Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6337
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#151 Postautor: kibicLBN » 13 czerwca 2019, o 14:35

Gelo pisze:Dobry kwit do podpisu z perspektywą awansu i daloby rade go zatrzymac.

Serio w to wierzysz? Gość na 2.0 w elidze w niej nie zostanie? Równo jeżdżący? Bądźmy poważni. O ile Paweł jeszcze nie wymiata, ale punktuje dobrze to mysle, że da się go zatrzymać Lamberta tym bardziej, ale pozostali seniorzy nie do zatrzymania, a Lamparta chyba nikt trzeźwo myślący w naszej drużynie nie widzi. Chociaż kto wie, ma na tym forum grono orędowników.
Nie ma co przesadnie bujać w obłokach tylko szykować się powolutku pod 1. Ligę. Jeśli zdarzy się cud to będziemy się martwić.
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#152 Postautor: Kargolo » 13 czerwca 2019, o 14:44

Mecz ze Spartą mógł nas przybliżyć do utrzymania, ale nie pogrzebał kompletnie naszych szans.
Także przestańcie dramatyzować i wspierajcie drużynę, dopóki jest szansa na utrzymanie.
A jak nie potraficie w to utrzymanie uwierzyć to po prostu cieszcie się Ekstraligą. Jak Wasze czarne scenariusze się spełnią to znowu będziecie marudzić, że musicie oglądać Palovaarów i Kozów :P

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13180
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#153 Postautor: Gelo » 13 czerwca 2019, o 15:07

kibicLBN pisze: Serio w to wierzysz? Gość na 2.0 w elidze w niej nie zostanie?
To akurat dla niego nie pierwszyzna. Dopiero za trzecim razem nie odbija się od ściany ekstraligowej. Dlatego serio w to wierzę. Wszystko jest kwestią "ile". I mam wrażenie, że Mikkel po prostu dobrze się tu czuje. Ja wiem, że tak samo dobrze czuł się w Gdańsku i manifestował przywiazanie do kibiców, że jak dostanie propozycje z Wroclawia czy innego Gorzowa z Toruniem to będzie manifestował przywiazanie do tamtych kibicow. Ale chcialbym wierzyc, że jego zachowanie w naszym klubie jest szczere. Zwlaszcza, ze utrzymujac sklad zblizony do obecnego bylibysmy faworytem do wygrania ligi.

KibicMotoru
Szkółkowicz
Posty: 177
Wiek: 32
Rejestracja: 2 czerwca 2019, o 20:06
Lokalizacja: Lublin

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#154 Postautor: KibicMotoru » 13 czerwca 2019, o 15:50

Mam prośbę do niektórych.Czy możecie dać drużynie odjechać pozostałe 6 spotkań do końca rozgrywek i już dzisiaj ich nie skreślać ? Poczekajcie z wyrokami dobrze ? Wciąż wszystko jest możliwe , wiele punktów jest do zdobycia i wiele może się wydarzyć.Przed nami najważniejszy mecz,słyszy się o mobilizacji i sparingu w Łodzi by jak najlepiej się przygotować , zawodnicy liczą ,na kibiców ,a niektórzy już spuszczają zespół do 1 ligi. Dla mnie to jest żałosne. Zamiast wspierać naszych , to forumowicze już"budują" składy na 1 ligę ? I wy się uważacie za prawdziwych kibiców ? Kpina i tyle. Ja wierzę, w ten zespół. Wierzę,że możemy zdobyć minimum bonus w Toruniu a nawet wygrać.Mamy lepszych młodzieżowców,forma Wiktora idzie wciąż w górę dochodzi do siebie Andreas , kto wie może po takiej przerwie śmigać aż miło a wy tu o składach na Nice. Dlatego apeluję by nie wydawać wyroków, osądów i sezon podsumować po ostatnim meczu.Teraz nasz główny cel to mecz w Toruniu i skupmy się na nim , o nim dyskutujmy a nie o składach Nice Ligi 2020.

