Żużlowe różności

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Flagg
Trener
Posty: 6324
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Żużlowe różności

#19176 Postautor: Flagg » 30 kwietnia 2024, o 13:13

Żużlowa rodzina znów dowiozła.

Dwa tygodnie temu mieliśmy Swiacika wysyłającego Puke na bezrobocie, w zeszłym tygodniu inbe z adminem SM Wrocławia, a teraz Krośnieńska wataha wydała oświadczenie i domagają się publicznych przeprosin od Red. Dziopy za nazwanie kibiców gości na ostatnim meczu "krośnieńska gawiedzią".

Czekamy na więcej :D
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Haron90
Senior
Posty: 995
Rejestracja: 4 lipca 2021, o 11:03

Re: Żużlowe różności

#19177 Postautor: Haron90 » 30 kwietnia 2024, o 13:27

Flagg pisze:Żużlowa rodzina znów dowiozła.

Dwa tygodnie temu mieliśmy Swiacika wysyłającego Puke na bezrobocie, w zeszłym tygodniu inbe z adminem SM Wrocławia, a teraz Krośnieńska wataha wydała oświadczenie i domagają się publicznych przeprosin od Red. Dziopy za nazwanie kibiców gości na ostatnim meczu "krośnieńska gawiedzią".

Czekamy na więcej :D


No ale to chyba dobrze? Skoro słowo jest uważane za obraźliwe, to należy oczekiwać od "redaktora", że nie będzie używał słów, których znaczenia nie zna. No litości. Już widzę ryk Komarnickiego gdyby takie słowo padło w odniesieniu do Gorzowskiej żylety.

Flagg
Trener
Posty: 6324
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Żużlowe różności

#19178 Postautor: Flagg » 30 kwietnia 2024, o 13:28

Od kiedy gawiedź jest uznawana za slowo obraźliwe?
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Haron90
Senior
Posty: 995
Rejestracja: 4 lipca 2021, o 11:03

Re: Żużlowe różności

#19179 Postautor: Haron90 » 30 kwietnia 2024, o 13:31

Flagg pisze:Od kiedy gawiedź jest uznawana za slowo obraźliwe?


No według słownika jest. Mi też kojarzy się raczej ze średnio rozgarniętym tłumem szukającym sensacji.

Flagg
Trener
Posty: 6324
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Żużlowe różności

#19180 Postautor: Flagg » 30 kwietnia 2024, o 13:44

W życiu nie przyszłoby mi do głowy, żeby traktować określenie użyte przez Red. Dziope jako obraźliwe. Szczególnie, że słuchając samej wypowiedzi, raczej trudno doszukać się tam pogardy czy kpienia. Nie było to raczej określenie nacechowane negatywnie.

Zresztą Internety póki co raczej Watahy w tym temacie nie wspierają. A jeździć po dziennikarzach lubią :)

Tak czy siak, red. Dziopa wygląda raczej na człowieka spokojnego i pozytywnie nastawionego do życia, więc pewnie przeprosi i wytłumaczy, że nie miał intencji nikogo urażać :)
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Flagg
Trener
Posty: 6324
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Żużlowe różności

#19181 Postautor: Flagg » 2 maja 2024, o 01:23

Widzieliście ostatni film Marcina Musiała odnośnie startów Emila i Artioms w SGP? Video porusza wiele wątków z którymi można się zgadzać lub nie i nie o tym jest ten post. Dla mnie ten filmik ma kilka dziur, z którymi można dyskutować. Ale mniejsza o to. To, co jednak się w tym filmie pojawia, to teza, że za wykluczeniem eks-Rosjan z ligi stał Kuba Kępa. Oczywiście Musiał nie mowi o tym wprost, ale nie trzeba IQ na poziomie 200 żeby to wywnioskowac.

IMO to jest zbyt powazny zarzut w kierunku klubu i osoby prezesa, żeby to przemilczeć. Oczywiście dziwnym trafem Musiał nie poruszył tego wątku w bezpośredniej rozmowie z Kępa w "gabinecie prezesa". Ciekawe dlaczego...

Tak czy siak mleko się rozlało. Musial wytoczyl bardzo poważne "oskarżenia" w kierunku Kępy. To Kępa był orędownikiem wykluczenia Emila i Artioma, to Kępa do tego namawiał Sikore. To można wyczytać między wierszami.

