Stelmet Falubaz Zielona Gora- Speed Car Motor Lublin ( 10.05.19 godz. 18:00 )

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4161
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Stelmet Falubaz Zielona Gora- Speed Car Motor Lublin ( 10.05.19 godz. 18:00 )

#301 Postautor: papi » 11 maja 2019, o 14:39

bez przesady AJ jeździ od 20 lat, niejednego dzwona już przeżył więc nie szukajmy na siłę wytłumaczenia. Na ten moment jest słaby, nawet bardzo, ale u mnie jeszcze minimalny kredyt zaufania ma. Uważam, że zmiana go od 1-ego biegu z Toruniem byłaby błędem. Przede wszystkim byłby to sygnał, że czas AJ się skończył i w 100% stawiamy na innych, a niestety ani Miesiąc ani Dawid mimo lepszych wyników w trwającym sezonie, nie są lepszymi zawodnikami niż Andreas. Druga rzecz, jeśli taka sytuacja powtórzy się raz czy drugi, obawiam się, że Szwed więcej na mecz nie będzie chciał przyjechać co może być problemem przy jakiejkolwiek kontuzji.

Przed nami kluczowy mecz, który trzeba wygrać. Należy zrobić wszystko żeby wszyscy pojawili się na torze w Lublinie, obserwować i dać szanse każdemu w pierwszej serii. A AJ jasno zakomunikować, że jest wisi nad nim groźba zmiany w trakcie zawodów, ale ciągle na niego liczymy. Po 4 biegach będzie już coś widać. Czy AJ czy Dawid będą do zmiany? A może obaj pojadą dobrze? Ja byłbym ostrożny, bo choć Andreas bardzo rozczarowuje, to należy mu pomóc, a nie stawiać na nim kreskę. Nie mamy na tyle mocnego składu żeby z niego rezygnować, a zmiana od 1 biegu w tak ważnym meczu to będzie oczywisty przekaz
Ostatnio zmieniony 11 maja 2019, o 14:42 przez papi, łącznie zmieniany 1 raz.

Potbelly
Posty: 33
Rejestracja: 10 października 2017, o 17:01

Re: Stelmet Falubaz Zielona Gora- Speed Car Motor Lublin ( 10.05.19 godz. 18:00 )

#302 Postautor: Potbelly » 11 maja 2019, o 14:41

Nie bardzo rozumiem czego spodziewała się duża część tego forum... Jakby na żużlu jechał tylko sprzęt i nic więcej to każdy Wawrzyniak i inny Jamroży z Sucheckim mogliby co roku walczyć z dobrym skutkiem o medale w IMP i na arenie międzynarodowej. Ta drużyna jedzie i tak niespodziewanie dobrze bo wygrać z Grudziądzem który ma w tym roku mocny zespół i równo walczyć z Gorzowem to serio były dobre wyniki. Niektórzy chyba za bardzo przyzwyczaili się do widoku wygranych naszej drużyny przez ostatnie dwa lata i teraz wymaga nie wiadomo czego od tej drużyny. Przecież Falubaz, Leszno i Częstochowa mają serio mocne seniorskie składy i taki wyniki z nimi nie są wcale żadną niespodzianką. Kurde, nie bez przyczyny w GP i Ekstralidze jeżdżą tacy zawodnicy i jakby pierwszy lepszy zawodnik z brzegu potrafił z nimi na luzie wygrywać to chyba nie byliby to tak wartościowi zawodnicy na rynku. Mamy na razie 2 punkty i trzeba wyciągnąć możliwie 3 punkty w dwumeczu z Toruniem i wtedy będzie prosta droga do naszego utrzymania, bo oni są kompletnie zagubieni. Lublin nie bije się o play-offy żeby zbierać bonusy z Falubazem i Czewą, a o utrzymanie i trzeba się skupić głównie na Toruniu i Gorzowie. Takie moje osobiste zdanie przynajmniej

Barti
Junior
Posty: 322
Rejestracja: 9 kwietnia 2019, o 13:12

Re: Stelmet Falubaz Zielona Gora- Speed Car Motor Lublin ( 10.05.19 godz. 18:00 )

#303 Postautor: Barti » 11 maja 2019, o 14:43

Klops1 pisze:Zamiast drzeć szaty i zastanawiać się kogo wywalić i dlaczego wszystkich, można się zastanowić jak pomóc drużynie z trybun - choćby wziąć przykład z kibiców Falubazu (tak tak, lubelski kibic też może być lepszy) i przygotować spersonalizowaną oprawę dla AJ wyrażającą wsparcie z trybun.


