Żużlowe różności

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#12526 Postautor: istred » 21 sierpnia 2019, o 12:06

Przestańcie z jakimś Kuromonowem, bo oczy wypala. Toruń pokazał czym kończy się jazda z rezerwowym. Przepis jest debilny i nie trzeba go na siłę uskuteczniać.
Jazda w 7, oto rozwiązanie.

Przecież jazda z Kuromonowem w podstawowym składzie to de facto jazda w 7 :roll:
Serio myślisz, że dla Lamberta ma to znaczenie czy na plecach ma 8 czy 3?

Klops1
Senior
Posty: 802
Rejestracja: 28 października 2018, o 15:23

Re: Żużlowe różności

#12527 Postautor: Klops1 » 21 sierpnia 2019, o 12:16

Przecież Kuromonow robi za kevlar. Pomacha na prezentacji i tyle go widzieli. To tylko ominięcie wymogu 2 Polaków w składzie.

Jak mamy przepłacać jakiegoś Polaka, który jest 10 lat po swoim prime i jest kojarzony z innymi klubami, to lepiej postawić na Roberta, który jeździ u nas od początku.

Jazda z 8, z jawnym kevlarem nie zepsuje atmosfery, bo podział ról będzie jasny.

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#12528 Postautor: $korzen$ » 21 sierpnia 2019, o 12:22

Odwazne stwierdzenie. Kasprzak nie jest prime, ma 35 lat, to swietny wiek dla zuzlowca. Gosc jeszcze rok temu krecil 7 srednia w lidze. To jest jeszcze przez dobre 4-5 lat material na top 10 eligi. Takim zawodnikiem sie nie gardzi, takiego zawodnika sie kontraktuje i robi wszystko, zeby mial komfort pracy. Dla mnie to od zawsze byl znakomity zuzlowiec. Byl i dlugo jeszcze bedzie.

Klops1
Senior
Posty: 802
Rejestracja: 28 października 2018, o 15:23

Re: Żużlowe różności

#12529 Postautor: Klops1 » 21 sierpnia 2019, o 12:35

Z tym, że był to się zgodzę. Z tym czy będzie to cholera wie. On jest dziwny, potrafi pojechać super sezon, a potrafi pojechać padake jak przez większość obecnego sezonu. Sinusoida jego formy jest przedziwna. Mimo wszystko stawiam go jednak półkę wyżej niż Hampela po jego wszystkich kontuzjach.

Mi głównie chodzi o to, że oczywiscie - jeśli mamy hajs to możemy sobie nakontraktowac Kasprzakow, Doylow, Grisze i jechać o najwyższe cele. Kupimy sobie punkty po prostu.

Mi się marzy natomiast taki klub który rozwija to co ma i inwestuje w swoich ludzi, a nie ściąga już gotowe "produkty żużlowe" z innych klubów. Oczywiście musimy uzupełniać skład również ludźmi z zewnątrz, bo nie jesteśmy Lesznem ale aż mi skóra cierpnie jak słyszę, że chcecie zastąpić naszego Roberta gorzowskim Kasprzakiem :)

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5601
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Żużlowe różności

#12530 Postautor: niespokojny » 21 sierpnia 2019, o 12:37

Tylko czy budżet uniesie? Ten skład co napisałeś Korzeń to walka o DMP. I to bylibyśmy jednym z faworytów. Kasprzak na naszym torze zawsze spisywał się świetnie. Ja również uważam że potrzebujemy Polaka na wysokim poziomie. Lambert też jest świetną alternatywą bo może robić....za Polaka. A posiadanie tylko dwóch Polaków to bardzo wysokie ryzyko. Dlatego 6-7 seniorów optymalnie. Z Zengotą jest ciężki temat, bo patrząc na tą jego nogę to wydaje się że może stracić sporą część sezonu. Historia jak z Hampelem, który miał już wracać, dostał nawet dziką kartę na GP a wrócił do jazdy... chyba na początku września. I to nie był ten sam Jarek nawet w połowie. Więc ja bym Grzesia, mimo że sympatyczny chłopak nie brał do składu na pewniaka.

Mi się marzy taki sam skład jak napisał Korzeń, z tym że wiem że Kasprzak tani nie jest. Drugi najlepiej opłacany zawodnik w Stali. Jak zabraknie funduszy to zakręciłbym się koło Przemka Pawlickiego, wciąż rozwojowy i mniej obciążający budżet czytając doniesienia z gazet.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Raf
Zawodowiec
Posty: 1177
Rejestracja: 2 sierpnia 2019, o 12:22

Re: Żużlowe różności

#12531 Postautor: Raf » 21 sierpnia 2019, o 13:43

Flagg pisze: No i będę powtarzać do znudzenia - Curzytki, Curzytki i jeszcze raz Curzytki. Walczyć o braci, a przynajmniej o starszego.


