Żużlowe różności

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#11651 Postautor: Czarek » 3 grudnia 2017, o 12:44

kibicLBN pisze:Jest plebiscyt Kuriera lubelskiego:
http://www.kurierlubelski.pl/sport/pleb ... ,12720872/
Pomijając fakt, że Lublin pod względem sportowym, to straszna padaka i wyglądamy chyba najgorzej w kraju wraz z Warmiśko-mazurskim. Jednak nie chodzi o to, że wybieramy spośród przeciętnego poziomu. Chodzi o fakt nominacji do miana drużyny roku piłkarskiego Motoru. SERIO ?!
SPORTOWIEC ROKU - DRUŻYNA (Lublin)

Motor Lublin,Motor Lublin,Piłka Nożna (KLD.3)
SMS pod nr 72355 o treści KLD.3


No właśnie poziom lubelskiego sportu jest tak niski, że czwartoligowa drużyna kopaczy, liderująca swojej grupie, pasuje tam jak najbardziej. Poza tym chciałbym zauważyć, że piłkarze Motoru prezentują wyższy poziom piłki nożnej niż szczypiornistki SPR piłki ręcznej.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Żużlowe różności

#11652 Postautor: Kargolo » 3 grudnia 2017, o 12:48

Czarek pisze:Poza tym chciałbym zauważyć, że piłkarze Motoru prezentują wyższy poziom piłki nożnej niż szczypiornistki SPR piłki ręcznej.

Ciekaw jestem w jaki sposób to zmierzyłeś? ;)

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#11653 Postautor: Czarek » 3 grudnia 2017, o 13:31

Kargolo pisze:
Czarek pisze:Poza tym chciałbym zauważyć, że piłkarze Motoru prezentują wyższy poziom piłki nożnej niż szczypiornistki SPR piłki ręcznej.

Ciekaw jestem w jaki sposób to zmierzyłeś? ;)


Przecież to oczywiste i nie trzeba być trenerem by to wiedzieć. Ostatnio przekonały się o tym mistrzynie świata w piłce nożnej czyli reprezentantki USA, które przegrały z drużyną klubową 15-latków 2:5. Na takim właśnie poziomie jest sport kobiet.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Żużlowe różności

#11654 Postautor: Kargolo » 3 grudnia 2017, o 16:15

Jeśli patrzysz na to w ten sposób to pewnie tak. Ja wolę porównywać piłkarzy z innymi piłkarzami a szczypiornistki z innymi szczypiornistkami.
A skoro twierdzisz, że kobiety do garów albo tylko amatorsko to już zupełnie się z tym nie zgadzam.

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#11655 Postautor: Czarek » 3 grudnia 2017, o 16:31

Kargolo pisze:Jeśli patrzysz na to w ten sposób to pewnie tak. Ja wolę porównywać piłkarzy z innymi piłkarzami a szczypiornistki z innymi szczypiornistkami.

Ja wolę patrzeć na świat takim jaki on jest. Skoro kobiety chcą dorównywać mężczyznom i nawet twierdzą, że to potrafią, biorąc np. wyższe dotacje od ratusza to należy je porównywać z najlepszymi, a nie tylko z innymi kobietami i te dotacje odebrać.
Kargolo pisze:A skoro twierdzisz, że kobiety do garów albo tylko amatorsko to już zupełnie się z tym nie zgadzam.

Sam to powiedziałeś. Ja tylko twierdzę, że sport kobiet jest amatorski, ze szczególnym naciskiem na dyscypliny drużynowe.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

go!
Trener
Posty: 3761
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

Re: Żużlowe różności

#11656 Postautor: go! » 3 grudnia 2017, o 20:01

I tu jestem za Czarkiem, to wy odrozniajac umiejetnosci kobiet od mężczyzn, rodzielajac sport na kobiecy i meski jesteście szowinistami. Ja jestem za mieszanymi płciowo druzynami, tylko bez zadnych sztucznych parytetow. Kto lepszy ten gra.

Awatar użytkownika
Hayden
Trener
Posty: 2073
Wiek: 31
Rejestracja: 13 maja 2009, o 22:03

Re: Żużlowe różności

#11657 Postautor: Hayden » 3 grudnia 2017, o 20:36

Ale jakby postawić dziewczyny z Montexu naprzeciwko chłopaków z Kielc a te ofermy z piłki naprzeciwko P$G to jestem praktycznie pewny że piłkarki by się mniej skompromitowały :D
I piszę to mając zdanie, że sport kobiet nie jest zbyt poważny i w żadnym stopniu mnie nie interesuje, natomiast poziom lubelskich piłkarzy to jest jakieś "kurw4 nieporozumienie"
Motor mocny

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6336
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Żużlowe różności

#11658 Postautor: kibicLBN » 3 grudnia 2017, o 21:04

Hayden pisze: a te ofermy z piłki naprzeciwko P$G

Wystarczyła Soła Oświęcim żeby zebrali 6-0
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

ermen
Zawodowiec
Posty: 1255
Rejestracja: 2 lipca 2004, o 10:39

Re: Żużlowe różności

#11659 Postautor: ermen » 3 grudnia 2017, o 21:50

Te wasze wywody o kobiecym sporcie proponuję przesłać do Korwina. On to przyjmie ze zrozumieniem. Reszta ludzi myślących niekoniecznie.
Każdemu jego Everest...

go!
Trener
Posty: 3761
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

Re: Żużlowe różności

#11660 Postautor: go! » 4 grudnia 2017, o 10:48

Tu nie chodzi o zrozumienie, czy tam nie zrozumienie. Chodzi o to (ile to juz razy bylo walkowane), ze po raz kolejny mnie szlag trafia, jak widze nasze panie, ktore Czeszkom przez 7 minut nie potrafia rzucic bramki, a pompuje sie w nie 2 banki z samego Lublina. Niech sobie graja amatorsko, poziom sportowy bedzie ten sam, ale zeby z tego zyc i w taki sposob zarabiac? I jeszcze ktos za to chce im placic?

Awatar użytkownika
Popek
Senior
Posty: 635
Rejestracja: 8 stycznia 2011, o 10:28

Re: Żużlowe różności

#11661 Postautor: Popek » 4 grudnia 2017, o 12:17

A jak KMŻ-ty i inne twory ledwo pyrkały w najniższej lidze to uśmiechało ci się pompowanie w nie pieniędzy z miasta ?

go!
Trener
Posty: 3761
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

Re: Żużlowe różności

#11662 Postautor: go! » 4 grudnia 2017, o 12:39

Jesli bys chcial pogrzebac w tym temacie na forum, to pewnie bys znalazl, ze ja jestem generalnie kompletnie przeciwko dofinansowywaniu sportu przez miasto.
W temacie pilki recznej, do takiego Vive Kielce doplacaja tylko 150 tys na rok, a jakie wyniki. Jak cos jest dobre, to jest dobre. Chetnych do sponsorowania nie brakuje.

Awatar użytkownika
Egon
Zawodowiec
Posty: 1498
Wiek: 35
Rejestracja: 13 czerwca 2009, o 10:10
Lokalizacja: Lublin/Turka

Re: Żużlowe różności

#11663 Postautor: Egon » 4 grudnia 2017, o 16:22

kibicLBN pisze:
Hayden pisze: a te ofermy z piłki naprzeciwko P$G

Wystarczyła Soła Oświęcim żeby zebrali 6-0

Przypomnij sobie z kim zbierał wielki LW KMŻ.
Motor! Motor! Tylko Motor!

J. Stachyra: "Między ligami jest przepaść, tylko się o tym głośno nie mówi, ale to się wie."

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#11664 Postautor: $korzen$ » 4 grudnia 2017, o 17:01

Porazki pilkarskiego Motoru z niejaka Wolczanka Wolka Pelkinska w zaden sposob nie przebijemy. No chyba, ze przerzniemy u siebie z Wanda 20:70 aczkolwiek ciezko mi w to uwierzyc.

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#11665 Postautor: Czarek » 4 grudnia 2017, o 18:26

Hayden pisze:Ale jakby postawić dziewczyny z Montexu naprzeciwko chłopaków z Kielc a te ofermy z piłki naprzeciwko P$G to jestem praktycznie pewny że piłkarki by się mniej skompromitowały :D
I piszę to mając zdanie, że sport kobiet nie jest zbyt poważny i w żadnym stopniu mnie nie interesuje, natomiast poziom lubelskich piłkarzy to jest jakieś "kurw4 nieporozumienie"


To jeszcze mało wiesz. Szczypiornistki nie wyszłyby cało z meczu z ekipą z Kielc. Połamałyby się o sam blok, nie mówiąc już o sytuacjach przy powstrzymywaniu ataku. Kobiety mają zdecydowanie słabszą motorykę, refleks, szybkość, siłę, skoczność, są mniej agresywne, są średnio niższe i nie mają testosteronu. To byłaby masakra jeśli kielczanie graliby na poważnie. Tymczasem piłkarze Motoru wytrzymaliby kondycyjnie cały mecz, a być może wygraliby kilka indywidualnych pojedynków.

ermen pisze:Te wasze wywody o kobiecym sporcie proponuję przesłać do Korwina. On to przyjmie ze zrozumieniem. Reszta ludzi myślących niekoniecznie.


Nie dość, że jesteś bezradny (argumentum ad Korwinum :) ) to jeszcze bezczelnie aspirujesz do grona ludzi myślących. Skoro tak to co powiesz na to:
"Na początku tenisowej drogi siostry Williams na korcie nr 12 walczyły z Karstenem Braaschem. Gdy - jak żartowano - znany z luzackiego podejścia do życia Niemiec skończył rundkę golfa i dwie rundy piwa. Zarówno Venus, jak i Serena powtarzały wtedy, że mogą pokonać każdego mężczyznę spoza pierwszej dwusetki. Zajmujący 203. miejsce na liście ATP Braasch najpierw pozbawił złudzeń Serenę, wygrywając seta 6:1, a następnie gdy na placu pojawiła się Venus, szybko wysłał ją do szatni z wynikiem 6:2."
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Żużlowe różności

#11666 Postautor: Kargolo » 4 grudnia 2017, o 19:38

Czarek pisze:Tymczasem piłkarze Motoru wytrzymaliby kondycyjnie cały mecz, a być może wygraliby kilka indywidualnych pojedynków.

Błagam. Przyznaj, że żartujesz albo o kilka Perełek za dużo przyjąłeś. Wytrzymaliby kondycyjnie z PSG? Wygraliby kilka pojedynków? Niby z kim z kadry PSG którykolwiek piłkarz Motoru miałby wygrać pojedynek indywidualny? :lol:
Kobiety różnią się od mężczyzn warunkami fizycznymi, poziomem testosteronu, siłą itd... Dlatego kobiety rywalizują z innymi kobietami, a mężczyźni z innymi mężczyznami. Porównywanie drużyny męskiej do kobiecej jest kompletnie bez sensu. Podobnie jak porównywanie drużyny piłkarzy do drużyny szczypiornistek.
Poza tym sport kobiecy może być ciekawy i interesujący. Nikt jednak nie zmusza nikogo do oglądania czy interesowania się nim. Podobnie jak nikogo nie można zmusić do interesowania się żużlem ;)

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#11667 Postautor: Czarek » 4 grudnia 2017, o 19:55

Kargolo pisze:
Czarek pisze:Tymczasem piłkarze Motoru wytrzymaliby kondycyjnie cały mecz, a być może wygraliby kilka indywidualnych pojedynków.

Błagam. Przyznaj, że żartujesz albo o kilka Perełek za dużo przyjąłeś. Wytrzymaliby kondycyjnie z PSG? Wygraliby kilka pojedynków? Niby z kim z kadry PSG którykolwiek piłkarz Motoru miałby wygrać pojedynek indywidualny? :lol:

Kilka pojedynków główkowych czy wybicia piłek w ciągu meczu. Nie widzę w tym nic sensacyjnego.

Kargolo pisze:Kobiety różnią się od mężczyzn warunkami fizycznymi, poziomem testosteronu, siłą itd... Dlatego kobiety rywalizują z innymi kobietami, a mężczyźni z innymi mężczyznami. Porównywanie drużyny męskiej do kobiecej jest kompletnie bez sensu. Podobnie jak porównywanie drużyny piłkarzy do drużyny szczypiornistek.
Poza tym sport kobiecy może być ciekawy i interesujący. Nikt jednak nie zmusza nikogo do oglądania czy interesowania się nim. Podobnie jak nikogo nie można zmusić do interesowania się żużlem ;)

Takie porównanie ma sens jeśli chcemy obiektywnie ocenić sport, a tym bardziej przyznawać dotacje. Poza tym pragną tego same panie reprezentowane najgłośniej przez feministki.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Żużlowe różności

#11668 Postautor: Kargolo » 4 grudnia 2017, o 20:09

Czarek pisze:Takie porównanie ma sens jeśli chcemy obiektywnie ocenić sport, a tym bardziej przyznawać dotacje.

Dotacje powinny być przyznawane na podstawie frekwencji na trybunach. To są pieniądze podatników, więc oni powinni zdecydować na jaką drużynę mają zostać wydane.
Czarek pisze:Poza tym pragną tego same panie reprezentowane najgłośniej przez feministki.

Czy któraś z zawodniczek kiedyś stwierdziła, że tego pragnie? Osądzanie wszystkich normalnych kobiet o popieranie poglądów głoszonych przez te kilka procent kretynek szukających atencji jest dla nich bardzo krzywdzące ;)

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużlowe różności

#11669 Postautor: Czarek » 4 grudnia 2017, o 20:38

Kargolo pisze:
Czarek pisze:Takie porównanie ma sens jeśli chcemy obiektywnie ocenić sport, a tym bardziej przyznawać dotacje.

Dotacje powinny być przyznawane na podstawie frekwencji na trybunach. To są pieniądze podatników, więc oni powinni zdecydować na jaką drużynę mają zostać wydane.

Zgadzam się, ale w czasach gdy podkreślany jest poziom chciałem uporządkować pewne sprawy.
Czarek pisze:Poza tym pragną tego same panie reprezentowane najgłośniej przez feministki.

