Motor Lublin w sezonie 2018

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
bartollo
Senior
Posty: 668
Rejestracja: 20 września 2017, o 23:36

Motor Lublin w sezonie 2018

#1 Postautor: bartollo » 8 października 2017, o 16:40

To już oficjalnie: MAMY AWANS, MOTOR W PIERWSZEJ LIDZE!

Przede wszystkim podziękowania dla zarządu, za świetną robotę. Oby tak dalej Panowie, i żeby motywacja była coraz większa. Podziękowania także dla zawodników, za walkę do końca, i kibiców za tak liczne stawianie się na meczach.

Pozwoliłem sobie założyć najgorętszy temat w każdym sezonie. Temat w którym będziemy pisać głownie o składzie na sezon 2018.

Jeleniewski, Lambert, Miesiąc, Peroń, Trofimov, Oskar to zawodnicy którzy zasługują na jazdę w I lidze. Oskara będzie cieżko zatrzymać.

Kościuch/Okoniewski
Lambert
Jamróg
Jeleniewski
Kildemand/Michelsen
Peroń
Trofimov

Taki skład mi się marzy, jeżeli mielibyśmy walczyć o udział w PO. Jeleniewski i Lambert to pewniacy jak dla mnie. Paweł spokojnie może powalczyć o miejsce. Do tego jakiś jeden obco, który mógłby odpalić. Pedersenowi, Maćkowi i Stanleyowi trzeba podziękować. Chociaż Stasio naprawdę zasługuje na duży szacunek za miniony sezon.

Jesteśmy trochę w tyle bo większość klubów już rozmawia z zawodnikami. Zakładam, że budżet klubu będziemy mieli ciut większy niż w 2 lidze. Powodzenia zarządowi w negocjacjach.

jacurek
Posty: 15
Rejestracja: 8 października 2017, o 16:14

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2 Postautor: jacurek » 8 października 2017, o 16:49

Myślę, że w pierwszym sezonie w nice lidze należy zbudować skład na pierwsza czwórkę, a przy Rybniku, Lodzi i Gdańsku play-offy byłyby optymalne. Skład musi być zbilansowany zarówno na pozycjach juniorskich jak i seniorskich. W mojej ocenie konieczne będzie posiadanie 7-8 seniorów, z czego 4 będzie Polakami. Jeśli chodzi o polskich seniorów to widzę to tak: zatrzymujemy Jeleniewskiego i Miesiąca, oraz kontraktujemy 1 doświadczonego zawodnika, kogoś z trojki Mat Szczepaniak, Tomek Jędrzejak lub Karol Baran (kolejność nieprzypadkowa) oraz jednego dobrze rokującego na przyszłość żużlowca, i tu widzę Damiana Drozdza.
Jeśli chodzi o obcokrajowców, to priorytetem byłoby zatrzymanie Lamberta, poza tym konieczny jest 1 doświadczony i 1 rozwojowy. Tu widzę Michael Michelsena (może być na niego popyt w elidze) lub Petera Ljunga oraz Linusa Sundstroma ( ew Davida Bellego). Ciekawa opcja również byłby Grajczonek, mający w perspektywie jazdę z polska licencja. Nie można jednak dopuścić do sytuacji, gdzie jesteśmy zależni od jakiś śmiesznych terminów w lidze angielskiej, także zawodnikom startującym w angielskiej championship mowie stanowcze nie.
3 juniorów, to również konieczność, Emil Peron, próba wypożyczenia Trofimowa, jeśli się nie uda to Nowackiego, lub Przemka Liszki. Oskara celowo nie wymieniam, gdyż jego kontrakt nie wydaje się realny.
Idealny skład to zatem Jeleniewski, Szczepaniak, Michelsen, Ljung, Lambert, Peron i Trofimow. Kontrakty tych zawodników są realne i myślę ze zagwarantują nam emocje w całym sezonie i duże szanse na playoff.
Kolejna sprawa to zakup plandeki, bo posiadanie takowej i odpowiednie nagłośnienie tego faktu wśród kibiców, przełoży się na frekwencje i nikt nie będzie zastanawiał się nad przyjściem na stadion po uprzednich opadach.
Ostatnio zmieniony 17 października 2017, o 13:00 przez jacurek, łącznie zmieniany 1 raz.

Stanlej
Posty: 15
Rejestracja: 16 lipca 2017, o 18:04

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#3 Postautor: Stanlej » 8 października 2017, o 17:07

Mi się kształtuje nieco tańszy skład.