Ge(L)o
Trener
Posty: 3224
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#155 Postautor: Ge(L)o » 13 czerwca 2019, o 15:59

A ja myślę, że treningi w Łodzi nie wyjdą na dobre. Pojedziemy do Torunia spasowani do toru łódzkiego. Już słyszę te tłumaczenia, że ich tor zaskoczył, bo na treningu był inny :mrgreen:

Awatar użytkownika
KarolinaCe
Posty: 20
Rejestracja: 30 marca 2019, o 10:07

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#156 Postautor: KarolinaCe » 13 czerwca 2019, o 16:42

Bez treningu - źle, z treningiem - źle. Jeżeli chodzi o Łódź, ten tor akurat będzie najbardziej zbliżony do toruńskiego, jeżeli chodzi o geometrię. Nawierzchnia na pewno jest inna i takiej samej nie osiągniemy również u siebie.
Ostatnio zmieniony 13 czerwca 2019, o 16:42 przez KarolinaCe, łącznie zmieniany 1 raz.

simona
Szkółkowicz
Posty: 229
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 16:49

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#157 Postautor: simona » 13 czerwca 2019, o 16:57

KibicMotoru pisze:Mam prośbę do niektórych.Czy możecie dać drużynie odjechać pozostałe 6 spotkań do końca rozgrywek i już dzisiaj ich nie skreślać ? Poczekajcie z wyrokami dobrze ? Wciąż wszystko jest możliwe , wiele punktów jest do zdobycia i wiele może się wydarzyć.Przed nami najważniejszy mecz,słyszy się o mobilizacji i sparingu w Łodzi by jak najlepiej się przygotować , zawodnicy liczą ,na kibiców ,a niektórzy już spuszczają zespół do 1 ligi. Dla mnie to jest żałosne. Zamiast wspierać naszych , to forumowicze już"budują" składy na 1 ligę ? I wy się uważacie za prawdziwych kibiców ? Kpina i tyle. Ja wierzę, w ten zespół. Wierzę,że możemy zdobyć minimum bonus w Toruniu a nawet wygrać.Mamy lepszych młodzieżowców,forma Wiktora idzie wciąż w górę dochodzi do siebie Andreas , kto wie może po takiej przerwie śmigać aż miło a wy tu o składach na Nice. Dlatego apeluję by nie wydawać wyroków, osądów i sezon podsumować po ostatnim meczu.Teraz nasz główny cel to mecz w Toruniu i skupmy się na nim , o nim dyskutujmy a nie o składach Nice Ligi 2020.


spokojnie w zespół kibice wierzą i wierzyli , ale żeby wszystko było ok potrzebny jest trener , menago ( nie ma już miejsca na najmniejszy błąd w prowadzeniu drużyny )
a u nas menago z przypadku dla którego ważne aby $$$$$$ się zgadzało tak jak za poprzedniej ekipy kiedy pracował w klubie
to media wypromowały tego pana na stratega podobnie jak w Toruniu innego Jacka , a dla Maćka to jeszcze z całym szacunkiem za wysokie progi

rafir
Junior
Posty: 473
Rejestracja: 17 kwietnia 2005, o 20:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#158 Postautor: rafir » 13 czerwca 2019, o 17:16

Mam tylko nadzieję, że nasi znowu nie wymyślą kombinacji z AJ-em w składzie i Lambo na rezerwie, który będzie wchodził niespasowany z doskoku. O skład powinni walczyć Dawid z Jonssonem, o ile faktycznie AJ pojawi się w Łodzi i będzie gotowy do jazdy. W tym meczu musi jechać siódemka najlepszych. Albo Dawid i Lambo w składzie podstawowym, albo AJ i kewlar (za którego wskakuje Lambo).

Zaratustra
Kadrowicz
Posty: 1523
Rejestracja: 10 marca 2005, o 10:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#159 Postautor: Zaratustra » 13 czerwca 2019, o 17:23

Gelo pisze:Poza Griszą i Wiktorem - cały skład jest do utrzymania. Z punktu widzenia Lamberta - Ekstraliga sportowo nie daje mu absolutnie nic. Kontakt z najlepszymi na świecie nie wpłynął na jego poziom sportowy. A z pewnością nie pozytywnie. A w GP czy SEC może sobie jeździć. Jestem przekonany, że z ubiegłoroczną formą jego wyniki w GP byłyby lepsze niż obecnie.


