GKM Grudziądz - Motor Lublin (23.08.2019 r g 20:30)

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Flagg
Trener
Posty: 6156
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: GKM Grudziądz - Motor Lublin (23.08.2019 r g 20:30)

#76 Postautor: Flagg » 21 sierpnia 2019, o 22:51

Nie chcę się kłócić, argument z wiekiem jest wyjątkowo słaby i cechuje ludzi, którzy nie potrafią w sposób merytoryczny i w oparciu o konkretne argumenty udowodnić swojej tezy. Zawsze można wtedy rzucić "młody jesteś, mało widziałeś". Skoro wiec jestem młody, to bądź tak miły i wyjaśnij mi konkretnie kto z kim, kiedy, dlaczego, w jakim celu i przeciwko komu:

1) Dlaczego Leszno oddało rok temu punkty Unii Tarnów - jaki miało w tym interes?
2) Dlaczego w Elidze jest spółdzielnia przeciwko Motorowi, kto w niej uczestniczy i jaki ma w tym cel - ale konkretnie, a nie teksty typu ktoś jest kolegą kogoś i nas nie lubi
3) Dlaczego nasz remis z Włókniarzem, gdzie przed ostatnim biegiem było 40-44 i Włókniarz miał absolutnego dominatora nominowanych - Leona Madsena (średnia 2.8) nie była wałkiem?
4) Skoro Motor, który przecież w tym sezonie lepiej jeździ na wyjazdach niż w domu, był w stanie ugrać remis z Włókniarzem u siebie, to dlaczego wygrana Stali z tym samym zespołem będzie ustawką, skoro Stal wygrała 5 z 6 spotkań na własnym torze, skoro Rafał Karczmarz u siebie i na wyjeździe to dwaj różni zawodnicy i skoro wraca Anders Thomsen.

Od tego zacznijmy. Odpowiesz konkretnie na te 4 pytania, to możemy dalej ciągnąc dyskusję.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13322
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: GKM Grudziądz - Motor Lublin (23.08.2019 r g 20:30)

#77 Postautor: Gelo » 21 sierpnia 2019, o 23:10

Flagg pisze:Nie chcę się kłócić, argument z wiekiem jest wyjątkowo słaby i cechuje ludzi, którzy nie potrafią w sposób merytoryczny i w oparciu o konkretne argumenty udowodnić swojej tezy. Zawsze można wtedy rzucić "młody jesteś, mało widziałeś".
więc wrzucam. to chyba wysyca moją aktywność w wymianie zdań. Obejrzysz trochę wyścigów - pogadamy... może

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7232
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: GKM Grudziądz - Motor Lublin (23.08.2019 r g 20:30)

#78 Postautor: istred » 21 sierpnia 2019, o 23:16

To jeszcze może na koniec dodam, że ta cała spółdzielnia walczy o... uniknięcie baraży, w których szanse pierwszoligowca są bliskie zeru.
Rzeczywiście gra warta spisku całej ekstraligi, senatorów, polityki, układów i dalekich podróży do Lublina.

Gelu, z całym szacunkiem do Ciebie, bo naprawdę szanuję Cię jako długoletniego forumowicza, ale przerażające głupoty ostatnio wypisujesz.

Flagg
Trener
Posty: 6156
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: GKM Grudziądz - Motor Lublin (23.08.2019 r g 20:30)

#79 Postautor: Flagg » 21 sierpnia 2019, o 23:17

Gelo pisze:pogadamy... może

Raczej nie będę miał ochoty, sorry
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13322
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: GKM Grudziądz - Motor Lublin (23.08.2019 r g 20:30)

#80 Postautor: Gelo » 21 sierpnia 2019, o 23:29

istred pisze:To jeszcze może na koniec dodam, że ta cała spółdzielnia walczy o... uniknięcie baraży, w których szanse pierwszoligowca są bliskie zeru..
Zakładam, że nie byłeś w 2017 roku na meczach w Gnieźnie. Ja byłem na obu. I nasz dream team wypadł blado. Z Lambertem w składzie złoili nas okrutnie. Byłem też na finale kilka lat wcześniej kiedy Gniezno weszło do Ekstraligi. W Gnieźnie nie jeździ się łatwo. Mają trudny, twardy tor i jeżdżą na granicy faulu. Przekonał się o tym i Miesiąc i Jeleniewski i mistrz tego toru Bjarne. Także ostrożnie. To tylko sport.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7232
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: GKM Grudziądz - Motor Lublin (23.08.2019 r g 20:30)

#81 Postautor: istred » 21 sierpnia 2019, o 23:34

Źle zakładasz. Byłem w Gnieźnie w 2017 r. Podobnie jak pewnie ze 200 innych osób. Naprawdę nie Ty jeden jeździsz na wyjazdy.
Zapewniam Cię, że Gorzów w składzie ze Zmarzlikiem, Kasprzakiem i innymi w najmniejszym stopniu nie obawia się barażu z Gnieznem, Ostrowem czy nawet Rybnikiem.

