Motor Lublin w sezonie 2020

żużel w Lublinie

Ktorego z tych zawodnikow widzialbys w naszych barwach w sezonie 2020?

Drabik
84
24%
Kasprzak
35
10%
Smektala
43
12%
Jamrog
9
3%
Doyle
33
9%
Hancock
1
0%
Fricke
15
4%
Milik
3
1%
Zagar
29
8%
Lambert
43
12%
Woryna
9
3%
Iversen
2
1%
Jeleniewski
14
4%
Walasek
3
1%
Bober
17
5%
Gala :)
11
3%
 
Liczba głosów: 351

Wiadomość
Autor
Mad
Senior
Posty: 994
Rejestracja: 31 marca 2012, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2020

#2376 Postautor: Mad » 2 listopada 2019, o 09:14

kibicLBN pisze:My i tak nikogo z topu nie wyciągniemy

Z topu nie bo Top się topi w zastraszającym tempie niczym lodowce. Za chwilę Pedersen może się okazać drugim Tomkiem Gollobem wraz z GH.

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5624
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Motor Lublin w sezonie 2020

#2377 Postautor: niespokojny » 2 listopada 2019, o 09:20

Kibic nie dramatyzuj. Pomysl byl dobry a ze Kasprzak nas wystawil to inna sprawa. Mam nadzieje ze sie bez problemu utrzymamy bo Rybnik ma jeszcze szanse zbudowac niezly zespol. Z drugiej strony w I lidze tez mielismy wg ekspertow sklad na miejsca 4-7 a wciagnelismy lige nosem dzieki juniorom. No ale to juz inna skala.

Jedynego Polaka mozemy wyjac z Leszna, ew z Rybnika i tego tematu bym pilnowal na przyszly rok. Bo jak mowil Golinski od myszorow, okienko trwa caly rok. Z drugiej strony marzeniem bedzie pewnie Vaculik.

Swoja droga gdyby Zengota byl caly i zdrowy to naprawde zastanawialbym sie czy PO nie powachamy.

Oby w tym sezonie bylo calo i zdrowo.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Yorke19
Posty: 73
Rejestracja: 11 października 2017, o 22:23

Re: Motor Lublin w sezonie 2020

#2378 Postautor: Yorke19 » 2 listopada 2019, o 09:21

Barti pisze:Z postów kolegi CKM, wynika że ta Częstochowa to kraina mlekiem i miodem płynąca.

No i trochę za dużo Częstochowy na LUBELSKIM forum.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13380
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2020

#2379 Postautor: Gelo » 2 listopada 2019, o 09:29

Z tą porażką, że nie powalczyliśmy o Kułakowa, a mamy Zagara to oczywiście żart? :) Matej nie należy do moich ulubieńcow, ma swoje mankamenty, ale to ciągle czołowy zawodnik świata, który wywalczył sobie awans w Challengu tam gdzie mistrz Europy odjechał chyba najgorsze zawody w tym roku. Co do wyciągania kogoś z top - gdzieś jest problem. Albo w samym Kubie, albo nie jest tak różowo z kasą, albo trzeba było mocno sypnąć żeby zatrzymać dotychczasowych liderów. Ja liczyłem na więcej, bo była szansa na medal, a za rok pojawi się problem z juniorem. Żużel jest nieprzewidywalny na szczęście i wszystko może się zdarzyć. Na dziś wygląda to tak, że jak wszyscy pojadą na "swoim poziomie" jesteśmy w stanie wobec osłabienia rywali utratą juniorów osiągnąć cel Kuby czyli wyższe miejsce niż w tym roku - piąte.

Awatar użytkownika
KeslleY
Junior
Posty: 311
Rejestracja: 19 kwietnia 2010, o 14:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2020

#2380 Postautor: KeslleY » 2 listopada 2019, o 09:45

Z tym Kułakowiem to nieźle ktoś popłynął. Rozumiem też brak efektu wow ze strony większej części tego forum, ale aż nie chce sobie wyobrażać co by było jakby MZ i JJ podpisali w Rybniku zamiast u nas. Być może ponosi mnie ułańska fantazja, ale na oko to szanse na 4 miejsce jednak są, do takich wniosków nie trzeba być nawet ultra-optymistą bo wbrew temu co pisał niespokojny, w cale nie jesteśmy seniorsko gorsi od Grudziądza, Gorzowa, a nawet zaryzykowałbym, że Wrocławia (Chyba logiczne, że średnia Drabinka mocno spadnie). Teraz najbardziej czekam na informację o karnetach bo plotki o numerowanym całym stadionie krążą po mieście.
"...pocieszać po porażkach, cieszyć po zwycięstwach..."