Niestety obawiam się, że może być z tym problem. Podobno obu braci chce ściągnąć do Torunia nowy trener, który obecnie współpracuje z nimi w Poznaniu. W tym kontekście decyzja o objeżdżaniu starszego z braci w barwach Motoru na DMPJ uznałbym za frajerstwo i kompletnie niewytłumaczalną dla mnie decyzję.

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#12532 Postautor: $korzen$ » 21 sierpnia 2019, o 14:13

Klops1 pisze: aż mi skóra cierpnie jak słyszę, że chcecie zastąpić naszego Roberta gorzowskim Kasprzakiem :)


Na prawde myslisz, ze ja, jeden z najwiekszych fanow Lamberta zamienie go na Kasprzaka :) ?

Moja koncepcja jest taka = Lelek,Lambo + Kasprzak :) Zengi albo sie godzi, ze musi jako teoretycznie "najslabszy" w lanuchu powalczyc maksymalnie o sklad bez zadnych gwarancji.... albo niech sprobuje w innym klubie. Forma Zengiego to bedzie absolutna loteria, wszyscy o tym wiemy, dlatego taki Kasprzak jest nam niezbedny. No chyba, ze Lambo uzna, ze koniecznie musi sie odbudowac. Wowczas problem rozwiazuje sie sam. Ale jedyne co powinnismy ewentualnie wtedy zrobic to go wypozyczyc. Nic wiecej. Ja jednak w tego chlopaka niezmiennie wierze.

Co do budzetu, nie wiem czy nas stac, ale kto zabroni nam pomarzyc? :) Ja swoj sklad napisalem, jak to wypali to pije ze szczescia przynajmniej przez tydzien. Jak nie, jakos to przezyje.

Ale generalnie co moze byc piekniejszego od takiego scenariusza:

1 rok = awans do 1 ligi
2 rok = awans do eligi rok po roku (pierwsi w historii)
3 rok = spuszczenie Torunia do 1 ligi :cool: (jako pierwsi w historii)
4 rok = medal DMP

Przeciez to sie nadaje pod scenariusz dla Netflixa :) hit murowany :)

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#12533 Postautor: istred » 21 sierpnia 2019, o 14:19

Moja koncepcja jest taka = Lelek,Lambo + Kasprzak :) Zengi albo sie godzi, ze musi jako teoretycznie "najslabszy" w lanuchu powalczyc maksymalnie o sklad bez zadnych gwarancji....
Tylko, że mamy wówczas 4 zawodników do 2 miejsc. A w zasadzie 3 zawodników do 1 miejsca, bo nie sądzę żeby Kasprzak miał być kontraktowany jako ten walczący o miejsce w składzie z Miesiącem, Lambertem i Zengotą. Za dużo.
Tym bardziej, że zakontraktowanie każdego zawodnika kosztuje. Te pieniądze na czwartego zawodnika można wydać lepiej.
Jak dla mnie opcje są dwie: Kasprzak+Miesiąc/Zengota albo Miesiąc/Zengota/Lambert do walki o dwa miejsca.

Flagg
Trener
Posty: 5994
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Żużlowe różności

#12534 Postautor: Flagg » 21 sierpnia 2019, o 14:29

Lambert nie zgodzi się na 8/16. Prędzej pójdzie sobie do Ostrowa i tam powalczy o kolejny awans. Czugunov w Sparcie tez już ponoć powiedział, ze taka rola go więcej nie interesuje. Wiec jeśli Lambo ma zostać, a przyjść KK, to albo rezygnujemy z Doyle'a, albo Griszy. Zengota wtedy zostaje i walczy o skład właśnie z Lambo i Miesiącem
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5601
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Żużlowe różności

#12535 Postautor: niespokojny » 21 sierpnia 2019, o 15:30

Na chwilę obecną Lambert to I linia w I lidze. A Kasprzak w ekstralidze. Więc jeżeli chcemy walczyć o coś więcej niż utrzymanie w przyszłym roku to wybór jest oczywisty. Ja bym odpuścił Grzesia Zengotę i zostawił Lamberta do walki o skład z Pawłem, ale rozumiem że odpuszczenie Grzesia może marketingowi słabo wyglądać.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#12536 Postautor: $korzen$ » 21 sierpnia 2019, o 15:33

Dokladnie taka sama koncepcja chodzi mi po glowie.

Doyle
Miesiac
Grisza
KK
Michelsen
Wiktor
Trofimow
Lambo

Jezeli Lambert przestraszy sie walki o sklad z Miesiacem czy nawet Michelsenem.... no to chyba jednak wowczas go przecenilem.