Żeby była jasność. Tutaj nie chodzi mi o to, czy Emil i Artiom powinni jeździć w SGP czy nie. Chodzi o to, że osoba szanowana w środowisku żużlowym tworzy filmik, gdzie nie mówi wprost, a sugeruje między wierszami, że "winnym" lub jednym z "winnych" zaistniałej sytuacji jest prezes naszego klubu. Social media już to podchwyciły. Już jest sporo komentarzy, że to Kępa i Motor wykluczyly "eks-Rosjan" z żużla.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5626
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Żużlowe różności

#19182 Postautor: niespokojny » 2 maja 2024, o 02:10

To my mamy układy nawet w FIMie? Cały świat żużlowy chodzi na naszym pasku. Oprócz "dziennikarzy".
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

KrzyczącyK1b1c
Kadrowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 22 października 2019, o 17:11

Re: Żużlowe różności

#19183 Postautor: KrzyczącyK1b1c » 2 maja 2024, o 03:06

niespokojny pisze:To my mamy układy nawet w FIMie? Cały świat żużlowy chodzi na naszym pasku. Oprócz "dziennikarzy".

W filmie jest kontekst. Nie wszystko zależy od FIM. Duża rola w tym Sikory.

Czarek
Trener
Posty: 5338
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#19184 Postautor: Czarek » 2 maja 2024, o 07:36

niespokojny pisze:To my mamy układy nawet w FIMie? Cały świat żużlowy chodzi na naszym pasku. Oprócz "dziennikarzy".

Przecież to Polacy nakręcili tę rusofobiczną akcję i namówili na to FIM.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6484
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Żużlowe różności

#19185 Postautor: kibicLBN » 2 maja 2024, o 07:49

,,a zakłamana polska- rusofobiczna propagandła trafiła na podatny, imperialistyczny grunt w postaci amerykańskiego zarządu Discovery, ku uciesze koalicji zepsutego zachodu"
Znamy to na pamięć Czarku.
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4529
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Żużlowe różności

#19186 Postautor: tezetomaniak » 2 maja 2024, o 09:03

Czarek pisze:Przecież to Polacy nakręcili tę rusofobiczną akcję i namówili na to FIM.

Są momenty, w których można z dumą powiedzieć "Jestem Polakiem" :)

Czarek
Trener
Posty: 5338
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#19187 Postautor: Czarek » 2 maja 2024, o 09:33

tezetomaniak pisze:
Czarek pisze:Przecież to Polacy nakręcili tę rusofobiczną akcję i namówili na to FIM.

Są momenty, w których można z dumą powiedzieć "Jestem Polakiem" :)

Jesteś Polakiem, bo dyskryminujesz kogoś ze względu na jego pochodzenie? Specyficzne podejście do polskości. Co Twoja polskość mówi na temat innych narodów, których państwa prowadzą wojny, dokonują czystek etnicznych i aktów terroryzmu?
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

blajar
Trener
Posty: 2602
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#19188 Postautor: blajar » 2 maja 2024, o 09:38

Ja pier.... "Od nowa Polska ludowa" :lol:
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową"
"To mess it ip with a lion" - "nie drażnić lwa" :lol:
Czytał Łukasz Benz

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4232
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#19189 Postautor: papi » 2 maja 2024, o 09:43

miałem zamiar coś napisać po obejrzeniu tego filmu, ale wiedziałem jaka dyskusja tu się wywiąże.
Musiał mocno pojechał, aż dziwne że jeszcze temat listu Dryły nie został tam wplątany. No cóż, nawet jeśli ma racje to bez dowodów wsadził się na niezłą minę, bo Kępa to jedno, pewnie dziś Gabinet Prezesa by nie powstał, ale to ma mniejsze znaczenie. Bardziej ciekawi czy Sikora to tak zostawi, może zaraz Musiał dostać telefon jak Puka od Świącika :)

Leniu
Szkółkowicz
Posty: 251
Rejestracja: 30 czerwca 2020, o 18:33

Re: Żużlowe różności

#19190 Postautor: Leniu » 2 maja 2024, o 09:47

O Panie. Są narody, których państwa nie tylko dyskryminowały, ale i mordowały ze względu na pochodzenie. Jednym z nich jest Rosja - masz odwieczny wróg.

Wracając do tematu, to nie mam tego naszemu prezesowi za złe.

Czarek
Trener
Posty: 5338
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#19191 Postautor: Czarek » 2 maja 2024, o 10:07

Leniu pisze:O Panie. Są narody, których państwa nie tylko dyskryminowały, ale i mordowały ze względu na pochodzenie. Jednym z nich jest Rosja - masz odwieczny wróg..

