20-lecie zuzel.info - WSPOMNIENIA

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
dannie
Kadrowicz
Posty: 1743
Rejestracja: 13 października 2003, o 15:08
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

20-lecie zuzel.info - WSPOMNIENIA

#1 Postautor: dannie » 13 maja 2022, o 07:15

Drodzy Użytkownicy,

w sierpniu br. naszemu drogiemu zuzel.info stuknie 20 lat. Myślę, że to dobry moment, aby trochę powspominać, podsumować i docenić - przede wszystkim tych, którzy tworzyli i prowadzili to forum pod względem technicznym (Shack, Gawrzyk, Kiry?), jak i merytorycznym (wszyscy pozostali użytkownicy).

Nie śledzę od dłuższego czasu tego już tak dokladnie, ale mimo to pokuszę się o stwierdzenie, że nasze forum jest jednym z najdłużej nieprzerwanie funkcjonujących i najbardziej merytorycznych platform dyskusyjnych w polskim żużlu. Różne pojawiały się postaci w jego bogatej historii, ale mimo wszystko poziom kultury i dyskusji i tak wyprzedza o kilka poziomów większość podobnych miejsc.

Lubelski żużel pojawiał się i znikał, upadał i podnosił się, a tutaj niestrudzenie rozważano scenariusze jego powrotu na szczyt.

Myślę, że największą nagrodą dla nas wszystkich z okazji tej zacnej rocznicy byłby tytuł DMP 2022 :)

Dziękuję w imieniu swoim wszystkim z Was i każdemu z osobna za te wszystkie "wspólne" lata. Zaczynałem jako zupełna świeżynka, która o żużlu wiedziała niewiele. Dzięki wielu z Was mogłem naprawdę sporo niuansów i ciekawostek tej dyscypliny podchwycić i podszlifować.

Założyłem wątek jako miejsce do wspominek. Ciekawych dyskusji, legendarnych użytkowników, niezapomnianych cytatów.

Do przemyślenia składam również propozycję zabawy (w formie ankiety) na wybór użytkownika tego 20-lecia. Najpierw moglibyśmy zebrać nominacje, a potem przejść do głosowania. Kryteria przyjąłbym bardzo szerokie. Dla kogoś użytkownikiem 20-lecia może być ktoś najbardziej merytorycznie piszący, dla innego najwytrwalszy lub najaktywniejszy użytkownik, a może inni pomyślą, że warto nominować najzabawniejszego lub najdziwniejszego użytkownika ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13270
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: 20-lecie zuzel.info - WSPOMNIENIA

#2 Postautor: Gelo » 13 maja 2022, o 07:29

Spełniam wszystkie kryteria ;) a tak serio to już 20 lat? Trudno uwierzyć. I fakt poziomem merytorycznym i kulturą jesteśmy wielokrotnym mistrzem Polski
Ostatnio zmieniony 13 maja 2022, o 08:59 przez Gelo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dannie
Kadrowicz
Posty: 1743
Rejestracja: 13 października 2003, o 15:08
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 20-lecie zuzel.info - WSPOMNIENIA

#3 Postautor: dannie » 13 maja 2022, o 07:56

Oczywiście wątek może być również miejscem do ogólnych wspomnień z ostatnich 20 lat lubelskiego żużla, a nie jedynie tego forum. Wydarzeń, które warto przypomnieć ;)

Czy ktoś jeszcze pamięta o Buczokach czy Józkach?
Kto tęskni za chwiejem?
Kto nie oddał puchara?
Czemu nie lubimy Falubazu?
Kto uciekał z Gdańska?
Lubelska taktyka?
Kto miał reklamówki na silniki?

Itd.
Obrazek

Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4883
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 20-lecie zuzel.info - WSPOMNIENIA

#4 Postautor: RadeKas » 13 maja 2022, o 08:10

Jak wspominamy to ja ciepło wspominam czasy Harrego na forum. To był swego typu folklor, ale fakt że prezes wchodził tu i pytał czy ściągać Pietraszkę czy innego Frankowa sprawiał, że człowiek czuł się prawie u władzy ;).