Zengiego nie musimy oddawac "na zawsze" - mozna go wypozyczyc. Zawsze tez moze stanac przed sezonem na pierwszych treningach pod tasma z Lambertem i Miesiacem.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13190
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#12537 Postautor: Gelo » 21 sierpnia 2019, o 16:39

Dwa najsłabsze ogniwa do wymiany (Doyle niestety za AJ) za Dawida niech już będzie ten Kasprzakohampel Zengi do walki o skład z Łełkiem i Lambo na rezerwie i jedziemy z koksem o medale.

Awatar użytkownika
Vaginator
Senior
Posty: 572
Rejestracja: 2 listopada 2018, o 12:42

Re: Żużlowe różności

#12538 Postautor: Vaginator » 21 sierpnia 2019, o 18:22

Zengota to idealny zawodnik dla Torunia na krajowego seniora, a Toruń jest idealnym miejscem dla Zengoty. Super miejsce na odbudowanie się po fatalnej kontuzji i po sezonie powrót do Ekstraligi. A do nas KK.

Awatar użytkownika
ptgt
Senior
Posty: 512
Rejestracja: 10 maja 2009, o 12:15

Re: Żużlowe różności

#12539 Postautor: ptgt » 21 sierpnia 2019, o 18:33

Skład z Lambertem i Miesiącem pod 1-5 to duże ryzyko, zwłaszcza przy absencji Doyla, który co sezon lubi zaliczyć dzwona. Dla Zengoty również lepszym wyjściem byłaby liga niżej. Nie trafiają do mnie argumenty żeby Zengota, po takim urazie, wykręci lepszą średnią niż w sezonie 2018.
#NajśmieszniejszaLigaŚwiata

Flagg
Trener
Posty: 5994
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Żużlowe różności

#12540 Postautor: Flagg » 21 sierpnia 2019, o 18:46

Zengota ligę niżej nie pójdzie, sam to powiedział. A chętny na niego się znajdzie na pewno. Jeśli nie my, to ktoś inny. Nie popadajmy w hurraoptymizm jak rok temu. Chęci i pieniądze może są, ale to nie znaczy, że Kępa niczym Nawrocki odbiera po 10 telefonów dziennie od Eligowców. Równie dobrze może się skończyć tak, że Doyle wyląduje we Wrocławiu, Kasprzak zostanie w Gorzowie, a Hampel trafi np. do Rybnika. I będziemy na tego Grześka trochę skazani :) I szczerze powiedziawszy, to myślę, ze gdyby był z nami od początku sezonu, to w piątek jechalibyśmy w Grudziądzu o miejsce w PO, a nie uniknięcie barażu.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
Maxx
Trener
Posty: 2961
Rejestracja: 7 października 2002, o 14:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#12541 Postautor: Maxx » 21 sierpnia 2019, o 23:54

Często jest tak, że po poważnych kontuzjach zawodnicy wracają na przekór wszystkiemu i wszystkim - silniejsi. Nie skreślałbym Grześka i skądinąd wiem, że w klubie także go nie skreślają. I dobrze. Wszyscy spekulują, że Doyle jest u nas. Nic pewnego i przesądzonego. Tyle można powiedzieć. Co do KK byłbym ostrożny. Bardziej ostatnio szukał alternatywnej oferty potrzebnej do negocjacji niż faktycznej zmiany barw klubowych. Studzimy głowy póki co i zakończmy ten sezon pozostając w Elidze. O resztę możemy być spokojni. Za żużel w Lublinie odpowiadają właściwi ludzie co zresztą nie od dziś widać...

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13190
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#12542 Postautor: Gelo » 22 sierpnia 2019, o 00:11

Zdecydowanie tak. Grzesiek powinien u nas zostać, spróbować wrócić po kontuzji i odpłacić swoje winy za wyjątkową niefrasobliwość i osłabienie zespołu. Jak na treningach będzie słabszy od Łełka - wypożyczenie.

