Wanda Kraków - Motor Lublin 17 czerwca 2018 godz. 14:45

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Robson
Senior
Posty: 758
Rejestracja: 5 września 2002, o 21:00
Lokalizacja: Lublin

Re: Wanda Kraków - Motor Lublin 17 czerwca 2018 godz. 14:45

#51 Postautor: Robson » 14 czerwca 2018, o 17:07

Brawo kapitan

Ar2r
Posty: 75
Rejestracja: 4 kwietnia 2018, o 14:06

Re: Wanda Kraków - Motor Lublin 17 czerwca 2018 godz. 14:45

#52 Postautor: Ar2r » 14 czerwca 2018, o 17:09

Mistrz waleczności EL-defekto.... A tak było pięknie, klub pełna profesorka... i taki kapitan...

Awatar użytkownika
mustafa
Zawodowiec
Posty: 1482
Rejestracja: 26 stycznia 2009, o 11:39
Lokalizacja: Lubartów

Re: Wanda Kraków - Motor Lublin 17 czerwca 2018 godz. 14:45

#53 Postautor: mustafa » 14 czerwca 2018, o 17:19

Piła w Krakowie przegrała, my pewnie wygramy bez problemu, ale wbrew pozorom dla takich zawodników jak Miesiąc i Masters może być to całkiem dobry sprawdzian. Rozumiem decyzję trenera, a wpis Jelenia jest bardzo delikatnie mówiąc mało profesjonalny.
Bo niby kogo miałby odstawić liderów, Jonssona, Lamberta? Czy Lamparta, który na wyjazdach jest dużo bardziej pewniejszy niż Jeleń i zazwyczaj jest spasowany od samego początku, a nie jak Jeleń gdzieś tam pod koniec znajdzie ustawienia na 2 biegi.

Słabo się Jeleń zachował oj słabo. Zaraz w mediach rozgrzeje się dyskusja, bo pewnie i sportowefakty podłapią. I wizerunek poukładanego klubu zostanie nadszarpnięty.
Ostatnio zmieniony 14 czerwca 2018, o 17:46 przez mustafa, łącznie zmieniany 1 raz.

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Wanda Kraków - Motor Lublin 17 czerwca 2018 godz. 14:45

#54 Postautor: Czarek » 14 czerwca 2018, o 17:38

Decyzja o odsunięciu Jeleniewskiego od składu jest faktycznie głupia, a racjonalnych powodów do niej nie ma.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Grucha
Junior
Posty: 364
Rejestracja: 28 czerwca 2009, o 17:43

Re: Wanda Kraków - Motor Lublin 17 czerwca 2018 godz. 14:45

#55 Postautor: Grucha » 14 czerwca 2018, o 17:59

Powodu nie było to prawda.

Myślę że jeśli klub chciałby takiej właśnie gówno burzy uniknąć mógł pogadać z Danielem że w tym meczu chcą dać szanse Samowi i Pawłowi by sprawdzić którego do Rybnika wziąć. Myślę że by to zrozumiał tu zabrakło trochę uważam tego.

hugo69
Posty: 22
Rejestracja: 10 kwietnia 2018, o 20:35

Re: Wanda Kraków - Motor Lublin 17 czerwca 2018 godz. 14:45

#56 Postautor: hugo69 » 14 czerwca 2018, o 18:06

Grucha pisze:Powodu nie było to prawda.

Myślę że jeśli klub chciałby takiej właśnie gówno burzy uniknąć mógł pogadać z Danielem że w tym meczu chcą dać szanse Samowi i Pawłowi by sprawdzić którego do Rybnika wziąć. Myślę że by to zrozumiał tu zabrakło trochę uważam tego.