Zgadzam się w 100%. Falubaz nie skreślił MJJ, my też nie skreslajmy AJ.
Czasami coś napisze

Mistrz Mistrz MOTOR Mistrz!

Flagg
Trener
Posty: 6097
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Stelmet Falubaz Zielona Gora- Speed Car Motor Lublin ( 10.05.19 godz. 18:00 )

#304 Postautor: Flagg » 11 maja 2019, o 15:09

KeslleY pisze:No nie powiesz mi, że dzisiejsze wykluczenie AJ'a, notorycznie błędy taktyczne, bardzo duże problemy z komunikacją, wielokrotne tracenie pozycji w ten sam sposób to było coś wkalkulowanego w koszta. Gdybyśmy po prostu przegrywali to nie byłoby większego problemu, ale jak cała 6 nie trafia z przełożeniami na jedną serie to coś jest nietak.


Aha, czyli jakbyśmy dostali 4x do 30 pkt, to byłby luz i z nadzieją czekalibyśmy na Toruń? Sorry, ale nie kumam tego sposoby myślenia. Wszyscy wiedzieli, ze na jakieś 90% przegramy 4 mecze i:

1) przegraliśmy je po walce, po kilku własnych błędach, wszyscy są świadomi, ze można było ugrać kilka punktów więcej w każdym meczu - kibic jest niezadowolony, kibic narzeka, kibic nie widzi nadziei.
2) Przegralibyśmy te mecze zdecydowanie, mając w plecy od pierwszego biegu i nie nawiązując walki - kibic zadowolony, kibic się z tym liczył, kibic z nadzieją czeka na Grisze i Toruń

Faktycznie, ma to sens...

Jeżeli ktoś opierał swoje nadzieje na utrzymanie w bonusach na Lesznie, Częstochowie czy Zielonej Górze, czyli trzech zespołach, które eksperci widzieli na podium w tym roku, to ja nie mam pytań. Naprawdę jest jakiś powód, dla którego to właśnie one są typowane do medali, a my do spadku. Dla nas kluczowe są dwumecze z Toruniem, Gorzowem i Grudziądzem. A w tych rywalizacjach szansa na bonus cały czas jest. Jeszcze nic nie przegraliśmy, nigdzie nie spadliśmy. Mogliśmy sobie znacznie ułatwić drogę do utrzymania - nie udało się, wiec trzeba to zrobić harówką w drugiej części sezonu. A i tak zaryzykuję stwierdzenie, ze jesteśmy w lepszej sytuacji, niż zakładano, bo chyba mało kto przypuszczał, ze Toruń dostanie dwa razy u siebie i będzie mieć 0 pkt jadąc do Lublina (no chyba ze wygrają we Wrocławiu)
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13270
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Stelmet Falubaz Zielona Gora- Speed Car Motor Lublin ( 10.05.19 godz. 18:00 )

#305 Postautor: Gelo » 11 maja 2019, o 16:11

Dobra analiza. Tak jak już pisałem. Mamy słabą drużynę (pierwszoligowców, brak uczestników GP, brak dwóch nominalnych liderów) ale ta drużyna jedzie nadzwyczajnie. Największy ból jest taki, że chłopaki w każdym meczu zrobili nam nadzieje na zwycięstwo. Przez błędy przegraliśmy zbyt wysoko mecze wyjazdowe jak na dobre początki meczów. Mnie najbardziej drażni to, że po trasie jako drużyna straciliśmy ogrom punktów. Dajemy się nabierać na wchodzenie piką na wejściach.zwłaszcza Lamparty wchodzą środkiem toru zamiast zamykać bramę. Jest to pośrednia przyczyna upadku Jonssona. Wiktor wchodzi za szeroko w łuki. Rywal nie ma problemu, bo jedzie pod łokieć i wypycha. A AJ zgłupiał czy zamykać Pawlickiego na krawężnik czy wynosić ma zewnętrzną.

Awatar użytkownika
KeslleY
Junior
Posty: 311
Rejestracja: 19 kwietnia 2010, o 14:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Stelmet Falubaz Zielona Gora- Speed Car Motor Lublin ( 10.05.19 godz. 18:00 )

#306 Postautor: KeslleY » 11 maja 2019, o 17:58

@Flagg

Generalnie to chodziło mi o to, że jakbyśmy przegrywali takimi samymi wynikami, ale bez ekscesow to ja jako kibic bym się lepiej z tym czuł.

Poza tym muszę przyznać, że to świetna analiza i masz w większości absolutna rację.
"...pocieszać po porażkach, cieszyć po zwycięstwach..."

