Nasi rywale - 2023

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7551
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Nasi rywale - 2023

#1676 Postautor: Cooper » 15 września 2023, o 12:00

Torsen pisze:Zdaje się, ze właśnie ktoś, kto ustalił już kwoty z Przyjemskim, poczuł się zrobiony w konia. Ale co tam, ciagle zapominam, ze otoczenie rynkowe nie ma znaczenia. Co kogo obchodzi, ze juniorzy niewiele słabsi będą dostępni za polowe ceny? :lol:


Niewiele słabsi? Przyjemski 2,500, Gusts 1,429. Tak wiem, że Przyjemski ma biegi juniorskie.

Mam mieszane uczucia co do tych zagranicznych juniorów, ogólnie powinno to podnieść poziom w biegach 2 i 4, a z drugiej strony u24 i zagraniczny junior to chyba za dużo jednocześnie.

Poza tym - czy tych zagranicznych juniorów jest aż taki wybór? Bloederna weźmie Toruń jakiś, Rew będzie mógł wskoczyć pod 6-7 w Lesznie (ale po co), zostaje jeszcze Hellström Bängs, Pollestad...
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Gelo pisze:Żuk (którego nie krytykuję jako prezydenta miasta) [...]

Flagg
Trener
Posty: 6298
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Nasi rywale - 2023

#1677 Postautor: Flagg » 15 września 2023, o 12:05

Rew wskoczy pod 6-7 w Lesznie i zostaną z dziura na U-24? Prędzej bym sie spodziewał, że będą inwestowac w Parnitzkiego.

Bloedorn już ogłosił, że idzie do Rybnika. Czyżbyśmy mieli kilka wolt na rynku? :D

Ogólnie zastanawiam się, kto mógłby ten projekt poprzeć. Toruń i Wrocław - wiadomo. Gorzów tez pewnie za, bo mają Pollestada. Grudziądz, Lublin i Czewa raczej na nie. Leszno? Az tak im na Parnitzkim zależy? Zielona po zainwestowaniu w Majewskiego i Hurysza też raczej nie powinna forsować tego projektu.

A czy jest wybór? On się może znacznie zwiększyć. Na ten moment nasi U-21 mają wręcz miażdżącą przewagę sprzętową nad równieśnikami. Ale jak kluby Eligi zainwestują w młodych Duńczyków, Szwedów czy Anglików, to ta przepaść bardzo szybko może zniknąc.
Ostatnio zmieniony 15 września 2023, o 12:09 przez Flagg, łącznie zmieniany 1 raz.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
mundzio
Senior
Posty: 976
Wiek: 38
Rejestracja: 8 kwietnia 2010, o 15:58
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nasi rywale - 2023

#1678 Postautor: mundzio » 15 września 2023, o 12:09

Kargolo pisze:Chyba w Grudziądzu. A Krawczyk zostaje w Ostrowie ;)


Fakt, o czym innym myślałem co innego napisałem :)

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5624
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Nasi rywale - 2023

#1679 Postautor: niespokojny » 15 września 2023, o 12:35

Czy otworzenie rynku na juniorow zagranicznych ma wplyw na cene polskich juniorow? Oczywiscie ze tak. Czy na cene Przyjemskiego? Nie, z tego powodu ze zaden nawet nie jest bliski jego wynikow. To jakby porownywac Michelsena ze Zmarzlikiem. Inne ligi i inny poziom wynagrodzenia.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4300
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasi rywale - 2023

#1680 Postautor: Torsen » 15 września 2023, o 12:47

Jak masz dobrze jadącego Michelsena, to Zmarzlik jest tylko fanaberią, co z resztą J. Kępa chyba przyznał. Analogicznie, mając do dyspozycji juniorów gwarantujących jakiekolwiek punkty, automatycznie mniej Ci zależy na Przyjemskim, nawet jeśli rzeczywiście jest od nich znacznie lepszy. W lubelskich warunkach to i tak tylko 3 starty.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Flagg
Trener
Posty: 6298
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Nasi rywale - 2023

#1681 Postautor: Flagg » 15 września 2023, o 12:48

Torsen pisze:W lubelskich warunkach to i tak tylko 3 starty.