A ja uważam, że ciężko by było utrzymać większość zawodników. I tu nie chodzi tylko o pieniądze. Łaguta, młody Lampart i moim zdaniem Michelsen na pewno nie zejdą ligę niżej. Podobnie sprawa może się mieć z Lambertem. Przez ten sezon się "oszlifuje" i w przyszłym roku byłby w takim Wrocławiu, czy (tfu tfu)Toruniu jak znalazł. Do tego Miesiąc, który teoretycznie przez "umiejętności" na starcie powinien być skreślony, ale jeśli następne kolejki solidnie zapunktuje, również może chcieć pozostać w extra (oferty powinien mieć). Wiktor Trofimov ma kontrakt na dwa lata, ale nie takie rzeczy już w sporcie się działy i dla chcącego (klub bez juniorów w extra) nic trudnego. Pozostaje D.Lampart i A.Jonsson. Tutaj wiadomo, kwestia, czy klub by chciał.
Najważniejsze więc, to się utrzymać. Mogą niektórzy pisać, że porażka za trzy w Toruniu o niczym jeszcze nie przesądza, ale bądźmy poważni...
Pewnie pójdzie mecz na "żyletki", jak ostatnio z Wrocławiem. Nasi powalczą, ale nie wiem, czy w klubie jest ktoś, kto zadba o to, by zawodników nie przemotywować.

SpeedwayGMtwitter
Junior
Posty: 399
Rejestracja: 26 kwietnia 2018, o 13:37
Kontakt:

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#160 Postautor: SpeedwayGMtwitter » 13 czerwca 2019, o 18:21

Robson pisze:Kuciapa w Kurierze twierdzi, że powalczymy o wygraną z Jonssonem
https://kurierlubelski.pl/do-meczu-w-to ... HSzR0iKlL4
tutaj pełne wideo:
Wczoraj (12 czerwca) w TVP Lublin (Poranek między Wisłą i Bugiem) gościli W.Trofimow oraz trener M.Kuciapa.
http://lublin.tvp.pl/43052206/12-czerwca-2019 [1:15:00-1:22:30]

Flagg
Trener
Posty: 5992
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#161 Postautor: Flagg » 13 czerwca 2019, o 20:22

Wyluzujcie niektórzy. To, ze toczą się rozmowy typu "co będzie jak spadniemy", to nie znaczy, ze wszyscy od razu godzą się z takim scenariuszem. Jak kupujesz polisę na życie, to nie zakładasz automatycznie, ze za dwa dni potrąci Cie samochód. Rozmawiać można na różne tematy
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

max3
Zawodowiec
Posty: 1242
Rejestracja: 20 listopada 2002, o 23:16
Lokalizacja: lublin

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#162 Postautor: max3 » 13 czerwca 2019, o 21:11

Jak spadniemy nie będzie 4 mln z miasta i 2 mln z nc + ... jest o co walczyć , dziwie się Kubie ,ze nie walczy o G.H. w takiej sytuacji jakiej się znaleźliśmy .

piteRR
Posty: 121
Rejestracja: 14 maja 2012, o 18:35

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#163 Postautor: piteRR » 13 czerwca 2019, o 21:57

SpeedwayGMtwitter pisze:
Robson pisze:Kuciapa w Kurierze twierdzi, że powalczymy o wygraną z Jonssonem
https://kurierlubelski.pl/do-meczu-w-to ... HSzR0iKlL4
tutaj pełne wideo:
Wczoraj (12 czerwca) w TVP Lublin (Poranek między Wisłą i Bugiem) gościli W.Trofimow oraz trener M.Kuciapa.
http://lublin.tvp.pl/43052206/12-czerwca-2019 [1:15:00-1:22:30]


Ziółek to w którymś wywiadzie twierdził, że Zengota wraca do składu w maju i czerwcu, także dopóki AJ nie zobaczę na torze to nie uwierzę.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#164 Postautor: istred » 13 czerwca 2019, o 23:07

