Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin (30.04.2021 g. 20:30)

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kilar
Trener
Posty: 3008
Rejestracja: 7 lipca 2004, o 00:29
Lokalizacja: Lublin City

Re: Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin (30.04.2021 g. 20:30)

#326 Postautor: kilar » 1 maja 2021, o 13:03

Mnie dziwi, ze nikt nie podpowiedział naszym juniorom przed 14 wyścigiem, ze sędzia może (i na 99 % to zrobi) przytrzymać ich dłużej na starcie.

Pół metra nas dzielilo od frajerstwa sezonu.

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4524
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin (30.04.2021 g. 20:30)

#327 Postautor: tezetomaniak » 1 maja 2021, o 13:04

Torsen pisze:Sam piszesz, że 3 gumy (a w przypadku samego Michelsena dwie) to nie przypadek. Dopóki nie znana była przyczyna, Mikkel nie powinien wyjeżdżać.
Skoro ani Buczek, ani Kubera, ani Mikkel, to juniorzy. Wystarczyło im tylko powiedzieć, żeby na starcie było tym razem nieco spokojniej. 2 punkty by zrobili i byłoby po meczu.
Realna możliwość przegrania wygranego meczu nie była tym razem spowodowana złymi decyzjami kierownictwa, tylko defektami i traceniem pozycji na ostatnich okrążeniach. Zła decyzja kierownictwa, o ile rzeczywiście była zła, to co najwyżej skład w 14 biegu, przy czym kontrowersja dotyczyła raczej ryzyka taśmy w 15, niż za małej siły ognia w 14. Taśmy w 15 nie było, więc nie ma o czym mówić.


Wydrukować, w ramkę i zamknąć temat ; ]

Awatar użytkownika
spokojny
Junior
Posty: 464
Rejestracja: 6 czerwca 2011, o 18:28

Re: Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin (30.04.2021 g. 20:30)

#328 Postautor: spokojny » 1 maja 2021, o 13:15

Mecz dziwny, niespotykany. Po biegu 13 wiedzialem ze bedzie zawał w 15tym. Gdybysmy mieli pewne zwyciestwo przed 14tym biegiem to sklad nominowanych bylby okej, a tak podzielam zdanie innych forumowiczów. Puszczanie juniorow nawet w tak kapitalnej dyspozycji to zawsze mega ryzyko ze wzgledu na mniejsze doswiadczenie w dzwiganiu presji meczu. Widac bylo ze chlopaki chcieli to wycisnac za wszelka cene i ambicji im nie mozna odmowic, ale jednak trzeba bylo wybrac zloty srodek i puscic Mikkela z Wiktorem - czy to by cos dalo, nie wiem, tak bym postapil i nie mowie tego pod wplywem znajomosci wyniku. Co do calosci meczu, pachnialo marnotrawstwem kapitalnej postawy druzyny od poczatku spotkania - defekty, utraty pozycji, dziwne zdarzenia, dlaczego to zawsze sie musi dziac w Lublinie... Czy naprawde nie ma kto wziac tego towarzystwa za morde i poprowadzic to na tyle profesjonalnie zeby zrobic swoje i zawijac sie do domu? Emocje sa potrzebne ale na Boga - mamy mocny sklad i wypuszczanie punktów za darmo bo nam dobrze idzie (ala Wroclaw) to czyste frajerstwo a nie emocje wynikajace z zazartej walki wyrownanych druzyn. Mam nadzieje ze ogarna ta kwestie bo takie rzeczy sie zemszcza 100krotnie predzej czy pozniej. Odnosnie dyspozycji naszej druzyny - jest petarda, kazdego stac na zwycięstwo w biegu (no moze oprocz Buczka). Mam nadzieje ze Domin poprawi predkosc na trasie, Mikkel ogarnie sprzet, Buczek wejdzie na poziom pewnych 6+ punktow i mamy druzyne nie do zatrzymania, nawet przy probie sabotazu decyzjami taktycznymi.

Sledzio
Trener
Posty: 2203
Wiek: 39
Rejestracja: 6 lipca 2006, o 14:58
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin (30.04.2021 g. 20:30)

#329 Postautor: Sledzio » 1 maja 2021, o 15:10

Juniorzy 1:16 ! O seniorów jestem spokojny, bo mamy 4 zawodników na 10 pkt ! Jak juniorzy utrzymają formę to bijemy się o Mistrza Polski !
Tym zwycięstwem zapewniliśmy sobie na 99,9% play-offy i podtrzymuję to co napisałem przed meczem, mogę o litrę się założyć :)
Trochę sztab tym 14 biegiem strzelił sobie w kolano. Remis czy porażka to straszne wkur...nie było by po meczu, a tak księgowa zadowolona, bo tylko 46 pkt do wypłaty i o to chodzi. BRAWO DRUŻYNA !