1. Lambert
2. Miesiąc
3. Jeleniewski
4. Dróżdż
5. Karpow
6. Peroń
7. Trofimow :)

Ge(L)o
Trener
Posty: 3224
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#4 Postautor: Ge(L)o » 8 października 2017, o 17:24

Przede wszystkim ogromne gratulacje dla wszystkich, którzy ten awans wywalczyli. Działaczy, sponsorów, zawodników i kibiców. Plan został wykonany. Robota zrobiona.
Skład 2018 trzeba zbudować z myślą o pierwszej czwórce. Żebyśmy nie musieli drżeć o utrzymanie.
Moim zdaniem w składzie powinni zostać : Lambert, Miesiąc, Peroń i Jeleniewski (niech Wam będzie :cool: ).
Bjarne, Kuciapa, Stasiu - serdeczne dzięki za wkład w ten awans, szczególnie dla Burzy, ale I liga za wysokie progi.
Brzeziński, Kuromonow, Flis - wiadomo kontynuacja kariery na motocrossie.
Nie jestem optymistą, jeśli chodzi o pozostanie Oskara i Trofimowa. Oskar na pewno będzie 2.juniorem we Wrocku, Leszno nie powtórzy błędu Sparty z tego roku i swojego 3.juniora na wypożyczenie nie odda.
Co wiąże się z tym, że potrzebujemy solidnego juniora do pary z Peroniem. Myślę, że rozmowy z Lampartem tuż po zakończeniu barażu są już prowadzone. Co oczywiście wiąże się z koniecznością brania w pakiecie Dawida Lamparta - co jako uzupełnienie składu nie byłoby głupim pomysłem.

I teraz czas na nowe twarze w drużynie. Potrzebne ze dwie pierwszoligowe "armaty". Może Kościuch, Miśkowiak, Szczepaniak ? Może spady ekstraligowe: Kildemand, Okoniewski, Lebedevs, Jędrzejak ? Liczę na dobrego "nosa" ludzi odpowiedzialnych za transfery.

Ja to widzę tak:
1. Kildemand
2. Jeleniewski
3. Lambert
4. Lampart/Miesiąc
5. Miśkowiak/Kościuch
6. W.Lampart
7. Peroń

TYLKO MOTOR !

Zaratustra
Kadrowicz
Posty: 1523
Rejestracja: 10 marca 2005, o 10:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#5 Postautor: Zaratustra » 8 października 2017, o 17:40

O składzie będzie jeszcze okazja porozmawiać dłużej. Ja bym do waszej wyliczanki dodał Barana Karola ;) Zgodzę się natomiast, że Jeleniewski, Lambert, Peroń i Miesiąc to zawodnicy, z którymi warto rozmawiać o przedłużeniu kontraktów.

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4466
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#6 Postautor: tezetomaniak » 8 października 2017, o 17:42

Nie dla Jamroga i Kildemanda ; )

Uważam, że najlepiej nie dmuchać balonika i spokojnie powalczyć w 1 lidze. To jest dobry czas na kolejne doświadczenia organizacyjne i zrobienie porządku z torem i stadionem w ogóle.
Z obecnego składu powinni zostać Lambert, Jelen, Miesiąc, Peroń i wypożyczony Trofimow. Jeżeli się uda to powalczyć o Kościucha i dwóch Lampartów. Jeżeli nie, to może ten Michelsen, chociaż duńczyków na żużlu nie trawię.
Ostatnio zmieniony 8 października 2017, o 17:59 przez tezetomaniak, łącznie zmieniany 2 razy.

Ge(L)o
Trener
Posty: 3224
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#7 Postautor: Ge(L)o » 8 października 2017, o 17:44

Właśnie zapomniałem o Karolu. :mrgreen:
Jedyny minus - nie będzie wyjazdu na Motoarenę.
A wyobrażacie sobie taki skład wariatów : Lambert, Miesiąc, Kościuch, Baran, Kildemand ? :twisted: Emocje gwarantowane w każdym meczu.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13181
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#8 Postautor: Gelo » 8 października 2017, o 18:42

Ja bym pocelował w dwóch/trzech facetów z ekstraligową przeszłością a bez większych szans na miejsce w składzie w ekstralidze. Jędrzejak, Baran, Lebiedevs z obco ktoś z Gp jako magnes. I może Pedersenów wymienić;)

ezbeg
Zawodowiec
Posty: 1495
Rejestracja: 14 listopada 2016, o 17:35

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#9 Postautor: ezbeg » 8 października 2017, o 18:52

