Nowy klub w Lublinie?

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
harry
Trener
Posty: 4753
Rejestracja: 14 kwietnia 2003, o 11:14

Nowy klub w Lublinie?

#1 Postautor: harry » 21 grudnia 2013, o 19:57

Nie mam pozwolenia na dokładne informowanie ale napiszę tak:
Wcale bym sie nie zdziwił, gdyby w przyszłym roku były w Lublinie dwa kluby żużlowe.
" Jak powiedział mi jeden młody dziennikarz, niektórzy ludzie są genetycznie niezdolni do tego, żeby mówić prawdę" - Jacek Gajewski

Zaratustra
Kadrowicz
Posty: 1523
Rejestracja: 10 marca 2005, o 10:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Skład na sezon 2014

#2 Postautor: Zaratustra » 21 grudnia 2013, o 20:20

No, czyli wychodzi na to, że trzeba iść na całość i nie patrzeć na to ile się wydaje, bo wtedy miasto da więcej pieniędzy. Trochę tego nie rozumiem, ale ok ;)

Co do reszty? Zgoda, jeśli oczywiście jakieś poważne persony byłyby zainteresowane tworzeniem klubu. Myślę, że duża część kibiców wolałaby nawet start od II ligi, gdyby za ten nowy klub zabrał się ktoś wiarygodny (dla kibica), z układami, z wizją na rozwój marki klubu, jego wizerunku i szkolenie młodzieży. Jedno jest pewne, o kredyt zaufania u kibiców dla tego "ktosia" byłbym spokojny, gorzej jakby później zaczęły być powielane błędy obecnie nam panującego i kibice by to zwęszyli ;)

W każdym bądź razie harry, ja w nowy klub póki co nie wierzę i nie widze ku temu warunków. Naprawdę musiałoby skończyć się obecnie katastrofą sportową lub finansową, żeby taki projekt mógł wypalić. W to drugie z resztą uwierzyć jestem w stanie. Wystarczy, że komuś będzie zależało na odcięciu wpływów dla klubu z miasta i Bogdanki i można otwierać nową kartę.

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4104
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Skład na sezon 2014

#3 Postautor: Perez » 21 grudnia 2013, o 20:28

Wystarczy spadek do 2 ligi...
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

Zaratustra
Kadrowicz
Posty: 1523
Rejestracja: 10 marca 2005, o 10:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Skład na sezon 2014

#4 Postautor: Zaratustra » 21 grudnia 2013, o 20:30

O tej właśnie katastrofie sportowej pisałem..

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4104
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Skład na sezon 2014

#5 Postautor: Perez » 21 grudnia 2013, o 20:49

harry pisze:Nie mam pozwolenia na dokładne informowanie ale napiszę tak:
Wcale bym sie nie zdziwił, gdyby w przyszłym roku były w Lublinie dwa kluby żużlowe.


Czemu Harry skasowałeś drugą czesc posta? były tam bardzo ciekawe informacje... ktoś kazał? :o
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

Awatar użytkownika
ravajas
Trener
Posty: 4018
Rejestracja: 16 listopada 2003, o 16:11
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Skład na sezon 2014

#6 Postautor: ravajas » 21 grudnia 2013, o 21:17

Perez, a możesz zreferować, bo nie załapałem się na lekturę?

Zaratustra
Kadrowicz
Posty: 1523
Rejestracja: 10 marca 2005, o 10:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Skład na sezon 2014

#7 Postautor: Zaratustra » 21 grudnia 2013, o 21:38

Post był widoczny krótko, zdążyłem na niego jedynie odpowiedzieć i tyla, a skoro harry go wyczyścił, to znaczy, że albo się zagalopował albo rzeczywiście komuś mógł jakąś "krzywde" nim wyrządzić. W każdym bądź razie, chyba najlepiej będzie jak to sam harry jeszcze raz zreferuje. Skoro ktoś posta "obcina" to chyba zależy mu, aby na ten temat szeroko nie dyskutować.

Dlatego pozwolisz, że z fiszką tego posta nie "wystąpie", zanim harry nie wyjaśni powodów tego "obcięcia" ;)

guner
Posty: 3
Rejestracja: 18 stycznia 2010, o 22:39

Re: Skład na sezon 2014

#8 Postautor: guner » 22 grudnia 2013, o 12:04

harry pisze:Nie mam pozwolenia na dokładne informowanie ale napiszę tak:
Wcale bym sie nie zdziwił, gdyby w przyszłym roku były w Lublinie dwa kluby żużlowe.


Dwa zespoły już macie. Jeden na rundę zasadniczą a drugi na finałową.