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6481
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Motor Lublin w sezonie 2020

#2381 Postautor: kibicLBN » 2 listopada 2019, o 09:55

Yorke19 pisze:
Barti pisze:Z postów kolegi CKM, wynika że ta Częstochowa to kraina mlekiem i miodem płynąca.

No i trochę za dużo Częstochowy na LUBELSKIM forum.

Mi to jakoś nie przeszkadza. Jak się ktoś nie napina, nie prowokuje to co w tym złego. A że czasem widać, że kolega widzi po częstochowsku to normalne i tylko dodaje kolorytu dyskusji.
Smiesniejsze było lotnisko i nabijanie się z Ostafa w październiku rok temu, A Ostafa doniesienia się potwierdziły co do joty..
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
KeslleY
Junior
Posty: 311
Rejestracja: 19 kwietnia 2010, o 14:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2020

#2382 Postautor: KeslleY » 2 listopada 2019, o 09:58

@kibicLBN

I to kolejny rok z rzędu. Wychodzi na to, że żużel przez duże Ż to tak wąskie środowisko, że nie ma możliwości uchowania jakiejkolwiek tajemnicy. Pytanie tylko czy to dobrze, a może jednak źle dla samych kibiców?
"...pocieszać po porażkach, cieszyć po zwycięstwach..."

Raf
Zawodowiec
Posty: 1179
Rejestracja: 2 sierpnia 2019, o 12:22

Re: Motor Lublin w sezonie 2020

#2383 Postautor: Raf » 2 listopada 2019, o 10:13

Gelo pisze:Z tą porażką, że nie powalczyliśmy o Kułakowa, a mamy Zagara to oczywiście żart? :) Matej nie należy do moich ulubieńcow, ma swoje mankamenty, ale to ciągle czołowy zawodnik świata, który wywalczył sobie awans w Challengu tam gdzie mistrz Europy odjechał chyba najgorsze zawody w tym roku.


No tak... czyli Smoliński to też jest TOP światowy? Bo Harrisy i Coocki to też byli zawodnicy z TOPu światowego? No nie... Zwyczajnie część zawodników się na polskie tory nadaje, a część nie. Zagar woli nierówne tory i tam faktycznie, jest zawodnikiem z TOPu. Na torach równych jak stół, to on raczej nie umie jeździć. A Kułokow to zawodnik, który zrobił najlepszą średnią w Nice 1LŻ i skoro Woryna ma niby być liderem w ROWie, to niby dlaczego Kułakow nie miałby u na robić 1,8pkt/bieg czyli więcej niż Zagar? O różnicy wieku obu zawodników, która jest kluczowa w budowie składu nawet nie ma co wspominać.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13380
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2020

#2384 Postautor: Gelo » 2 listopada 2019, o 10:18

Serio nie dostrzegasz różnicy między gościem który jest AKTUALNYM uczestnikiem GP, który ma na bieżąco kontakt czołówką od wielu lat, potrafi wygrać turniej GP a gościem, który odjechał dobry sezon w 1 lidze? Serio wolałbyś Zagara w Rybniku a u nas Kułakowa?

Flagg
Trener
Posty: 6298
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Motor Lublin w sezonie 2020

#2385 Postautor: Flagg » 2 listopada 2019, o 10:42

CKM1946 pisze:Przecież napisałem że dostał normalną ofertę jaka była u was. Nikt mu kosmicznej kasy nie dawał. Tylko że wybrał prace z Cieślakiem niż w Lublinie.