Ostatnie dwa sezony temu trochę przeczą
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4300
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasi rywale - 2023

#1682 Postautor: Torsen » 15 września 2023, o 12:49

Z powodu kontuzji. Kogo będziesz zmieniał Przyjemskim?
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Awatar użytkownika
radonis
Zawodowiec
Posty: 1098
Rejestracja: 10 maja 2011, o 15:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała ex Lbn

Re: Nasi rywale - 2023

#1683 Postautor: radonis » 15 września 2023, o 12:57

Torsen pisze:Jak masz dobrze jadącego Michelsena, to Zmarzlik jest tylko fanaberią, co z resztą J. Kępa chyba przyznał.


Podzielisz się źródłem?

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4300
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasi rywale - 2023

#1684 Postautor: Torsen » 15 września 2023, o 12:59

Nie, bo nie pamiętam. Wydaje mi się, że to było podczas wywiadu telewizyjnego po zdobyciu mistrzostwa.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Awatar użytkownika
radonis
Zawodowiec
Posty: 1098
Rejestracja: 10 maja 2011, o 15:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała ex Lbn

Re: Nasi rywale - 2023

#1685 Postautor: radonis » 15 września 2023, o 13:03

Torsen pisze:Nie, bo nie pamiętam. Wydaje mi się, że to było podczas wywiadu telewizyjnego po zdobyciu mistrzostwa.


To szkoda pisać, skoro może Ci się tylko wydawać. Ja tych wywiadów z uwagą słuchałem i nie kojarzę takiego stwierdzenia.

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7551
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Nasi rywale - 2023

#1686 Postautor: Cooper » 15 września 2023, o 13:03

Proponuję założyć temat "Komu przeszkadza Kuba Kępa" i tam będzie sobie pisał Torsen z Torsenem ;)


Zmarzlik "fanaberią", co tam, że najlepszy zawodnik na świecie, Przyjemski przepłacony, co tam, że najlepszy do wzięcia na rynku i wybiera nas (podobno nawet gorszą finansowo ofertę), startów będzie miał mało, bo kogo ma zastąpić, co tam, że Cierniak debiutuje na U24 i nie wiadomo jak będzie, a Przyjemski jest najlepszym możliwym zabezpieczeniem, no i przede wszystkim Kępa ukrył Zmarzlika przed Michelsenem, jak mógł. A no i jeszcze finał nie emocjonujący, co najwyżej złoto da uczcie ulgi.

Panie Kępa kończ Pan, ciężko w tych pana czasach już wytrzymać dłużej!
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Gelo pisze:Żuk (którego nie krytykuję jako prezydenta miasta) [...]

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4205
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Nasi rywale - 2023

#1687 Postautor: Perez » 15 września 2023, o 13:07

Torsen już przechodzi samego siebie, narzeka jak kobita w ciąży :lol:
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

Awatar użytkownika
ptgt
Senior
Posty: 513
Rejestracja: 10 maja 2009, o 12:15

Re: Nasi rywale - 2023

#1688 Postautor: ptgt » 15 września 2023, o 13:09

Jeśli zagraniczny junior wskoczy pod 7/8 to będzie zmiana na plus. Obstawiam, że jeśli Przyjemski solidnie zapunktuje na juniorce, to często dostawać będzie czwarty start w nominowanych. Zlikwidować jeszcze ten durny obowiązek U-24 i liga będzie ciekawsza.
#NajśmieszniejszaLigaŚwiata

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7233
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasi rywale - 2023

#1689 Postautor: istred » 15 września 2023, o 13:09

Stąpasz bo bardzo grząskim gruncie Torsen. W zeszłym roku przekonywałeś wszystkich, że MM to już praktycznie poziom Zmarzlika, a Drabik to świetny żużlowiec, a Kępa popełnił ogromny błąd pozbywając się go. Fakty brutalnie zweryfikowały te tezy. Teraz umniejszasz Przyjemskiemu. Żebyś nie wyszedł na tym jak Gelo na Mastersie.

Kępa przez ostatnie sezony pokazał ile wart jest porządny junior. Gotów jestem zaryzykować tezę, że bez juniorów na wysokim poziomie nie byłoby ani awansu do Ekstraligi, ani późniejszego utrzymania, ani medali. Moim zdaniem w przyszłym roku - po zakończeniu wieku juniorskiego przez Cierniaka i Kowalskiego - nie będzie żadnego juniora, nawet uwzględniając zagranicznych, który będzie się w stanie zbliżyć poziomem do Przyjemskiego. Dlatego cena, która się pojawia za niego to moim zdaniem półdarmo, a połowę tańsi "niewiele gorsi od niego juniorzy zagraniczni" w Lublinie generalnie nie są potrzebni.