Dokładnie tak jak powiedziałeś. Myślę, że gdyby to było na spokojnie przedyskutowane z Danielem to nie pisałby takich rzeczy... Mimo to wpis Daniela bardzo mało profesjonalny

ezbeg
Kadrowicz
Posty: 1500
Rejestracja: 14 listopada 2016, o 17:35

Re: Wanda Kraków - Motor Lublin 17 czerwca 2018 godz. 14:45

#57 Postautor: ezbeg » 14 czerwca 2018, o 18:11

W obecnych czasach kiedy internet ma każdy, a z mediów społecznościowych można dowiedzieć się wszystkiego należy bardzo uważać na słowa. Szczególnie jeśli jest się sportowcem, artystą itp. Sępy dziennikarskie tylko czekają na tanie sensacje. Ostafiński na syfach zaraz pewnie napisze felieton jak to w Lublinie źle, brak atmosfery, kolesiostwo i rządzi rzeszowskie lobby. Ledwo uciekliśmy od czasów Sprawek, Zająców kiedy to żużel w Lublinie miał bardzo złą opinię a teraz wychodzi taki kwas.
Próbuję znaleźć jakieś wytłumaczenie dlaczego Daniel nie jedzie w tym spotkaniu. Jedynie co przychodzi mi do głowy to, że trener chce porównać Mastersa i Miesiąca w spotkaniu wyjazdowym przed czekającym pojedynkiem w Rybniku. Tylko czy mecz w Krakowie da odpowiedź który z nich jest lepszy ? Moim zdaniem nie do końca. Mam tylko nadzieję, że ta decyzja nie spowoduje buntu na pokładzie i kiepskich występów w następnych spotkaniach w wykonaniu naszego kapitana.

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Wanda Kraków - Motor Lublin 17 czerwca 2018 godz. 14:45

#58 Postautor: Czarek » 14 czerwca 2018, o 18:25

Jeleniewski załatwił sobie w ten sposób miejsce w składzie na kolejne spotkania, bo nikt nie będzie chciał kolejnej histerii w mediach, ale jednocześnie może pożegnać się z kontraktem na następny sezon, bo po co komu taki nielojalny zawodnik.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1654
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Wanda Kraków - Motor Lublin 17 czerwca 2018 godz. 14:45

#59 Postautor: _piotrusss » 14 czerwca 2018, o 18:34

Z tym że w tej sytuacji nie ma znaczenia czemu trener podjął taką decyzję. Daniel na wyjazdach jest bardzo przeciętnym zawodnikiem, jednym z najsłabszych w naszej drużynie. Nie ma tutaj potrzeby mu się z niczego tłumaczyć. Taką decyzję podjął trener i koniec, kropka. Paweł jakoś się nie obraził na cały świat i po długiej przerwie bardzo ambitnie podszedł do ostatniego meczu, czym zapewne sobie wywalczył występ w Krakowie. Pretensje to by mógł mieć Robert albo Andreas gdyby zostali odsunięci od składu.
Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13180
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Wanda Kraków - Motor Lublin 17 czerwca 2018 godz. 14:45

#60 Postautor: Gelo » 14 czerwca 2018, o 18:45

Decyzja może zadziwiająca ale czy głupia? Czy bez powodu? To jest decyzja trenera, za którą trener ponosi odpowiedzialność. Zawodnik ten czy inny nie powinien jej komentować czy podważać. A jak by się okazało że w Rybniku udałoby się np.obronić bonusa ja bym tej decyzji nie nazwał głupią. Widocznie jest jakiś plan lub coś stoi za taką decyzją. Ja wierzę w profesjonalność naszego klubu.
Ostatnio zmieniony 14 czerwca 2018, o 18:47 przez Gelo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Rusek
Zawodowiec
Posty: 1261
Rejestracja: 5 września 2009, o 08:23

Re: Wanda Kraków - Motor Lublin 17 czerwca 2018 godz. 14:45

#61 Postautor: Rusek » 14 czerwca 2018, o 18:45

Chyba wyraźnie zabrało informacji z rozmową z samym zawodnikiem i wygląda jakby Jeleń dowiedział się o składzie z mediów. Z drugiej strony Daniel zachował się nie ładnie. Zwłaszcza że jest zawodnikiem z Lublina i jest kapitanem naszego zespołu.

jerry78
Trener
Posty: 4535
Rejestracja: 16 czerwca 2007, o 20:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Wanda Kraków - Motor Lublin 17 czerwca 2018 godz. 14:45

#62 Postautor: jerry78 » 14 czerwca 2018, o 18:46

Grucha pisze:Myślę że jeśli klub chciałby takiej właśnie gówno burzy uniknąć mógł pogadać z Danielem że w tym meczu chcą dać szanse Samowi i Pawłowi by sprawdzić którego do Rybnika wziąć. Myślę że by to zrozumiał tu zabrakło trochę uważam tego.