Czewa musi popracować nad jedną spójną wersją, bo to ponoć nie Cieślak przeważył, a Madsen, który osobiście gadał z Doylem i obiecał mu walkę o złoto :)

A co do Kułakowa - Szczepaniak w 2017 roku był najlepszym zawodnikiem Nice, wykręcił ponad 2.3 i jakoś nie zauważyłem, żeby stała po niego kolejka z Eligi. I raczej nikt specjalnie nie żałuje. Kościuch od lat nie schodził w Nice poniżej 2.0. Jak było w tym roku - wszyscy widzieli. Kułakov to byłby totalny kot w worku. Mógłby pojechać na poziomie Thomsena, a mógłby zrobić Lamberta. Raczej nie ma sensu bawić się w tego typu eksperymenty. MIchelsen i Thomsen mieli na swoje poparcie, nie jeden, a kilka dobrych sezonów w Nice, dobre wyniki w Szwecji i pomniejsze sukcesy indywidualne. Kulakov tego nie ma.

A Zagar? Szału nie ma, do tego im trudniejszy tor, tym dla niego lepiej, a na takie w Elidze nie ma co liczyć, ale:

11 kolejka: 7+1 pkt
12 kolejka: 11+1 pkt
13 kolejka: 12+1 pkt
14 kolejka: 10 pkt
Mecz o 3 msc: 10+1 i 11+1

Słabo?
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

samba
Senior
Posty: 574
Rejestracja: 25 września 2018, o 12:16

Re: Motor Lublin w sezonie 2020

#2386 Postautor: samba » 2 listopada 2019, o 10:55

Czyli w przyszlym sezonie znowu czeka nas robienie na siłę przyczepnego toru na Z5 zeby komisarze mieli co ubijać :D

CKM1946
Zawodowiec
Posty: 1312
Wiek: 30
Rejestracja: 25 września 2018, o 11:49
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Motor Lublin w sezonie 2020

#2387 Postautor: CKM1946 » 2 listopada 2019, o 11:04

Flagg pisze:
CKM1946 pisze:Przecież napisałem że dostał normalną ofertę jaka była u was. Nikt mu kosmicznej kasy nie dawał. Tylko że wybrał prace z Cieślakiem niż w Lublinie.


Czewa musi popracować nad jedną spójną wersją, bo to ponoć nie Cieślak przeważył, a Madsen, który osobiście gadał z Doylem i obiecał mu walkę o złoto :)


Ja nie bazuje na informacjach "ponoć albo kuluary" jeśli chodzi o naszą ekipe. :roll:

Awatar użytkownika
mundzio
Senior
Posty: 976
Wiek: 38
Rejestracja: 8 kwietnia 2010, o 15:58
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Motor Lublin w sezonie 2020

#2388 Postautor: mundzio » 2 listopada 2019, o 11:05

Flagg pisze:
CKM1946 pisze:Przecież napisałem że dostał normalną ofertę jaka była u was. Nikt mu kosmicznej kasy nie dawał. Tylko że wybrał prace z Cieślakiem niż w Lublinie.


Czewa musi popracować nad jedną spójną wersją, bo to ponoć nie Cieślak przeważył, a Madsen, który osobiście gadał z Doylem i obiecał mu walkę o złoto :)

A co do Kułakowa - Szczepaniak w 2017 roku był najlepszym zawodnikiem Nice, wykręcił ponad 2.3 i jakoś nie zauważyłem, żeby stała po niego kolejka z Eligi. I raczej nikt specjalnie nie żałuje. Kościuch od lat nie schodził w Nice poniżej 2.0. Jak było w tym roku - wszyscy widzieli. Kułakov to byłby totalny kot w worku. Mógłby pojechać na poziomie Thomsena, a mógłby zrobić Lamberta. Raczej nie ma sensu bawić się w tego typu eksperymenty. MIchelsen i Thomsen mieli na swoje poparcie, nie jeden, a kilka dobrych sezonów w Nice, dobre wyniki w Szwecji i pomniejsze sukcesy indywidualne. Kulakov tego nie ma.

A Zagar? Szału nie ma, do tego im trudniejszy tor, tym dla niego lepiej, a na takie w Elidze nie ma co liczyć, ale:

11 kolejka: 7+1 pkt
12 kolejka: 11+1 pkt
13 kolejka: 12+1 pkt
14 kolejka: 10 pkt
Mecz o 3 msc: 10+1 i 11+1

Słabo?
Obyśmy w nadchodzącym sezonie uciekali przed króliczkiem a nie musieli go gonić tak jak w tym. Jednak kompletna drużyna od początku sezonu nawet z podobnym potencjałem powinna się prezentować lepiej niż w poprzednim sezonie dziurawy skład.