Awatar użytkownika
Maxx
Trener
Posty: 2965
Rejestracja: 7 października 2002, o 14:34
Lokalizacja: Lublin

Re: GKM Grudziądz - Motor Lublin (23.08.2019 r g 20:30)

#82 Postautor: Maxx » 21 sierpnia 2019, o 23:41

Grześ sam napisałeś - "To tylko sport". I myślę, że to stwierdzenie powinno zamknąć dyskusję na temat spółdzielni i innych tematów z "Archiwum X"...
Skupmy się na meczu w Grudziądzu i nie szukajmy dziury... w dziurze.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13322
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: GKM Grudziądz - Motor Lublin (23.08.2019 r g 20:30)

#83 Postautor: Gelo » 21 sierpnia 2019, o 23:45

Tego nie zweryfikuję czy byłeś czy nie. Można stroszyć piórka, że my jesteśmy wielkim ekstraligowcem. Jasne - mamy świetnych juniorów i drużynę jedną z lepszych na świecie jeżdżących na wyjeździe. Ale to jest sport.
A ja za dużo widziałem sytuacji gdzie mieliśmy frajerów ogolić, a ledwo sami robiliśmy 35 punktów. Z obecnymi tłumikami i torami wszystko jest możliwe. Nikogo nie można lekceważyć. Wystarczy spojrzeć jak ostatnio jadą kiepscy od lat juniorzy z Grudziądza. Tzn. jeżdżący dla Grudziądza. Pycha kroczy przed upadkiem... co do Gorzowa to oni nie mogą być pewni niczego. Mają kiepską drużynę, którą należało sklepać w drugiej kolejce i dzisiaj bylibyśmy w playoffach. Zmarzlik i długo długo nic.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7232
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: GKM Grudziądz - Motor Lublin (23.08.2019 r g 20:30)

#84 Postautor: istred » 22 sierpnia 2019, o 00:14

Ja z kolei nie zamierzam Cię przekonywać co do tego czy byłem czy nie. Wbrew temu co piszesz uważam, że nie ma to większego znaczenia. Tym bardziej nie czuję się lepszy lub lepiej wiedzący od tych co w Gnieźnie nie byli.

Nie twierdzę również, że jesteśmy wielkim ekstraligowcem, a Gorzów to świetna drużyna. Napisałem jedynie, tak jak wiele innych próbujących Ci to wytłumaczyć osób, że teza o spółdzielni przeciwko Lublinowi jest skrajnie absurdalna, żeby nie napisać - głupia.

Flagg
Trener
Posty: 6156
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: GKM Grudziądz - Motor Lublin (23.08.2019 r g 20:30)

#85 Postautor: Flagg » 22 sierpnia 2019, o 00:43

Gelo pisze:Wystarczy spojrzeć jak ostatnio jadą kiepscy od lat juniorzy z Grudziądza. Tzn. jeżdżący dla Grudziądza.

Miałem się nie odzywać, ale...Tzn. jak jeżdżą? W zeszłym sezonie najlepszą para miała 1.2, w tym ma 1.7. Faktycznie progres gigantyczny zważywszy, ze ściągnęli dwóch nowych...
Zmarzlik i długo długo nic.


Top 4 Gorzowskich seniorów ma średnią biegową 7.699. Czterech najlepszych w Motorze 7.187. Jeśli uwzględnimy juniorów to wynik brzmi 7.699 do 7.485

I teraz odejmijmy średnie liderów, czyli Zmarzlika i Łaguty i mamy wynik Gorzów - 5.324, Motor - 5.299.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Raf
Zawodowiec
Posty: 1178
Rejestracja: 2 sierpnia 2019, o 12:22

Re: GKM Grudziądz - Motor Lublin (23.08.2019 r g 20:30)

#86 Postautor: Raf » 22 sierpnia 2019, o 05:29

Jeżeli Częstochowa przegra z Gorzowem, to nie będzie nic nadzwyczajnego. Historia sportu pokazuje, że w meczach kiedy jedna drużyna gra o nic, a druga o życie, większość stanowią trzy scenariusze:

- Drużyna która gra o nic jedzie bez presji, wychodzi jej wszystko i koniec końców wygrywa
- Drużyna która gra o nic testuje nowe rozwiązania i w konsekwencji sromotnie przegrywa
- Drużyna która gra o życia jest tak słaba, że dwa pierwsze scenariusze nie mają znaczenia

Ostatni scenariusz możemy odrzucić, bo wiemy, że Stal u siebie jest mocna. Myślę, że po blamażu z Lesznem, Częstochowianie dowiedzieli się że odpuszczanie meczu może doprowadzić do tego, że coś się w drużynie zatnie i można się nie podnieść w najważniejszym momencie.

Tak to wygląda... To samo zrobiło Leszno w Gorzowie. Odpuścili bo im nie szło, a nie było potrzeby się szarpać. Nie ma tu żadnego spisku... Sport zawodowy tak wygląda.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13322
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: GKM Grudziądz - Motor Lublin (23.08.2019 r g 20:30)

#87 Postautor: Gelo » 22 sierpnia 2019, o 07:45

istred pisze:Ja z kolei nie zamierzam Cię przekonywać co do tego czy byłem czy nie. Wbrew temu co piszesz uważam, że nie ma to większego znaczenia. Tym bardziej nie czuję się lepszy lub lepiej wiedzący od tych co w Gnieźnie nie byli.

Nie twierdzę również, że jesteśmy wielkim ekstraligowcem, a Gorzów to świetna drużyna. Napisałem jedynie, tak jak wiele innych próbujących Ci to wytłumaczyć osób, że teza o spółdzielni przeciwko Lublinowi jest skrajnie absurdalna, żeby nie napisać - głupia.

Może i głupia ale powstrzymywałbym się z głoszeniem tego jako prawdy objawionej. Kolega z Częstochowy chciał żeby mu podać jakikolwiek argument dla jakiego Gorzów mógłby się dogadywać z Częstochową więc mu podałem. Tyle. Czy jest spółdzielnia czy nie ma nigdy się nie dowiemy, bo prawdopodobnie nikt nikogo za rękę nie złapie. W grę wchodzą niemałe pieniądze dlatego trzeba być wyjątkowym naiwniakiem żeby wierzyć w czystość sportu jak się patrzy na dwumecz Gorzowa z Toruniem, na Leszno w Gorzowie, na proces pozasportowego udupiania niewygodnego Loko (pomijam czy słuszny) itd itd. Człowiek znający historię i koneksje powinien czasami użyć szarych komórek do własnych wniosków - nawet gdy inny forumowicz uzna je za absurdalne czy głupie. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że Toruń był tak słaby, że nawet najwybitniejsza spółdzielnia nie była w stanie wydrukować ich utrzymania, a my jako beniaminek rzeczywiście wprowadziliśmy nową jakość i staliśmy się jako ośrodek atrakcyjni dla ekstraligi. A czy pojedziemy w barażach czy nie zależy wyłącznie od nas. I to kolejny plus w spiskowej teorii dziejów.

Ge(L)o
Trener
Posty: 3254
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: GKM Grudziądz - Motor Lublin (23.08.2019 r g 20:30)

#88 Postautor: Ge(L)o » 22 sierpnia 2019, o 09:27

Jeśli ktoś wierzy, że dwumecz Gorzowa z Toruniem albo przebieg meczu Unii w Gorzowie to przypadek, piękno sportu itp. to jest naiwny.
Wiadomo, że nie ma spisku w sensie takim, że prezesi siedmiu klubów Ekstraligi usiedli przed sezonem i ustalili : panowie musimy ten Lublin spierd.... z ligi. Natomiast na tyle, ile pozwalała tabela i okoliczności to kilka punktów zmieniło właściciela, żeby się uchronić przed barażem / spadkiem. Nikt nie wziął pod uwagę, że Toruń będzie taki denny w tym sezonie. I to był nasz jedyny handicap. Gdyby jeździli na podobnym poziomie co my i Gorzów to zgadnijcie, kto by zajął 8 miejsce ?