Kargolo pisze:Czy któraś z zawodniczek kiedyś stwierdziła, że tego pragnie? Osądzanie wszystkich normalnych kobiet o popieranie poglądów głoszonych przez te kilka procent kretynek szukających atencji jest dla nich bardzo krzywdzące ;)

Zgadzam się. To była mała prowokacja z mojej strony. O feminizmie mam jak najgorsze zdanie. Pozdrawiam.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

piotr76
Senior
Posty: 714
Rejestracja: 30 marca 2006, o 09:11
Lokalizacja: Lublin/Wa-wa
Kontakt:

Re: Żużlowe różności

#11670 Postautor: piotr76 » 4 grudnia 2017, o 21:15

To całe porównanie kobiet i facetów mocno mnie rozbawiło i przypomniał mi się taki dość ostry żart ...

TU WSTAW ZENUJACY ZART PIOTRA76

TU WSTAW ZENUJACE POROWNANIE PIOTRA76

prawda jest taka, że to my faceci od zarania dziejów rywalizowaliśmy ze sobą a nie kobiety i to u nas
wytworzyły się do tego hormony, geny , ciało i przykładem tego są choćby hermafrodyty, które biją kobiety na głowę ...

Jednak żeby nie być takim ostrym powiem że i żeński sport ma to coś w sobie (oprócz miłego dla oka oglądania :) )
coś z czasów "amatorskich" (nie zawodowych) za czym ja czasem tęsknie również w żużlu ...

edit by grzesiecek
zamiast 500 + program Beryl +

Awatar użytkownika
maestro76
Zawodowiec
Posty: 1107
Rejestracja: 23 listopada 2003, o 16:56
Lokalizacja: Åšwidnik

Re: Żużlowe różności

#11671 Postautor: maestro76 » 4 grudnia 2017, o 21:55

Pieprzycie...nie ma nic lepszego do ogladania niz siatkowka plazowa w damskim wydaniu
never ride faster than your angel can fly

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużlowe różności

#11672 Postautor: istred » 4 grudnia 2017, o 22:30

Chyba nie powiesz, że jakakolwiek para siatkarek plażowych prezentuje wyższy poziom sportowy niż męska para bobsleistów z Turkmenistanu?!

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6336
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Żużlowe różności

#11673 Postautor: kibicLBN » 4 grudnia 2017, o 22:32

Nie jestem fanem kobiecego sportu, chociaż są dyscypliny gdzie panie naprawdę reprezentują wysoki poziom i ich organizmy sa wytrenowane do perfekcji, a że są nieco mniej wydajne to kwestia natury, jednak nie brakuje im profesjonalizmu. Dla mnie wystarczający dla uznania był fakt, że będąc w klasie maturalnej i biegając 1000m na poziomie 3m 10s (był to wynik na 5 i powyżej przeciętnej) koleżanka z biol-chemu trenująca biegi, biegała 800m na pograniczu 2 min, czyli prześcignęła by mnie bez najmniejszego problemu. Dlatego hejterom damskiego sportu zalecam się wstrzymać z szyderą, na którą bardziej zasługują (moim zdaniem) nasi lubelscy gladiatorzy piłki kopanej z budżetem kilkumilionowym.
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
maestro76
Zawodowiec
Posty: 1107
Rejestracja: 23 listopada 2003, o 16:56
Lokalizacja: Åšwidnik

Re: Żużlowe różności

#11674 Postautor: maestro76 » 4 grudnia 2017, o 22:38

istred pisze:Chyba nie powiesz, że jakakolwiek para siatkarek plażowych prezentuje wyższy poziom sportowy niż męska para bobsleistów z Turkmenistanu?!


A gdzie ja mowie o poziomie sportowym ....
never ride faster than your angel can fly

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Żużlowe różności

#11675 Postautor: Koper » 5 grudnia 2017, o 14:29

Co do Waszych rozważań to dziś o godzinie 18:00 w hali MOSiR mecz TBV Start Lublin - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin :) Chociaż szczegółów nie znam i być może zrobią mieszane składy.

Już we wtorek, 5 grudnia 2017 roku, o godzinie 18.00 w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli, przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie odbędzie się kolejny Mecz Słodkich Serc. Koszykarze TBV Startu Lublin od wielu lat wspierają akcję charytatywną "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" i w jej ramach cyklicznie biorą udział w towarzyskim spotkaniu, podczas którego zbierają słodycze dla dzieci z lubelskich Domów Dziecka.

W tegorocznym Meczu Słodkich Serc udział wezmą drużyny TBV Startu Lublin i Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin. Tym samym, dojdzie do ciekawego spotkania ekstraklasowych zespołów mężczyzn i kobiet.Biletem wstępu na to wydarzenia będą tradycyjnie słodycze.