Flagg
Trener
Posty: 6298
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Motor Lublin w sezonie 2020

#2389 Postautor: Flagg » 2 listopada 2019, o 11:21

CKM1946 pisze:Ja nie bazuje na informacjach "ponoć albo kuluary" jeśli chodzi o naszą ekipe. :roll:


Jeśl.i Twoje informacje nie pochodzą bezpośrednio od Doyle'a, albo nie widziałeś na własne oczy kontraktów, to Twoje kuluary są generalnie tak sam dobre jak Puki Czy Ostafa
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

blajar
Trener
Posty: 2601
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2020

#2390 Postautor: blajar » 2 listopada 2019, o 11:25

CKM1946 pisze:Ja nie bazuje na informacjach "ponoć albo kuluary" jeśli chodzi o naszą ekipe. :roll:


Ja nie wiem czy to był wybieg Doyle'a żeby pójść do Czewy ale jak kolega wyżej napisał. Był dogadany i zadzwonił, że chce 20% więcej. Czy miał u Was 10-15% więcej od tego co ugadał wcześniej u nas czy chciał postawić warunki zaporowe to już w sumie nie ważne :)
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową"
"To mess it ip with a lion" - "nie drażnić lwa" :lol:
Czytał Łukasz Benz

Awatar użytkownika
mustafa
Zawodowiec
Posty: 1482
Rejestracja: 26 stycznia 2009, o 11:39
Lokalizacja: Lubartów

Re: Motor Lublin w sezonie 2020

#2391 Postautor: mustafa » 2 listopada 2019, o 16:26

Dodam od siebie. Wzmocniliśmy się jako tako. Zagar i Jamróg to średni zawodnicy, jednak gorzej od Jonssona i Lamparta nie pojadą. Jamroga stać na przyzwoity wynik, jeżeli będzie bez presji jeździł regularnie. Zagar końcówkę miał nie złą, może przynajmniej na naszym torze pokaże kawał żużla.
Trzeba mieć również nadzieję, że Miesiąc utrzyma swoją ponadprzeciętną formę. O resztę jestem spokojny. Pewnie cudów nie ma się spodziewać typu play off, ale spokojnie się utrzymamy.

Awatar użytkownika
toinoja
Szkółkowicz
Posty: 172
Rejestracja: 29 września 2019, o 11:24
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Motor Lublin w sezonie 2020

#2392 Postautor: toinoja » 2 listopada 2019, o 17:08

Mistrz i wicemistrz Europy. Jamróg i Zagar, czyli pierwszy i drugi wicemistrz DMP. Bardzo mocna para juniorów i nieobliczalny Miesiąc. Plus Zengi. Wiec...

PRZESTAŃ WĄTPIĆ, ZACZNIJ WIERZYĆ

Ge(L)o
Trener
Posty: 3273
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2020

#2393 Postautor: Ge(L)o » 2 listopada 2019, o 17:22

Podoba mi się, że już pierwszego dnia zamknęliśmy temat i wszystkie karty zostały odkryte.
Fajnie, że mamy trzech zawodników będących lub bezpośrednio aspirujących do światowej czołówki (Łaguta, Michelsen, Zagar).
Mamy mocną parę juniorską, może się okazać, że najmocniejszą w lidze.

Mankamenty ?
Brak topowego żużlowca, "pewniaka". (Doyle, Woffinden, Sajfutdinov, Zmarzlik, Janowski, Artiom, Vaculik, Madsen).
Para zawodników krajowych, która jednak jest zbyt dużą niewiadomą i zdecydowanie ma kiepskie starty. Tutaj zabrakło zawodnika, który nie będzie musiał się przebijać po kiepskim starcie (Drabik, Hampel, Kasprzak).

Atutem powinien być brak teoretycznie równorzędnej "ósemki". Pozbędziemy się w ten sposób taktycznych niewiadomych i kwasów w trakcie meczu. A Bober pojedzie tylko w przypadku wyższej konieczności (kontuzja) i się z taką rolą w 100% godzi.