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5597
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Skład na sezon 2014

#9 Postautor: niespokojny » 22 grudnia 2013, o 12:32

Teraz wszystko tak zaplanowane, że drugi zespół nie będzie potrzebny :? .
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Awatar użytkownika
Chaser
Junior
Posty: 370
Rejestracja: 25 czerwca 2011, o 12:05

Re: Skład na sezon 2014

#10 Postautor: Chaser » 22 grudnia 2013, o 12:48

Jak będzie nowy klub to tylko pod nazwą TŻ SIPMA LUBLIN!! :lol: Moja ulubiona !

Awatar użytkownika
maestro76
Zawodowiec
Posty: 1107
Rejestracja: 23 listopada 2003, o 16:56
Lokalizacja: Åšwidnik

Re: Skład na sezon 2014

#11 Postautor: maestro76 » 22 grudnia 2013, o 13:03

Odnosze wrazenie ze obecny zarzad naszego klubu przyjal sobie za cel aby w miare tanio i bez zbytniego ryzyka odjechac sezon.
Dobrze jakby udalo sie utrzymac,cos tam po drodze zarobic i posciemniac ze w przyszlym sezonie moze powalczymy o cos wiecej.

Ale ile mozna taka miernote ogladac? Brak ambicji sportowych sprawia ze wielu kibicom odechciewa sie kibicowac tej druzynie.

Jesli pojawi sie alternatywa , nawet kosztem startu od 2 ligi , ale majaca jakies ambitniejsze plany jestem za.
never ride faster than your angel can fly

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2828
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

Re: Skład na sezon 2014

#12 Postautor: Cz@rek » 22 grudnia 2013, o 13:39

Ambitne plany to trochę mało...Parę incjatyw już przeżyłem w naszym mieście i chyba wszyscy na początku mają ambitne plany.A później przychodzi szara rzeczywistość...
Ja osbiście wolę realną walke w I lidze niż ambitny klub w II 8)

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13180
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Skład na sezon 2014

#13 Postautor: Gelo » 22 grudnia 2013, o 13:45

Moim zdaniem obecna formuła prowadzenia klubu się wypala. Nie wypaliła się do końca, bo emocji w ciągu ostatnich dwóch sezonów było bardzo dużo. Ale te emocje bardziej wynikały z wyrównanych meczów oraz z faktu, że nasza drużyna jechała lepiej niż się spodziewano. Ale powoli stajemy się Orłem Łódź bis. Po roku pozbywamy się swoich liderów, bo stają się za drodzy jak na ich zatrzymanie. Z każdym rokiem osłabiamy skład, podczas gdy liga staje się mocniejsza. Nie potrafimy ściągnąć ani gwiazdy z zachodu ani porządnego juniora jako gościa. I niech mi nikt nie mówi, że to kwestia pieniędzy skoro nawet taki Rawicz zaklepał Strzelca. Druga liga to ostatnia rzecz o jakiej myślę w kontekście żużla ale trzeba sobie zadać pytanie jak długo będzie trwała ta wegetacja i do czego nas zaprowadzi.

Awatar użytkownika
maestro76
Zawodowiec
Posty: 1107
Rejestracja: 23 listopada 2003, o 16:56
Lokalizacja: Åšwidnik

Re: Skład na sezon 2014

#14 Postautor: maestro76 » 22 grudnia 2013, o 13:46

Cz@rek pisze:Ambitne plany to trochę mało...Parę incjatyw już przeżyłem w naszym mieście i chyba wszyscy na początku mają ambitne plany.A później przychodzi szara rzeczywistość...
Ja osbiście wolę realną walke w I lidze niż ambitny klub w II 8)



Walke??? Gdzie Ty widziales tu jakas walke przez ostatnie kilka lat?

Ja ostatni raz widzialem w 2004 roku
never ride faster than your angel can fly

ermen
Zawodowiec
Posty: 1255
Rejestracja: 2 lipca 2004, o 10:39

Re: Skład na sezon 2014

#15 Postautor: ermen » 22 grudnia 2013, o 13:55

Zanim się zachłyśniecie "świetnym" pomysłem drugiego klubu w Lublinie...

Co powstanie drugiego klubu by oznaczało? Ni mniej, ni więcej byłoby tylko potwierdzeniem skrajnej zaściankowości lubelskiego środowiska.