A skąd wiesz, że takiej rozmowy nie było i że Daniel o decyzji trenera nie dowiedział się przed ogłoszeniem awizowanych?

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4104
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Wanda Kraków - Motor Lublin 17 czerwca 2018 godz. 14:45

#63 Postautor: Perez » 14 czerwca 2018, o 19:20

Czarek pisze:Decyzja o odsunięciu Jeleniewskiego od składu jest faktycznie głupia, a racjonalnych powodów do niej nie ma.

Jak to nie ma, jako jedyny z seniorów miał 0 w biegu w meczu z Piłą. :)
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

Awatar użytkownika
mustafa
Zawodowiec
Posty: 1482
Rejestracja: 26 stycznia 2009, o 11:39
Lokalizacja: Lubartów

Re: Wanda Kraków - Motor Lublin 17 czerwca 2018 godz. 14:45

#64 Postautor: mustafa » 14 czerwca 2018, o 19:43

Czarek pisze:Decyzja o odsunięciu Jeleniewskiego od składu jest faktycznie głupia, a racjonalnych powodów do niej nie ma.


Racjonalne powody są.
Mamy dwóch zawodników na podobnym poziome z których trzeba wybrać jednego na kluczowe mecze. Póki co innego wyboru nie mamy, a raczej jest to już "ostatni dzwonek" na eksperymenty.
Gdyby to był mecz w Lublinie to pewnie nie byłby znaczenia, zresztą na wcześniejszy mecz z Krakowem pojechał najmocniejszy skład żeby każdy sobie zarobił a Miesiąc wtedy siedział cicho.
Kraków jedzie u siebie i przynajmniej dla kibiców będzie chciał powalczyć, zobaczymy jak będzie Miesiąc startował i co pokaże na trasie oraz jak na jego tle wypadnie Masters.
Jakieś w wioski z tego będzie można wyciągnąć.

keram
Szkółkowicz
Posty: 189
Rejestracja: 16 czerwca 2006, o 08:29
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wanda Kraków - Motor Lublin 17 czerwca 2018 godz. 14:45

#65 Postautor: keram » 14 czerwca 2018, o 19:47

Klub i trener decydują kto ma jechać w danym meczu - nie zawodnik. Przy takim składzie każdy może liczyć, że nie pojedzie w następnym meczu. Jak chciał jechać w każdym meczu może powinien wybrać inny klub. Nie będę przypominał sławetnego występu w barażach z łotyszami.

bartollo
Senior
Posty: 668
Rejestracja: 20 września 2017, o 23:36

Re: Wanda Kraków - Motor Lublin 17 czerwca 2018 godz. 14:45

#66 Postautor: bartollo » 14 czerwca 2018, o 20:46

W sumie troche rozumiem Jelenia frustracje. Gdzie ma podreperowac haniebna srednia wyjazdowa, jak nie w Krakowie? W Rybniku, Lodzi i Gnieznie bedzie mu ciezko o jakiekolwiek punkty.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Wanda Kraków - Motor Lublin 17 czerwca 2018 godz. 14:45

#67 Postautor: istred » 14 czerwca 2018, o 20:52

Generalnie proponuję wszystkim dać trochę na wstrzymanie.

Daniel, mimo że miał prawo być rozgoryczony, zareagował głupio. Niepotrzebnie wylał żale na FB, jednak szybko się zreflektował i usunął swój wpis. Dlatego sprawa powinna dalej toczyć się za drzwiami klubowymi. Dla dobra drużyny i podtrzymania dobrej atmosfery wokół klubu, do czego i my możemy się przyczynić.

Jednak reakcja niektórych "kibiców" jest żenująca. Uaktywniło się kilku, którzy tygodniami milczeli po to tylko, żeby teraz wylać swoją frustrację i zaognić całą sytuację. A już teksty odnoszące się do meczu sprzed ponad 10 lat są poniżej jakiegokolwiek poziomu.

Co do decyzji trenera to uważam ją za złą. Wielokrotnie się w tym tonie wypowiadałem i podtrzymuję swoje zdanie, że mecz nie jest od "testowania". Testować sobie można na treningach czy sparingach, a w meczu ligowym mają jechać najlepsi. Jest to i dobre dla klubu i uczciwe wobec zawodników.
Wyobrażacie sobie, żeby na przykład w Częstochowie ktoś odsunął od składu np. Zagara (nawet po słabszym meczu), żeby "przetestować" sobie Kudriaszowa? Żaden trener w ten sposób nie rotuje składem, a tym bardziej nie powinien tego robić Śledź, który przecież sam jest byłym zawodnikiem, więc powinien wiedzieć co oznacza dla zawodnika odsunięcie od składu.