Tych odwiecznych wrogów mamy więcej. Ich obywatele jeżdżą w naszych ligach i nikt im krzywdy nie robi. Jest też naród, który mordował Polaków w sposób niespotykany w naszej historii i teraz przed nim klęczysz.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5626
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Żużlowe różności

#19192 Postautor: niespokojny » 2 maja 2024, o 10:54

Z tą różnicą że tamten się do tego przyznał, a kacap zawsze będzie łgał w żywe oczy. Inna sprawa że tam większość społeczeństwa wierzy we wszystko co im władza powie bo przechodzi pranie mózgu od małego. Poza tym Czarku Polska w Rosji jest na liście państw wrogich, więc oni też nas dyskryminują jeśli szukasz już absurdalnych punktów zaczepienia, pomijając dzisiejszą geopolitykę i zabór komunistyczny który do dzisiaj odbija się nam czkawką. No i jeszcze zamach Smoleński wg 30% polskich wyznawców Jarosława Polskezbawa.

Niestety międzynarodowe federacje są skorumpowane i zakaz występów Rosjan jest tylko w niektórych dyscyplinach. Od wieków władze autorytarne wykorzystywały igrzyska do odracania uwagi od codziennych problemów. Już nie wspomne o całej machinie rosyjskiej szprycującej tamtejszych sportowców i fałszującej wyniki badań.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Czarek
Trener
Posty: 5338
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#19193 Postautor: Czarek » 2 maja 2024, o 11:25

niespokojny pisze:Z tą różnicą że tamten się do tego przyznał, a kacap zawsze będzie łgał w żywe oczy.

Wręcz przeciwnie. Kacap przyznał się do tego, pozwolił na ekshumacje Polaków i postawienie mauzoleum katyńskiego, a ten nie przyznał się, nie pozwolił nawet na ekshumacje, jest dumny z tych zbrodni, otacza zbrodniarzy kultem, mimo że Polak zaciska pasa i ryzykuje istnieniem swojego państwa, żeby mu pomóc.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4232
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#19194 Postautor: papi » 2 maja 2024, o 11:28

przykre, że tutaj każda rozmowa o rosyjskich żużlowcach kończy się ściekiem. Większość użytkowników ma w dupie onuckie opinie i po prostu milczy, ale ta dyskusja i tak zawsze się wywiązuje. I za każdym razem powtarzane jest to samo, zupełnie jakbyśmy nie wiedzieli co kto myśli

Leniu
Szkółkowicz
Posty: 251
Rejestracja: 30 czerwca 2020, o 18:33

Re: Żużlowe różności

#19195 Postautor: Leniu » 2 maja 2024, o 11:31

Czarek pisze:
Leniu pisze:O Panie. Są narody, których państwa nie tylko dyskryminowały, ale i mordowały ze względu na pochodzenie. Jednym z nich jest Rosja - masz odwieczny wróg..

Tych odwiecznych wrogów mamy więcej. Ich obywatele jeżdżą w naszych ligach i nikt im krzywdy nie robi. Jest też naród, który mordował Polaków w sposób niespotykany w naszej historii i teraz przed nim klęczysz.


Skąd Ty wiesz przed kim klękam? Jest w mnie tyle samo miłości do Niemców, co do Rosjan, tylko niechęci mniej, bo nie dają do tego podstaw. Ale historycznie te 2 narody budzą w mnie podobne obrzydzenie. Także prosiłbym bez wycieczek osobistych.

Czarek
Trener
Posty: 5338
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#19196 Postautor: Czarek » 2 maja 2024, o 11:37

papi pisze:przykre, że tutaj każda rozmowa o rosyjskich żużlowcach kończy się ściekiem. Większość użytkowników ma w dupie onuckie opinie i po prostu milczy, ale ta dyskusja i tak zawsze się wywiązuje. I za każdym razem powtarzane jest to samo, zupełnie jakbyśmy nie wiedzieli co kto myśli

Przykre, że sprawa rosyjskich żużlowców dalej się ciągnie, a kraj, który mocno odczuł taką formę dyskryminacji kontynuuje podobne działania. Podobne, bo Rosjanie startują w Polsce z co najmniej trzema innymi obywatelstwami, a dwóch najlepszych obok Zmarzlika zawodników ma zakaz walki o tytuł mistrza świata.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Czarek
Trener
Posty: 5338
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#19197 Postautor: Czarek » 2 maja 2024, o 11:40

Leniu pisze:
Czarek pisze:
Leniu pisze:O Panie. Są narody, których państwa nie tylko dyskryminowały, ale i mordowały ze względu na pochodzenie. Jednym z nich jest Rosja - masz odwieczny wróg..

