zuzel.info

Lubelskie Forum Żużlowe
Dzisiaj jest 25 listopada 2020, o 07:21

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13850 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1550 551 552 553 554 Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

KrzysiekS pisze:
Czy przeoczyłem czy Dawid Lampart nigdzie nawet warszawki nie podpisał? Ktoś wie czy kończy i będzie pomagał bratu czy strategia a`la Walasek?

Raczej brak chętnych...
Swoją drogą co za zjazd. Od 11+1 na inaugurację sezonu 2019 w elidze, do braku kontraktu na inaguracje sezonu 2021.

Trener
Awatar użytkownika

Podpisał kontrak warszawski w Motorze.

Trener
Awatar użytkownika

Perez pisze:
Myślę że za rok wroci. Odpocznie, przemyśli, zatęskni.

Myślę, że teraz już nie wróci. W czasie poprzedniego "końca kariery" był jednak dużo młodszy.
Najbardziej w pamięci zapadły mi trzy momenty związane z Toninho.
IMŚJ 2004, co prawda nie stanął nawet na podium, ale pokazał się z mega fajnej strony, jeździł bardzo agresywnie i widowiskowo.
2012 rok jak przyjechał z Gnieznem do Lublina mocno skacowany dzień po zwycięstwie w GP. Chodził przed meczem po parkingu w szerokich dresach i kapturze, a z oczu można było wyczytać, że marzy wyłącznie o odpoczynku :)
No i sławny rekord toru w Gnieźnie pobity przy pomocy pszczoły w kasku :D
Jeden z zawodników, którzy zapadają w pamięć, nie tylko z powodu koloru skóry ;)
Wszystkiego dobrego i dużo zdrowia Antonio!

Co do Dawida Lamparta to w Rzeszowie pewnie przyjmą go z otwartymi rękami. Dołączy do rzeszowsko-lubelskich swojaków: Carlosa i Davida :)

Trener

Przeglądając składy drużyn I ligi, trudno wskazać zdecydowanego kandydata do spadku. Orzeł ?
Z każdym rokiem I liga jest coraz mocniejsza. Tym razem przyczynił się do tego nowy przepis U24.

Senior

Orzeł faktycznie teraz będzie wyglądał słabo... Już nie chcą do e ligi?
W 1 lidze dużo się dzieje i dobrze się ogląda te mecze. W 2021 trudno też wytypować kto wygra ligę, na szczęście nie ma już takiej drużyny jak był w tym roku Toruń.

Senior

Ja myślę, że można wytypować faworyta ligi. Najmocniejszymi składami dysponować będą Gdańsk i Tarnów. Nie jest to oczywiście tak różnica jak z Toruniem w tym roku, ale mimo wszystko spodziewam się pewnego finału dla jednych i drugich. Kompletnie za to nie widzę PO dla Rybnika. Bydgoszcz, Krosno i Ostrovia wydają się silniejsze. Rybnik ma dziury na pozycjach juniorów, U24 i drugiego Polaka i chcą walczyć o awans. Budowanie zawodników przez Cieślaka to mit...

Kandydat do spadku to zdecydowanie Gniezno.

Trener
Awatar użytkownika

Rusek pisze:
Orzeł faktycznie teraz będzie wyglądał słabo... Już nie chcą do e ligi?
|A kiedyś chcieli? :)
Cytuj:
Kompletnie za to nie widzę PO dla Rybnika. Bydgoszcz, Krosno i Ostrovia wydają się silniejsze. Rybnik ma dziury na pozycjach juniorów, U24 i drugiego Polaka i chcą walczyć o awans.

A który zespół w I lidze nie ma dziur na u24 i juniorach? Jedyni sensowni juniorzy tj. Cierniak i Żupiński trafili do Ekstraligi, reszta to statyści. Co do U24 to nie sądzę, żeby Trofimow był gorszy niż zawodnicy Gdańska, Tarnowa, Krosna czy Łodzi. Wyraźnie odstaje w tym elemencie Gniezno, które ma Jakobsena.
Moim zdaniem Rybnik ma bardzo silny skład, spokojnie na finał. Holtę (wiem, ze nielubianego i że jeździ "jak paralita") typowałbym na najlepszego zawodnika z polską licencją, a Jensen to zawodnik na TOP 3 w I lidze. Silny jest na pewno Tarnów. Resza...? Nie bardzo widzę kim mieliby straszyć. A Krosno? Bardzo ich lubię ale chyba przydałoby się najpierw jakichś juniorów zakontraktować.