Do rzeczy:
Isnieje klub, który ma ogromne wsparcie Prezedenta Żuka. Nie jest tajemnicą, że Bogdanka też została pozyskana jako sponsor dzięki jego osobie. Klub notuje w I lidze całkiem przyzwoite wyniki, bo 2 x runda finałowa to chyba nie jest zły wynik. Do tego, aby pchnąc klub dalej naprzód (czytaj zaatakować ekstraligę, ale nie na zasadzie "zastaw się", tylko mając odpowiednie finanse) potrzeba wstepnie dodatkowo 0,5 - 1,0 mln PLN. Aby nastepnie utrzymać się w ekstralidze trzeba dodatkowych minimum 2 milionów PLN.
Teraz załóżmy, że powstaje drugi klub, który ma "ambicje". Musi mieć na najbliższe lata budżet zbliżony. Skąd weźmie kasę? Nieważne, jesli powstanie to na pewno nie na głupa. Jeśli miałyby funkcjonować dwa, to należy przyjąć, że dla jednego i drugiego klubu sponsorzy są różni. Skoro tak, to powstający klub ma bogatego sponsora, ale nie potrafi porozumieć się z Prezydentem Żukiem i Bogdanką. Nie ze Sprawką, bo on będzie na stanowisku, dopóki będzie akceptowany przez dających pieniądze.
Jak więc może wyglądać współpraca takiego hipotetycznego klubu z Miastem? A MOSIR? ...

Reasumując,
dla mnie powstanie drugiego klubu nie rozwiązuje sprawy. Będzie porażką środowiska żużlowego w Lublinie i powtórzę potwierdzeniem jego zaściankowości. Zamiast zjednoczyć siły, stworzy kolejne podziały. Jeśli naprawdę ma powstać drugi klub to uważam że ekstraklasa jest mozliwa, ale tylko pod jednym warunkiem - zjednoczenia sił. I nie wyobrażam sobie, aby na czele takiego tworu nadal stał Prezes Sprawka.
Każdemu jego Everest...

Awatar użytkownika
maestro76
Zawodowiec
Posty: 1107
Rejestracja: 23 listopada 2003, o 16:56
Lokalizacja: Åšwidnik

Re: Skład na sezon 2014

#16 Postautor: maestro76 » 22 grudnia 2013, o 14:03

tylko ze znajac zycie prezes Sprawka jest innego zdania i zjednoczenie sil jest niemozliwe.

Im jest dobrze tak jak jest
never ride faster than your angel can fly

ermen
Zawodowiec
Posty: 1255
Rejestracja: 2 lipca 2004, o 10:39

Re: Skład na sezon 2014

#17 Postautor: ermen » 22 grudnia 2013, o 14:05

Sprawka nie miałby tu nic do powiedzenia. Od jest tylko dlatego, że akceptują go sponsorzy.
Każdemu jego Everest...

Awatar użytkownika
mustafa
Zawodowiec
Posty: 1482
Rejestracja: 26 stycznia 2009, o 11:39
Lokalizacja: Lubartów

Re: Skład na sezon 2014

#18 Postautor: mustafa » 22 grudnia 2013, o 14:45

przecież to jest jakaś ściema Harrego. ja pamiętam jak rok temu on puszczał plotkę że będą nasz klub rozwiązywać bo nie ma pieniędzy, a potem okazało się to kompletną bzdurą. utrzymanie równolegle drugiego klubu żużlowego w tymi mieście jest z bardzo wielu względów nierealne i kto ma chociaż trochę oleju w głowie w takie bajki nie uwierzy :)

Awatar użytkownika
truskawa
Zawodowiec
Posty: 1264
Rejestracja: 17 grudnia 2008, o 00:30

Re: Skład na sezon 2014

#19 Postautor: truskawa » 22 grudnia 2013, o 15:00

W Lublinie są już dwa kluby żużlowe. AKŻ chyba wciąż istnieje.

A jak by powstał 3 profesjonalny, to powstaje pytanie, który zachowa prawo do historycznej nazwy motor :P
SPEEDWAY MOTOR LUBLIN

Awatar użytkownika
mustafa
Zawodowiec
Posty: 1482
Rejestracja: 26 stycznia 2009, o 11:39
Lokalizacja: Lubartów

Re: Skład na sezon 2014

#20 Postautor: mustafa » 22 grudnia 2013, o 15:03

ja mówię o takim który miałby jechać w lidze profesjonalniej :)

meesha
Trener
Posty: 7575
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Skład na sezon 2014

