Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5597
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#76 Postautor: niespokojny » 10 czerwca 2019, o 10:27

Toruń jest w komfortowej sytuacji. Im wystarczy wygrana z nami 49 pkt u siebie, bonus z Grudziądzem i jeden wygrany mecz z Wrocławiem albo Zieloną. I utrzymanie mają pewne z 11 pkt. My maksymalnie możemy zdobyć 12 pkt ale wchodzą w to takie cuda jak zrobienie 43 pkt w Toruniu, wygrana z Zieloną Góra, a z Częstochową też łatwo nie będzie, bonus z Gorzowem... Już w czerwcu zapadną kluczowe rozstrzygnięcia, jeśli przegramy z Zielonką to przynajmniej mamy dużo czasu na kompletowanie ekipy do I ligi.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#77 Postautor: $korzen$ » 10 czerwca 2019, o 10:43

Jak nie urwiemy bonusa w Toruniu i przerzniemy z Falubazem to jest sporo czasu na lobbowanie za powiekszeniem eligi. Komu w spolce zwanej Ekstraliga Zuzlowa jest na reke, zeby spadal z niej Lublin? Jakby na to nie spojrzec, marketingowo mocno wzmocnilismy lige. Dodajac Rybnik, Ostrow czy Lodz ze swoim stadionem.... Jest duze pole do popisu :cool: Mozna by pogadac z Witkiem, ze jest dobry wspolny deal do zrobienia...

Awatar użytkownika
dannie
Kadrowicz
Posty: 1738
Rejestracja: 13 października 2003, o 15:08
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#78 Postautor: dannie » 10 czerwca 2019, o 10:45

Obrazek

:cool:
Obrazek

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5597
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#79 Postautor: niespokojny » 10 czerwca 2019, o 10:46

$korzen$ pisze:Jak nie urwiemy bonusa w Toruniu i przerzniemy z Falubazem to jest sporo czasu na lobbowanie za powiekszeniem eligi. Komu w spolce zwanej Ekstraliga Zuzlowa jest na reke, zeby spadal z niej Lublin? Jakby na to nie spojrzec, marketingowo mocno wzmocnilismy lige. Dodajac Rybnik, Ostrow czy Lodz ze swoim stadionem.... Jest duze pole do popisu :cool: Mozna by pogadac z Witkiem, ze jest dobry wspolny deal do zrobienia...



I kluby miłościwie podzielą swoję 2 mln z NC+ między dwa nowe ośrodki.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4864
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#80 Postautor: RadeKas » 10 czerwca 2019, o 11:00

dannie pisze:Obrazek

:cool:


Ale to nie awans tylko brak spadku przy stole :cool: .
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

Awatar użytkownika
Moran
Junior
Posty: 348
Rejestracja: 20 czerwca 2011, o 00:23

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#81 Postautor: Moran » 10 czerwca 2019, o 11:07

niespokojny pisze:I kluby miłościwie podzielą swoję 2 mln z NC+ między dwa nowe ośrodki.

No właśnie. Po co nam powiększenie ligi, skoro będziemy już ligę niżej?
Wtedy to sami sobie awansujemy normalnie i więcej z NC nam skapnie :)
Oczywiście gdyby powiększali to 3 muszą awansować, a jedna spaść,
lub 2 awansować i nikt nie spada (ale to bez sensu).
Obecnej "elicie" nie jest na rękę umacnianie żużla w takich miastach jak Gdańsk, Tarnów, Lublin, Rybnik czy nawet Gniezno,
bo mogą okrzepnąć w SE i zagrozić pozycji "firm" które dobrze się czują w swoim sosie, a tak to jeszcze mogą zlecieć za parę lat.
Np. dla Częstochowy zmienili system rozgrywek w kraju na rok, żeby szybciej wrócili,
a gdy nie awansowała to i tak ją dołączyli.
Ja myślę, że klimat który jest obecnie w Lublinie, musi ich przerażać.
"Elicie" na rękę jest jazda w ośmiu, w tym beniaminek którego zadaniem jest narobić wiatru i spaść
i GKM który jest cennym i niegroźnym dla największych dodatkiem, który ma za zadanie wygrywać u siebie,
czego regularnie nie są w stanie robić beniaminkowie którzy muszą wymienić po awansie dużą część składu.
Kiedy w tym roku Gorzów jest słaby i zagrożony spadkiem to sędziowie dbają o nich jak mogą.
Nie ma żadnych spółdzielni, ale "elita" patrzy tylko na swój interes, a w jej interesie jest zachowanie status quo w SE.
$korzen$ pisze:. Komu w spolce zwanej Ekstraliga Zuzlowa jest na reke, zeby spadal z niej Lublin?