Zaratustra
Kadrowicz
Posty: 1523
Rejestracja: 10 marca 2005, o 10:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Stelmet Falubaz Zielona Gora- Speed Car Motor Lublin ( 10.05.19 godz. 18:00 )

#307 Postautor: Zaratustra » 11 maja 2019, o 19:25

Jest jeszcze jedna sprawa, której nikt chyba tutaj nie poruszał, a która przypomniała mi się przy okazji kolizji Drabika z Jamrogiem. Pisaliśmy o konieczności rozmowy z młodszym Lampartem dotyczącej jego wejścia w łuki, przez co traci notorycznie pozycje. Druga sprawa to blokowanie kolegów z drużyny (w tym meczu był to chyba P.Miesiąc). Wiktor to młody zawodnik, ale czy tak trudno jest spojrzeć "kątem oka" w trakcie biegu, kto jedzie za nim? Może powinien pogadać z mistrzem w tej kwestii, czyli Baranem Karolem? ;)
Takie sytuacje, nie dość, że utrudniają jazdę szybszemu koledze z pary, to jeszcze (w przypadku łuku) grożą kraksą.

PS. Popieram sugestię, któregoś z kolegów o wsparciu dla Andreasa. Bez względu na to, czy klub w najbliższym czasie da mu jeszcze trochę pojeździć, dobrym pomysłem byłoby przygotowanie odpowiedniego transparentu na następny mecz. Kiedy, jak nie teraz? :) Kawał dobrej roboty w tamtym sezonie dla nas zrobił.

Czarek
Trener
Posty: 5269
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Stelmet Falubaz Zielona Gora- Speed Car Motor Lublin ( 10.05.19 godz. 18:00 )

#308 Postautor: Czarek » 11 maja 2019, o 19:51

Zaratustra pisze:Jest jeszcze jedna sprawa, której nikt chyba tutaj nie poruszał, a która przypomniała mi się przy okazji kolizji Drabika z Jamrogiem. Pisaliśmy o konieczności rozmowy z młodszym Lampartem dotyczącej jego wejścia w łuki, przez co traci notorycznie pozycje. Druga sprawa to blokowanie kolegów z drużyny (w tym meczu był to chyba P.Miesiąc). Wiktor to młody zawodnik, ale czy tak trudno jest spojrzeć "kątem oka" w trakcie biegu, kto jedzie za nim? Może powinien pogadać z mistrzem w tej kwestii, czyli Baranem Karolem? ;)
Takie sytuacje, nie dość, że utrudniają jazdę szybszemu koledze z pary, to jeszcze (w przypadku łuku) grożą kraksą.


Gdyby w Klubie był trener to by już dawno tę sprawę z Wiktorem załatwił.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
lombard
Senior
Posty: 795
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, o 15:44

Re: Stelmet Falubaz Zielona Gora- Speed Car Motor Lublin ( 10.05.19 godz. 18:00 )

#309 Postautor: lombard » 13 maja 2019, o 08:56

Po upadku Dudka ( i nie tylko) kiedy się przegrywa, Zielona pokazała jak grać na czas, żeby nikt nie zauważył. Naprawianie bandy trwało wieki. Zawodnicy stali czekając na start jak frajerzy i nikt nic z tym nie robił. Nawet chyba telewizji było to na rękę. Tor przesechł, nasi zawodnicy będący w gazie ochłonęli. Bardzo ciekawe to było i pouczające...

Sledzio
Trener
Posty: 2203
Wiek: 39
Rejestracja: 6 lipca 2006, o 14:58
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Stelmet Falubaz Zielona Gora- Speed Car Motor Lublin ( 10.05.19 godz. 18:00 )

#310 Postautor: Sledzio » 13 maja 2019, o 08:59

A ja myślę że tutaj jest problem na linii Ziółkowski=Zarząd. Potwierdzając to w magazynie. Może nie wprost, ale można się domyślać. Fajne zawody do 8 biegu, ale później to wyglądała jak katastrofa. Współczuję kibicom co byli w Zielonej, bo przed telewizorem nie dało się tego oglądać, a co już mówić na stadionie.

Flagg
Trener
Posty: 6097
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Stelmet Falubaz Zielona Gora- Speed Car Motor Lublin ( 10.05.19 godz. 18:00 )

#311 Postautor: Flagg » 13 maja 2019, o 09:32

Sledzio pisze:A ja myślę że tutaj jest problem na linii Ziółkowski=Zarząd. Potwierdzając to w magazynie. Może nie wprost, ale można się domyślać.



Jakieś szczegóły? Nie miałem okazji obejrzeć wczoraj magazynu.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
Fork
Zawodowiec
Posty: 1217
Rejestracja: 13 marca 2005, o 11:40
Lokalizacja: Koziego Grodu

Re: Stelmet Falubaz Zielona Gora- Speed Car Motor Lublin ( 10.05.19 godz. 18:00 )

#312 Postautor: Fork » 13 maja 2019, o 10:58

lombard pisze:Po upadku Dudka ( i nie tylko) kiedy się przegrywa, Zielona pokazała jak grać na czas, żeby nikt nie zauważył. Naprawianie bandy trwało wieki. Zawodnicy stali czekając na start jak frajerzy i nikt nic z tym nie robił. Nawet chyba telewizji było to na rękę. Tor przesechł, nasi zawodnicy będący w gazie ochłonęli. Bardzo ciekawe to było i pouczające...

Po czym ograli 1:5 Protasiewicza. I to był ostatni dobry bieg w wykonaniu Lambo i Dawida.
Co nie zmienia faktu, że przyglądając się z boku podczas meczu postawie pana Jacka i Maćka Kuciapy nie widać tego menadżerskiego cwaniactwa. Odjechaliśmy pięć kolejek, i niestety dalej widać brak komunikacji na torze, a z ostatnich wypowiedzi w mediach można wywnioskować, że również brakuje jej w parkingu. Gdzie ten team spirit?
trening czyni mistrza.

Mad
Senior
Posty: 994
Rejestracja: 31 marca 2012, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Stelmet Falubaz Zielona Gora- Speed Car Motor Lublin ( 10.05.19 godz. 18:00 )

#313 Postautor: Mad » 13 maja 2019, o 11:08

Osobiście trenerem powinien zostać Paweł a meneger do czego potrzebny? Jedno albo drugie.

Awatar użytkownika
InDorka
Zawodowiec
Posty: 1137
Rejestracja: 25 kwietnia 2004, o 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Stelmet Falubaz Zielona Gora- Speed Car Motor Lublin ( 10.05.19 godz. 18:00 )

#314 Postautor: InDorka » 13 maja 2019, o 11:12

Flagg pisze: Nie miałem okazji obejrzeć wczoraj magazynu.

Wczoraj na NSPORT+ nie było magazynu.
~~~~~~~~
"Na pewno" pisze się naprawdę osobno, a "naprawdę" pisze się na pewno razem.
~~~~~~~~

Zaratustra
Kadrowicz
Posty: 1523
Rejestracja: 10 marca 2005, o 10:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Stelmet Falubaz Zielona Gora- Speed Car Motor Lublin ( 10.05.19 godz. 18:00 )

#315 Postautor: Zaratustra » 13 maja 2019, o 11:18

Flagg pisze:
Sledzio pisze:A ja myślę że tutaj jest problem na linii Ziółkowski=Zarząd. Potwierdzając to w magazynie. Może nie wprost, ale można się domyślać.



Jakieś szczegóły? Nie miałem okazji obejrzeć wczoraj magazynu.


Pewnie chodzi o wcześniejszy magazyn i umożliwienie Ziółkowskiemu mówienia wszystkiego, co mu ślina na język przyniesie ;)

Flagg
Trener
Posty: 6097
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Stelmet Falubaz Zielona Gora- Speed Car Motor Lublin ( 10.05.19 godz. 18:00 )

#316 Postautor: Flagg » 13 maja 2019, o 11:40

No ale to nie wskazuje na konflikt JZ z zarządem, tylko kompletny brak obycia naszego menago w mediach/chęć zabłyśnięcia nieprzemyślanymi wypowiedziami
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Barti
Junior
Posty: 322
Rejestracja: 9 kwietnia 2019, o 13:12

Re: Stelmet Falubaz Zielona Gora- Speed Car Motor Lublin ( 10.05.19 godz. 18:00 )

#317 Postautor: Barti » 13 maja 2019, o 22:36

https://youtu.be/DDSEVtJcAmg

Polecam, szczególnie 9:10. Charaktetniak Paweł, ale dobrze, nie ma co sobie dać w kaszę dmuchać.
Czasami coś napisze

Mistrz Mistrz MOTOR Mistrz!

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4489
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Stelmet Falubaz Zielona Gora- Speed Car Motor Lublin ( 10.05.19 godz. 18:00 )

#318 Postautor: tezetomaniak » 13 maja 2019, o 22:43

Paweł charaktetniak, a jak Zmarzlik przeklął, to pół forum chciało palić jego pamiątki :cool:

Barti
Junior
Posty: 322
Rejestracja: 9 kwietnia 2019, o 13:12

Re: Stelmet Falubaz Zielona Gora- Speed Car Motor Lublin ( 10.05.19 godz. 18:00 )

#319 Postautor: Barti » 13 maja 2019, o 22:56

tezetomaniak pisze:Paweł charaktetniak, a jak Zmarzlik przeklął, to pół forum chciało palić jego pamiątki :cool:

Ja nie! :lol: to tylko sport, i czasami na prawdę nie da się opanować emocji, ktoś kto nie był nigdy zawodnikiem w jakiejkolwiek dyscyplinie tego nie zrozumie, wiem co mówię :cool:
Czasami coś napisze

Mistrz Mistrz MOTOR Mistrz!