Flagg
Trener
Posty: 6298
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Nasi rywale - 2023

#1690 Postautor: Flagg » 15 września 2023, o 13:14

Wprowadzenie zagranicznego juniora moze mieć wpływa na ceny takich zawodników jak Hurysz, Majewski, Szostak czy jakis Trześniewski. Ale nie Przyjemskiego. Na pewno nie dla klubów, które go potrzebują. Niechby w walce o Wiktora został jeden klub oferujący mu kontrakt na poziomie 1M za podpis i już Kępa nie miałby argumentu, ze "na Twoje miejsce mam 5 Duńczyków", bo by mu Przyjemski powiedzial "no to sobie ich zatrudniaj, ja ide do Falubazu i przytulam bańkę do kieszeni"
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4300
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasi rywale - 2023

#1691 Postautor: Torsen » 15 września 2023, o 13:33

Dla drużyn bez najmniejszej nawet dziury junior nie jest priorytetem. Wiadomo, ze lepiej być pięknym zdrowym i bogatym, niż brzydkim, chorym i biednym - mam nadzieje, ze o tym nie dyskutujemy.
Nie umniejszam Przyjemskiemu, wiem, ze jest najlepszy i lepiej mieć najlepszego, niż nie mieć. Ale jak pojawiają się inne opcje lepsze od tych, które dotychczas były alternatywą, to transfer robi się albo bez sensu, albo przepłacony.
Nie wiem, co trzeba, żeby w moich wpisach tutaj doszukać się krytyki Kępy lub Przyjemskiego. Chyba piszę po polsku?
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6481
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Nasi rywale - 2023

#1692 Postautor: kibicLBN » 15 września 2023, o 13:41

Ale to chyba całą liga musi się zgodzić? Nie może być dalej tak że Rusko ustala regulamin rozgrywek. Bez jaj!
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7233
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasi rywale - 2023

#1693 Postautor: istred » 15 września 2023, o 13:43

Dla drużyn bez najmniejszej nawet dziury junior nie jest priorytetem.
Z dziurą. Na pozycji juniorskiej. Przyjemski ma tę dziurę załatać i wówczas faktycznie drużyna będzie "bez najmniejszej nawet dziury".
Ale jak pojawiają się inne opcje lepsze od tych, które dotychczas były alternatywą, to transfer robi się albo bez sensu, albo przepłacony.

Nie. Transfer nie robi się bez sensu. Szczególnie w tym przypadku, gdy porównywalnych opcji do Przyjemskiego faktycznie brak.
Bez sensu to mogłoby być przepłacenie alternatywy, gdyby transfer Przyjemskiego nie doszedł do skutku np. Grzelaka, jeżeli dostępny byłby porównywalny poziomem junior zagraniczny, a połowę tańszy.
Ostatnio zmieniony 15 września 2023, o 13:43 przez istred, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4523
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Nasi rywale - 2023

#1694 Postautor: tezetomaniak » 15 września 2023, o 13:43

Uwaga, niepopularna opinia:

Przyjemski jest lekkim drewienkiem i polega tylko na dobrych startach i szybkich furach. Na 1 ligę to w zupełności wystarcza. Brakuje u niego nieprzeciętnego talentu, którym chociażby za czasów jazdy w Polonii zamiatał młody Sajfutdinow.

Flagg
Trener
Posty: 6298
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Nasi rywale - 2023

#1695 Postautor: Flagg » 15 września 2023, o 13:46

a) No niestety, ale trochę robisz z Kępy idiotę, sugerujac, że walcząc o Przyjemskiego, nie wiedział o możliwości wprowadzenia zagranicznego juniora. Wiedział, bo musiał wiedzieć. Bierze regularnie udział w spotkaniach Eligi, gdzie takie kwestie są dyskutowane. A takie kwestie nie pojawiają się z dnia na dzień.
b) Drużyna, która nie ma dobrego juniora jest druzyną z dziurą w składzie.
c) Przyjemski jest na ten moment najlepszą opcją dostępną na rynku. I to o długość prostej przed resztą. Nawet dodając do układanki zagranicznych juniorów. Sam od początku uważałem, że Przyjemski nie jest nam niezbędny, ale to co ja uważam, nie ma tutaj nic do rzeczy. Kępa uznał, że Wiktor jest mu potrzebny. Nie licytował się o Krawczyka, Hurysza czy Szostaka. Robił to mając wiedzę, że mozliwe jest wprowadzenie zagranicznego juniora. To samo robił Gorzów, Zielona, a wedle SyFów równiez Sparta i Apator. A Ty próbujesz sprzedać narrację, że gdyby Kępa wiedział o zagranicznym juniorze, to nie szedłby po Przyjemskiego, albo nie oferowałby mu takiego kontraktu, jaki zaoferował. Nie ma co do tego absolutnie żadnych przesłanek.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3388
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: Nasi rywale - 2023

