Nasi rywale w sezonie 2018

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Nasi rywale w sezonie 2018

#201 Postautor: Czarek » 15 listopada 2017, o 14:29

Cooper pisze:Co do Stali Rzeszow i tajemniczego biznesmena. Podziele sie pewna teoria (owszem spiskowa), ktora przyszla mi do glowy i jak na razie dosyc ciezko mi ja obalic.

W co gra Nawrocki?

Odrzucmy na chwile na bok podsmiechujki z pana Ireneusza. Nie jest juz tak niewiarygodny jak wydawal sie wczesniej, kasa na splate dlugow polozona na stole znacznie poprawila zaufanie do biznesmena. Moim zdaniem jest on czescia szerszego planu, a nawet jednym z rogrywajacych. Drugim jest GKSZ, z ktorym Nawrocki mocno sie skumal. Jako dowod na te zazylosc mozemy podsunac nazwisko red. Ostafinskiego, ktory jak wiemy zyje serdecznie z GKSZ, a jednoczesnie od poczatku pojawienia sie nazwiska Nawrocki w mediach, red. Dariusz przyjacielem jego jest i pisze same pochwaly na SyFach. A po co ten uklad GKSZ-Nawrocki? Ano po to - zeby z ukladu sil wypadla opcja lotewska. Od kilku sezonow granatowe marynarki ostro kombinuja nie tylko nad tym, by Dauga nie jezdzilo w elidze, ale takze nad tym, zeby sympatycznych Lotyszy wykopac raz na zawsze z naszej ligi. Jakiejkolwiek. Zewszad padaja opinie (sluszne), ze Stal Rzeszow ma sklad na I lige. No bo ma i moim zdaniem, to zaden przypadek. Z tym, ze Stal nie chce juz zajac miejsca Krakowa, a wlasnie Daugavpils. Na poniedzialkowej konferencji Nawrocki powiedzial nawet, ze dla niego to dziwne, ze w I lidze tylko 7 druzyn walczy o awans, a jedna nie moze. Kogo mial na mysli? :cool: GKSZ bardzo chetnie wpusci Rzesze do I ligi, a jeszcze chetniej kosztem Dauga. Wtedy jednak problem pojawia sie w II lidze. Po wykopaniu Dauga z Polski, w II lidze zabraknie jednej druzyny. ... Tymczasem Nawrocki kontraktuje 16 zawodnikow, dwoch trenerow... Czyzby ten brakujacy wakat miala obsadzic Stal II Rzeszow pod wodza Jasia Stachyry? I czy to jest "koszt" pozostawienia Stali w I lidze? Coz, niewatpliwie w interesie dzialaczy jest ostateczne rozwiazanie kwestii Dauga i to raczej radykalne. Hajs tez sie musi zgadzac. A przy realizacji powyzszej koncepcji wlasciwie nikt "w srodowisku" nie zaprotestuje, no moze poza Lotyszami, ale kogo to obchodzi?

Patrzac z perspektywy czasu, dziwilo mnie to, ze Nawrocki tak latwo odpuscil baraz z nami. Teraz mnie nie dziwi, bo jesli ta teoria z I liga ma jakis sens, to on po prostu w dupie mial baraze. Bo plan byl inny. Stad tez gadki Grega Hancocka o nowym projekcie (jazda w I lidze, a pomoc w II lidze, np. sprzetowa??), stad takie dysproporcje nazwisk w kadrze Stali, stad sciaganie juniorow. Warto tez zauwazyc, ze Dauga nie podpisalo zadnego nowego kontraktu, a nawet wypuscilo Bogdanovsa...juz cos czuli? Nawet kontrakt warszawski Walaska tez moze oznaczac, ze bedzie mu blizej do I ligi w tych okolicznosciach.

Jak bedzie, czas pokaze :cool: Dalej to sie wydaje niewiarygodne, ze Greg Hancock sobie tak nagle zapragnal posmigac w II lidze (nawet za dobre hajsy).