Andriej Karpow nie będzie już jeździć w Falubazie, więc pewnie trafi do kogoś z I ligi. Lebiedevs to dobry pomysł, zwłaszcza że na naszym torze zawsze dobrze mu szło. Chciałoby się Kildemanda, ale to raczej sfera marzeń bo pewnie zostanie w E-lidze. Na pewno - żadnych Miśkowiaków (no chyba że młodszy na juniorkę) i Szczepaniaków a zwłaszcza tych drugich :lol: Można spróbować ściągnąć kogoś z grupy - Thomsen, Michelsen, Lahti (ale to raczej ostateczność), Thorsell (chociaż pewnie zostanie w Falubazie), albo ktoś typu Tungate

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4103
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#10 Postautor: Perez » 8 października 2017, o 18:53

Ja słyszałem ze Zengota juz u nas dogadamy ale ile w tym prawdy? Nie wiem.
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

Awatar użytkownika
kilar
Trener
Posty: 3008
Rejestracja: 7 lipca 2004, o 00:29
Lokalizacja: Lublin City

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#11 Postautor: kilar » 8 października 2017, o 18:59

Trzeba brać zawodników co znają tory pierwszoligowe, bo będą wyniki jak Pedersena w Poznaniu. Kogoś z Lokomotivu mozna by podebrac np Bogdanova co w 1 lidze już chyba z 10 lat jeździ.

ermen
Zawodowiec
Posty: 1255
Rejestracja: 2 lipca 2004, o 10:39

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#12 Postautor: ermen » 8 października 2017, o 19:00

Gelo pisze: z obco ktoś z Gp jako magnes.


Choć to duże ryzyko, bo to debiut w obciążającym zawodników GP, gość na dobrą sprawę niesprawdzony w polskiej lidze i... Angol (nie mamy z nimi najlepszych wspomnień) to po głowie chodzi mi Cook. Według plotek byliśmy z nim po słowie przed barażami, gdybyśmy mogli jechać trzema obcokrajowcami.
Każdemu jego Everest...

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6336
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#13 Postautor: kibicLBN » 8 października 2017, o 19:01

Ge(L)o pisze:
I teraz czas na nowe twarze w drużynie. Potrzebne ze dwie pierwszoligowe "armaty". Może Kościuch, Miśkowiak, Szczepaniak ? Może spady ekstraligowe: Kildemand, Okoniewski, Lebedevs, Jędrzejak ? !

Litości? Od dwóch lat Miskowiak nawet pod armate nie podchodzi. Ż tej grupy najchętniej Andrzej :)
Perez pisze:Ja słyszałem ze Zengota juz u nas dogadamy ale ile w tym prawdy? Nie wiem.

Jeśli to nie żart i dojdzie do skutku to było by marzenie :) gość jest dobry i mega sympatyczny.
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2828
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#14 Postautor: Cz@rek » 8 października 2017, o 19:06

Na dziś mamy już Lamberta :) Teraz trzeba sie szybko brać za juniorów ;)

Awatar użytkownika
spokojny
Junior
Posty: 457
Rejestracja: 6 czerwca 2011, o 18:28

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#15 Postautor: spokojny » 8 października 2017, o 19:08

Sprawa jest prosta. Zostawiamy Lamberta, Jelenia i Miesiaca, do tego 2 pewnych zawodnikow np. Thomsen, Michelsen, Kildemand, Batchelor. Obawiam sie jednak ze zostawia Pedersena u nas a do skladu dojda Baran lub Lampart.

Talmai
Junior
Posty: 485
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 22:39

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#16 Postautor: Talmai » 8 października 2017, o 19:14

Lebedevs, no nieźle hahah, z Drabikiem w pakiecie. Taki Zengota może wybierać spośród kilku e-ligowych klubów, bo tam potrzebują takich Polaków.
Kluczową kwestią jest czy Lampart jest już pewniakiem w Łodzi czy można go na rozsądnych zasadach pozyskać.
Jeśli można to widzę jego i Grajczonka za Bjarne i Burzę.
tezetomaniak pisze:Nie dla Jamroga i Kildemanda ; )

Nie dla Ljunga i Miśkowiaka (antywidowisko)
Pewniacy: Jeleń, Lambert, Miesiąc
Nowi (kolejność) D.Lampart, Grajczonek (obojętnie czy PL/AUS), Kościuch, Szczepaniak Mat, Lahti..
Junior: Trofimov

Karpov i Kildemand to niezłe pomysły, ale jeden i drugi ciągle zalicza dzwony.
Możemy mieć dwóch Ukraińców w zespole.
Szkoda, że Bober nie jest zawodnikiem myślącym i związał się na 2 lata z Wrockiem, mógł cały sezon przejechać w 2 lidze a teraz w PLŻ.
Ale to głównie jego strata.
Michelsen mnie nie przekonuje. Może da radę namówić MJJ.
Ostatnio zmieniony 8 października 2017, o 19:15 przez Talmai, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mustafa
Zawodowiec
Posty: 1482
Rejestracja: 26 stycznia 2009, o 11:39
Lokalizacja: Lubartów

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#17 Postautor: mustafa » 8 października 2017, o 19:15

Nie dla Lamparta i Barana też raczej bym nie chciał. Lampart to jest bezbarwny zawodnik, startowiec który ma zero jaj na trasie.