Trener
Awatar użytkownika

Ja widzę Krosno jako czarnego konia rozgrywek.
Jeleniewski, Tarasienko, Mateusz Szczepaniak, Lebiediew, Ljung. Naprawdę mocno wyglądają.
Oczywiście problemy na juniorce, ale to już podobnie wygląda u wszystkich pierwszoligowców.
Widać, że Wilki są zainspirowane "modelem lubelskim" jeśli chodzi o organizację. Pamiętając akcję z pożyczonymi bandami będę im mocno kibicował, mogą sprawić dużą niespodziankę ;)

EDIT: Zapomniałem, że jeden senior im wypadnie z uwagi na U24, ale akurat Wojdyło nie wygląda na papierze dużo gorzej niż zawodnicy reszty drużyn na tej pozycji oprócz Lyagera w Bydgoszczy.

Trener
Awatar użytkownika

A Tarasienko nie jest w Bydgoszczy?

Junior
Awatar użytkownika

Raf pisze:
Kompletnie za to nie widzę PO dla Rybnika.

Kandydat do spadku to zdecydowanie Gniezno.

Kontrowersyjne dość widzę :D Rybnik z Holtą, Łogaczowem i Jepsenem, do tego objeżdżony w ekstralidze Tudzież (atomowe starty) i nie taki słaby Giera. Ostrów nienajlepszą seniorkę (Kaczmarek, Gapiński, Cyfer) nadrabia niezłymi juniorami. Bydgoszcz natomiast chyba jest przeceniana. Tarasienko sezonu konia raczej nie powtórzy, do tego Gała i bardzo słabi juniorzy. Łódź z nieobjeżdżonym Beckerem, Łoktajewem, który miał za sobą życiowy sezon... Gniezno z Jabłońskim i Kildemandem dupy nie urywa, ale chyba trochę spadek jest przesadzony ;) Ja to widzę tak:

Finał: Rybnik vs Gdańsk lub Tarnów 4. Ostrów 5. Gniezno 6. Krosno 7/8 Łódź/Bydgoszcz

Trener
Awatar użytkownika

Jacy zawodnicy stanowią o sile Gdańska, że widzicie ich jako faworytów ligi? Jest Kułakow, może Jamróg i tyle. Pieszczek? Jensen? Gruchalski? Moim zdaniem szału nie ma.
W ogóle I liga będzie niesamowicie wyrównana. Poza Rybnikiem i Tarnowem, którzy moim zdaniem odstają, różnice w sile pozostałych drużyn są niewielkie.

Junior
Awatar użytkownika

Akurat Pieszczek to czołówka seniorów PL w I lidze + wciąż jest rozwojowy i raczej z dużą szansą na poprawę wyników w porównaniu np. do Gapińskiego czy Walaska.

Trener
Awatar użytkownika

Zgodzę się, że jak na żużlowca jest młody, ale czy rozwojowy...? Nie poradził sobie w Ekstralidze. Mam wrażenie, że w I lidze ustabilizował się na 1.9-2.0 i w mojej ocenie nie ma żadnych przesłanek, żeby w przyszłym roku miał ten poziom jakoś wyraźnie przekroczyć.
Prezentuje poziom porównywalny do wielu polskich seniorów w I lidze - Jeleniewski, Nowak, Gała, O. Fajfer, Kościuch, Szczepaniak... Nie sądzę, żeby Pieszczkiem Gdańsk zdobywał jakąś istotną przewagę nad pozostałymi drużynami.

Trener
Awatar użytkownika

Ta liga na papierze jest niesamowicie wyrównana, stąd tak skrajne opinie i jedni widzą do spadku Łódź, inni Krosno, a jeszcze kolejni Gniezno albo Bydgoszcz. Każdy ma inny atut, jak nie mocni liderzy to dobrzy juniorzy, czy U24. Ja na ten moment jako spadkowicza stawiam Gniezno, ale nic mnie nie zdziwi. No może jedno, dużo zwycięstw na wyjeździe, bo przy tak wyrównanej lidze, zespół przegrywający u siebie będzie z automatu mocnym kandydatem do spadku

Junior
Awatar użytkownika

Trzeba też wziąć pod uwagę, że np. tory w Bydgoszczy czy Ostrowie są powszechnie znane, uważane za łatwe i lubiane. Łódź od przeprowadzki na nowy tor też nie do końca się odnajduje. Gdańsk lepiej sobie radzi na wyjazdach, niż u siebie. Natomiast tor w Krośnie dla wielu pierwszoligowców może być tajemnicą.

Senior
Awatar użytkownika

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/90990 ... nie-bedzie

W przyszłym roku znów bez baraży. Dlaczego? Naprawdę, zaczyna się tego wszystkiego odechciewać jeszcze na długo przed startem sezonu...