Flagg
Trener
Posty: 6300
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin (30.04.2021 g. 20:30)

#330 Postautor: Flagg » 1 maja 2021, o 15:28

Torsen pisze:Sam piszesz, że 3 gumy (a w przypadku samego Michelsena dwie) to nie przypadek. Dopóki nie znana była przyczyna, Mikkel nie powinien wyjeżdżać.
Skoro ani Buczek, ani Kubera, ani Mikkel, to juniorzy. Wystarczyło im tylko powiedzieć, żeby na starcie było tym razem nieco spokojniej. 2 punkty by zrobili i byłoby po meczu.
Realna możliwość przegrania wygranego meczu nie była tym razem spowodowana złymi decyzjami kierownictwa, tylko defektami i traceniem pozycji na ostatnich okrążeniach. Zła decyzja kierownictwa, o ile rzeczywiście była zła, to co najwyżej skład w 14 biegu, przy czym kontrowersja dotyczyła raczej ryzyka taśmy w 15, niż za małej siły ognia w 14. Taśmy w 15 nie było, więc nie ma o czym mówić.


Ok, jestem gotów przyznać, ze decyzja o wystawieniu młodych w 14 biegu się broni. Nie wiemy jak wyglądała sytuacja sprzetowa Michelsena, młodzi byli w gazie. Niech będzie.Chociaż do mnie bardziej trafia to co napisał Spokojny (lepiej niż on bym tego nie ujął)

Spokojny pisze: ze bedzie zawał w 15tym. Gdybysmy mieli pewne zwyciestwo przed 14tym biegiem to sklad nominowanych bylby okej, a tak podzielam zdanie innych forumowiczów. Puszczanie juniorow nawet w tak kapitalnej dyspozycji to zawsze mega ryzyko ze wzgledu na mniejsze doswiadczenie w dzwiganiu presji meczu. Widac bylo ze chlopaki chcieli to wycisnac za wszelka cene i ambicji im nie mozna odmowic, ale jednak trzeba bylo wybrac zloty srodek i puscic Mikkela z Wiktorem - czy to by cos dalo, nie wiem, tak bym postapil i nie mowie tego pod wplywem znajomosci wyniku.


Po prostu, mając nierozstrzygnięte spotkanie, 14 bieg, Wiktora Lamparta w nim i stojąc przed wyborem partnera dla niego, to postawiłbym mimo wszystko na bardzo szybkiego, ale łapiącego gumy MM, niż na mającego małe doświadczenie Cierniaka. Ale rozumiem, że ktoś inny mógł mieć inna ocenę sytuacji. Koniec końców skończyło się wszystko dobrze.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
Hans
Trener
Posty: 2265
Rejestracja: 22 czerwca 2006, o 16:49
Lokalizacja: Aberdeen

Re: Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin (30.04.2021 g. 20:30)

#331 Postautor: Hans » 1 maja 2021, o 18:26

Ziółkowski dla pobandzie:

Z paru względów, o których nie chciałbym mówić, nie udało się skompletować takiej obsady biegów nominowanych, jaką chcieliśmy wystawić. Tę sprawę pozostawię bez komentarza. To są jednak kwestie, które rozstrzygamy między sobą w parkingu i nie będziemy ich upubliczniać. Zostanie to między nami, Maćkiem Kuciapą i zawodnikami – uciął kwestię szkoleniowiec.

Czyli pewno bylo tak- Mikkel juz byl zajety Twitterem, Buczek powiedzial, ze zeby teraz to na drzewo :cool:

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4230
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin (30.04.2021 g. 20:30)

#332 Postautor: papi » 1 maja 2021, o 18:34

moze usłyszał podobna reakcje jak od Dawida w Lesznie. Jakby nie było, to on odpowiada za wynik i humory zawodników nie powinny mieć nic do rzeczy. Trochę inna sytuacja dotyczyła Dominika, ale nikogo innego.
Swoją drogą, Dawid podczas meczu w zeszłym tygodniu też nie krył się z sympatią do Motoru i jakoś wielkiej krytyki tutaj nie słyszałem :)

Czarek
Trener
Posty: 5335
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin (30.04.2021 g. 20:30)

#333 Postautor: Czarek » 1 maja 2021, o 19:00

Hans pisze:Ziółkowski dla pobandzie:

Z paru względów, o których nie chciałbym mówić, nie udało się skompletować takiej obsady biegów nominowanych, jaką chcieliśmy wystawić. Tę sprawę pozostawię bez komentarza. To są jednak kwestie, które rozstrzygamy między sobą w parkingu i nie będziemy ich upubliczniać. Zostanie to między nami, Maćkiem Kuciapą i zawodnikami – uciął kwestię szkoleniowiec.

W takim razie nie wszyscy zawodnicy byli do dyspozycji menadżera Ziółkowskiego chociaż byli zdrowi... Może nie skomentuję tego, bo różne brzydkie słowa przychodzą mi do głowy. Trudno sobie jednak wyobrazić by Baron, Chomski czy Bajerski usłyszeli od swoich zawodników "nie jadę w nominowanych, spie...j!".
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

waha
Junior
Posty: 446
Rejestracja: 31 października 2018, o 12:16

Re: Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin (30.04.2021 g. 20:30)

#334 Postautor: waha » 1 maja 2021, o 19:07

W takim razie trochę słabo to wygląda. Z Mikkelem już chyba była kiedyś sytuacja że nie pojechał w nominowanych bo pole mu nie pasowało. Trochę mało profesjonalne to. Ciekawe czy Buczek też był brany pod uwagę i odmówił czy nie myśleli nawet o nim.

Deri
Senior
Posty: 676
Rejestracja: 17 marca 2011, o 21:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin (30.04.2021 g. 20:30)

#335 Postautor: Deri » 1 maja 2021, o 19:23

Za rok za Mikela Emil za Buczka Patryk i będzie OK:) Oprawić w ramki i wypomnieć mi to w okienku transferowym 2022:)Dziekuje za uwage.
Kobieta, która jęczy w nocy, nie warczy w dzień
GeloSMT Swiat na trzeżwo jest nie do przyjęcia.;p

bullq
Posty: 49
Rejestracja: 30 marca 2021, o 15:44

Re: Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin (30.04.2021 g. 20:30)

#336 Postautor: bullq » 1 maja 2021, o 19:30

Myślę, że chodziło o Mikkela. Domin był wolny, chyba nawet wolniejszy od Buczka, który nie jechał w dwóch swoich ostatnich seriach. Przed nominowanymi byłem przekonany, że w 14 pojedzie Mikkel i Wiktor. Po ogłoszeniu składów pomyślałem, że jest jakiś problem, o którym nie wiemy. Stawiałem na sprzęt, ale po wypowiedzi Ziółkowskiego można wywnioskować, że chodziło o coś innego. Tak czy inaczej gratulacje dla całej drużyny, bez wyjątku. Ta wygrana bardzo przybliża nas do play-offów.

blajar
Trener
Posty: 2601
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin (30.04.2021 g. 20:30)

#337 Postautor: blajar » 1 maja 2021, o 20:56

No nie widzę innej opcji niż MM. Tam się grubo gotowało pod kaskiem. Jeśli tak to wyglądało i sztab nie potrafi zapanować nad Duńczykiem to niezbędna jest reakcja Kuby Kępy i rozmowa dyscyplinująca. Bez reakcji zostawić tego nie można.
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową"
"To mess it ip with a lion" - "nie drażnić lwa" :lol:
Czytał Łukasz Benz

Flagg
Trener
Posty: 6300
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin (30.04.2021 g. 20:30)

#338 Postautor: Flagg » 1 maja 2021, o 21:02

To nie pierwszy raz, gdy MM wybiera sobie czy ma ochotę na nominowane, czy nie. Poprzednio chyba w Grudziądzu? Jeszcze w 2019? No ale tak czy siak, Jack strzelił soccer samoboja ta wypowiedzią, bo po raz kolejny pokazał, że posluch w szatni to ma marny.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

blajar
Trener
Posty: 2601
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin (30.04.2021 g. 20:30)

#339 Postautor: blajar » 1 maja 2021, o 21:06

No właśnie miałem się edytować z dopiskiem, żebyśmy tu zaraz casusu Torunia nie mieli...
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową"
"To mess it ip with a lion" - "nie drażnić lwa" :lol:
Czytał Łukasz Benz

Awatar użytkownika
boxing
Kadrowicz
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, o 22:15
Lokalizacja: Lublin

Re: Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin (30.04.2021 g. 20:30)

#340 Postautor: boxing » 1 maja 2021, o 22:40

Jedyny wynik meczu wyjazdowego, ktory daje taki sam poziom zadowolenia kibicom i księgowej klubu :) Gdyby nie defekty, byłaby miazga. A tak bałem się w 15.biegu że to po lubelsku spieprz...my. Grisza i juniorzy niesamowici, świetny "Mały" - "na starość" (sorry Jarek) pokazuje że oprócz startów ma ochotę powalczyć na dystancie :) Domin - po osobistym dramacie zrobił co mógł, choć musi poszukać prędkości na dystansie po świetnych startach - a rozwiązanie pewnie nie będzie tak proste żeby "zejść ząb w dół". Mikkel - pech, ale do wyjaśnienia, żeby mieć pewność, że się nie powtórzy (Grisza i Mikkel mają dętki z tej samej partii?) Krzysiek - nie wyglądał katastrofalnie słabo, ale patrząc na formę naszych pozostałych - w Lublinie jeżeli chcemy "maksymalizować wynik" to uczciwie mówiąc wypadałoby go zmieniać od początku. Oczywiście nie miałoby to nic wspólnego z budowaniem zawodnika. BTW - czy my korzystamy z "opon Kariona"? Wiadomo że chłopak nie wyjedzie na tor, a takie 2 nówki oznakowane przez sędziego - mogłyby pomóc w przypadku problemów jakie miał Michelsen albo nawet bez takich problemów - na 14/15 bieg zamiast opon które już były 4 razy zdarte.
Mini-zuzel w Lublinie i mamy co roku swojego Hliba a moze nawet Jonssona!

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3389
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin (30.04.2021 g. 20:30)

#341 Postautor: kdsz » 2 maja 2021, o 08:39

Ciekawy artykuł nt. lubelskich defektów w serwisie Po bandzie.

"Jeden z czytelników, kibic Falubazu, zasugerował nam, że przyczyną częstych defektów ogumienia mogło być moczenie opon. Ogumowanie po takim zabiegu ma być bardziej podatne na uszkodzenia."

https://po-bandzie.com.pl/zuzel-kontrow ... ru-lublin/

Odnośnie MM (nie chodzi o MMajewskiego)... Jak wy sobie wyobrażacie zmuszenie go do startu w XIV wyścigu? Ile by przywiózł punktów w takich okolicznościach? Oczywiście przy założeniu, że cała sytuacja wyglądała tak jak tutaj zakładamy. Jeśli faktycznie Michelsen odmówił startu, to stawia go to w fatalnym świetle. Szkoleniowców zresztą też, bo oznaczałoby to całkowity brak autorytetu Macieja i Jacka.
W. Komarnicki: "To co miało pójść na piłke renczne, poszło w stronę zawodników"

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4205
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin (30.04.2021 g. 20:30)

#342 Postautor: Perez » 2 maja 2021, o 10:01

Ja mam nadzieję że jeśli Mikkel nie chciał jechać to z dwóch powodów.
1. Nie chciał narażać drużyny na kolejny defekt
2. Chciał sam oddać w nagrodę bieg lepszym punktowo w tym meczu juniorom.
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

Awatar użytkownika
Speedway
Trener
Posty: 2535
Rejestracja: 23 września 2005, o 23:14
Lokalizacja: Łęczna

Re: Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin (30.04.2021 g. 20:30)

#343 Postautor: Speedway » 2 maja 2021, o 10:32

Na bank. Tak wlasnie bylo. :p
Obrazek

Kaman
Kadrowicz
Posty: 1622
Rejestracja: 23 października 2018, o 09:42
Lokalizacja: LBN

Re: Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin (30.04.2021 g. 20:30)

#344 Postautor: Kaman » 2 maja 2021, o 10:55

Perez pisze:Ja mam nadzieję że jeśli Mikkel nie chciał jechać to z dwóch powodów.
1. Nie chciał narażać drużyny na kolejny defekt
2. Chciał sam oddać w nagrodę bieg lepszym punktowo w tym meczu juniorom.