Wszystkim. Tak samo jak było na rękę, żeby spuścić Tarnów i Rzeszów, wtedy tłumaczono to wsparciem tych klubów przez spółki SP.
kibicLBN pisze: Lambert pojedzie nieco lepiej.

Wierzę, że się szybko rozjeździ. Awansował w Glasgow do GPCh, wyrzucając Holdera, tor w Glasgow ma chyba identyczną długość co Motoarena, wczoraj w Niemczech 13 pkt, lepiej o Artioma, może już coś zaczyna trybić.
Chciałbym, żeby zawsze jeździł po 5 startów, nawet jeśli by robił po 6 pkt, to będzie to 6 bez przeszkadzania rywalom w stylu Dawida.
Janusz Stachyra: Kto na nas trafi, bedzie miał problem i dalej będzie jeździć w drugiej lidze

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#82 Postautor: $korzen$ » 10 czerwca 2019, o 11:10

niespokojny pisze:
$korzen$ pisze:Jak nie urwiemy bonusa w Toruniu i przerzniemy z Falubazem to jest sporo czasu na lobbowanie za powiekszeniem eligi. Komu w spolce zwanej Ekstraliga Zuzlowa jest na reke, zeby spadal z niej Lublin? Jakby na to nie spojrzec, marketingowo mocno wzmocnilismy lige. Dodajac Rybnik, Ostrow czy Lodz ze swoim stadionem.... Jest duze pole do popisu :cool: Mozna by pogadac z Witkiem, ze jest dobry wspolny deal do zrobienia...



I kluby miłościwie podzielą swoję 2 mln z NC+ między dwa nowe ośrodki.


Wiecej klubow = wiecej spotkan = wiecej hajsu dla klubow :cool:

Ale ja tak tylko glosno mysle, jak komus sie teskni za nizszymi ligami to ja to oczywiscie szanuje. Ja bym jednak chetnie poogladal za rok Janowskiego i Drabika. Nawet jesli Drabik znowu w ciagu 2 sekund ma wyrwac mi serce to mimo wszystko godze sie na to :cool:

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13180
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#83 Postautor: Gelo » 10 czerwca 2019, o 11:12

Tylko z taką formą nie postawiłbym 10 groszy na jego 6 punktów. Geometria i długość MA wskazuje, że to może być najlepszy mecz Roberta. Oby

Flagg
Trener
Posty: 5992
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#84 Postautor: Flagg » 10 czerwca 2019, o 11:24

$korzen$ pisze:Jak nie urwiemy bonusa w Toruniu i przerzniemy z Falubazem to jest sporo czasu na lobbowanie za powiekszeniem eligi. Komu w spolce zwanej Ekstraliga Zuzlowa jest na reke, zeby spadal z niej Lublin? Jakby na to nie spojrzec, marketingowo mocno wzmocnilismy lige. Dodajac Rybnik, Ostrow czy Lodz ze swoim stadionem.... Jest duze pole do popisu :cool: Mozna by pogadac z Witkiem, ze jest dobry wspolny deal do zrobienia...


Być może sam NC+ byłby po naszej stronie, bo naszą obecnością możemy generować im dość wymierne dochody. Np. oglądalność naszych spotkań, liczba sprzedanych dekoderów na terenie województwa, tego typu rzeczy. Nie znam tych danych, wiec tylko teoretyzuję. SyFy czy PS moze i po nas jadą, ale podejrzewam, ze też chętnie by nas w tej lidze utrzymały, bo kibice Motoru podejrzewam generują znaczną część ruchu w działach żużlowych tych portali.