#21 Postautor: meesha » 22 grudnia 2013, o 15:14

To fajnie, że nowy klub powstanie. Na początku wszyscy będą zachwyceni, po 2-3 latach obojętni, a po 5-ciu będzie gremialne yebanie klubu, jego prezesa i wszystkiego wokół. Przecież to już wszystko było :lol:
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

henek1234
Szkółkowicz
Posty: 291
Rejestracja: 6 lipca 2011, o 21:44

Re: Skład na sezon 2014

#22 Postautor: henek1234 » 22 grudnia 2013, o 15:33

mustafa pisze:przecież to jest jakaś ściema Harrego. ja pamiętam jak rok temu on puszczał plotkę że będą nasz klub rozwiązywać bo nie ma pieniędzy, a potem okazało się to kompletną bzdurą. utrzymanie równolegle drugiego klubu żużlowego w tymi mieście jest z bardzo wielu względów nierealne i kto ma chociaż trochę oleju w głowie w takie bajki nie uwierzy :)


pożyjom uwidiom :) jeśli ma być to klub tylko i wyłącznie z prywatnych zasobów finansowych sponsorów ( sposnora ) to raczej jest pewne że frekwencja o ile powstanie taki klub będzie gwarantowana nawet w 2 lidze .Taki klub będzie miał ambicje walki o najwyższe cele , a nie dbanie o posadę i pensję dla prezesa , a aspekt medialny i sportowy jest na drugim planie .
A jeśli ktoś faktycznie ma kaskę :) to kto BOGATEMU ZABRONI :) zrobić frajdę kibicom tak jak w Toruniu czy Zielonce :) wszak stadion jest miejski , a może w niedalekiej przyszłości powstania lubelska prywatna Moto Arena :) no ale mnie teraz już poniosło , ale kto wie , kto wie :)

harry
Trener
Posty: 4753
Rejestracja: 14 kwietnia 2003, o 11:14

Re: Skład na sezon 2014

#23 Postautor: harry » 22 grudnia 2013, o 15:35

Rozmowy o nowym klubie to żadna ściema. Ostatnio aż trzy grupy ludzi zapytały mnie jak się zakłada nowy klub, bo na obecną wegetację nie mogą już patrzeć a porozumienie z prezesem nie wchodzi w grę.
Myslę, że decydujący będzie ten sezon. Jeżeli będzie to powtórka sezonu 2013 z rundą finałową lub spadek to jest bardzo duża szansa na powstanie nowego projektu. Myslę że te grupy ludzi można by było bez problemu połączyć, bo są to osoby bardzo poważne i chyba mogę nawet zaryzykować stwierdzenie, że udałoby im sie przekonać prezydenta do bardzo mocnej współpracy.
Spotkanie robocze ma się odbyć w styczniu. Jeżeli będę coś wiedział więcej i będę mógł to dam znać.
Póki co nic nie jest jeszcze przesądzone, ale osoby, które chcą się za to zabrać stac na wiele.
" Jak powiedział mi jeden młody dziennikarz, niektórzy ludzie są genetycznie niezdolni do tego, żeby mówić prawdę" - Jacek Gajewski

Awatar użytkownika
mustafa
Zawodowiec
Posty: 1482
Rejestracja: 26 stycznia 2009, o 11:39
Lokalizacja: Lubartów

Re: Skład na sezon 2014

#24 Postautor: mustafa » 22 grudnia 2013, o 15:50

spoko fajnie, tylko dlaczego nawet w takich miastach jak Toruń czy Zielona Góra jedzie tylko jeden klub, a pomysły o powołaniu drugich drużyn w IIgiej lidze jakoś do tej pory kończyły się tylko na gadaniu? Już to widzę, jak w Lublinie powstaje nowy klub :)

henek1234
Szkółkowicz
Posty: 291
Rejestracja: 6 lipca 2011, o 21:44

Re: Skład na sezon 2014

#25 Postautor: henek1234 » 22 grudnia 2013, o 16:08

mustafa pisze:spoko fajnie, tylko dlaczego nawet w takich miastach jak Toruń czy Zielona Góra jedzie tylko jeden klub, a pomysły o powołaniu drugich drużyn w IIgiej lidze jakoś do tej pory kończyły się tylko na gadaniu? Już to widzę, jak w Lublinie powstaje nowy klub :)


to ma być NIE druga drużyna LW KMŻ LUBLIN o ile dobrze rozumie , tylko całkiem odrębny klub , a dlaczego to chyba każdy normalny kibic wie :( jazda o nic czytaj o przetrwanie to nawet fanatyków tej dyscypliny nie będzie dalej interesować .Będą woleli oglądać w TV ENA lub 1 ligę na otwartym kanale telewizyjnym na działkach przy piwku i kiełbaskach przez co stadion lubelski będzie świecił w gorące popołudniowe lato pustkami :( i tu szkoda będzie najbardziej zawodników którzy chcieli jezdzić dla lubelskiej publiczności , ale zawsze można wystawić wtedy plan awaryjny z RF a.d. :lol: 2013 :)