3. Foch i radź ta se sami :)

Flagg
Trener
Posty: 6300
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin (30.04.2021 g. 20:30)

#345 Postautor: Flagg » 2 maja 2021, o 11:52

Kuluary mówią, że nawet pomagał mechanikom Cierniaka myć sprzęt do 14 biegu ;)
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6074
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin (30.04.2021 g. 20:30)

#346 Postautor: grzesieck » 2 maja 2021, o 12:28

Hans pisze:Ziółkowski dla pobandzie:


PO CO?!

czy naprawde Kuba Kepa nie widzi, ze Ziolkowski swoimi niezrozumialymi decyzjami i wypowiedziami dziala na szkode klubu?
METHANOL ADVENTURE TEAM

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4205
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin (30.04.2021 g. 20:30)

#347 Postautor: Perez » 2 maja 2021, o 13:41

Zostaje tylko napisać jakąś formę petycji argumentując ja babolami taktycznymi Ziolkowskiego etc. Bo wątpię aby Kuba coś powiedział Ziolkowskiemu a co dopiero zatrudnić kogoś innego...
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

Kaman
Kadrowicz
Posty: 1622
Rejestracja: 23 października 2018, o 09:42
Lokalizacja: LBN

Re: Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin (30.04.2021 g. 20:30)

#348 Postautor: Kaman » 2 maja 2021, o 13:56

Perez pisze:Zostaje tylko napisać jakąś formę petycji argumentując ja babolami taktycznymi Ziolkowskiego etc. Bo wątpię aby Kuba coś powiedział Ziolkowskiemu a co dopiero zatrudnić kogoś innego...

Dobry pomysł! Ktoś kuma jak założyć petycję internetowo? Pierwszy się podpiszę :) Jak to podchwycą media będzie wręcz idealnie.

Czarek
Trener
Posty: 5335
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin (30.04.2021 g. 20:30)

#349 Postautor: Czarek » 2 maja 2021, o 14:30

Perez pisze:Zostaje tylko napisać jakąś formę petycji argumentując ja babolami taktycznymi Ziolkowskiego etc. Bo wątpię aby Kuba coś powiedział Ziolkowskiemu a co dopiero zatrudnić kogoś innego...

Coś takiego?

Szanowny Panie Prezesie!
W związku z wieloletnim działaniem na niekorzyść Klubu Motor Lublin i niekompetencją menadżera J. Ziółkowskiego zwracamy się z prośbą o zatrudnienie na ww. stanowisko fachowca z prawdziwego zdarzenia.
Pan Jacek Ziółkowski swoimi niezrozumiałymi i nietrafnymi decyzjami wielokrotnie dawał dowody na to, że rzemiosło żużlowego stratega jest mu zupełnie obce. Nietrudno wymienić spotkania, w których lubelska drużyna traciła punkty na skutek dziwnych i niekonwencjonalnych manewrów taktycznych menadżera, co w tym sezonie miało miejsce w spotkaniach ze Spartą Wrocław i z Falubazem Zielona Góra. Pan Jacek Ziółkowski nie jest również obdarzony charyzmą, a raczej czymś zupełnie innym, i w związku z tym nie cieszy się respektem wśród zawodników, czym niestety chwali się w mediach (np. sytuacja z biegami nominowanymi w Zielonej Górze) dodatkowo kompromitując Klub. Owocem jego pracy jest także kryzys w lubelskim zespole w zeszłorocznych spotkaniach z Włókniarzem Częstochowa (dom) i GKM Grudziądz (wyjazd), które "wyrzuciły" Motor z wydawałoby się pewnego miejsca w pierwszej czwórce Ekstraligi.
Zdając sobie sprawę z potencjału lubelskiej drużyny i ogromnej szansy na historyczny sukces przed jakim stoi w tym sezonie oraz z konieczności wymiany najsłabszego ogniwa w naszej ekipie prosimy o poważne potraktowanie naszej prośby.
Z poważaniem
Kibice Motoru Lublin
Ostatnio zmieniony 2 maja 2021, o 14:33 przez Czarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

KrzyczącyK1b1c
Kadrowicz
Posty: 1588
Rejestracja: 22 października 2019, o 17:11

Re: Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin (30.04.2021 g. 20:30)

#350 Postautor: KrzyczącyK1b1c » 2 maja 2021, o 14:32

Nie podpisujcie się jako "Kibice Motoru Lublin", a "użytkownicy forum zuzel.info". Raczej nie macie głosu kilkusettysięcznego grona kibiców Motoru :)