Ale jaki interes w utrzymaniu nas w Elidze miałyby same kluby? Motor podbija ceny za zawodników, jako jedyny jest po wschodniej stronie i trzeba się tłuc kawał drogi, a do jego kibice powodują, ze ich kluby wyglądają dość biednie. Motor ze stabilnym budżetem i takim potencjałem kibicowskim jest sporym zagrożeniem, żeby zmienić układ sił w polskim żużlu. Wiec nie sądzę, żeby innym klubom na Motorze w Elidze specjalnie zależało :) A to one mają decydujący głos.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

tck
Senior
Posty: 558
Rejestracja: 16 sierpnia 2012, o 08:37

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#85 Postautor: tck » 10 czerwca 2019, o 11:35

taaaa… nc+ będzie zależało... jak by im na oglądalności naszych meczy zależało to by je transmitowali.

Flagg
Trener
Posty: 5992
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#86 Postautor: Flagg » 10 czerwca 2019, o 11:46

tck pisze:taaaa… nc+ będzie zależało... jak by im na oglądalności naszych meczy zależało to by je transmitowali.


Nie napisałem, ze im zależy, a jedynie że by mogło jeśli nasza obecność przekłada się na ich wyniki finansowe. No i jednak jakby nie patrzeć to jeszcze w listopadzie mieliśmy raptem 1 mecz w niedzielę. Na chwilę obecną mamy ich już 4. A zobaczymy, czy i Czewy nam nie przełożą.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5597
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#87 Postautor: niespokojny » 10 czerwca 2019, o 12:03

$korzen$ pisze:Ale ja tak tylko glosno mysle, jak komus sie teskni za nizszymi ligami to ja to oczywiscie szanuje. Ja bym jednak chetnie poogladal za rok Janowskiego i Drabika.


Raczej nikt nie tęskni za niższymi ligami, tylko trzeba obiektywnie spojrzeć na sprawę. Jak widzę sam sobie zdajesz sprawę, że utrzymanie sportowe jest praktycznie niemożliwe, liczysz na cuda przy stoliku. To ja Cie próbuje sprowadzić w tej kwestii na ziemię. Częstochowa, Grudziądz i Gorzów to nie są miliarderzy i postawią weto, bo nie dość że trzeba więcej meczów będzie jeździć i płacić zawodnikom, to jeszcze oddać około pół miliona nowym ekipom. Poza tym podpadliśmy połowie żużlowych ośrodków, szczególnie... Częstochowie, Grudziądzowi i Gorzowowi bo podbijaliśmy mocno stawki za ich zawodników. Jeżeli Lublin zostanie w lidze to jedna z ww. drużyn może mieć problem w następnym roku.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

CKM1946
Zawodowiec
Posty: 1312
Wiek: 30
Rejestracja: 25 września 2018, o 11:49
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#88 Postautor: CKM1946 » 10 czerwca 2019, o 12:37

Umowa z TV jest na 2 lata i powiększenia nie będzie. Pieniądze i prawa do pokazywania meczu(piątek-niedziela) są już podzielone. Gdzie jeszcze jeden mecz miały być wciśnięty?

Przy powiększonej lidze też należałoby wprowadzić KSM bo 3 nowe zespoły nie wiem kim pojadą a prezesi się na to nie zgodzą.

Mad
Senior
Posty: 994
Rejestracja: 31 marca 2012, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#89 Postautor: Mad » 10 czerwca 2019, o 12:44

niespokojny pisze:
$korzen$ pisze:Ale ja tak tylko glosno mysle, jak komus sie teskni za nizszymi ligami to ja to oczywiscie szanuje. Ja bym jednak chetnie poogladal za rok Janowskiego i Drabika.