Na pewno już w 2020 wystąpimy w innej roli niż kopciuszka i nikt nas nie zlekceważy. Ale ponownie mamy drużynę nieobliczalną, więc nie zaskoczy mnie medal ani miejsce siódme. W spadek nie wierzę, chyba, że Mrozek wyczaruje kogoś z topu i przyzwoitego juniora (mało realny scenariusz).

Mad
Senior
Posty: 994
Rejestracja: 31 marca 2012, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2020

#2394 Postautor: Mad » 2 listopada 2019, o 17:25

Flagg pisze:
CKM1946 pisze:Ja nie bazuje na informacjach "ponoć albo kuluary" jeśli chodzi o naszą ekipe. :roll:


Jeśl.i Twoje informacje nie pochodzą bezpośrednio od Doyle'a, albo nie widziałeś na własne oczy kontraktów, to Twoje kuluary są generalnie tak sam dobre jak Puki Czy Ostafa

A co Ty chcesz od kuluarów? Podali skład podali i co pomylili się? Zapomniałem że tu forumowe kuluary są na wyższym poziomie wiedzy o transferach.

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6481
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Motor Lublin w sezonie 2020

#2395 Postautor: kibicLBN » 2 listopada 2019, o 19:23

Mad pisze:
Flagg pisze:
CKM1946 pisze:Ja nie bazuje na informacjach "ponoć albo kuluary" jeśli chodzi o naszą ekipe. :roll:


Jeśl.i Twoje informacje nie pochodzą bezpośrednio od Doyle'a, albo nie widziałeś na własne oczy kontraktów, to Twoje kuluary są generalnie tak sam dobre jak Puki Czy Ostafa

A co Ty chcesz od kuluarów? Podali skład podali i co pomylili się?

Zgadza się, tak by się człowiek głowił do listopada jaki skład będzie, a tak w pierwszej połowie października dzięki Ostafińskiemu wie wszystko. Co nie znaczy że Ostaf jest dobry redachtór , ale kuluar jest dobry. Tak jak z tym juniorem obcokrajowcem, ktoś na sali do kibla wyszedł i nie wiedział co i jak, a Ostaf wiedział.
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Raf
Zawodowiec
Posty: 1179
Rejestracja: 2 sierpnia 2019, o 12:22

Re: Motor Lublin w sezonie 2020

#2396 Postautor: Raf » 3 listopada 2019, o 12:04

Ale się pozmieniało w tym roku... Ostaf z Hynkiem, co się lubią za łby brać, wróżą nam play-offy ;) Nie wiem czy się cieszyć czy wręcz przeciwnie :D https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/85236 ... rasowany-a

PS: Wiecie może, bo nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale czy kalendarz Ekstraligi robiony jest co roku wg tego samego klucza? Jeśli by tak było i to norma, że 6. drużyna poprzedniego sezonu jedzie w pierwszej kolejce u beniaminka, to wiecie co by było? :D Sprawdziłem to historycznie i w ciągu ostatnich 4 lat, tylko raz z beniaminkiem jechał mistrz (Falubaz), a w pozostałych latach z beniaminkiem zawsze jechał zespół z 6 miejsca.

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2836
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2020

#2397 Postautor: Cz@rek » 3 listopada 2019, o 12:09

Tak,już dawno w rozmowach z kolegami sugerowałem że tym razem w pierwszej kolejce mamy wyjazd...na 98% w Rybniku :cool:

Raf
Zawodowiec
Posty: 1179
Rejestracja: 2 sierpnia 2019, o 12:22

Re: Motor Lublin w sezonie 2020

#2398 Postautor: Raf » 3 listopada 2019, o 13:53

To może jakaś akcja wyjazdu do Rybnika na quadach? :D

Awatar użytkownika
piv
Junior
Posty: 406
Rejestracja: 8 sierpnia 2005, o 01:59

Re: Motor Lublin w sezonie 2020

#2399 Postautor: piv » 3 listopada 2019, o 14:33

I zamiast serpentyn każdy rzuci na tor po jednym pampersie.

Ar2r
Posty: 75
Rejestracja: 4 kwietnia 2018, o 14:06

Re: Motor Lublin w sezonie 2020

#2400 Postautor: Ar2r » 3 listopada 2019, o 14:41

To by była dobra akcja ;-)