No i oczywiście silnoręki jataman i jego miłość do techno i nienawiść do metalu.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2022, o 09:16 przez RadeKas, łącznie zmieniany 1 raz.
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4161
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: 20-lecie zuzel.info - WSPOMNIENIA

#5 Postautor: papi » 13 maja 2022, o 08:19

ładna rocznica :)
kilka specyficznych osób się przewinęło, jak napisałeś o Buczokach i Józkach to przypomniał mi się Proboszcz_dobrodziej, czy jakoś tak :) Ponoć tarnowianin, zadeklarowany hejter Stali Rzeszów i któregoś z braci Rempałów (Grzegorza?).

Dzięki dla całej ekipy, która umożliwiła nam dyskutowanie tutaj. Były w końcu momenty, że żużla w Lublinie nie było, a forum mimo to przetrwało.

K.A.M.I.L.
Zawodowiec
Posty: 1193
Rejestracja: 4 sierpnia 2004, o 17:25
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

Re: 20-lecie zuzel.info - WSPOMNIENIA

#6 Postautor: K.A.M.I.L. » 13 maja 2022, o 08:57

Aż trudno uwierzyć jak te 20 lat tak szybko minęło. Gdzie, kiedy, jak?
To prawda, ze pojawienie się Harrego jako ówczesnego prezesa klubu na forum to był swego rodzaju fenomen na kibicowskim forum.
Z wydarzeń związanych z lubelska drużyna, przypomniał mi się wyjazd na mecz z Gwardia w Warszawie w 2002 roku. Było nas wtedy sporo na stadionie. Teraz jak się wróci pamięcią aż żal ze tamten stadion popada w ruinę a Warszawa wciąż nie ma swojej drużyny ligowej.


Pozdrawiam wszystkich użytkowników tego zacnego forum.
MOTOR LUBLIN

Awatar użytkownika
dannie
Kadrowicz
Posty: 1743
Rejestracja: 13 października 2003, o 15:08
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 20-lecie zuzel.info - WSPOMNIENIA

#7 Postautor: dannie » 13 maja 2022, o 09:07

Z tego co pamiętam na forum pojawiali się ówcześni lub późniejsi: prezes klubu, dziennikarze, kierownicy drużyny, sędziowie, chronometrażyści, sekretarze zawodów, fotoreporteży... ;)

Kiedyś więcej też było gości z innych miast. Głównie Rzeszowa. Teraz ostał się właściwie tylko CKM.
Obrazek

Awatar użytkownika
m.a.c.i.e.k.s
Junior
Posty: 345
Wiek: 35
Rejestracja: 5 marca 2004, o 16:16
Lokalizacja: Lublin

Re: 20-lecie zuzel.info - WSPOMNIENIA

#8 Postautor: m.a.c.i.e.k.s » 13 maja 2022, o 12:05

Miło wspominać czasy, kiedy jako pierwsi to właśnie użytkownicy forum dowiadywali się o transferach zawodników. W pamięci zapadł mi tekst jednego z adminów: "mamy hita trasferowego" :). W dzisiejszych czasach to nie do pomyślenia. Dziś kuluary m.in. z syfów wiedzą zazwyczaj więcej.
Dla mnie też forum było wielką skarbnicą wiedzy od początku mojej przygody z żużlem. Mimo, że nigdy nie udzielałem się za wiele to wiele dzięki zuzel.info pochłonąłem.
Szacunek do założycieli i wszystkich użytkowników!

Awatar użytkownika
ravajas
Trener
Posty: 4024
Rejestracja: 16 listopada 2003, o 16:11
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 20-lecie zuzel.info - WSPOMNIENIA

#9 Postautor: ravajas » 13 maja 2022, o 12:12

Ja bym se chętnie został Użytkownikiem 20-lecia Forum ;)

Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1655
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

Re: 20-lecie zuzel.info - WSPOMNIENIA

#10 Postautor: _piotrusss » 13 maja 2022, o 12:26

Warto też przy okazji podziękować temu (tym?), który dba o to by to forum nadal działało, miało aktywną domenę itp. Nie mam złudzeń, że jakby padło (jak to bywało w innych ośrodkach) to już by się nie dało tego odbudować. Jeśli się nie mylę, to podziękowania powinny polecieć do Shack'a, dzięki!
Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski

Sledzio
Trener
Posty: 2203
Wiek: 39
Rejestracja: 6 lipca 2006, o 14:58
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 20-lecie zuzel.info - WSPOMNIENIA

#11 Postautor: Sledzio » 13 maja 2022, o 12:49

Fajnie dorastać w zuzel.info :) Gdyby nie blokada pierwszego konta, to w tym roku 18 lat by pyknęło :)

Robson
Senior
Posty: 758
Rejestracja: 5 września 2002, o 21:00
Lokalizacja: Lublin

Re: 20-lecie zuzel.info - WSPOMNIENIA

#12 Postautor: Robson » 13 maja 2022, o 14:39

I przez te 20 let jestem tu prawie codziennie ;)

samba
Senior
Posty: 572
Rejestracja: 25 września 2018, o 12:16

Re: 20-lecie zuzel.info - WSPOMNIENIA

#13 Postautor: samba » 13 maja 2022, o 16:45

Na uzytownika 20 lecia nominuję Czarka

Awatar użytkownika
Vino
Posty: 49
Rejestracja: 17 stycznia 2009, o 12:30

Re: 20-lecie zuzel.info - WSPOMNIENIA

#14 Postautor: Vino » 13 maja 2022, o 17:25

Ktoś wyżej już o tym wspomniał, ale kiedyś mieliśmy aktywnych użytkowników z innych miast, którzy udzielali się tutaj na forum i co najcenniejsze dyskusje z nimi były na ogół merytoryczne i kulturalne, a nie wzajemnym przerzucaniem się obelgami i tzw. "napinką". Np. użytkownik Talib z Łodzi, kleczes_GKM z Grudziądza, rhekin z Rybnika czy GRISZA z Rzeszowa (chociaż akurat gości z Podkarpacia mieliśmy sporo, zwłaszcza w czasach rywalizacji TŻ Lublin vs Marma Polskie Folie, któż by się wtedy spodziewał, że kilku zawodników z ówczesnego składu Rzeszowa będzie po wielu latach traktowanych niemal jak wychowankowie w Lublinie).
Większość jest już niestety nieaktywna, a szkoda, bo fajnie było poznać punkt widzenia kibiców z innych miast w Polsce. Miło, że CKM z Częstochowy dość aktywnie się tutaj udziela.

A co do użytkowników, z początków forum wyróżniał się jeszcze niejaki lucky (jeżeli dobrze zapamiętałem) i jego oceny prezesa Siwka :)

Czarek
Trener
Posty: 5269
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: 20-lecie zuzel.info - WSPOMNIENIA

#15 Postautor: Czarek » 13 maja 2022, o 17:47

dannie pisze:Z tego co pamiętam na forum pojawiali się ówcześni lub późniejsi: prezes klubu, dziennikarze, kierownicy drużyny, sędziowie, chronometrażyści, sekretarze zawodów, fotoreporteży... ;)

Był też prezydent Lublina, który dyskutował o budowie stadionu przy Z5.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

meesha
Trener
Posty: 7579
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: 20-lecie zuzel.info - WSPOMNIENIA

#16 Postautor: meesha » 13 maja 2022, o 18:15

Heh, kawał życia człowiek na tym forum zmarnował :D
Ale nie żałuję ;) Kto by to kiedys pomyslal, ze takich czasow dozyjemy...
Życzę nam wszystkim kolejnych co najmniej 20 lat razem :)
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

Awatar użytkownika
maestro76
Zawodowiec
Posty: 1111
Rejestracja: 23 listopada 2003, o 16:56
Lokalizacja: Åšwidnik

Re: 20-lecie zuzel.info - WSPOMNIENIA

#17 Postautor: maestro76 » 13 maja 2022, o 18:32

A kompan Karola Barana Karola (czy tam odwrotnie;)) ?
Jakoś wyleciało mi jego nick ale było wesoło
never ride faster than your angel can fly

Czarek
Trener
Posty: 5269
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: 20-lecie zuzel.info - WSPOMNIENIA

