Stal Gorzów - Motor Lublin 28.04. g. 20:30

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4165
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Stal Gorzów - Motor Lublin 28.04. g. 20:30

#351 Postautor: Perez » 29 kwietnia 2023, o 13:27

Będzie wynik to polubisz. I Kmiot z Kinic nie będzie Ci przeszkadzał.
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

Flagg
Trener
Posty: 6177
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Stal Gorzów - Motor Lublin 28.04. g. 20:30

#352 Postautor: Flagg » 29 kwietnia 2023, o 13:43

Obejrzałem mecz na spokojnie.

PIerwszy bieg - Woźniak ewidentnie do wykluczenia. Oczywiście Demski to wybroni bredząc o pierwszym łuku i deflektorze, ale nie ma co tutaj bronić. Woźniak zrobil typowego Woźniaka przewracającego sie od spojrzenia w jego stronę. Przypomniała mi sie sytuacja z finału w Lublinie, gdzie Cierniak wyleciał za dokładnie to samo. Bartkowiak czy tam Paluch przejecha go deflektorem i sędzia nie miał żadnych problemów z wywaleniem Mateusza.

Drugi bieg - Grzelak out. Nie ma dyskusji

Trzeci bieg - Jasiński out. Nie wiem jak można było tego nie widzieć.

Sytuacja Thomsen/Holder trochę bardziej kontowersyjna. Tam chyba jednak delikatny kontakt był, Thomsen nie miał miejsca. IMO powtórka w czterech jakoś sie broni

Ostrzeżenie dla Hampela to smiech na sali. MIkroruch dostrzegalny z mikroskopem. Ale skoro Hampel dostał, to tym bardziej powinien Paluch.

Atak Zmarzlika na gorzowskie piórko. Na pierwszy rzut oka wyglądało to dużo ostrzeż niż było w rzeczywistości. Woźniak się po prostu przestraszył, podniosło go zrobił wheele i dlatego wygladało to dużo dramatyczniej niż było. Atak jakich wiele, zarówno w wykonaniu Zmarzlika, jak i innych.

Słowo jeszcze odnośnie Thomsena. To nie pierwsy raz, kiedy chłop kładzie motor w sytuacji stykowej, ale bez kontaktu, gdzie spokojnie mógł się wybronić. Nie podejrzewam go, o celową leżankę, żeby wymusić wykluczenie. Bardziej mam wrażenie, ze to siedzi u niego w głowie. Kilka kości już połamał i chyba jest jakis blocker, albo zimna kalkulacja, że jednak zdrowie ważniejsze niz punkty drużyny. Zresztą nawet nie było u niego jakies specjalnej złości po tym 14 biegu. "Przegrał" drużynie mecz, a wyglądal jakby właśnie wrócił z grzybobrania.

Co do komentarza. Zgodzę się z Beejayem, że kwestia barwy i intonacji głosu moze być interperetowana różnie. Nie dziwi mnie np. ekscytacja Musiała i Markowskiego jak Jasiński wiózł Fredke i Hampela na 3-3. Taki bieg zawsze będzie wzbudzać wieksze emocji niz jak Zmarzlik z Kuberą ogrywają na 5-1 Panicza. Ale tak samo nie rozumiem dramy o komentarz Dryły w 13 biegu czwatkowego meczu. Dryła zawsze się ekscytował Zmarzlikiem, bez względu na to, gdzie jeździł.

Ae już oceny sytuacji na torze w wykonaniu Markowskiego to była parodia. "Brutalny atak Zmarzlika", bronienie powtórki w czterech 1 i 3 biegu. Potem faktycznie starał się zreflektować, ale niesmak pozostał.