Gelo pisze:
kibicLBN pisze: Serio w to wierzysz? Gość na 2.0 w elidze w niej nie zostanie?
To akurat dla niego nie pierwszyzna. Dopiero za trzecim razem nie odbija się od ściany ekstraligowej. Dlatego serio w to wierzę. Wszystko jest kwestią "ile". I mam wrażenie, że Mikkel po prostu dobrze się tu czuje. Ja wiem, że tak samo dobrze czuł się w Gdańsku i manifestował przywiazanie do kibiców, że jak dostanie propozycje z Wroclawia czy innego Gorzowa z Toruniem to będzie manifestował przywiazanie do tamtych kibicow. Ale chcialbym wierzyc, że jego zachowanie w naszym klubie jest szczere. Zwlaszcza, ze utrzymujac sklad zblizony do obecnego bylibysmy faworytem do wygrania ligi.

Tylko co ma piernik do wiatraka?
Może mu się podobać Lublin - dobrze płacą, świetni kibice, może nawet tor mu pasuje... Tylko to przecież nie powoduje, że musi tu jeździć w niższej lidze. Przecież to jest zawodowiec, a nie amator. Żużel to jego praca i kariera zawodowa przez jakieś 20 lat. Każdy rozsądny żużlowiec będzie patrzył przede wszystkim na swój interes i jeśli jazda w I lidze miałaby mu zaszkodzić to się na to nie zgodzi. I całe szczęście.
Jest taki jeden utalentowany ponoć żużlowiec co jeździ w swojej drużynie, bo jest do niej przywiązany... do miasta i do kibiców. ...i z jednego z topowych polskich zawodników popadł w przeciętność. Wołają na niego Woryna.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13180
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#165 Postautor: Gelo » 14 czerwca 2019, o 01:30

Nie bardzo rozumiem tryb "co ma piernik do wiatraka". Są zawodnicy (i nie jest to tylko Woryna), którzy łapiąc dobry klub odsuwają klasę rozgrywkową na plan drugi. Szczepaniaki, Miśkowiak, Stachyra, do niedawna przez wiele lat - Miesiąc, Kościuch. Nicki Pedersen jeździł w 1 lidze jako mistrz świata, Jonsson z najlepszą średnią w Ekstralidze został w Bydgoszczy po spadku. Czterokrotny mistrz świata bujał się z Rawiczami i Opolami jeszcze w zeszlym roku. Przykłady można mnożyć. Liczy się kwit. Nie róbmy z siebie wytrawnych ekstraligowców i nie róbmy z Mikkela mistrza świata. Jeszcze nie. Przypominam, że MM przychodził do nas z drużyny która nie załapała się do playoff w 1 lidze. On może mieć ambicje pobić Rickardssona. Jeżeli tak - chwała mu. Tylko nikt nie będzie w stanie udowodnić tezy że jazda w Ekstralidze czy w angielskiej lidze są gwarantami mistrza świata. Takiego przełożenia nie ma.

CKM1946
Zawodowiec
Posty: 1312
Wiek: 30
Rejestracja: 25 września 2018, o 11:49
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#166 Postautor: CKM1946 » 14 czerwca 2019, o 01:39

Przy spadku Mikkel na pewno odejdzie. Tylko głupi się łudzi że bedzie inaczej. W Ekstralidze zarobi ze 3x więcej chyba że mu dacie pod stołem więcej bo regulamin finansowy przewiduje jakieś grosze za punkt w 1 lidze ale to mija się z celem bo można kupić kogoś tanszego w rozsądniejszej cenie.

Z tym Trofimovem to nic nie wiadomo jak bedzie. Umowy zazwyczaj są tak układane że w razie spadku zawodnik dostaje wolną ręke.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#167 Postautor: istred » 14 czerwca 2019, o 08:37

Nie bardzo rozumiem tryb "co ma piernik do wiatraka".
Chodzi o to żeby nie łączyć sympatii zawodnika do danego klubu z tym, który klub wybierze jako pracodawcę.
Panuje jakiś obłęd, że żużlowcy powinni być "wierni" barwom klubowym, jak zmieniają klub to nazywani są "złotówami"... kompletny absurd w zawodowym sporcie.

Zgadzam się z tym, że każdego żużlowca można kupić. Wszystko jest kwestią ceny.