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13270
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Stelmet Falubaz Zielona Gora- Speed Car Motor Lublin ( 10.05.19 godz. 18:00 )

#320 Postautor: Gelo » 13 maja 2019, o 23:03

A ja tak. Przestałem kibicować Zmarzlikowi. Co innego porozmawiać sobie wprost jak facet z facetem a co innego brak klasy w stosunku do jakby nie było kolegów z toru. A to, że Zmarzlik obraził zawodników Motoru jest niewybaczalne :) jak to było? Bóg wybacza Motor nigdy?

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 137
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 22:44

Re: Stelmet Falubaz Zielona Gora- Speed Car Motor Lublin ( 10.05.19 godz. 18:00 )

#321 Postautor: Ramzes » 13 maja 2019, o 23:33

Pierwsze gwizdy na gosci beda w sierpniu, jak Gorzow przyjedzie. Dokladnie Gelu, Bóg wybacza, Motor nigdy!
Ja bym chciał w Lublinie jeździć... O wiele nie proszę...
Tylko o kurę znoszącą złote jajka i krowę z Milki.

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6376
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Stelmet Falubaz Zielona Gora- Speed Car Motor Lublin ( 10.05.19 godz. 18:00 )

#322 Postautor: kibicLBN » 14 maja 2019, o 07:53

Gelo pisze:A ja tak. Przestałem kibicować Zmarzlikowi. Co innego porozmawiać sobie wprost jak facet z facetem a co innego brak klasy w stosunku do jakby nie było kolegów z toru. A to, że Zmarzlik obraził zawodników Motoru jest niewybaczalne :) jak to było? Bóg wybacza Motor nigdy?

,,Nie ważne że nas nienawidzą, ważne żeby się nas bali" :cool: :lol:
Barti pisze:https://youtu.be/DDSEVtJcAmg

Polecam, szczególnie 9:10. Charaktetniak Paweł, ale dobrze, nie ma co sobie dać w kaszę dmuchać.

A pewnie że tak jak inni mogą majtać kończynami, że się sami o własne nogi wywracają #Dudek, nota bene jak to brzmi :lol: to jest wszystko ładnie pięknie, a jak Pawełek łyknął Vaculika to już gul skacze.
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
Vaginator
Senior
Posty: 572
Rejestracja: 2 listopada 2018, o 12:42

Re: Stelmet Falubaz Zielona Gora- Speed Car Motor Lublin ( 10.05.19 godz. 18:00 )

#323 Postautor: Vaginator » 14 maja 2019, o 08:02

Vaculik to samo by zrobił. Już raz w ważnym momencie zostawiali nasi zawodnicy miejsce przy płocie (w drugiej lidze Gnieźnianom), to potem tamci się odpłacili i musieliśmy jechać baraż ;)

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4489
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Stelmet Falubaz Zielona Gora- Speed Car Motor Lublin ( 10.05.19 godz. 18:00 )

#324 Postautor: tezetomaniak » 14 maja 2019, o 08:58

Jest różnica między zostawianiem miejsca, a machaniem nogą na wysokości głowy. Przyznam, że "live" tego nie było widać, ale z powtórek jasno wynika, że Miesiącowi należała się za to kartka. Nie powinno być przyzwolenia na takie akcje, bo zaraz się skończy to bardzo źle.

Vaginator, widać, że jesteś nowy ;) Vaculik akurat jest jednym z ostatnich w kolejce do kopania.

Awatar użytkownika
Vaginator
Senior
Posty: 572
Rejestracja: 2 listopada 2018, o 12:42

Re: Stelmet Falubaz Zielona Gora- Speed Car Motor Lublin ( 10.05.19 godz. 18:00 )

#325 Postautor: Vaginator » 14 maja 2019, o 09:20

Od czasów TŻu chodzę na żużel, więc aż taki świeży nie jestem. A Zmarzlik macha nogą w każdym meczu i kartki nie dostał. Równi i równiejsi są. Po prostu łatwiej ukarać świeżego w Elidze Pawła, niż gwiazdora z Gorzowa. A i Vaculikowi na pewno ciężej przełknąć porażkę z kimś anonimowym.