W ogóle Zmarzlik jest dobrym przykładem tego, jak odbierany jest Motor. To, co wzbudzało ekscytacje i podniete gdy Zmarzlik jeździł w Gorzowie, teraz jest krytykowane

Oczywiście internet wrze, że sedzia wydrukował dla Obajtków, no ale na chorobę umysłową zwaną debilizmem niestety nie ma lekarstwa.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Ramian1
Junior
Posty: 319
Rejestracja: 25 kwietnia 2021, o 20:48

Re: Stal Gorzów - Motor Lublin 28.04. g. 20:30

#353 Postautor: Ramian1 » 29 kwietnia 2023, o 13:44

Ja jestem ciekaw jeszcze tylko jednej rzeczy jeśli chodzi o Fredke, jak będzie jechał w meczach dzień po GP, bo to do tej pory bywało z tym różnie

Awatar użytkownika
DrPaiHiWo
Senior
Posty: 734
Rejestracja: 10 kwietnia 2011, o 07:49

Re: Stal Gorzów - Motor Lublin 28.04. g. 20:30

#354 Postautor: DrPaiHiWo » 29 kwietnia 2023, o 14:23

Mnie wczoraj rozwalili komentatorzy przy Woźniaku.
Kiedy Zmarzlik zaatakował na granicy faulu, wtedy nie szczędzili mu słów krytyki.
Jednak kiedy kiedy Woźniak upadł po ataku (Jasińskiego ?) wtedy uznali, że było ostro ale to żużel...
"Wprawdzie nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, za to każdy ze swego rozumu. " -François de La Rochefoucauld

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5608
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Stal Gorzów - Motor Lublin 28.04. g. 20:30

#355 Postautor: niespokojny » 29 kwietnia 2023, o 14:36

Flagg pisze:Obejrzałem mecz na spokojnie.

PIerwszy bieg - Woźniak ewidentnie do wykluczenia. Oczywiście Demski to wybroni bredząc o pierwszym łuku i deflektorze, ale nie ma co tutaj bronić. Woźniak zrobil typowego Woźniaka przewracającego sie od spojrzenia w jego stronę. Przypomniała mi sie sytuacja z finału w Lublinie, gdzie Cierniak wyleciał za dokładnie to samo. Bartkowiak czy tam Paluch przejecha go deflektorem i sędzia nie miał żadnych problemów z wywaleniem Mateusza.

Drugi bieg - Grzelak out. Nie ma dyskusji

Trzeci bieg - Jasiński out. Nie wiem jak można było tego nie widzieć.

Sytuacja Thomsen/Holder trochę bardziej kontowersyjna. Tam chyba jednak delikatny kontakt był, Thomsen nie miał miejsca. IMO powtórka w czterech jakoś sie broni

Ostrzeżenie dla Hampela to smiech na sali. MIkroruch dostrzegalny z mikroskopem. Ale skoro Hampel dostał, to tym bardziej powinien Paluch.

Atak Zmarzlika na gorzowskie piórko. Na pierwszy rzut oka wyglądało to dużo ostrzeż niż było w rzeczywistości. Woźniak się po prostu przestraszył, podniosło go zrobił wheele i dlatego wygladało to dużo dramatyczniej niż było. Atak jakich wiele, zarówno w wykonaniu Zmarzlika, jak i innych.

Słowo jeszcze odnośnie Thomsena. To nie pierwsy raz, kiedy chłop kładzie motor w sytuacji stykowej, ale bez kontaktu, gdzie spokojnie mógł się wybronić. Nie podejrzewam go, o celową leżankę, żeby wymusić wykluczenie. Bardziej mam wrażenie, ze to siedzi u niego w głowie. Kilka kości już połamał i chyba jest jakis blocker, albo zimna kalkulacja, że jednak zdrowie ważniejsze niz punkty drużyny. Zresztą nawet nie było u niego jakies specjalnej złości po tym 14 biegu. "Przegrał" drużynie mecz, a wyglądal jakby właśnie wrócił z grzybobrania.

Co do komentarza. Zgodzę się z Beejayem, że kwestia barwy i intonacji głosu moze być interperetowana różnie. Nie dziwi mnie np. ekscytacja Musiała i Markowskiego jak Jasiński wiózł Fredke i Hampela na 3-3. Taki bieg zawsze będzie wzbudzać wieksze emocji niz jak Zmarzlik z Kuberą ogrywają na 5-1 Panicza. Ale tak samo nie rozumiem dramy o komentarz Dryły w 13 biegu czwatkowego meczu. Dryła zawsze się ekscytował Zmarzlikiem, bez względu na to, gdzie jeździł.

Ae już oceny sytuacji na torze w wykonaniu Markowskiego to była parodia. "Brutalny atak Zmarzlika", bronienie powtórki w czterech 1 i 3 biegu. Potem faktycznie starał się zreflektować, ale niesmak pozostał.

W ogóle Zmarzlik jest dobrym przykładem tego, jak odbierany jest Motor. To, co wzbudzało ekscytacje i podniete gdy Zmarzlik jeździł w Gorzowie, teraz jest krytykowane

Oczywiście internet wrze, że sedzia wydrukował dla Obajtków, no ale na chorobę umysłową zwaną debilizmem niestety nie ma lekarstwa.


Dokladnie tak. Cierniak wylecial z Gorzowem mimo ze deflektor mu przejechal po kole i wszyscy zgodnie mowili, ze slusznie zostal wykluczony, w tym Leszek Demski. I nikogo nie obchodzilo, ze drugi bieg, ze final, ze ciemno czy cholera wie co jeszcze. Co najmniej 3 ewidentne wykluczenia zawodnikow Stali zostaly powtorzone w 4, co spowodowalo w konsekwencji ze Thomsen w 14 szukal po przegranymm starcie kontaktu. Takiej klasy zawodnik a nawet nie probowal lamac sie w luku. Ogolnie to co widzielismy wczoraj to byla parodia. W zeszlym sezonie tez na samym poczatku Kusmierz odwalil szopke w Lesznie, ze az wynik zweryfikowali.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4503
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Stal Gorzów - Motor Lublin 28.04. g. 20:30

#356 Postautor: tezetomaniak » 29 kwietnia 2023, o 15:12

Pocieszne jest w kibicach to, że oglądają ten sam mecz i są święcie przekonani o drukowaniu na korzyść przeciwnika :-P

Kaman
Kadrowicz
Posty: 1612
Rejestracja: 23 października 2018, o 09:42
Lokalizacja: LBN

Re: Stal Gorzów - Motor Lublin 28.04. g. 20:30

#357 Postautor: Kaman » 29 kwietnia 2023, o 15:15

tezetomaniak pisze:Pocieszne jest w kibicach to, że oglądają ten sam mecz i są święcie przekonani o drukowaniu na korzyść przeciwnika :-P

Kibice Gorzowa widzą jedynie czołganie Hampela. HIT

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13325
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Stal Gorzów - Motor Lublin 28.04. g. 20:30

#358 Postautor: Gelo » 29 kwietnia 2023, o 16:00

Do tego dochodzi jeszcze notoryczne czepianie się sędziego rekoma kierownika startu. Tak udupili np. Mateusza w juniorskim. Chłopina wygrał start to w powtórce kazali mu zbliżyć się do taśmy. I zamiast wystartować ze skraju koleiny wjechał w nią całym kołem. Ostrzeżenie dla Hampela to kryminał. Akurat w innych przynajmniej dwóch wyścigach ruszał się bardziej. Sytuacja z Thomsenem dla mnie jednoznaczna - czerwony wypad. Bo to, że Woźniak szuka pretekstu do wywrotki i poluje na deflektor rywala przecież wiadomo nie od wczoraj. Tylko sędzia tego nie wie. Pozwolił gorzowiaczkom na stosowanie swoich starych numerów czyli "jak czujesz że cie wyprzedzają to się kładź - najpierw na rywala a potem na glebę". To samo zrobił Jasiński z Lindgrenem.