Awatar użytkownika
Kshyhu
Zawodowiec
Posty: 1234
Rejestracja: 1 lipca 2009, o 12:18
Lokalizacja: Suavineq

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#168 Postautor: Kshyhu » 14 czerwca 2019, o 08:42

Moim zdaniem nawet topowy zawodnik, który dostanie super warunki za punkt, może jeździć w lidze niżej. Powód? O punkty w Nice będzie mu znacznie łatwiej, niż w EL, a jeśli dostałby dobrą kasę... czemu nie?
Motor mocnyj!

Flagg
Trener
Posty: 5992
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#169 Postautor: Flagg » 14 czerwca 2019, o 08:48

Gelo pisze:Nie bardzo rozumiem tryb "co ma piernik do wiatraka". Są zawodnicy (i nie jest to tylko Woryna), którzy łapiąc dobry klub odsuwają klasę rozgrywkową na plan drugi. Szczepaniaki, Miśkowiak, Stachyra, do niedawna przez wiele lat - Miesiąc, Kościuch. Nicki Pedersen jeździł w 1 lidze jako mistrz świata, Jonsson z najlepszą średnią w Ekstralidze został w Bydgoszczy po spadku. Czterokrotny mistrz świata bujał się z Rawiczami i Opolami jeszcze w zeszlym roku. Przykłady można mnożyć. Liczy się kwit. Nie róbmy z siebie wytrawnych ekstraligowców i nie róbmy z Mikkela mistrza świata. Jeszcze nie. Przypominam, że MM przychodził do nas z drużyny która nie załapała się do playoff w 1 lidze. On może mieć ambicje pobić Rickardssona. Jeżeli tak - chwała mu. Tylko nikt nie będzie w stanie udowodnić tezy że jazda w Ekstralidze czy w angielskiej lidze są gwarantami mistrza świata. Takiego przełożenia nie ma.


MM to jest typ egocentryka i daje tego wyraz niemal za każdym razem na torze choćby. Gość jest maksymalnie nastawiony na rywalizację i dla niego liczy się przede wszystkim wynik indywidualny. Z Toruniem jechał dwa razy w parze z Pawłem, który po biegu wyciągał do niego rękę, a MM ostentacyjnie tylko dociskał gazu mijając go (Paweł wygrał oba biegi a MM był 3 i 4) W wywiadach nieraz podkreślał, ze jego celem jest powrót do Eligi i tam chce jeździć. Super by było jakby został, ale to nie typ Woryny. Dla niego nawet kasa nie jest najważniejsza, liczy się możliwość bycia najlepszym i wygrywania z najlepszymi. Przynajmniej ja tak go odbieram
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#170 Postautor: istred » 14 czerwca 2019, o 08:50

Gdyby Michelsen chciał jeździć i w I lidze to by jeździł w Gdańsku.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13180
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#171 Postautor: Gelo » 14 czerwca 2019, o 08:57

Chodzi o to żeby nie łączyć sympatii zawodnika do danego klubu z tym, który klub wybierze jako pracodawcę.
Panuje jakiś obłęd, że żużlowcy powinni być "wierni" barwom klubowym, jak zmieniają klub to nazywani są "złotówami"... kompletny absurd w zawodowym sporcie. Zgadzam się z tym, że każdego żużlowca można kupić. Wszystko jest kwestią ceny.

Oczywiste jest, że w sporcie zawodowym zmiana klubu jest czymś normalnym. Dlatego nie mam w zwyczaju nazywać zawodników złotówami - idą tam gdzie według nich będą mieli najlepsze warunki. Natomiast swoją (może naiwną) nadzieję, że po spadku Mikkel mógłby zostać opieram na tym, że wychowałem się na żużlu lat 80-tych. Wtedy Lublin to Kępa, Zielona Góra - Huszcza, Gdańsk - Plech, Berliński, Częstochowa - Drabik, Opole - Załuski itd itd. Poprzez "profesjonalizację" żużel zatracił element "lokalnych ikon". Ostatnią był chyba importowany z Lublina Adams dla Leszna. Do tego co roku zmieniające się nazwy i "potworki" typu Zooleszcz, trulyWork czy jakoś tak. Pewnie - ktoś płaci, ktoś wymaga. Ale ten klimat nie do końca mi pasuje.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#172 Postautor: istred » 14 czerwca 2019, o 09:15

Nazwy też mnie irytują. Natomiast ikon jeszcze chyba trochę jest. Zmarzlik w Gorzowie, Dudek w Zielonej, Janowski we Wrocławiu, Holder w Toruniu... nawet Woffinden.
Towarzystwo nam się mocno zabetonowało w swoich klubach.