#18 Postautor: Czarek » 13 maja 2022, o 18:35

Najbardziej porąbana dyskusja jaka tu miała miejsce dotyczyła więziennego ogrodzenia, które znajdowało się kiedyś na stadionie żużlowym (kto pamięta?), a jej osobliwość polegała na tym, że część forumowiczów popierała pozostawienie krat i oglądanie meczów zza tych prętów.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4145
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: 20-lecie zuzel.info - WSPOMNIENIA

#19 Postautor: Perez » 13 maja 2022, o 18:45

maestro76 pisze:A kompan Karola Barana Karola (czy tam odwrotnie;)) ?
Jakoś wyleciało mi jego nick ale było wesoło

Flint? Ten co pisał że Karolek będzie woził Pawlickich? A było dokładnie odwrotnie :(
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4161
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: 20-lecie zuzel.info - WSPOMNIENIA

#20 Postautor: papi » 13 maja 2022, o 18:48


Awatar użytkownika
maestro76
Zawodowiec
Posty: 1111
Rejestracja: 23 listopada 2003, o 16:56
Lokalizacja: Åšwidnik

Re: 20-lecie zuzel.info - WSPOMNIENIA

#21 Postautor: maestro76 » 13 maja 2022, o 18:50

Perez pisze:
maestro76 pisze:A kompan Karola Barana Karola (czy tam odwrotnie;)) ?
Jakoś wyleciało mi jego nick ale było wesoło

Flint? Ten co pisał że Karolek będzie woził Pawlickich? A było dokładnie odwrotnie :(

O to to

... i że Sucheckiego to on wciąga jedną dziurką od nosa:)
Ostatnio zmieniony 13 maja 2022, o 18:55 przez maestro76, łącznie zmieniany 1 raz.
never ride faster than your angel can fly

baranek
Junior
Posty: 370
Rejestracja: 9 września 2005, o 21:12
Lokalizacja: Lbn- Zemborzyce

Re: 20-lecie zuzel.info - WSPOMNIENIA

#22 Postautor: baranek » 13 maja 2022, o 18:54

gif(albo obrazek) u kogos w stopce "nie dla psa kielbasa, nie dla jozkow ekstraklasa", nie pamietam kto to mial, ale dzielo bylo piekne;)

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4145
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: 20-lecie zuzel.info - WSPOMNIENIA

#23 Postautor: Perez » 13 maja 2022, o 18:55

Po tylu latach poczytać te jego posty to kupa smiechu xD
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

Awatar użytkownika
Rusek
Zawodowiec
Posty: 1268
Rejestracja: 5 września 2009, o 08:23

Re: 20-lecie zuzel.info - WSPOMNIENIA

#24 Postautor: Rusek » 13 maja 2022, o 19:49

Dużo lat spędzonych na tym forum, nie pamiętam dokładnie w którym roku dołączyłem do niego bo konto się utraciło w pewnym momencie tak jak i niektórym użytkownikom. Bardzo możliwe że był to rok 2002 bo w 2003 już na pewno byłem tutaj. To wychodzi na to że miałem 14 lat. Bardzo szybko to minęło.
To miejsce to było zawsze źródło wiarygodnych informacji na tematy klubowe. Zawsze dbane było o porządek na forum. Co prawda więcej czytam niż udzielam się czy dyskutuję, jednak codziennie tutaj zaglądam. Ówczesne dyskusje i komentarze jakie są na FB nie dosięgają do pięt temu miejscu. Oby to forum trzymało się jak najdłużej.

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4489
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: 20-lecie zuzel.info - WSPOMNIENIA

#25 Postautor: tezetomaniak » 13 maja 2022, o 20:04

Rusek pisze:Dużo lat spędzonych na tym forum, nie pamiętam dokładnie w którym roku dołączyłem do niego bo konto się utraciło w pewnym momencie tak jak i niektórym użytkownikom. Bardzo możliwe że był to rok 2002 bo w 2003 już na pewno byłem tutaj. To wychodzi na to że miałem 14 lat. Bardzo szybko to minęło.

Dobrze pamiętam, że miałeś fazę robienia, całkiem fajnych, avatarów? ;)