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4246
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#12543 Postautor: Torsen » 22 sierpnia 2019, o 10:07

Kontrakt z Zengotą wydaje mi się oczywisty, podobnie jak to, że w jego ramach nie otrzyma ani grosza za podpis. Sprzętu w tym sezonie chyba za bardzo nie zlasował.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Awatar użytkownika
dannie
Kadrowicz
Posty: 1738
Rejestracja: 13 października 2003, o 15:08
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Żużlowe różności

#12544 Postautor: dannie » 22 sierpnia 2019, o 10:45

Busa pożyczał kolegom z innych klubów. Miejmy nadzieje, że motocykli nie.
Obrazek

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5601
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Żużlowe różności

#12545 Postautor: niespokojny » 22 sierpnia 2019, o 11:02

Maxx pisze:Często jest tak, że po poważnych kontuzjach zawodnicy wracają na przekór wszystkiemu i wszystkim - silniejsi. Nie skreślałbym Grześka i skądinąd wiem, że w klubie także go nie skreślają. I dobrze. Wszyscy spekulują, że Doyle jest u nas. Nic pewnego i przesądzonego. Tyle można powiedzieć. Co do KK byłbym ostrożny. Bardziej ostatnio szukał alternatywnej oferty potrzebnej do negocjacji niż faktycznej zmiany barw klubowych. Studzimy głowy póki co i zakończmy ten sezon pozostając w Elidze. O resztę możemy być spokojni. Za żużel w Lublinie odpowiadają właściwi ludzie co zresztą nie od dziś widać...


Skoro tak często to może uraczyłbyś nas jakimiś konkretnymi przykładami?
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4246
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#12546 Postautor: Torsen » 22 sierpnia 2019, o 11:29

dannie pisze:Busa pożyczał kolegom z innych klubów. Miejmy nadzieje, że motocykli nie.

To się tylko obiegowo i z kurtuazji nazywa pożyczaniem - w rzeczywistości jest to raczej najem, za kasę. Jeśli Zengi "pożyczał" sprzęt, na którym sam miał robić punkty dla Motoru i kasę dla siebie, to jego sprawa.
Nie wyobrażam sobie, by klub z Lublina miał cokolwiek wyłożyć na stół kontraktując zawodnika, który rok wcześniej swoje wziął, a nie wyjechał do ani jednego biegu.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Żużlowe różności

#12547 Postautor: Kargolo » 22 sierpnia 2019, o 15:38

$korzen$ pisze:Ale generalnie co moze byc piekniejszego od takiego scenariusza:

1 rok = awans do 1 ligi
2 rok = awans do eligi rok po roku (pierwsi w historii)
3 rok = spuszczenie Torunia do 1 ligi :cool: (jako pierwsi w historii)
4 rok = medal DMP

Przeciez to sie nadaje pod scenariusz dla Netflixa :) hit murowany :)

Morgan Freeman w roli Jacka Ziółkowskiego, Will Smith zagra Wiktora Lamparta, Cuba Gooding jr jako Mikkel Michelsen :P

blajar
Trener
Posty: 2563
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#12548 Postautor: blajar » 22 sierpnia 2019, o 16:39

Kargolo pisze:Morgan Freeman w roli Jacka Ziółkowskiego, Will Smith zagra Wiktora Lamparta, Cuba Gooding jr jako Mikkel Michelsen :P


Widzę, że zgodnie z ostatnimi trendami poprawności politycznej (etnicznej) w filmie ale nie do końca. Żeby było już tip-top to Łełka zagra Lucy Liu, Griszę Adam Sandler, a D. Lamparta Rosario Dawson :D W roli Trofimowa oczywiście Aleksandr Domogarow bo reżyseruje J. Hoffman :D
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową", by Ł. Benz :lol:

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Żużlowe różności

#12549 Postautor: Kargolo » 22 sierpnia 2019, o 16:48

Z tym Domogarowem to wygrałeś :lol:

SpeedwayGMtwitter
Junior
Posty: 399
Rejestracja: 26 kwietnia 2018, o 13:37
Kontakt:

Re: Żużlowe różności

#12550 Postautor: SpeedwayGMtwitter » 22 sierpnia 2019, o 21:26

A więc jednak odnośnie Doyle (tak jak nieliczni spekulowali) w grę wchodzi przedłużenie umowy m.in do 2021 w zamian za bezpłatne wypożyczenie (wraz ze zgodą już w tej chwili na rozmowy z innymi klubami). W ten sposób dał do zrozumienia A.Krużyński w magazynie (nSport+) zapowiadającym 14.kolejkę PGEE.
Więc pragnę pozdrowić ekspertów, którzy uparcie twierdzili iż mimo ważne kontraktu na 2020 Toruń odda Doyla za darmo bez opcji przedłużenia umowy na 2021 :mrgreen:

Swoją drogą u Ostafa manager Jamroga również podkreślił iż w ubiegłym roku Jakub już w sierpniu dostał PISEMNĄ zgodę od prezesa Unii Tarnów na rozmowy z innymi klubami-rzecz jasna, że umowy dopiero po otwarciu okna. Tak więc można w cywilizowany sposób rozmawiać, a nie udawać głupa na prawo i lewo.
ps1. Według dziewczyny Lamberta- Robert ma stawić się jutro w Grudziądzu na naszym meczu.