Żużlowe różności

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Raf
Zawodowiec
Posty: 1177
Rejestracja: 2 sierpnia 2019, o 12:22

Re: Żużlowe różności

#13801 Postautor: Raf » 17 listopada 2020, o 08:13

Ja myślę, że można wytypować faworyta ligi. Najmocniejszymi składami dysponować będą Gdańsk i Tarnów. Nie jest to oczywiście tak różnica jak z Toruniem w tym roku, ale mimo wszystko spodziewam się pewnego finału dla jednych i drugich. Kompletnie za to nie widzę PO dla Rybnika. Bydgoszcz, Krosno i Ostrovia wydają się silniejsze. Rybnik ma dziury na pozycjach juniorów, U24 i drugiego Polaka i chcą walczyć o awans. Budowanie zawodników przez Cieślaka to mit...

Kandydat do spadku to zdecydowanie Gniezno.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13802 Postautor: istred » 17 listopada 2020, o 09:38

Rusek pisze:Orzeł faktycznie teraz będzie wyglądał słabo... Już nie chcą do e ligi?
|A kiedyś chcieli? :)
Kompletnie za to nie widzę PO dla Rybnika. Bydgoszcz, Krosno i Ostrovia wydają się silniejsze. Rybnik ma dziury na pozycjach juniorów, U24 i drugiego Polaka i chcą walczyć o awans.

A który zespół w I lidze nie ma dziur na u24 i juniorach? Jedyni sensowni juniorzy tj. Cierniak i Żupiński trafili do Ekstraligi, reszta to statyści. Co do U24 to nie sądzę, żeby Trofimow był gorszy niż zawodnicy Gdańska, Tarnowa, Krosna czy Łodzi. Wyraźnie odstaje w tym elemencie Gniezno, które ma Jakobsena.
Moim zdaniem Rybnik ma bardzo silny skład, spokojnie na finał. Holtę (wiem, ze nielubianego i że jeździ "jak paralita") typowałbym na najlepszego zawodnika z polską licencją, a Jensen to zawodnik na TOP 3 w I lidze. Silny jest na pewno Tarnów. Resza...? Nie bardzo widzę kim mieliby straszyć. A Krosno? Bardzo ich lubię ale chyba przydałoby się najpierw jakichś juniorów zakontraktować.

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Żużlowe różności

#13803 Postautor: Kargolo » 17 listopada 2020, o 09:58

Ja widzę Krosno jako czarnego konia rozgrywek.
Jeleniewski, Tarasienko, Mateusz Szczepaniak, Lebiediew, Ljung. Naprawdę mocno wyglądają.
Oczywiście problemy na juniorce, ale to już podobnie wygląda u wszystkich pierwszoligowców.
Widać, że Wilki są zainspirowane "modelem lubelskim" jeśli chodzi o organizację. Pamiętając akcję z pożyczonymi bandami będę im mocno kibicował, mogą sprawić dużą niespodziankę ;)

EDIT: Zapomniałem, że jeden senior im wypadnie z uwagi na U24, ale akurat Wojdyło nie wygląda na papierze dużo gorzej niż zawodnicy reszty drużyn na tej pozycji oprócz Lyagera w Bydgoszczy.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13804 Postautor: istred » 17 listopada 2020, o 10:08

A Tarasienko nie jest w Bydgoszczy?

Awatar użytkownika
Vaginator
Senior
Posty: 572
Rejestracja: 2 listopada 2018, o 12:42

Re: Żużlowe różności

#13805 Postautor: Vaginator » 17 listopada 2020, o 10:13

Raf pisze:Kompletnie za to nie widzę PO dla Rybnika.

Kandydat do spadku to zdecydowanie Gniezno.