Raczej nikt nie tęskni za niższymi ligami, tylko trzeba obiektywnie spojrzeć na sprawę. Jak widzę sam sobie zdajesz sprawę, że utrzymanie sportowe jest praktycznie niemożliwe, liczysz na cuda przy stoliku. To ja Cie próbuje sprowadzić w tej kwestii na ziemię. Częstochowa, Grudziądz i Gorzów to nie są miliarderzy i postawią weto, bo nie dość że trzeba więcej meczów będzie jeździć i płacić zawodnikom, to jeszcze oddać około pół miliona nowym ekipom. Poza tym podpadliśmy połowie żużlowych ośrodków, szczególnie... Częstochowie, Grudziądzowi i Gorzowowi bo podbijaliśmy mocno stawki za ich zawodników. Jeżeli Lublin zostanie w lidze to jedna z ww. drużyn może mieć problem w następnym roku.

To jest syndrom beniaminka czyli przy spadku trzeba koniecznie zwiększać ligę by nie spaść. Szajs jedziemy ale trzeba coś zrobić. Rybnik już to przerabiał a my mamy podobny syndrom spadkowicza ale nie pogodzonego z rzeczywistością.Dziadusiom zalecam nie stanie już w tych sławetnych kolejkach bo pogoda sprawia że nagle polegną nam jak muchy na rozgrzanym parapecie. Mam nadzieję że kolejny awans nastąpi szybciej niż ten jeszcze ówczesny.

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#90 Postautor: Kargolo » 10 czerwca 2019, o 12:47

RadeKas pisze:
dannie pisze:Obrazek

:cool:


Ale to nie awans tylko brak spadku przy stole :cool: .

Utrzymanie przy stole?
Ja takie utrzymanie ... ;)

Awatar użytkownika
ptgt
Senior
Posty: 512
Rejestracja: 10 maja 2009, o 12:15

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#91 Postautor: ptgt » 10 czerwca 2019, o 12:48

Najlepszym przygotowaniem byłby mecz sparingowy z Orłem w Łodzi. Patrząc na naszą wąską kadrę to trochę ryzykowne ale nie mamy nic do stracenia. Jeśli Skrzydlewski nie wystawił jeszcze białej flagi to taki mecz byłby na korzyść dla obu drużyn. Łódź co prawda jedzie w niedziele, ale z tego co widzę to np. piątek jest wolny.
#NajśmieszniejszaLigaŚwiata

blajar
Trener
Posty: 2564
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#92 Postautor: blajar » 10 czerwca 2019, o 13:01

Widzę, że u niektórych wiara mocno podupadła i w sumie się nie dziwię. Za blisko dwa tygodnie jedziemy w Toruniu mecz o życie. Wiem, że niewiele jest logicznych przesłanek, które pozwalałyby wierzyć, że wywieziemy z MA jakieś punkty ale przypomnę nieśmiało, że w 2017 przegraliśmy finał z Gnieznem, jednak uratowaliśmy awans no Nice w barażu z Rzeszowem. W 2018 przegraliśmy sromotnie pierwszy mecz finałowy z Rybnikiem by odrobić tę stratę z nawiązką w rewanżu. Żużel niewiele ma wspólnego z logiką, zatem i tym razem wierzę, że J. Kępa pójdzie/poszedł na 3 dni w las przemyśleć wszystko na spokojnie i wróci/ł z planem na wygranie tego meczu. Czy to będą sparingi z Łodzią, czy ustawienie D. Lamparta z juniorami, czy cokolwiek innego. Ta ekipa i zawodnicy zasługują na kredyt zaufania i dopóki będą, choćby matematyczne, szanse na obronienie Ekstraligi, trzeba wierzyć i wspierać chłopaków na każdym kroku (nie mylić z głaskaniem). Mamy w składzie nieobliczalnych rider'ów, mamy Zarząd z głową na karku. Niech działają. Jeśli dadzą z siebie wszystko, a mimo to się nie uda, to trudno ale niech walczą - tego im dotychczas odmówić nie można więc i nie widzę powodu, żeby ich skreślać przed meczem.
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową", by Ł. Benz :lol:

KibicMotoru
Szkółkowicz
Posty: 177
Wiek: 32
Rejestracja: 2 czerwca 2019, o 20:06
Lokalizacja: Lublin

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#93 Postautor: KibicMotoru » 10 czerwca 2019, o 15:36