Tych odwiecznych wrogów mamy więcej. Ich obywatele jeżdżą w naszych ligach i nikt im krzywdy nie robi. Jest też naród, który mordował Polaków w sposób niespotykany w naszej historii i teraz przed nim klęczysz.


Skąd Ty wiesz przed kim klękam? Jest w mnie tyle samo miłości do Niemców, co do Rosjan, tylko niechęci mniej, bo nie dają do tego podstaw. Ale historycznie te 2 narody budzą w mnie podobne obrzydzenie. Także prosiłbym bez wycieczek osobistych.

Klękasz, bo na nich płacisz ciężkie kwoty, a o Twoim intelekcie niech świadczy fakt, że nie połapałeś się o co chodzi.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5626
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Żużlowe różności

#19198 Postautor: niespokojny » 2 maja 2024, o 12:05

Czarek pisze:
Leniu pisze:
Czarek pisze:Tych odwiecznych wrogów mamy więcej. Ich obywatele jeżdżą w naszych ligach i nikt im krzywdy nie robi. Jest też naród, który mordował Polaków w sposób niespotykany w naszej historii i teraz przed nim klęczysz.


Skąd Ty wiesz przed kim klękam? Jest w mnie tyle samo miłości do Niemców, co do Rosjan, tylko niechęci mniej, bo nie dają do tego podstaw. Ale historycznie te 2 narody budzą w mnie podobne obrzydzenie. Także prosiłbym bez wycieczek osobistych.

Klękasz, bo na nich płacisz ciężkie kwoty, a o Twoim intelekcie niech świadczy fakt, że nie połapałeś się o co chodzi.


O twoim intelekcie niech świadczy że nie połapałeś że chodziło o różnice w podejściu choćby do paktu Ribbentrop-Mołotow który byl preludium do wydarzeń w Katyniu. Ciekawe jest też stwierdzenii o płaceniu cieżkich kwot na Niemców. Zapewne chodziło Ci o Ukraińców tylko pogubiłeś sie w tym onuncowym wysrywie, zakładając że każdy kto jest przeciwko rosyjskim działaniom i odwiecznemu machaniu szabelką, musi być sympatykiem Ukraińców.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Leniu
Szkółkowicz
Posty: 251
Rejestracja: 30 czerwca 2020, o 18:33

Re: Żużlowe różności

#19199 Postautor: Leniu » 2 maja 2024, o 12:12

Czarek pisze:
Leniu pisze:
Czarek pisze:Tych odwiecznych wrogów mamy więcej. Ich obywatele jeżdżą w naszych ligach i nikt im krzywdy nie robi. Jest też naród, który mordował Polaków w sposób niespotykany w naszej historii i teraz przed nim klęczysz.


Skąd Ty wiesz przed kim klękam? Jest w mnie tyle samo miłości do Niemców, co do Rosjan, tylko niechęci mniej, bo nie dają do tego podstaw. Ale historycznie te 2 narody budzą w mnie podobne obrzydzenie. Także prosiłbym bez wycieczek osobistych.

Klękasz, bo na nich płacisz ciężkie kwoty, a o Twoim intelekcie niech świadczy fakt, że nie połapałeś się o co chodzi.


Wahałem się, czy chodzi o Ukraińców, czy Niemców, ale spora część ludzi stosujących Twoją narrację odnośnie Rosjan nie uznaje narodu ukraińskiego, dlatego poszedłem w stronę Niemców. I po raz kolejny prosiłbym bez wycieczek osobistych, bo obrażanie mnie świadczy tylko o Tobie. Masz mnóstwo odwagi, żeby obrażać ludzi zza klawiatury. Na żywo też jesteś taki wylewny? Zresztą już raz przegrałeś ze mną dyskusję, a dyskutowaliśmy na argumenty tylko raz.

rumburaquee
Junior
Posty: 431
Rejestracja: 21 września 2021, o 10:32

Re: Żużlowe różności

#19200 Postautor: rumburaquee » 2 maja 2024, o 12:30

Mi to śmierdzi na zasadzie " ty jesteś fajny chłopak, robisz fajne podcasty czy co tam, weź nagraj coś o naszych ruspolach miłego"