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Wanda Kraków - Motor Lublin 17 czerwca 2018 godz. 14:45

#68 Postautor: Kargolo » 14 czerwca 2018, o 21:04

istred pisze:Generalnie proponuję wszystkim dać trochę na wstrzymanie.

Daniel, mimo że miał prawo być rozgoryczony, zareagował głupio. Niepotrzebnie wylał żale na FB, jednak szybko się zreflektował i usunął swój wpis. Dlatego sprawa powinna dalej toczyć się za drzwiami klubowymi. Dla dobra drużyny i podtrzymania dobrej atmosfery wokół klubu, do czego i my możemy się przyczynić.

Jednak reakcja niektórych "kibiców" jest żenująca. Uaktywniło się kilku, którzy tygodniami milczeli po to tylko, żeby teraz wylać swoją frustrację i zaognić całą sytuację. A już teksty odnoszące się do meczu sprzed ponad 10 lat są poniżej jakiegokolwiek poziomu.

Co do decyzji trenera to uważam ją za złą. Wielokrotnie się w tym tonie wypowiadałem i podtrzymuję swoje zdanie, że mecz nie jest od "testowania". Testować sobie można na treningach czy sparingach, a w meczu ligowym mają jechać najlepsi. Jest to i dobre dla klubu i uczciwe wobec zawodników.
Wyobrażacie sobie, żeby na przykład w Częstochowie ktoś odsunął od składu np. Zagara (nawet po słabszym meczu), żeby "przetestować" sobie Kudriaszowa? Żaden trener w ten sposób nie rotuje składem, a tym bardziej nie powinien tego robić Śledź, który przecież sam jest byłym zawodnikiem, więc powinien wiedzieć co oznacza dla zawodnika odsunięcie od składu.

I to jest najrozsądniejsza wypowiedź na ten temat.
Co do samej sytuacji to od początku każdy zrobił wszystko źle. Klub i trener podjęli złą decyzję, Daniel w bardzo zły sposób wylał żale (to było tak żałosne, że jak czytałem to myślałem, że ktoś mu się włamał na konto), no i kibice zarówno tu na forum jak i pod postem na FB się nie popisali atakując zawodnika i wypominając mu np. Dauga (niektórym nigdy to się nie znudzi) oraz zarzucając, że będzie teraz celowo udawał defekty (jakby w ogóle miał w tym jakikolwiek interes).

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2828
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

Re: Wanda Kraków - Motor Lublin 17 czerwca 2018 godz. 14:45

#69 Postautor: Cz@rek » 14 czerwca 2018, o 21:17

Decyzja jest może zaskakująca ale nie można na dziś powiedzieć że zła...Trener miał jednak podstawy do takiej decyzji,bo nie patrzył na średnią o czym pisał Daniel a na efektywność w meczach na wyjeździe-tak to przynajmniej wygląda z boku. Trener odpowiada za wynik całego zespołu,a czy decyzja była odpowiednia pokażą dopiero mecze wyjazdowe w Krakowie i Rybniku.

Awatar użytkownika
mustafa
Zawodowiec
Posty: 1482
Rejestracja: 26 stycznia 2009, o 11:39
Lokalizacja: Lubartów

Re: Wanda Kraków - Motor Lublin 17 czerwca 2018 godz. 14:45

#70 Postautor: mustafa » 14 czerwca 2018, o 21:47

istred pisze:Co do decyzji trenera to uważam ją za złą. Wielokrotnie się w tym tonie wypowiadałem i podtrzymuję swoje zdanie, że mecz nie jest od "testowania".


Trening treningiem, a często jak przychodzi do ligowego ścigania to jest zupełnie inna bajka. Przykład Lamparta który na treningach na naszym torze lał wszystkich a przychodził mecz ligowy i na tym samym torze jechał bidę.
To nie jest jakiś nowy pomysł Śledzia, wszędzie jest to nie rzadko praktykowane, nawet w ekstralidze. U nas są mecze łatwiejsze, gdzie można poeksperymentować, zawsze to jest mecz a nie suchy trening. Na Rybnik będzie wiadomo na kogo postawić.

istred pisze:Wyobrażacie sobie, żeby na przykład w Częstochowie ktoś odsunął od składu np. Zagara (nawet po słabszym meczu), żeby "przetestować" sobie Kudriaszowa?


To jest złe porównanie, bo to jest różna półka zawodników. W Częstochowie Kudriaszowa nikt nie brał na poważnie, to tak jakby u nas za Jelenia testowali kogoś z warszawką.
Prawda jest taka, że Jeleń na wyjazdach nie gwarantuje nic więcej niż Miesiąc i Masters bo ten sam poziom zawodników. Nikt jeszcze nie dał Jeleniowi gwarancji, że spokojnie sobie do końca sezonu przejedzie. Trener ma rację, że chce wybrać najlepszych przez meczem w Rybniku.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Wanda Kraków - Motor Lublin 17 czerwca 2018 godz. 14:45

#71 Postautor: istred » 14 czerwca 2018, o 22:26

Na Rybnik będzie wiadomo na kogo postawić.
Naprawdę uważasz, że nawet jeśli Miesiąc zrobi w Krakowie komplet to będzie znaczyło, że Rybniku przywiezie jakiekolwiek punkty? Moim zdaniem to niestety tak nie działa.
W Częstochowie Kudriaszowa nikt nie brał na poważnie, to tak jakby u nas za Jelenia testowali kogoś z warszawką.
No nie wiem czy nie brali na poważnie. Ponoć zainwestowali w niego spore pieniądze, a sam Cieślak wypowiadał się, że liczyli, że powalczy o skład i nie wydawało się to kurtuazją. Niestety złapał kontuzję, a rywali do składu jadą swoje i Andriej musi czekać, albo szukać miejsca w innym zespole. Nikomu nie przychodzi do głowy rotowanie składem żeby sprawdzić czy może Kudriaszow nie jest przypadkiem lepszy od innego zawodnika.
A porównywanie Kudriaszowa do Zagara jest - jak dla mnie - zupełnie adekwatne do porównywania Miesiąca do Mastersa.

Awatar użytkownika
Maxx
Trener
Posty: 2961
Rejestracja: 7 października 2002, o 14:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Wanda Kraków - Motor Lublin 17 czerwca 2018 godz. 14:45

#72 Postautor: Maxx » 14 czerwca 2018, o 22:37

Każdy medal ma dwie strony i w tej sytuacji jest podobnie. Z jednej strony dobrze, że próbuje się różnych ustawień składu. Z drugiej strony natomiast to nie jest dobry pomysł podważanie fundamentow i mieszanie składem w jego wydawałoby się stałych punktach. Nie ma złotego środka. Można rozumieć rozgoryczenie Jelenia ale nie jest on aż takim asem, żeby skład opierać na nim i czynić go nietykalnym.
Moja opinia jest taka, że zwycięskiego składu się nie zmienia i w myśl tego porzekadła nie kombinowalbym. Żeby nie przekombinowac. Jeśli miałbym decydować to nadal widziałbym ewentualną rotację Miesiąc vs Masters. Oczywiście mogę się mylić i być może wyjdzie to tylko na dobre. Oby.

chudy
Posty: 7
Rejestracja: 14 czerwca 2018, o 22:56

Re: Wanda Kraków - Motor Lublin 17 czerwca 2018 godz. 14:45

#73 Postautor: chudy » 15 czerwca 2018, o 00:00

Powiem tak.