Kontrowersyjne dość widzę :D Rybnik z Holtą, Łogaczowem i Jepsenem, do tego objeżdżony w ekstralidze Tudzież (atomowe starty) i nie taki słaby Giera. Ostrów nienajlepszą seniorkę (Kaczmarek, Gapiński, Cyfer) nadrabia niezłymi juniorami. Bydgoszcz natomiast chyba jest przeceniana. Tarasienko sezonu konia raczej nie powtórzy, do tego Gała i bardzo słabi juniorzy. Łódź z nieobjeżdżonym Beckerem, Łoktajewem, który miał za sobą życiowy sezon... Gniezno z Jabłońskim i Kildemandem dupy nie urywa, ale chyba trochę spadek jest przesadzony ;) Ja to widzę tak:

Finał: Rybnik vs Gdańsk lub Tarnów 4. Ostrów 5. Gniezno 6. Krosno 7/8 Łódź/Bydgoszcz

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13806 Postautor: istred » 17 listopada 2020, o 10:25

Jacy zawodnicy stanowią o sile Gdańska, że widzicie ich jako faworytów ligi? Jest Kułakow, może Jamróg i tyle. Pieszczek? Jensen? Gruchalski? Moim zdaniem szału nie ma.
W ogóle I liga będzie niesamowicie wyrównana. Poza Rybnikiem i Tarnowem, którzy moim zdaniem odstają, różnice w sile pozostałych drużyn są niewielkie.

Awatar użytkownika
Vaginator
Senior
Posty: 572
Rejestracja: 2 listopada 2018, o 12:42

Re: Żużlowe różności

#13807 Postautor: Vaginator » 17 listopada 2020, o 11:01

Akurat Pieszczek to czołówka seniorów PL w I lidze + wciąż jest rozwojowy i raczej z dużą szansą na poprawę wyników w porównaniu np. do Gapińskiego czy Walaska.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13808 Postautor: istred » 17 listopada 2020, o 11:25

Zgodzę się, że jak na żużlowca jest młody, ale czy rozwojowy...? Nie poradził sobie w Ekstralidze. Mam wrażenie, że w I lidze ustabilizował się na 1.9-2.0 i w mojej ocenie nie ma żadnych przesłanek, żeby w przyszłym roku miał ten poziom jakoś wyraźnie przekroczyć.
Prezentuje poziom porównywalny do wielu polskich seniorów w I lidze - Jeleniewski, Nowak, Gała, O. Fajfer, Kościuch, Szczepaniak... Nie sądzę, żeby Pieszczkiem Gdańsk zdobywał jakąś istotną przewagę nad pozostałymi drużynami.

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4106
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13809 Postautor: papi » 17 listopada 2020, o 12:19

Ta liga na papierze jest niesamowicie wyrównana, stąd tak skrajne opinie i jedni widzą do spadku Łódź, inni Krosno, a jeszcze kolejni Gniezno albo Bydgoszcz. Każdy ma inny atut, jak nie mocni liderzy to dobrzy juniorzy, czy U24. Ja na ten moment jako spadkowicza stawiam Gniezno, ale nic mnie nie zdziwi. No może jedno, dużo zwycięstw na wyjeździe, bo przy tak wyrównanej lidze, zespół przegrywający u siebie będzie z automatu mocnym kandydatem do spadku

Awatar użytkownika
Vaginator
Senior
Posty: 572
Rejestracja: 2 listopada 2018, o 12:42

Re: Żużlowe różności

#13810 Postautor: Vaginator » 17 listopada 2020, o 13:18

Trzeba też wziąć pod uwagę, że np. tory w Bydgoszczy czy Ostrowie są powszechnie znane, uważane za łatwe i lubiane. Łódź od przeprowadzki na nowy tor też nie do końca się odnajduje. Gdańsk lepiej sobie radzi na wyjazdach, niż u siebie. Natomiast tor w Krośnie dla wielu pierwszoligowców może być tajemnicą.

Awatar użytkownika
Kshyhu
Zawodowiec
Posty: 1234
Rejestracja: 1 lipca 2009, o 12:18
Lokalizacja: Suavineq

Re: Żużlowe różności

#13811 Postautor: Kshyhu » 17 listopada 2020, o 14:05

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/90990 ... nie-bedzie

W przyszłym roku znów bez baraży. Dlaczego? Naprawdę, zaczyna się tego wszystkiego odechciewać jeszcze na długo przed startem sezonu...
Motor mocnyj!

Awatar użytkownika
Vaginator
Senior
Posty: 572
Rejestracja: 2 listopada 2018, o 12:42

Re: Żużlowe różności

#13812 Postautor: Vaginator » 17 listopada 2020, o 14:09

Baraż powinien być, tym bardziej, że obecne przepisy osłabiły Ekstraligę, a I i II poszły poziomem do góry.

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Żużlowe różności

#13813 Postautor: Kargolo » 17 listopada 2020, o 14:15

istred pisze:A Tarasienko nie jest w Bydgoszczy?

Kurde faktycznie. Nie wiem dlaczego mi się zarejestrowało, że jest dalej w Krośnie.
Ale zdanie podtrzymuję:
Ljung, Jeleń, Lebiediew, Wojdyło, Szczepaniak.
Za to Bydgoszcz z Tarasienką też wygląda solidnie.
Bellego, Zengota, Gała/Grajczonek, Lyager, Tarasienko. Do tego Bartoch powinien być jednym z lepszych juniorów ligi obok Koniecznego, Studzińskiego i może Szczotki.

No rzeczywiście żenująco zapowiada się poziom biegów juniorskich w 1 LŻ :D

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#13814 Postautor: Czarek » 17 listopada 2020, o 14:31

Kargolo pisze:No rzeczywiście żenująco zapowiada się poziom biegów juniorskich w 1 LŻ :D

Na pocieszenie dodam, że żaden z naszych wychowanków nie załapałby się na juniorski angaż w I lidze, a pewnie i w II lidze także.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4103
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Żużlowe różności

#13815 Postautor: Perez » 17 listopada 2020, o 15:17

Gniezno skład ma rzeczywiście jeden ze słabszych na papierze ale oni na swoim betonie mogą być niepokonani. Dlatego obstawiałbym bardziej Łódź na tą chwilę do spadku oni na swoim torze często się gubią.
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

Ge(L)o
Trener
Posty: 3224
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13816 Postautor: Ge(L)o » 17 listopada 2020, o 16:17

Lahti, Jakobsen, Kildemand, Fajfer. Hmm jakoś nie widzę Startu do spadku. Ale równie dobrze można to napisać o każdej drużynie z I ligi. Zapowiada się naprawdę ciekawie.
Jest komu kibicować. Podkarpacie z "naszymi" Jeleniem i Miesiącem. I Boberem.
Gdańsk moim zdaniem mocno przeceniany...

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Żużlowe różności

#13817 Postautor: Kargolo » 17 listopada 2020, o 16:43

Ge(L)o pisze:Lahti, Jakobsen, Kildemand, Fajfer. Hmm jakoś nie widzę Startu do spadku. Ale równie dobrze można to napisać o każdej drużynie z I ligi. Zapowiada się naprawdę ciekawie.
Jest komu kibicować. Podkarpacie z "naszymi" Jeleniem i Miesiącem. I Boberem.
Gdańsk moim zdaniem mocno przeceniany...

Gdańsk to znowu jest mocny na papierze, ale od kilku lat mają niewytłumaczalnego pecha co do doboru zawodników. Zdecydowana większość jeździ poniżej oczekiwań, włącznie z juniorską gwiazdą Żupińskim Karolem.

Kildemand w Gnieźnie może mieć ostatnią szansę powrotu na względnie wysoki poziom. Jeśli znów zawali sezon to zostanie mu wybór między Opolem a Poznaniem (no chyba, że któraś z tych drużyn awansuje ;) ).

Awatar użytkownika
Vaginator
Senior
Posty: 572
Rejestracja: 2 listopada 2018, o 12:42

Re: Żużlowe różności

#13818 Postautor: Vaginator » 17 listopada 2020, o 16:52

Ciekawe jak spisze się Jamróg. Ja tam mu kariery nie wróże. Myślę, że dużo więcej punktów miałby na typowym lotnisku typu Tarnów czy Krosno, niż bardziej technicznym torze w Gdańsku. Swoją drogą 2 liga też arcyciekawa. Lokomotiv ma mega juniorów, którzy byliby czołową parą w ekstralidze i chyba to przesądzi o ich awansie...