"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny".

Junior
Awatar użytkownika

Baraż powinien być, tym bardziej, że obecne przepisy osłabiły Ekstraligę, a I i II poszły poziomem do góry.

Trener
Awatar użytkownika

istred pisze:
A Tarasienko nie jest w Bydgoszczy?

Kurde faktycznie. Nie wiem dlaczego mi się zarejestrowało, że jest dalej w Krośnie.
Ale zdanie podtrzymuję:
Ljung, Jeleń, Lebiediew, Wojdyło, Szczepaniak.
Za to Bydgoszcz z Tarasienką też wygląda solidnie.
Bellego, Zengota, Gała/Grajczonek, Lyager, Tarasienko. Do tego Bartoch powinien być jednym z lepszych juniorów ligi obok Koniecznego, Studzińskiego i może Szczotki.

No rzeczywiście żenująco zapowiada się poziom biegów juniorskich w 1 LŻ :D

Trener

Kargolo pisze:
No rzeczywiście żenująco zapowiada się poziom biegów juniorskich w 1 LŻ :D

Na pocieszenie dodam, że żaden z naszych wychowanków nie załapałby się na juniorski angaż w I lidze, a pewnie i w II lidze także.

Kadrowicz
Awatar użytkownika

Gniezno skład ma rzeczywiście jeden ze słabszych na papierze ale oni na swoim betonie mogą być niepokonani. Dlatego obstawiałbym bardziej Łódź na tą chwilę do spadku oni na swoim torze często się gubią.

Trener

Lahti, Jakobsen, Kildemand, Fajfer. Hmm jakoś nie widzę Startu do spadku. Ale równie dobrze można to napisać o każdej drużynie z I ligi. Zapowiada się naprawdę ciekawie.
Jest komu kibicować. Podkarpacie z "naszymi" Jeleniem i Miesiącem. I Boberem.
Gdańsk moim zdaniem mocno przeceniany...

Trener
Awatar użytkownika

Ge(L)o pisze:
Lahti, Jakobsen, Kildemand, Fajfer. Hmm jakoś nie widzę Startu do spadku. Ale równie dobrze można to napisać o każdej drużynie z I ligi. Zapowiada się naprawdę ciekawie.
Jest komu kibicować. Podkarpacie z "naszymi" Jeleniem i Miesiącem. I Boberem.
Gdańsk moim zdaniem mocno przeceniany...

Gdańsk to znowu jest mocny na papierze, ale od kilku lat mają niewytłumaczalnego pecha co do doboru zawodników. Zdecydowana większość jeździ poniżej oczekiwań, włącznie z juniorską gwiazdą Żupińskim Karolem.

Kildemand w Gnieźnie może mieć ostatnią szansę powrotu na względnie wysoki poziom. Jeśli znów zawali sezon to zostanie mu wybór między Opolem a Poznaniem (no chyba, że któraś z tych drużyn awansuje ;) ).

Junior
Awatar użytkownika

Ciekawe jak spisze się Jamróg. Ja tam mu kariery nie wróże. Myślę, że dużo więcej punktów miałby na typowym lotnisku typu Tarnów czy Krosno, niż bardziej technicznym torze w Gdańsku. Swoją drogą 2 liga też arcyciekawa. Lokomotiv ma mega juniorów, którzy byliby czołową parą w ekstralidze i chyba to przesądzi o ich awansie...

Trener
Awatar użytkownika

Vaginator pisze:
Ciekawe jak spisze się Jamróg. Ja tam mu kariery nie wróże. Myślę, że dużo więcej punktów miałby na typowym lotnisku typu Tarnów czy Krosno, niż bardziej technicznym torze w Gdańsku. Swoją drogą 2 liga też arcyciekawa. Lokomotiv ma mega juniorów, którzy byliby czołową parą w ekstralidze i chyba to przesądzi o ich awansie...

Michaiłow już nie jest juniorem :)

Mimo to Loko to zdecydowany faworyt do awansu. Kostygow, Puodżuks, Michaiłow, Jonasson, Andersen, Gusts to na papierze taki Dream Team na drugą ligę.
Jeśli będzie kasa i chęci i nie zaczną jeździć siódemką juniorów to nie widzę na nich kozaków w tej lidze.

Junior
Awatar użytkownika

Wiem, że nie jest, ale Gusts i Ansviesulis spokojnie byliby czołowymi juniorami Ekstraligi. Już w tym roku w DMPJ pokazywali klasę. W lidze zresztą też. Chociażby w meczu z Toruniem na Motoarenie.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13850 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1550 551 552 553 554 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00