Awatar użytkownika
Moran
Junior
Posty: 348
Rejestracja: 20 czerwca 2011, o 00:23

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#173 Postautor: Moran » 14 czerwca 2019, o 10:29

W końcu obliczyli, że niezależnie od poziomu jazdy (patrz Holder), lepiej siedzieć w jednym miejscu robiąc za "ikonę". Tym bardziej, że lubią to kibice (słusznie) i sponsorzy lokalni też przychylniej patrzą na tak "oddanych" żużlowców. Na przełomie wieków takiego oddania nie widziałem, gdy zaległości, często takie których nie uregulowano nigdy, miał prawie każdy klub.
Poza tym wychowankowie mają jeszcze dodatkowy bonus za bycie wychowankiem i mogą wyssać więcej kasy, pod warunkiem jazdy u siebie (Czewa regularnie puszcza oko do Drabika, a Woryna czeka na awans Rybnika, bycie miejscowym bohaterem zwyczajnie się opłaca).
Tutaj, pomijając biedne ośrodki, jesteśmy chyba jedynym obok Łodzi który nie ma miejscowych żużlowców na jakimś poziomie (bo Jeleń i Bober takimi nie są), a to jeszcze bardziej by nakręcało koniunkturę.
Nawet nieistniejący Rzeszów ma trzech żużlowców na obczyźnie, Wojdyły nie liczę bo nie wiem czy przetrwa.

Dla mnie jedyny nasz żużlowiec któremu życzę pozostania w SE bez względu na wszystko to Paweł.
Długo czekał na to, nie po to żeby rok się pobawić i znowu zejść niżej.
Miesiąc jest takim zawodnikiem który od jakiegoś czasu dostosowuje się do poziomu ligi. Gdy połączyli PLŻ 1 i 2, to bez problemu zaczął wygrywać z czołówką ligową, fakt że tylko u siebie bo Opole nie jeździło na wyjeździe, potem dał radę u nas w drugiej lidze choć niektórzy wątpili, potem to samo w PLŻ i SE.
Dla kariery MM ważny jest regularny kontakt ligowy z najszybszymi i taki ma w Elitserien :)
Nie mam wątpliwości że Duńczyk, a zwłaszcza młody Lampart nie czują żadnego przywiązania do otoczenia w którym startują i specjalnie tego nie kryją. Ten pierwszy pozuje na mega zawodowca, ten drugi na luzaka, ale każdy ma w dupie klub dla którego jeździ. To też akceptuję, tylko tego pierwszego będzie mi w razie czego szkoda, bo pięknie rozwija swoje umiejętności, przeciwieństwie np do Lambo.
A Grisza swojej kariery nie traktuje zbyt poważnie, nawet karencja nie odbierze mu umiejętności a co dopiero zejście niżej. Ale też mógłby podpisać kontrakt w Szwecji i już spokojnie może śmigać w PLŻ, oczywiście tak jak każdy, za stosowną rekompensatą finansową.
Janusz Stachyra: Kto na nas trafi, bedzie miał problem i dalej będzie jeździć w drugiej lidze

Mad
Senior
Posty: 994
Rejestracja: 31 marca 2012, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#174 Postautor: Mad » 15 czerwca 2019, o 19:21

Zaczynamy schodzić na ziemię.

SwiDarek
Junior
Posty: 362
Rejestracja: 25 września 2018, o 12:57
Lokalizacja: Lublin

Re: Apator Toruń - Motor Lublin (21.06.2019)

#175 Postautor: SwiDarek » 16 czerwca 2019, o 21:29

jest szansa, że kibice motoru będą jedynymi na motoarenie - w Toruniu szykuje się bojkot...
DON'T THINK!!! DRINK!!!