#1696 Postautor: kdsz » 15 września 2023, o 13:50

tezetomaniak pisze:Uwaga, niepopularna opinia:

Przyjemski jest lekkim drewienkiem i polega tylko na dobrych startach i szybkich furach. Na 1 ligę to w zupełności wystarcza. Brakuje u niego nieprzeciętnego talentu, którym chociażby za czasów jazdy w Polonii zamiatał młody Sajfutdinow.

Holta też jest drewniakiem, a był czwarty na świecie. Pokraczny Grzesiek Zengota wykręcił w tym sezonie średnią 1,8 w ekstralidze.
Brylantowa technika jest przereklamowana.
W. Komarnicki: "To co miało pójść na piłke renczne, poszło w stronę zawodników"

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6481
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Nasi rywale - 2023

#1697 Postautor: kibicLBN » 15 września 2023, o 13:51

Będzie zamiatać wszystkich juniorów, całe U24 bez Kowalskiego i Cierniaka, regularnie przywiezie za plecami Przedpełskiego, Fajfera, Drabika, pół GKMu, Leszna i Falubazu. To mało? Słabość roczników i wymogi regulaminu zapewniają chłopakowi 6pkt w prawie każdym meczu.
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4514
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Nasi rywale - 2023

#1698 Postautor: Kargolo » 15 września 2023, o 13:51

tezetomaniak pisze:Uwaga, niepopularna opinia:

Przyjemski jest lekkim drewienkiem i polega tylko na dobrych startach i szybkich furach. Na 1 ligę to w zupełności wystarcza. Brakuje u niego nieprzeciętnego talentu, którym chociażby za czasów jazdy w Polonii zamiatał młody Sajfutdinow.

Kiedy ostatnio widziałeś jego mecz? W tamtym roku?
Moim zdaniem zrobił duży postęp w jeździe na dystansie.

Awatar użytkownika
dannie
Kadrowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 13 października 2003, o 15:08
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nasi rywale - 2023

#1699 Postautor: dannie » 15 września 2023, o 13:51

tezetomaniak pisze:Uwaga, niepopularna opinia:

Przyjemski jest lekkim drewienkiem i polega tylko na dobrych startach i szybkich furach. Na 1 ligę to w zupełności wystarcza. Brakuje u niego nieprzeciętnego talentu, którym chociażby za czasów jazdy w Polonii zamiatał młody Sajfutdinow.


Wiktor Lampart jak się patrzy ;) Kariery może nie zrobi, ale jako junior sprawdził się w Motorze ;)
Obrazek

Flagg
Trener
Posty: 6298
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Nasi rywale - 2023

#1700 Postautor: Flagg » 15 września 2023, o 13:59

Dodatkowym plusem Przyjemskiego jest to, ze ma jeszcze 3 lata na juniorce. W połaczeniu z Bańborem, Jaworskim i Grzeszczykiem gwarantuje nam to duży spokój na tej pozycji przez kilka lat. Oczywiście nie ma żadnej gwarancji, że Wiktor po roku nie zdecyduje sie wrócić do Bydgoszczy, jeśli ta awansuje, no ale takie ryzyko istnieje przy każdym zawodniku z jednorocznym kontraktem :)

Sam pomysł zagraniczego juniora jest pomysłem dobrym. Nie ma potrzeby oglądania w Elidze zawodników, którzy umiejętnościami tutaj nie pasują. Co tam, że stoi w kompletnej sprzeczności i polityką szkolenia nakładana przez PZM :) Ale śmiem twierdzić, ze taki zagraniczny junior na wszystkich szczeblach rozgrywkowych bedzie duzo bardziej pozyteczny niż cała liga U-24.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski