Łaski nie robi. Ma budżet na sport, a przez tyle lat hołubił i nadmiernie finansował mniej popularne w Lublinie dyscypliny.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.