Drużyna obecnie jest liderem tabeli, chłopaki jadą bardzo fajnie.
Ciężko nawet ostatnio się do czegoś przyczepić czy to do ruchów personalnych czy tych związanych generalnie z zarządzaniem klubem.
I chyba nie którzy mają z tym jakiś problem, że jest tak stabilnie i w sumie nie ma nawet grze ugryźć.
Wynikła jakaś nie do końca jasna sytuacja z danielem i od razu lament i 4 strony postów.
Momentalnie odezwała się chmara "psychologów", "socjologów", "specjalistów od social mediów"
Każdy z was od razu wiele o co chodziło zawodnikowi i wie jak go ukarać, że nie miał prawa, że jest słaby i wogóle po co otwierał usta..
Ludzie trochę dystansu do tego co się wokół was dzieje, pokory w ocenianiu sytuacji, oczernianiu innych, ocenianiu oferowaniu wyroków.
Zawodnik jak każdy z was jako jednostka organizmu zwanego społeczeństwem ma prawo się wypowiadać.
Czy wy w życiu prywatnym, osobistym, zawodowym nigdy nie pokazywaliście niezadowolenia z decyzji która dla was była nie sprawiedliwa (bo tak czuliście)?
Po co te lamenty, gównoburze, to jest sprawa typowa, rozwiążą ją sami zainteresowani, w gronie najbliższym, klubowym.
Pewne osoby czują temat, są zajebistymi menadżerami, trenerami tu.. na forum. W rzeczywistości, na żywym organizmie( bo tym jest klub sportowy) pewne grono osób już by nie miało tyle odwagi w wprowadzaniu w rzeczywistość swoim "MADRYCH" odważnych pomysłów.
Ja to się troche dziwię jak mozna być takim typem człowieka że będąc na meczu przybija pionki i oklaskuje i pochwala a na forum obraża i miesza z błotem bo ktoś jego zdaniem błędnie postepuje lub zdarzy mu się gorszy dzień. A następnie na meczu ponownie oklaskuje i przybija piątki. CHORE.

Pierwszy raz od bardzo dawna klub żużlowy w lublinie jest prowadzony profesjonalnie i wygląda na stabilny. Aż trudno mi w to nadal uwierzyć, widząc z czym mielismy do czynienia przez ostatnie ponad 20 lat. Moja obawa wynika tylko z tego że ten klub nie ma zbudowanej podstawy kilkunastoletniej, że za rok komuś się odechce finansować klub i zgaszą światło. Trzymam kciuki i wierze że tak się nie stanie. Kibicuje temu klubowi i tej dyscyplinie zawsze po mimo że nie miaszkam w Lublinie od 9 lat.

Drużyna jedzie bardzo dobrze, decyzji personalnych broni wynik, pozycja w tabeli. Jest szansa na naprawdę wielkie rzeczy na koniec tego sezonu. Moje oceny i odczucia są tylko moimi ocenami i odczuciami - nigdy nie byłem trenerem, menadżerem klubu, zawodnikiem żużlowym i nie będę. Trzymam kciuki za dobrą jazde zawodników, nie wieszam na nich psów nawet jak jada słabiej , jak mają słabszy dzień szczególnie na wychowanku.

Nie popadajmy w chorobę dzisiejszych czasów, bieszmy odpowiedzialnosć za to co piszemy, za słowa. Z DYSTANSEM I POKORĄ.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13180
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Wanda Kraków - Motor Lublin 17 czerwca 2018 godz. 14:45

#74 Postautor: Gelo » 15 czerwca 2018, o 00:29

istred pisze:Co do decyzji trenera to uważam ją za złą. Wielokrotnie się w tym tonie wypowiadałem i podtrzymuję swoje zdanie, że mecz nie jest od "testowania". Testować sobie można na treningach czy sparingach, a w meczu ligowym mają jechać najlepsi. Jest to i dobre dla klubu i uczciwe wobec zawodników.

Bzdura. Na tym etapie sezonu Lamberta czy Mastersa nie da się przetestować w żaden inny sposób jak mecz. Po prostu ich nie sciągniesz na trening czy sparing. Od wielkiego dzwonu może tu przyjechać AJ, bo ma tylko dwie ligi ale jak mu dojdzie Sec czy eliminacje do GP to go też nie zobaczymy poza próbą toru. Zamykając temat - za decyzje kadrowe odpowiada trener. I to on ryzykuje znacznie więcej niż jeden czy dwa mecze (zarobki).On ryzykuje utratą pracy w ogóle. Rozumiem frustrację Daniela bo stracił parę tysiączkow. Ale najważniejsza jest drużyna. Może jest coś czego nie wiemy. Może Masters zamówił rakietę na Rybnik i żeby ją wykupić musi nastukać kaskę na Wandzie. Ps. "Zwycięskiego składu się nie zmienia" zwycięskiego - czyli którego? Bo wygrywamy jak na razie niezależnie czy jedzie Łełek, Masters czy Daniel.
Ostatnio zmieniony 15 czerwca 2018, o 00:35 przez Gelo, łącznie zmieniany 2 razy.