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3361
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: Stal Gorzów - Motor Lublin 28.04. g. 20:30

#359 Postautor: kdsz » 29 kwietnia 2023, o 16:07

Nigdy nie jeździłem na żużlu, więc może napiszę głupotę. Wydaje mi się, że kontakt z deflektorem to gówno nie kontakt i nie ma nic wspólnego z upadkiem zawodnika. Zaryzykuję tezę, że ciężka szpryca jest gorsza od elastycznego deflektora.
W. Komarnicki: "To co miało pójść na piłke renczne, poszło w stronę zawodników"

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4481
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Stal Gorzów - Motor Lublin 28.04. g. 20:30

#360 Postautor: Kargolo » 29 kwietnia 2023, o 16:45

DrPaiHiWo pisze:Mnie wczoraj rozwalili komentatorzy przy Woźniaku.
Kiedy Zmarzlik zaatakował na granicy faulu, wtedy nie szczędzili mu słów krytyki.
Jednak kiedy kiedy Woźniak upadł po ataku (Jasińskiego ?) wtedy uznali, że było ostro ale to żużel...

A ścięcie Woźniaka do kredy w tym samym biegu tuż przed nosem Zmarzlika? Moim zdaniem ten sam poziom ryzyka i musiał widzieć, że Bartek prawie się z nim zrównał. Zasłona milczenia.

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3361
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: Stal Gorzów - Motor Lublin 28.04. g. 20:30

#361 Postautor: kdsz » 30 kwietnia 2023, o 06:58

Władek Komarnicki jak zwykle nie zawodzi.
Bartek takich ataków w swojej karierze przeprowadził znacznie więcej. To był jednak szczególny mecz i podkreślam, że w mojej ocenie nie musiał tego robić


Państwowe spółki w Motorze to patologia. Pozyskanie takich spółek przez działaczy Stali zasługuje na najwyższe uznanie.
Ostre ataki Zmarzlina - dopuszczalne, uprawnione, taki jest żużel. W meczach przeciwko Stali stanowczo zakazane.

Moralna schizofrenia pana senatora.

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/10577 ... do-kibicow
W. Komarnicki: "To co miało pójść na piłke renczne, poszło w stronę zawodników"

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4481
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Stal Gorzów - Motor Lublin 28.04. g. 20:30

#362 Postautor: Kargolo » 30 kwietnia 2023, o 07:57

Ale czy kogoś jeszcze zaskakują takie wypowiedzi Władka?
Osobiście byłbym bardzo zdziwiony jakby w końcu powiedział coś logicznego.

Flagg
Trener
Posty: 6177
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Stal Gorzów - Motor Lublin 28.04. g. 20:30

#363 Postautor: Flagg » 30 kwietnia 2023, o 08:17

Klasyczna moralność polityka.

My możemy, Wy nie.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
mtgo
Szkółkowicz
Posty: 150
Rejestracja: 17 kwietnia 2018, o 08:13

Re: Stal Gorzów - Motor Lublin 28.04. g. 20:30

#364 Postautor: mtgo » 30 kwietnia 2023, o 08:38

kibicLBN pisze:Dlatego nasz klub powinien tym razem tupnąć nóżką, a nie patrzeć na ,,panów z telewizora ". Śledzę uważnie zuzel od ponad 20 lat i ciężko przypomnieć sobie coś podobnego.
Ale tam chyba bardziej myślą nad podwyższeniem cen biletów bo przecież stadion pełny, to czemu nie...

Jakich biletów? :p

jarkur
Posty: 95
Rejestracja: 7 kwietnia 2022, o 18:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Stal Gorzów - Motor Lublin 28.04. g. 20:30

#365 Postautor: jarkur » 30 kwietnia 2023, o 14:41

Czy ktoś może mnie poratować linkiem do transmisji? Byłem na jancarzu, więc cieżko było obejrzeć :)

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4165
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Stal Gorzów - Motor Lublin 28.04. g. 20:30

#366 Postautor: Perez » 30 kwietnia 2023, o 14:45

Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

jarkur
Posty: 95
Rejestracja: 7 kwietnia 2022, o 18:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Stal Gorzów - Motor Lublin 28.04. g. 20:30

#367 Postautor: jarkur » 30 kwietnia 2023, o 14:54

Dzięki.