Bardzo ciekawa koncepcja z tym Dyneburgiem. Mnie się podoba, zwłaszcza że Lokomotiv to de facto rosyjski klub (Rosjanie stanowią większość mieszkańców Dyneburga) i powinien jeździć w lidze rosyjskiej z czym wiążą się dodatkowe korzyści dla polskiej ligi:
- nie trzeba pokonywać absurdalnych odległości by dotrzeć na mecz ligowy,
- zawodnicy Lokomotivu jeździliby w lidze rosyjskiej, znajdowaliby zatrudnienie także w lidze polskiej,
- tor w Dyneburgu jest piekielnie nudny - nie przypominam sobie dobrych zawodów tam rozegranych, łącznie z SPG - zatem jednego zarzynacza żużla mniej.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
mikas
Trener
Posty: 3291
Rejestracja: 27 kwietnia 2003, o 15:01
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nasi rywale w sezonie 2018

#202 Postautor: mikas » 15 listopada 2017, o 21:14

istred pisze:Ja w tym wszystkim widzę jedną dziurę. W którym miejscu ktoś odnosi jakąkolwiek korzyść? Pomijam wywalenie Łotyszy z ligi, bo nie uważam, żeby to była osobista korzyść Nawrockiego czy GKSŻ.
Nie ładuje się takich pieniędzy w trupa dla zabawy.


Jak dla mnie osobista korzyść Nawrockiego będzie tylko nie tu gdzie szukasz. Znając troszkę historię sponsoringu różnych klubów sportowych w Rzeszowie od osób tam mieszkających, można przypuszczać, że Nawrocki otrzyma na korzystnych warunkach, bardzo atrakcyjne tereny w Rzeszowie pod swój deweloperski biznes. Być może będzie się to wiązać z koniecznością zmiany planu zagospodarowania przestrzennego lub z koniecznością wydania innych decyzji przez odpowiednich urzędników, na co pewnie do tej pory nie było zgody. Czas pokaże, ale słyszałem, że Rzeszów zna już podobne historie...
MOTOR LUBLIN
Obrazek

go!
Trener
Posty: 3761
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

Re: Nasi rywale w sezonie 2018

#203 Postautor: go! » 15 listopada 2017, o 21:27

A to teraz ja nie rozumiem. Jak wywalenie milionow w druzyne Stali mialo by w tym pomoc?
Hancock dostanie kase za kontrakt i latwe punkty, bo to on bedzie podejmowal decyzje o przekazaniu gruntow?
Polski grajdolek zna latwiejsze sposoby na przekupienie radnych i poslow :)
Ale fakt-faktem, jakis smrod sie ciagnie..

Awatar użytkownika
dannie
Kadrowicz
Posty: 1738
Rejestracja: 13 października 2003, o 15:08
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nasi rywale w sezonie 2018

#204 Postautor: dannie » 15 listopada 2017, o 21:34

Mikas, o tym właśnie pisałem - nieco ironicznie - w sąsiednim wątku w nawiązaniu do organizacji konferencji Stali w Ratuszu:

dannie pisze:W Ratuszu? O proszę.

Ciekawe czy ogłoszą też, że jakaś spółka p. Nawrockiego uzyskała WZ-tkę na budowę apartamentowca u zbiegu alei Łukasza Cieplińskiego i alei Józefa Piłsudskiego w miejscu Wielkiej Kuciapy ;)


go!, od lat wiadomo, że cesarz ma ludowi dać chleba i igrzysk. W rzeszowskim ratuszu znają tę zasadę. Dla nich silna, odnosząca sukcesy Stal to sukces miasta jako takiego, a ten zawsze idzie na konto włodarzy. Na pewno miasto uczestniczyło w rozmowach na temat przejęcia klubu przez Nawrockiego.
Obrazek

blajar
Trener
Posty: 2563
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasi rywale w sezonie 2018

#205 Postautor: blajar » 17 listopada 2017, o 10:01

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/72189 ... -na-sprzet

Powiem Wam, że Gniezno bardzo mi się podoba. Zrobili zakupy takie, na jakie było ich stać. Dali szansę zawodnikom, którzy wywalczyli awans. Teraz robią wszystko żeby jak najlepiej się przygotować do sezonu. Widać spokojną pracę według określonego planu i pomysł na wszystko.
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową", by Ł. Benz :lol:

Awatar użytkownika
m.a.c.i.e.k.s
Junior
Posty: 345
Wiek: 35
Rejestracja: 5 marca 2004, o 16:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasi rywale w sezonie 2018

#206 Postautor: m.a.c.i.e.k.s » 17 listopada 2017, o 10:10

blajar pisze:...Dali szansę zawodnikom, którzy wywalczyli awans...

Nie wszystkim. Bjarne w Ostrowie...

blajar
Trener
Posty: 2563
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasi rywale w sezonie 2018

#207 Postautor: blajar » 17 listopada 2017, o 11:02

m.a.c.i.e.k.s pisze:
blajar pisze:...Dali szansę zawodnikom, którzy wywalczyli awans...

Nie wszystkim. Bjarne w Ostrowie...


:lol: Sam się tam zgłosił :lol:
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową", by Ł. Benz :lol:

Zaratustra
Kadrowicz
Posty: 1523
Rejestracja: 10 marca 2005, o 10:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasi rywale w sezonie 2018

#208 Postautor: Zaratustra » 17 listopada 2017, o 11:50

Pewnie przeczytał mojego posta na ten temat i zadzwonił do Ostrowa; )

Awatar użytkownika
Moran
Junior
Posty: 348
Rejestracja: 20 czerwca 2011, o 00:23

Re: Nasi rywale w sezonie 2018

#209 Postautor: Moran » 18 listopada 2017, o 02:09

Myślę, że nie było jeszcze w dziejach 1 ligi tak zbudowanego składu jak w Łodzi.
Ta seniorska piątka prezentuje się piekielnie mocno.
1. Andersen, 2. Kościuch 3. Grajczonek 4. Tungate 5. Bogdanovs
W razie kontuzji bądź spadku formy Miśkowiak, Loktayev, Baran.
Ciężko uwierzyć w taki skład, jak i to że chociaż jeden nie odejdzie po paru kolejkach na wypożyczenie.
Wg mnie Orzeł pewnie wygra rundę zasadniczą ale finał to już większa loteria.
Rybnik bez Fricka to już nie to samo. Duży znak zapytania to Cook.
Gdańsk chyba trochę mocniejszy ale bardziej ryzykowny skład na dwóch Polaków, w dodatku z tym gorszym ze Szczepaniaków ostatnio.
1. Hougaard 2. Szczepaniak 3. Fajfer 4. Michelsen/Bech 5. Thomsen plus doświadczony junior.
Nie sądzę żebyśmy walczyli z Piłą, raczej powinniśmy zająć bez kłopotów miejsce w czwórce
1. Gapiński 2. Cyfer 3. Harris 4. Aspgren 5. Okoń, nie wygląda to bardzo źle ale juniorka kuleje,
gdyby nie Okoń toby mogli nawet spaść
Janusz Stachyra: Kto na nas trafi, bedzie miał problem i dalej będzie jeździć w drugiej lidze

Awatar użytkownika
Maxx
Trener
Posty: 2961
Rejestracja: 7 października 2002, o 14:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasi rywale w sezonie 2018

#210 Postautor: Maxx » 18 listopada 2017, o 22:19

Łódź na papierze nie pozostawia złudzeń, kto będzie rządził i dzielił w 1 lidze. Co do tego nie nikt chyba nie ma wątpliwości. Ale jak to już nie raz w żużlu bywało...:)