jerry78
Trener
Posty: 4535
Rejestracja: 16 czerwca 2007, o 20:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Wanda Kraków - Motor Lublin 17 czerwca 2018 godz. 14:45

#75 Postautor: jerry78 » 15 czerwca 2018, o 00:32

Szkoda, że Daniel nie wytrzymał ciśnienia i tak się zachował, ale szkoda, że kibice również przesadzają i to ostro.
O skutkach hejtowania zawodników w sieci i nie tylko, całkiem niedawno można było przeczytać w przypadku Romanka.
Daniel to nasz wychowanek, zawodnik związany mocno z naszym miastem, więc generalnie szacunek mu się należy.
Należy jak najbardziej skrytykować jego wpis i rujnowanie wizerunku klubu, ale wyzywanie od cieniasów to przesada.
Wiadomo, że oczekiwania wobec niego są wysokie, a dobre mecze przeplata gorszymi, ale poniżej 5pkt w żadnym nie zszedł.

Z drugiej strony zawodnik musi zrozumieć, że to trener ustala skład, to trener bierze odpowiedzialność za wynik, to trener szuka optymalnych rozwiązań personalnych na kolejne mecze.
To bycie wychowankiem też nie musi oznaczać nietykalności zawodnika, a tak kiedyś było jak wyleciał Dzikowski za odstawienie Daniela ze składu.
Większość zawodników nie myśli o drużynie tylko o cyferkach na fakturach wysyłanych do klubu. Słabe to, ale tak naprawdę nie wiemy czy każdy z nas będąc na miejscu zawodnika nie podchodziłby do tego tak samo.

Próbowałem też poszukać argumentów, którymi kierował się trener swoim wyborem. Stąd też zestawienie zdobyczy punktowych Jelenia, Łełka i Mastersa

Lublin - Łódź
Daniel Jeleniewski 6+1 (3,0,1,2*,0)
Paweł Miesiąc 6+1 (2*,0,3,d,1)

Lublin - Gniezno
Sam Masters 6+3 (1*,3,1*,1*)
Paweł Miesiąc 6+2 (1*,1,2,2*,-)

Gdańsk - Lublin
Sam Masters 4 (1,2,1,0)
Daniel Jeleniewski 5+2 (1,1*,-,1,2*)

Lublin - Rybnik
Paweł Miesiąc 2 (2,0,0,-,-)
Daniel Jeleniewski 9+1 (1*,3,3,2,0)

Daugavpils - Lublin
Sam Masters 7 (0,0,2,3,2)
Daniel Jeleniewski 5 (2,2,0,1)

Lublin - Kraków
Daniel Jeleniewski 13+2 (2*,3,2*,3,3)
Sam Masters 8+1 (1*,3,1,3,-)

Pila - Lublin
Sam Masters 6 (1,0,3,2)
Daniel Jeleniewski 6 (0,3,3,0,-)

Lublin - Pila
Paweł Miesiąc 9+1 (3,1,2*,3)
Daniel Jeleniewski 8+1 (0,2*,3,3)

Było 8 meczów (5 u siebie i 3 na wyjeździe)
W sumie Jeleń odjechał 7 spotkań, Masters 5, Miesiąc 4
Analizując tylko wyjazdy Jeleń i Masters odjechali po 3 spotkania, Miesiąc 0
Jeleń zdobył w nich 16+2, Masters 17

Jestem w stanie zrozumieć trenera, że chce też zobaczyć Pawła Miesiąca jak sobie radzi na wyjeździe (z nowym silnikiem, który nawet jedzie), a to oznacza, że ktoś musiał odpaść.
Mogło paść na Jelenia bo:
- w ostatnim meczu pauzował Masters, a Jeleń jechał
- w sezonie jedziemy tak naprawdę 3 łatwe mecze (oba z Krakowem i u siebie z Piłą), na których najlepiej można zarobić. Jeleń jechał w obu, a Masters i Miesiąc po 1

Nie wiem do końca czy akurat takimi kryteriami kierował się Śledź, ale moim zdaniem dla się obronić decyzję trenera.
Jeleń zrobił niestety głupotę i powinien za to przeprosić przede wszystkim klub i trenera, a wtedy zyska dużo w oczach kibiców, którzy de facto też powinni zachować umiar w swoich komentarzach.