Awatar użytkownika
MikeMistrz
Senior
Posty: 866
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:29

Re: GKM Grudziądz - Motor Lublin (23.08.2019 r g 20:30)

#89 Postautor: MikeMistrz » 22 sierpnia 2019, o 09:40

O ile mecz Gorzów-Leszno śmierdzi na kilometr przekrętem, tak wydaje mi się że mecz w Toruniu był po prostu frajerstwem Gorzowa. Przecież Gorzów już na tamtym etapie sezonu musiał się liczyć z tym, że mogą się otrzeć o spadek. Bezinteresownie punkty Toruniowi mogły oddać takie drużyny jak Leszno, Wrocław, a nie Stal, której te punkty dałyby dzisiaj spokój w kontekście 6 miejsca.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13322
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: GKM Grudziądz - Motor Lublin (23.08.2019 r g 20:30)

#90 Postautor: Gelo » 22 sierpnia 2019, o 09:52

Wtedy to wyglądało lepiej dla Gorzowa. Mieli za sobą np. szczęśliwe zwycięstwo z nami, z perspektywą na bonusa. Nie chce mi się wierzyć, że w jednym momencie wszyscy bez wyjątku zaczęli jechać jak ostatnie mameje, do połowy meczu lejąc rywali. w kilka wyścigów roztrwonili wielka zaliczkę i to na kim? Na odsuwanym od składu Kościuchu. Bonusik dla Torunia w rewanżu w Gorzowie też wyglądał na "kontrolowany".

Hotell1
Posty: 63
Rejestracja: 26 października 2018, o 18:14

Re: GKM Grudziądz - Motor Lublin (23.08.2019 r g 20:30)

#91 Postautor: Hotell1 » 22 sierpnia 2019, o 09:58

Gelu 'to jest sport'. I skończ z tymi wypocinami bo nie jesteś jedynym znawcą za jakiego się uważasz.

rumburaque
Szkółkowicz
Posty: 245
Rejestracja: 19 listopada 2004, o 15:36
Lokalizacja: lublin

Re: GKM Grudziądz - Motor Lublin (23.08.2019 r g 20:30)

#92 Postautor: rumburaque » 22 sierpnia 2019, o 10:00

Flagg pisze:Nie chcę się kłócić, argument z wiekiem jest wyjątkowo słaby i cechuje ludzi, którzy nie potrafią w sposób merytoryczny i w oparciu o konkretne argumenty udowodnić swojej tezy. Zawsze można wtedy rzucić "młody jesteś, mało widziałeś". Skoro wiec jestem młody, to bądź tak miły i wyjaśnij mi konkretnie kto z kim, kiedy, dlaczego, w jakim celu i przeciwko komu:

1) Dlaczego Leszno oddało rok temu punkty Unii Tarnów - jaki miało w tym interes?
2) Dlaczego w Elidze jest spółdzielnia przeciwko Motorowi, kto w niej uczestniczy i jaki ma w tym cel - ale konkretnie, a nie teksty typu ktoś jest kolegą kogoś i nas nie lubi
3) Dlaczego nasz remis z Włókniarzem, gdzie przed ostatnim biegiem było 40-44 i Włókniarz miał absolutnego dominatora nominowanych - Leona Madsena (średnia 2.8) nie była wałkiem?
4) Skoro Motor, który przecież w tym sezonie lepiej jeździ na wyjazdach niż w domu, był w stanie ugrać remis z Włókniarzem u siebie, to dlaczego wygrana Stali z tym samym zespołem będzie ustawką, skoro Stal wygrała 5 z 6 spotkań na własnym torze, skoro Rafał Karczmarz u siebie i na wyjeździe to dwaj różni zawodnicy i skoro wraca Anders Thomsen.

Od tego zacznijmy. Odpowiesz konkretnie na te 4 pytania, to możemy dalej ciągnąc dyskusję.


Odpowiedź do pkt 3. Bo mamy szalonego Ruskiego i nagrzanego Duńczyka;P
Co do spółdzielni to moim zdaniem może i była do meczu Toruń-Gorzów. Ale potem jak się wszystko j.bło to i spółdzielnia poszła się bujać. Fakt Medaliki jadą o nic i czy odpuszczą czy nie to już nie w ramach spółdzielni.
ps.
A wiecie że jak był mecz z Częstochową to wychodziła pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę, ciekawy jestem ilu kibiców Włókniarza wróciła z nią heheh

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13322
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: GKM Grudziądz - Motor Lublin (23.08.2019 r g 20:30)

#93 Postautor: Gelo » 22 sierpnia 2019, o 10:03

No tak to jest sport. "Graliśmy uczciwie - ja oszukiwałem, Ty oszukiwałeś - wygrał lepszy". Co do znawstwa - nie mam z tym problemu, żeby podyskutować i przyznać rację innemu "znawcy". Nie mam monopolu ani na wiedzę ani na znajomość żużla. Chyba od tego jest forum, żeby wylewać swoje wypociny. Nie podoba się? Nie ma obowiązku czytania.

Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1655
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

Re: GKM Grudziądz - Motor Lublin (23.08.2019 r g 20:30)

#94 Postautor: _piotrusss » 22 sierpnia 2019, o 10:11

Osobiście nie potrafię ocenić czy jakikolwiek wynik był inspirowany chęcią spuszczenia nas z ligi, jednakże należy brać pod uwagę że Motor ma wszystko by w najbliższych latach walczyć o najwyższe cele: pieniądze, determinację, ogromne wsparcie kibiców i ambitnych ludzi w zarządzie. Już podczas poprzedniego okna transferowego pojawiały się głosy niezadowolenia z tego, że podbijamy stawki, próbujemy podkupywać i ogólnie "psujemy rynek". Dla Leszna, Gorzowa czy Zielonej zdecydowanie wygodniejszy jest układ ze słabym beniaminkiem, który spada po roku i ewentualnie Grudziądzem dla którego szczytem marzeń jest wygranie meczu wyjazdowego i awans do play-off. Wszyscy mogą się zachwycać atmosferą na naszym stadionie, ale nie oszukujmy się... jesteśmy dla nich konkurencją, która rozpycha się łokciami i chce wejść na szczyt.
Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski

Awatar użytkownika
ravajas
Trener
Posty: 4030
Rejestracja: 16 listopada 2003, o 16:11
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: GKM Grudziądz - Motor Lublin (23.08.2019 r g 20:30)

#95 Postautor: ravajas » 22 sierpnia 2019, o 10:42

Powiem Wam, choć znawcą nie jestem, że emocje tu na forum są nie mniejsze niż te na stadionach. Nagłe zwroty akcji, wywózki w płot, srogie ścięcia do krawężnika. Może tylko odrobinę ciut ździebko zbyt bardziej przewidywalnie. Ale dobrze się to czyta.

Awatar użytkownika
dannie
Kadrowicz
Posty: 1747
Rejestracja: 13 października 2003, o 15:08
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: GKM Grudziądz - Motor Lublin (23.08.2019 r g 20:30)

#96 Postautor: dannie » 22 sierpnia 2019, o 10:43

Myślę, że w Gelu wciąż siedzi niemiłe wspomnienie wyjazdu na mecz barażowy z Lokomotiwem, kiedy to zupełnie niespodziewanie tenże II-ligowiec spuścił nam łomot. Każdy baraż będzie rodził u Gela obrazy z Dyneburga.
Obrazek

Awatar użytkownika
luCas
Kadrowicz
Posty: 1604
Rejestracja: 26 stycznia 2004, o 19:52

Re: GKM Grudziądz - Motor Lublin (23.08.2019 r g 20:30)

#97 Postautor: luCas » 22 sierpnia 2019, o 10:46

Tak z ciekawosci, kiedy ostatnim razem 1szo ligowiec spuscil e-ligowca po barazach?
"Kto nie potępia - ten przyzwala" - Jan Karski

Skajuz
Posty: 70
Rejestracja: 17 września 2010, o 20:53

Re: GKM Grudziądz - Motor Lublin (23.08.2019 r g 20:30)

#98 Postautor: Skajuz » 22 sierpnia 2019, o 10:47

Tak na szybko z pamięci to Gdańsk spusciło Rzeszów jakoś w okolicach 2008-2010. Później chyba tylko (znowu) Gdańsk był bliski spuszczenia Torunia ale w dziwnych okolicznościach nie pykło i Gniezno prawie wygrało baraż z Włókniarzem ale położyli nominowane w Czewie.

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5607
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: GKM Grudziądz - Motor Lublin (23.08.2019 r g 20:30)

#99 Postautor: niespokojny » 22 sierpnia 2019, o 11:08

Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13322
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: GKM Grudziądz - Motor Lublin (23.08.2019 r g 20:30)

#100 Postautor: Gelo » 22 sierpnia 2019, o 11:15

dannie pisze:Myślę, że w Gelu wciąż siedzi niemiłe wspomnienie wyjazdu na mecz barażowy z Lokomotiwem, kiedy to zupełnie niespodziewanie tenże II-ligowiec spuścił nam łomot. Każdy baraż będzie rodził u Gela obrazy z Dyneburga.

heh - tak to bylo traumatyczne doznanie i esencja barazu w naszym wykonaniu. Na szczescie pozostale moje wypady do Daugavpils konczyly sie optymistycznie.