Przede wszystkim przydałby się trening/sparing w Łodzi na nawierzchni i geometrii imitującej taką jaką można się spodziewać na MotoArenie.Najlepiej jakby pojawiła się na nim cała drużyna, chodz rozumiem, że może być problem przez ligi zagraniczne z Michelsenem, Lambertem.Ale reszta jest raczej dyspozycyjna.Bardzo dobre było by to także dla naszych juniorów. Jadą już w swoim drugim starcie i dobrze było by otworzyć mecz, a przecież każdy punkt w Toruniu może być na wagę bonusa, być może zwycięstwa i pozostania w grze o utrzymanie.Bardzo ważną postacią w meczu mam nadzieję,że będzie Łaguta znający ten tor najlepiej z naszych.Oby potrafił jak najlepiej wykorzystać tę wiedzę , przekazał ją naszym zawodnikom w celu jak najlepszego i najszybszego rozszyfrowania toru.Jeśli na początku meczu nie pozwolimy gospodarzom na odskoczenie na 4-6 punktów to według mnie wszystko będzie możliwe.
Ostatnio zmieniony 10 czerwca 2019, o 15:53 przez KibicMotoru, łącznie zmieniany 1 raz.

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#94 Postautor: Czarek » 10 czerwca 2019, o 15:46

Przede wszystkim pozostawienie na tym stanowisku Ziółkowskiego oznacza wywieszenie przez Klub białej flagi i prostą drogę do spadku.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
ravajas
Trener
Posty: 4018
Rejestracja: 16 listopada 2003, o 16:11
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#95 Postautor: ravajas » 10 czerwca 2019, o 16:16

Czarek pisze:Przede wszystkim pozostawienie na tym stanowisku Ziółkowskiego oznacza wywieszenie przez Klub białej flagi i prostą drogę do spadku.

Czarku, dobrze wiesz, że każda polityka MUSI opierać się na wariantach MOŻLIWYCH DO ZREALIZOWANIA. Z jakiegoś powodu dzieje się tak, jak się dzieje i przecież nie o to chodzi, że Zarząd Klubu się myli i o tym nie wie, tylko szyje z tego co ma.

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#96 Postautor: Czarek » 10 czerwca 2019, o 16:28

ravajas pisze:
Czarek pisze:Przede wszystkim pozostawienie na tym stanowisku Ziółkowskiego oznacza wywieszenie przez Klub białej flagi i prostą drogę do spadku.

Czarku, dobrze wiesz, że każda polityka MUSI opierać się na wariantach MOŻLIWYCH DO ZREALIZOWANIA. Z jakiegoś powodu dzieje się tak, jak się dzieje i przecież nie o to chodzi, że Zarząd Klubu się myli i o tym nie wie, tylko szyje z tego co ma.


Wiem, że w Klubie pogodzono się już ze spadkiem.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Ge(L)o
Trener
Posty: 3224
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#97 Postautor: Ge(L)o » 10 czerwca 2019, o 16:36

O której mecz ?

Awatar użytkownika
Kshyhu
Zawodowiec
Posty: 1234
Rejestracja: 1 lipca 2009, o 12:18
Lokalizacja: Suavineq

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#98 Postautor: Kshyhu » 10 czerwca 2019, o 16:39

Dzisiejszy z Izraelem o 20.45 :cool: :cool:
Motor mocnyj!

Barti
Junior
Posty: 322
Rejestracja: 9 kwietnia 2019, o 13:12

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#99 Postautor: Barti » 10 czerwca 2019, o 16:42

Ge(L)o pisze:O której mecz ?


20:30
Czasami coś napisze

Mistrz Mistrz MOTOR Mistrz!

Awatar użytkownika
Moran
Junior
Posty: 348
Rejestracja: 20 czerwca 2011, o 00:23

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#100 Postautor: Moran » 10 czerwca 2019, o 16:42

Kshyhu pisze:Dzisiejszy z Izraelem o 20.45 :cool: :cool:

Nikogo nie interesują pojedynki Polaków z Żydami.
Najpierw trzeba poradzić sobie w kraju z Rydzykami.
Janusz Stachyra: Kto na nas trafi, bedzie miał problem i dalej będzie jeździć w drugiej lidze