Ankieta w sprawie Hancocka w Lublinie

żużel w Lublinie

Czy Motor powinien podpisać kontrakt z Gregiem Hancockiem na 2019 r.?

Tak
83
58%
Nie
61
42%
 
Liczba głosów: 144

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4244
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Ankieta w sprawie Hancocka w Lublinie

#1 Postautor: Torsen » 20 grudnia 2018, o 09:35

Może warto podsumować dyskusję na ten temat? Ankieta będzie dobrym sposobem.
Ostatnio zmieniony 20 grudnia 2018, o 10:03 przez Torsen, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Ankieta w sprawie Hancocka w Lubinie

#2 Postautor: $korzen$ » 20 grudnia 2018, o 09:58

Ta ankieta jest bez sensu, Hancocka na 100000% nie bedzie w Lublinie. Poza tym LUBIN nie ma druzyny zuzlowej. Byc moze Panowie po calej tej "akcji zlotowy" powiedziali sobie kilka srednio milych slow i teraz nawet nie ma jak tego odkrecic? Szkoda strzepic klawiature na nieistniejacy temat. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4244
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Ankieta w sprawie Hancocka w Lublinie

#3 Postautor: Torsen » 20 grudnia 2018, o 10:11

Ankieta ma sens, bo może kogoś skłonić do zmiany zdania, jeśli jej wynik będzie jednoznaczny.
Unoszenie się honorem w tego typu sprawach to dziecinada. Przerabiane wielokrotnie i zawsze z tym samym efektem, że wspomnę choćby bus Śledzia, czy konferencje Jelenia, szalik Falubazu Warda i całą masą dogadanych, a nie podpisanych kontraktów. Za 10 lat, a nawet za rok, nikt by nie pamiętał, że Kępa zmienił zdanie i zatrudnił Hancocka, natomiast każdy będzie pamiętał, czy po udanym sezonie udało nam się utrzymać w lidze, czy spadliśmy bez zwycięstwa, czy z jednym.
Mówienie o psuciu atmosfery jest śmieszne, podobnie jak wiara w to, że atmosfera w drużynie sportowej zależy wyłącznie od charakterów ludzi. Otóż przede wszystkim zależy od wyników sportowych, a dopiero w dalszej kolejności od innych czynników.
Robienie Hancockowi zarzutów, że dba o swoje pieniądze, jest wisienką na torcie tej całej dziecinady.
Tak dla Hancocka w LUBLINIE. Nie róbmy z siebie błaznów. A jak chcecie się unosić honorem, Panowie, to dajta se po razie, zróbcie hołd pruski, czy tam co. To jest sport zawodowy z cudzymi milionami w tle, a nie kodeks honorowy Boziewicza. Trzeba walczyć, a nie obrażać się jak baba.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Ankieta w sprawie Hancocka w Lublinie

#4 Postautor: $korzen$ » 20 grudnia 2018, o 10:22

Torsen, a czy byles przy negocjacjach, ze nazywasz to wszystko dziecinada? Bo to dosc smiala teza, zwlaszcza, ze i Kepa i Hancock to dorosli mezczyzni. Uscisnales dlon Gregowi? Dogadales sie na cos z nim? Wiesz jak sie zachowal i jakie byly tego realia? Jezeli pytasz goscia czy temat aktualny a on odpisuje smsa z emitokonka usmiechu to traktujesz tego goscia powaznie i chcesz z nim robic biznes w milionach? Tobie jest latwo dyrygowac, bo siedzisz za Monitorem i interesuje Cie tylko tabela i czy Motor sie utrzyma. W sumie logiczne - jestes kibicem. Ja jednak jestem zdania, ze skoro Kepa tak sie uparl, to staly sie tam rzeczy czy tez padly slowa, o ktorych nie wiemy. A na to juz ankieta nie ma zadnego wplywu.

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4244
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Ankieta w sprawie Hancocka w Lublinie

#5 Postautor: Torsen » 20 grudnia 2018, o 10:26

Cokolwiek stało się w zeszłym roku, ma wagę zeszłorocznego śniegu. Na dziś, to są fochy warte spadnięcia z Ekstraligi.
Sorry za bezpośredniość, ale jedyne, co w mojej ocenie uzasadniałoby upór, to gdyby ktoś komuś żonę przeleciał. Reszta to bzdety.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

blajar
Trener
Posty: 2563
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Ankieta w sprawie Hancocka w Lublinie

#6 Postautor: blajar » 20 grudnia 2018, o 10:35

23 lata nas w Ekstra nie było, a robicie z ewentualnego spadku nie wiadomo jaka tragedię. Jeśli spadniemy to bez długu, a być może nawet ze sporym plusem i za rok powalczymy znowu. Wolę honorowy Zarząd, stabilny finansowo klub na pograniczu Nice-Ekstra niż rozdawanie milionów facetowi, który rok temu pokazał, że ma nas w dupie, a i tak gwarancji utrzymania nie daje. Pokazanie, że raz danego słowa u nas się nie łamie też ma w dłuższej perspektywie swoje plusy przy kontraktowaniu zawodników w przyszłości bo bez echa to na pewno nie przejdzie.
Ostatnio zmieniony 20 grudnia 2018, o 10:38 przez blajar, łącznie zmieniany 1 raz.
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową", by Ł. Benz :lol:

Awatar użytkownika
mustafa
Zawodowiec
Posty: 1482
Rejestracja: 26 stycznia 2009, o 11:39
Lokalizacja: Lubartów

Re: Ankieta w sprawie Hancocka w Lublinie

#7 Postautor: mustafa » 20 grudnia 2018, o 10:38

Ankietę zostawić, niech pokaże czego chcą kibice :) A Kępa przecież robi ten sport dla kibiców a nie dla siebie.

Awatar użytkownika
Darth Vader
Posty: 51
Rejestracja: 23 lipca 2004, o 10:03
Lokalizacja: Lublin City

Re: Ankieta w sprawie Hancocka w Lublinie

#8 Postautor: Darth Vader » 20 grudnia 2018, o 10:48

Zdecydowanie TAK.
Nie z miłości tylko z rozsądku.
Dopóki nie ma podpisu na papierze to normalne że zawodnicy rozmawiają z wieloma klubami i zmieniają zdanie. Zagar obiecywał w Częstochowie że zostaje a ponoć po rozmowach z Kępą był blisko Lublina. I co wtedy by nie było problemu?
Nie ma co się bawić w sentymenty i honorowe uniesienia.
Jeżeli chcemy utrzymania to trzeba brać Hancocka.
Jeżeli jest to nam obojętne to jechać tym co jest.

Awatar użytkownika
mundzio
Senior
Posty: 967
Wiek: 38
Rejestracja: 8 kwietnia 2010, o 15:58
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Ankieta w sprawie Hancocka w Lublinie

#9 Postautor: mundzio » 20 grudnia 2018, o 10:49

mustafa pisze:Ankietę zostawić, niech pokaże czego chcą kibice :) A Kępa przecież robi ten sport dla kibiców a nie dla siebie.


ankieta nie pokaże czego chcą kibice, bo na tym forum jest może 5% ogółu kibiców Motoru. Da jednak jakiś obraz...

Awatar użytkownika
GIGI
Trener
Posty: 2673
Rejestracja: 27 marca 2003, o 11:07

Re: Ankieta w sprawie Hancocka w Lubinie

#10 Postautor: GIGI » 20 grudnia 2018, o 10:49

$korzen$ pisze:Ta ankieta jest bez sensu, Hancocka na 100000% nie bedzie w Lublinie. Poza tym LUBIN nie ma druzyny zuzlowej. Byc moze Panowie po calej tej "akcji zlotowy" powiedziali sobie kilka srednio milych slow i teraz nawet nie ma jak tego odkrecic? Szkoda strzepic klawiature na nieistniejacy temat. Pozdrawiam.


Rzadko to robie ale w tym wypadku zgodze sie z Toba Korzen.

Flagg
Trener
Posty: 5990
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Ankieta w sprawie Hancocka w Lublinie

#11 Postautor: Flagg » 20 grudnia 2018, o 10:51

ja generalnie mam bardzo mieszane uczucia odnośnie Hancocka. Niby jestem na nie pamiętając o słowach Porshinga i zachowania uśmiechniętego w Rzeszowie, ale z drugiej strony są słowa Grześka Zengoty w ostatniej audycji Radia Free, który o Gregu mówił w samych superlatywach i dodawał, ze praktycznie nie ma zawodnika, który by Amerykanina nie lubił. A Zengota zapewne lepiej orientuje sie w kontaktach między żużlowcami niz my tutaj na forum. To, że jest złotówą też niewiele znaczy, bo wszyscy poniekąd jesteśmy. Lamparty też zdaje się z Gregiem żyli dobrze, dzieciak nawet był w jego teamie.

Ciężka decyzja przed JK. Nie zazdroszczę mu.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4244
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Ankieta w sprawie Hancocka w Lublinie

#12 Postautor: Torsen » 20 grudnia 2018, o 10:54

blajar pisze:23 lata nas w Ekstra nie było, a robicie z ewentualnego spadku nie wiadomo jaka tragedię.
Nie tragedię. Ale właśnie dlatego, że po tylu latach wreszcie udało się awansować, osiągnięcie to jest szczególnie cenne i warte ochrony.
Wolę honorowy Zarząd,
Serio? Wolisz honorowy zarząd od drużyny, która wygrywa, zamiast przegrywać? Co to ma wspólnego z kibicowaniem?
stabilny finansowo klub na pograniczu Nice-Ekstra niż rozdawanie milionów facetowi,
Hancock jest pod ścianą tak, jak i my - to raz. W żużlu pieniędzy się nie rozdaje, tylko wypłaca za zdobyte punkty - to dwa. Będzie robił komplety, niech zarabia.
który rok temu pokazał, że ma nas w dupie, a i tak gwarancji utrzymania nie daje.
Postąpił niehonorowo, złamał dane słowo. Straszne. Może niech popełni seppuku.
Nie on pierwszy i nie on ostatni. Dżentelmenów, prawdopodobnie, w żużlu jest mniejszość, tak jak i ministrantów.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Flagg
Trener
Posty: 5990
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Ankieta w sprawie Hancocka w Lublinie

#13 Postautor: Flagg » 20 grudnia 2018, o 11:00

$korzen$ pisze:Torsen, a czy byles przy negocjacjach, ze nazywasz to wszystko dziecinada? Bo to dosc smiala teza, zwlaszcza, ze i Kepa i Hancock to dorosli mezczyzni. Uscisnales dlon Gregowi? Dogadales sie na cos z nim? Wiesz jak sie zachowal i jakie byly tego realia? Jezeli pytasz goscia czy temat aktualny a on odpisuje smsa z emitokonka usmiechu to traktujesz tego goscia powaznie i chcesz z nim robic biznes w milionach? Tobie jest latwo dyrygowac, bo siedzisz za Monitorem i interesuje Cie tylko tabela i czy Motor sie utrzyma. W sumie logiczne - jestes kibicem. Ja jednak jestem zdania, ze skoro Kepa tak sie uparl, to staly sie tam rzeczy czy tez padly slowa, o ktorych nie wiemy. A na to juz ankieta nie ma zadnego wplywu.


Właśnie, sam napisałeś, ze to dorośli i (raczej) poważni ludzie. A tacy potrafią usiąść do stołu i wyjaśnić sobie nieporozumienia bez względu na to, co poróżniło ich w przeszłości. Wydaje mi się, ze to byłoby najlepszym rozwiązaniem. Niech się spotkają w cztery oczy, pogadają i po tym spotkaniu dopiero ustalą, czy jakakolwiek współpraca ma sens
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Ankieta w sprawie Hancocka w Lublinie

#14 Postautor: $korzen$ » 20 grudnia 2018, o 11:06

Torsen pisze:Postąpił niehonorowo, złamał dane słowo. Straszne. Może niech popełni seppuku.


No coz, to jest kwestia charakteru, zasad i podejscia do zycia. Sa ludzie dla ktorych slowo to swietosc. Byc moze tak jest z Kepami? Nie wiem. Ja jestem na nie z innych wzgledow i ta wojenka nie ma wplywu na moja ocene. A moja ocena jest taka, ze Hancock to jest juz zuzlowiec bez ambicji, ktory chce jeszcze odciac pare kuponow (banknotow) przed emerytura. 49 lat, jazda w II lidze, dziadowskie zachowanie i kazdy powazniejszy upadek moze sie skonczyc jak z Kuciapa II lata temu. I za to wszystko min. poltorek banki. 3-4 lata temu moze i sam bym pisal, zeby sie pogodzic, ale teraz jakos tego nie widze.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13182
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Ankieta w sprawie Hancocka w Lublinie

#15 Postautor: Gelo » 20 grudnia 2018, o 11:07

Pacta sunt servanda :) jednak zagłosowałem w ankiecie na TAK. W moim bilansie (chociaż zaznaczam - nie mam zbyt dobrego zdania o Gregu) przeważył argument, z którego chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę - nie udało się nam pozyskać lidera. A los podaje nam lidera "na tacy". Trzeba się tylko schylić. Honorem i nierobieniem z gęby dupy nie utrzymamy się w Ekstralidze. A naszym celem (w perspektywie kilku lat) jest walka o mistrzostwo kraju. A jak zawsze powtarzam - jestem zwolennikiem filozofii "cel uświęca środki".

Klops1
Senior
Posty: 802
Rejestracja: 28 października 2018, o 15:23

Re: Ankieta w sprawie Hancocka w Lublinie

#16 Postautor: Klops1 » 20 grudnia 2018, o 11:10

Mój głos oczywiście na tak - w naszej sytuacji szczytem głupoty byłoby świadome odpuszczenie lidera, który sam do nas przychodzi, kiedy wylaliśmy to ze 30 stron żali, że takiego lidera nie ma. To powinno być jasne jak słońce.

Brać i tyle. Dziadzia ten zespół może poprowadzić. Na wyjeździe podpowie Lambertowi, Mikkelowi i juniorom. Jego ekstraligowe doświadczenie jest bezcenne gdy u nas tego doświadczenia brak.

Pytanie tylko jak do tego doprowadzić. Szkoda, że Kuba nagadał tyle w mediach, bo sam się teraz pod ścianą ustawił. Kwestia honoru oczywiście istotna ale skoro, jak koledzy wyżej wspomnieli, prawie podpisaliśmy "zaklepanego" w Częstochowie Zagara, to rozumiem, że jednak nie decydująca. Taka sama sytuacja tylko w drugą stronę, więc o co pretensje do Grega?

Flagg
Trener
Posty: 5990
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Ankieta w sprawie Hancocka w Lublinie

#17 Postautor: Flagg » 20 grudnia 2018, o 11:13

$korzen$ pisze:
A moja ocena jest taka, ze Hancock to jest juz zuzlowiec bez ambicji, ktory chce jeszcze odciac pare kuponow (banknotow) przed emerytura. 49 lat, jazda w II lidze, dziadowskie zachowanie i kazdy powazniejszy upadek moze sie skonczyc jak z Kuciapa II lata temu. I za to wszystko min. poltorek banki. 3-4 lata temu moze i sam bym pisal, zeby sie pogodzic, ale teraz jakos tego nie widze.


Mówimy jednak o gościu, który w sezonie AD 2018 był piątym zawodnikiem na świecie i który w sezonie 2017 wykręcił drugą średnią w Elidze. Myślę, że jego forma sportowa to akurat stosunkowo najmniejsze ryzyko, ze wszystkich wymienionych. A jeden poważniejszy upadek może odwrócić karierę każdego zawodnika.
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

blajar
Trener
Posty: 2563
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Ankieta w sprawie Hancocka w Lublinie

#18 Postautor: blajar » 20 grudnia 2018, o 11:13

Torsen pisze:Nie tragedię. Ale właśnie dlatego, że po tylu latach wreszcie udało się awansować, osiągnięcie to jest szczególnie cenne i warte ochrony.

Ale nie za każdą cenę. Tu się nie zgodzimy bo biznes biznesem ale w moim etosie z gęby d.. sie nie robi. Jak się robi to sie ponosi tego konsekwencje.
Serio? Wolisz honorowy zarząd od drużyny, która wygrywa, zamiast przegrywać? Co to ma wspólnego z kibicowaniem?

Serio, wolę honorowy Zarząd. Drugą częścią swojej wypowiedzi manipulujesz bo niczego takiego nie napisałem. Nikt z nas nie wie czy bez Grega nie będziemy wygrywać, ani czy z Gregiem nie będziemy przegrywać. Niskie piłki pt. "co to ma wspólnego z kibicowaniem" schowaj sobie w buty.
Hancock jest pod ścianą tak, jak i my - to raz. W żużlu pieniędzy się nie rozdaje, tylko wypłaca za zdobyte punkty - to dwa. Będzie robił komplety, niech zarabia.

To niech sobie zarabia, najlepiej u tego, na czyją kasę się połasił rok temu.
Postąpił niehonorowo, złamał dane słowo. Straszne. Może niech popełni seppuku.
Nie on pierwszy i nie on ostatni. Dżentelmenów, prawdopodobnie, w żużlu jest mniejszość, tak jak i ministrantów.

Co nie znaczy, że wszyscy muszą nadstawiać twarz drugi raz, jak w nią wcześniej dostali. To, że większość (jak twierdzisz) da się pokrajać za 100k więcej za sezon zostawiając kogoś w ostatniej chwili na lodzie nie jest normą. Normą są zdrowe relacje i dotrzymywanie danego słowa. Jak ktoś widzi inaczej, jego sprawa. Ja tutaj wyrażam swoje zdanie, tyle.
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową", by Ł. Benz :lol:

Awatar użytkownika
Popek
Senior
Posty: 635
Rejestracja: 8 stycznia 2011, o 10:28

Re: Ankieta w sprawie Hancocka w Lublinie

#19 Postautor: Popek » 20 grudnia 2018, o 11:25

Również uważam, że cel uświęca środki, a zwłaszcza w sporcie.
Co mnie obchodzi honor Kępy, jakby nie chciał robić z siebie showmana i deklarować odważnie, że póki on będzie w klubie to Hancocka nie będzie to nie byłoby żadnego problemu.
Dostają od miasta 4 miliony ze wspólnej kasy, gdzieś są plany budowy nowego stadionu za ponad 100 milionów, ale oczywiście honor i "dobra atmosfera" jest najlepsza według części kibiców i chyba samego Kępy. Może jest dobrym organizatorem, ale bawi się nie za swoje pieniądze tylko miasta, kibiców i sponsorów. Dla mnie skład meczowy z Miesiącem i Lampartem oraz Jonssonem jako liderem drużyny w ekstralidze to jest dopiero powód do zmartwień, podobnie jak utrata trenera i "średnie" propozycje jego następcy.

Jak Kępa chciał być honorowy, to trzeba było załatwić innego lidera, albo chociaż jakiegoś średniaka typu Jamróg, wtedy to miałoby ręce i nogi. Ostatecznie wszyscy nas olali ciepłym moczem, a nawet Zagara nie udało się przekonać. Nie wiem co było przyczyną tego wszystkiego, ale na pewno to nie było udane okienko transferowe.
Można się łudzić, że wszyscy będą mieli sezon życia i się utrzymamy, ale bardziej prawdopodobny jest spadek i jak u siebie będziemy przegrywać mecze i to jeszcze z takim nudnym torem to na pewno będzie dobra atmosfera i każdy będzie chodził i się uśmiechał...
Opowiadanie o dosprzętowieniu zawodników to też śmiech na sali. Myślicie, że jeszcze nikt na to nie wpadł przed nami ? I w ogóle czy to czasy komuny, że zawodnicy jeżdżą na klubowym sprzęcie, czy po to dostają pieniądze za podpis, żeby kupić sprzęt ? Na pewno będzie to wyglądać tak.. Kępa zadzwoni do tunera i powie: "Poproszę 14 zajebistych silników". Dostaniemy 14 zajebistych silników, każdemu damy po 2 i jeszcze wygramy ligę. Bo taki Hampel to dzwoni do tunera i mówi: "Poproszę fajny silnik, ale taki nie za szybki". Jakby zakup sprzętu był taki prosty, to by nie było co roku takich sytuacji, że najlepsi zawodnicy pół sezonu, albo cały nie mogą się ogarnąć i słabo jadą.

Ja będę chodził na mecze nawet jak będziemy jeździć samymi juniorami, ale nie opowiadajcie głupot, że wynik sportowy nie jest najważniejszy w sporcie. Honorowi to macie być w życiu prywatnym, dla znajomych i rodziny, a sport to rozrywka w której najważniejszy jest wynik. Jak spadniemy to nie będzie ani "wychowanka" Lamberta, ani "dzieciaczka" ani każdego innego, który odpali w tym sezonie. Potem to znowu i 10 lat możemy walczyć o tą ekstraligę, nawet jak będziemy mieli dużo pieniędzy.

No chyba, że jednak w klubie nie ma kasy, to wtedy Kępa może się odgrażać, że Hancocka nie będzie, bo i tak nas na niego nie stać.

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4244
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Ankieta w sprawie Hancocka w Lublinie

#20 Postautor: Torsen » 20 grudnia 2018, o 11:32

blajar pisze:
Torsen pisze:Nie tragedię. Ale właśnie dlatego, że po tylu latach wreszcie udało się awansować, osiągnięcie to jest szczególnie cenne i warte ochrony.

Ale nie za każdą cenę. Tu się nie zgodzimy bo biznes biznesem ale w moim etosie z gęby d.. sie nie robi.
Etos, Patos i Aramis. Jakbym wiecu jednej partii słuchał.
Dyskomfort J. Kępy to jest żadna cena za Hancocka. To jest uśmiech od losu.
Serio? Wolisz honorowy zarząd od drużyny, która wygrywa, zamiast przegrywać? Co to ma wspólnego z kibicowaniem?

Serio, wolę honorowy Zarząd. Drugą częścią swojej wypowiedzi manipulujesz bo niczego takiego nie napisałem. Nikt z nas nie wie czy bez Grega nie będziemy wygrywać, ani czy z Gregiem nie będziemy przegrywać. Niskie piłki pt. "co to ma wspólnego z kibicowaniem" schowaj sobie w buty.
Owszem, napisałeś - że wolisz. Wolisz od czego? Na drugiej szali jest zwiększenie siły rażenia drużyny o w miarę pewne punkty, które decydują o wygrywaniu meczów. Jeśli wolisz "honorowy zarząd" od mocniejszej drużyny, to taki właśnie jest mój wniosek. Tylko się nie obrażaj :)
Swoją drogą, kierownictwo rozliczane jest z wyników drużyny, a nie ze splamionego honoru. Warto pamiętać, po co się jest w klubie.
Postąpił niehonorowo, złamał dane słowo. Straszne. Może niech popełni seppuku.
Nie on pierwszy i nie on ostatni. Dżentelmenów, prawdopodobnie, w żużlu jest mniejszość, tak jak i ministrantów.

Co nie znaczy, że wszyscy muszą nadstawiać twarz drugi raz, jak w nią wcześniej dostali.
Nikt nie dostał w twarz, mam nadzieję. Dajcie spokój, to jest właśnie wyraz tej komicznej przesady. Słusznie zresztą podnosi się, że Kępa robił tego samego typu podchody do dogadanych zawodników, więc ta krystaliczna moralność jest trochę moralnością Kalego.
To, że większość (jak twierdzisz) da się pokrajać za 100k więcej za sezon zostawiając kogoś w ostatniej chwili na lodzie nie jest normą. Normą są zdrowe relacje i dotrzymywanie danego słowa. Jak ktoś widzi inaczej, jego sprawa. Ja tutaj wyrażam swoje zdanie, tyle.
Teraz ja mogę powiedzieć, że manipulujesz, bo ja nie twierdzę, że normą jest lub powinno być co innego. Sam staram się swoje słowo szanować.

Ale tu mamy do czynienia z zupełnie innym dylematem. Na szali jest z jednej strony dobre samopoczucie J. Kępy, które zresztą szybko może się zepsuć, a z drugiej znaczne zwiększenie siły rażenia zespołu i diametralna poprawa naszych szans na utrzymanie się w elicie. Jeśli osoba odpowiadająca za kontraktowanie ma tu dylemat - a nawet więcej, nie ma dylematu, tylko wybiera unoszenie się honorem! - to sorry.
Ostatnio zmieniony 20 grudnia 2018, o 12:38 przez Torsen, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4244
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Ankieta w sprawie Hancocka w Lublinie

#21 Postautor: Torsen » 20 grudnia 2018, o 11:37

Brawo, Popek. W sedno!
Jak ktoś chce zmienić zdanie i zagłosować jednak na "tak", to jest taka opcja :cool:
Jest, Panie Jakubie! :cool: :cool: :cool:
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Awatar użytkownika
Fantys
Senior
Posty: 985
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, o 11:24

Re: Ankieta w sprawie Hancocka w Lublinie

#22 Postautor: Fantys » 20 grudnia 2018, o 11:41

Popek pisze:Również uważam, że cel uświęca środki, a zwłaszcza w sporcie.
Co mnie obchodzi honor Kępy, jakby nie chciał robić z siebie showmana i deklarować odważnie, że póki on będzie w klubie to Hancocka nie będzie to nie byłoby żadnego problemu.
Dostają od miasta 4 miliony ze wspólnej kasy, gdzieś są plany budowy nowego stadionu za ponad 100 milionów, ale oczywiście honor i "dobra atmosfera" jest najlepsza według części kibiców i chyba samego Kępy. Może jest dobrym organizatorem, ale bawi się nie za swoje pieniądze tylko miasta, kibiców i sponsorów. Dla mnie skład meczowy z Miesiącem i Lampartem oraz Jonssonem jako liderem drużyny w ekstralidze to jest dopiero powód do zmartwień, podobnie jak utrata trenera i "średnie" propozycje jego następcy.

Jak Kępa chciał być honorowy, to trzeba było załatwić innego lidera, albo chociaż jakiegoś średniaka typu Jamróg, wtedy to miałoby ręce i nogi. Ostatecznie wszyscy nas olali ciepłym moczem, a nawet Zagara nie udało się przekonać. Nie wiem co było przyczyną tego wszystkiego, ale na pewno to nie było udane okienko transferowe.
Można się łudzić, że wszyscy będą mieli sezon życia i się utrzymamy, ale bardziej prawdopodobny jest spadek i jak u siebie będziemy przegrywać mecze i to jeszcze z takim nudnym torem to na pewno będzie dobra atmosfera i każdy będzie chodził i się uśmiechał...
Opowiadanie o dosprzętowieniu zawodników to też śmiech na sali. Myślicie, że jeszcze nikt na to nie wpadł przed nami ? I w ogóle czy to czasy komuny, że zawodnicy jeżdżą na klubowym sprzęcie, czy po to dostają pieniądze za podpis, żeby kupić sprzęt ? Na pewno będzie to wyglądać tak.. Kępa zadzwoni do tunera i powie: "Poproszę 14 zajebistych silników". Dostaniemy 14 zajebistych silników, każdemu damy po 2 i jeszcze wygramy ligę. Bo taki Hampel to dzwoni do tunera i mówi: "Poproszę fajny silnik, ale taki nie za szybki". Jakby zakup sprzętu był taki prosty, to by nie było co roku takich sytuacji, że najlepsi zawodnicy pół sezonu, albo cały nie mogą się ogarnąć i słabo jadą.

Ja będę chodził na mecze nawet jak będziemy jeździć samymi juniorami, ale nie opowiadajcie głupot, że wynik sportowy nie jest najważniejszy w sporcie. Honorowi to macie być w życiu prywatnym, dla znajomych i rodziny, a sport to rozrywka w której najważniejszy jest wynik. Jak spadniemy to nie będzie ani "wychowanka" Lamberta, ani "dzieciaczka" ani każdego innego, który odpali w tym sezonie. Potem to znowu i 10 lat możemy walczyć o tą ekstraligę, nawet jak będziemy mieli dużo pieniędzy.

No chyba, że jednak w klubie nie ma kasy, to wtedy Kępa może się odgrażać, że Hancocka nie będzie, bo i tak nas na niego nie stać.


AMEN ! Ostafa juz robi ctrl+c , i do swojego felietonu ctrl+v !

TreleMorele
Senior
Posty: 803
Rejestracja: 25 sierpnia 2017, o 12:00
Lokalizacja: Lublin

Re: Ankieta w sprawie Hancocka w Lublinie

#23 Postautor: TreleMorele » 20 grudnia 2018, o 11:59

Oczywiście daje TAK . Z Gregiem będzie szansa wygrać więcej niż jedno spotkanie .
Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Awatar użytkownika
mustafa
Zawodowiec
Posty: 1482
Rejestracja: 26 stycznia 2009, o 11:39
Lokalizacja: Lubartów

Re: Ankieta w sprawie Hancocka w Lublinie

#24 Postautor: mustafa » 20 grudnia 2018, o 12:14

popek trafnie napisał.
Tym bardziej, że Hanckok podawany jest nam na tacy. Lublin nie ma lidera, a inni nie są nim zainteresowani. Nawet już eksperci pukają się w głowę i piszą, że czas w Lublinie honor odstawić na bok. Kuba Kępa nie bawi się w to za własne pieniądze, więc powinien jeszcze raz to dobrze przemyśleć.

Awatar użytkownika
m.a.c.i.e.k.s
Junior
Posty: 345
Wiek: 35
Rejestracja: 5 marca 2004, o 16:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Ankieta w sprawie Hancocka w Lublinie

#25 Postautor: m.a.c.i.e.k.s » 20 grudnia 2018, o 12:18

W tamtym roku podchody po Hancocka były tylko z jednego powodu. Olał ekstraligę. Przestała mu się podobać chyba w związku z jakimiś zmianami regulaminowym. Zastanawiam się, czy on w ogóle jest zainteresowany jazdą w ekstra skoro rok temu świadomie z niej zrezygnował? Może właśnie dalej się tego trzyma dlatego Kuba pozwolił sobie na takie wypowiedzi? Tematu nie ma bo po pierwsze my mamy focha za zeszłoroczne negocjacje a po drugie Hancock dalej ma focha na ekstraligę? Myślę, że gdyby miał do wyboru dobrą ofertę od np. Witka to w stronę ekstraligi by już nie patrzył. A nie wykluczone, że ktoś z 1 ligi już zbiera na niego budżet. To może być kolejny problem w zakontraktowaniu Grega. Zaraz po niechęci naszych działaczy, więc ja osobiście się nie podpalam i moim zdaniem pojedziemy takim składem jaki mamy. Jeśli by to jednak ode mnie zależało to zapytałbym Grega czy przypadkiem chciałby u nas pojeździć, bo na papierze miałby szansę być u nas liderem.