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Żużlowe różności

#13819 Postautor: Kargolo » 17 listopada 2020, o 18:07

Vaginator pisze:Ciekawe jak spisze się Jamróg. Ja tam mu kariery nie wróże. Myślę, że dużo więcej punktów miałby na typowym lotnisku typu Tarnów czy Krosno, niż bardziej technicznym torze w Gdańsku. Swoją drogą 2 liga też arcyciekawa. Lokomotiv ma mega juniorów, którzy byliby czołową parą w ekstralidze i chyba to przesądzi o ich awansie...

Michaiłow już nie jest juniorem :)

Mimo to Loko to zdecydowany faworyt do awansu. Kostygow, Puodżuks, Michaiłow, Jonasson, Andersen, Gusts to na papierze taki Dream Team na drugą ligę.
Jeśli będzie kasa i chęci i nie zaczną jeździć siódemką juniorów to nie widzę na nich kozaków w tej lidze.

Awatar użytkownika
Vaginator
Senior
Posty: 572
Rejestracja: 2 listopada 2018, o 12:42

Re: Żużlowe różności

#13820 Postautor: Vaginator » 17 listopada 2020, o 19:56

Wiem, że nie jest, ale Gusts i Ansviesulis spokojnie byliby czołowymi juniorami Ekstraligi. Już w tym roku w DMPJ pokazywali klasę. W lidze zresztą też. Chociażby w meczu z Toruniem na Motoarenie.

L(o)katy
Szkółkowicz
Posty: 177
Rejestracja: 27 lipca 2005, o 21:39

Re: Żużlowe różności

#13821 Postautor: L(o)katy » 17 listopada 2020, o 21:38

https://www.przegladsportowy.pl/zuzel/e ... ow/cjvm51g
z lektury wysnułem wniosek, że Tarnów od jakiegoś czasu zalegał z wypłatą z umów sponsorskich zawodnikowi ... ale to zawodnik jest chu...em który perfidnie podszedł swojego mocodawcę.
Nie rozumiem dzisiejszego świata.
Obrazek

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4244
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13822 Postautor: Torsen » 17 listopada 2020, o 22:22

Klub, a ściślej - sponsor, po prostu uchybił terminowi zapłaty, co się zdarza i nie zawsze wskazuje na złą wolę dłużnika. Natomiast zawodnik posłużył się podstępem, aby szybciej odzyskać swoje pieniądze. Czyli w najlepszym wypadku remis, a najpewniej to właśnie zawodnik wykiwał kontrahenta, który po prostu miał jakieś problemy z płatnością.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4106
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#13823 Postautor: papi » 18 listopada 2020, o 07:36

Akurat brak płynności w Unii to temat od lat. Zanim powstał tzw "Regulamin finansowy" bawili się w kary dla zawodników (Kasprzak, Ułamek) żeby wykazać brak zadłużenia, od dawna mówi się, że środki sponsorskie idą z opóźnieniem żeby wymusić na zawodnikach pozostanie w klubie. Bardzo dobrze, że ktoś się postawił i dla odmiany wykiwał klub, który regularnie szantazuje w ten sposób zawodników

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Żużlowe różności

#13824 Postautor: Kargolo » 18 listopada 2020, o 08:35

Vaginator pisze:Wiem, że nie jest, ale Gusts i Ansviesulis spokojnie byliby czołowymi juniorami Ekstraligi. Już w tym roku w DMPJ pokazywali klasę. W lidze zresztą też. Chociażby w meczu z Toruniem na Motoarenie.

No moim zdaniem to z Ansviesulisem trochę Cię poniosło, ale w 2 LŻ mogą rzeczywiście juniorsko dominować.

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4103
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Żużlowe różności

#13825 Postautor: Perez » 18 listopada 2020, o 15:36

Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!