Jeżeli działacze chcą utrzymać frekwencję z obecnego sezonu to musi być to skład który będzie zapewniał nam wygrane przynajmniej na naszym torze z najlepszymi - Rybnikiem, Łodzią czy Gdańskiem.

Oprócz Jelenia, Lamberta, Miesiąca i Trofimowa potrzeba nam solidnego obco, ale też Polak z wyższej półki by się przydał.

Awatar użytkownika
GIGI
Trener
Posty: 2673
Rejestracja: 27 marca 2003, o 11:07

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#18 Postautor: GIGI » 8 października 2017, o 19:18

Wszystko zalezec bedzie of budzetu. Patrzac na dzialania zarzadu klubu to ja jestem spokojny o przyszly rok. Z pewnosacia wezma sie od jutra do pracy. Tez zyczylbym sobie kogos z E-ligi.
Jedrzejak bylby swietna opcja.

bartollo
Senior
Posty: 668
Rejestracja: 20 września 2017, o 23:36

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#19 Postautor: bartollo » 8 października 2017, o 19:20

Ja mam tylko jedna prosbe. Nie robmy znowu Stali Rzeszow w Lublinie. I nie bierzmy zawodnikow zamykajacych gaz przy byle kontakcie, tak jak Bjarne. Jamrog, Kosciuch to sa mega walczaki jezeli chodzi o polskich zawodnikow. Ljung to jest Bjarne bis, stanowczo nie.

Co do Zengoty to sobie ktos jaja chyba robi, spokojnie znajdzie miejsce w ekstralidze.

Przydaloby sie jakies jedno nazwisko, bo jednak te Pederseny slabo jezdzili, ale balon napompowaly i kibicow troche na nich przyszlo.

kondzio78
Szkółkowicz
Posty: 227
Rejestracja: 22 sierpnia 2017, o 15:35

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#20 Postautor: kondzio78 » 8 października 2017, o 19:58

Gelo pisze:Ja bym pocelował w dwóch/trzech facetów z ekstraligową przeszłością a bez większych szans na miejsce w składzie w ekstralidze. Jędrzejak, Baran, Lebiedevs z obco ktoś z Gp jako magnes. I może Pedersenów wymienić;)

Z GP dawać Smołę. A tak naprawdę mając okazję być wczoraj w Toruniu z zażenowaniem patrzyłem na jego występl i dziwię się że go wsadzili do takiej imprezy.Moim zdaniem skład powinien być bardzo odmłodzony z pominięciem przyjaźni kierunku podkarpackiego.

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6336
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#21 Postautor: kibicLBN » 8 października 2017, o 20:03

Boże uchowaj od Lampartow
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4466
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#22 Postautor: tezetomaniak » 8 października 2017, o 20:14

Czy Lambert ma zamiar być już poważny w przyszłym roku i zrezygnuje ze startów w niższych ligach angielskich? ;)

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6336
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#23 Postautor: kibicLBN » 8 października 2017, o 20:15

Gdzieś czytałem że raczej porzuci 5 lige angielska gdzie jest 70 meczów w sezonie i ,puchar hodowców kóz i bydła mlecznego" też
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
ptgt
Senior
Posty: 512
Rejestracja: 10 maja 2009, o 12:15

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#24 Postautor: ptgt » 8 października 2017, o 20:20

Gratulacje dla zawodników a w szczególności dla zarządu, który trafionymi ruchami, uratował nam ten awans!
Aby utrzymać frekwencje i nastroje, przyszłoroczny skład powinien być skrojony pod walkę o awans, oczywiście nie o awans za wszelką cenę. Z obecnego, tak jak większość, widzę u nas Lamberta, Jelenia,Miesiąca i Trofimowa. Niestety Bober ma jeszcze ważny kontrakt we Wrocławiu. Jestem także za obniżeniem średniej wiekowej w kadrze.

1. Lambert
2. Jeleniewski
3. Lebiediew/Czaja
4. Miesiąc
5. Kildemand/Fricke
6. Trofimow/W.Lampart
7. Peroń

Ale wydaję mi się, że nasz skład w 2018 będzie wyglądał tak:

1. Baran
2. Miesiąc
3. Jeleniewski
4. Lampart
5. Lambert
6. W.Lampart
7. Peroń

Ale póki co cieszmy się z upragnionego awansu! :)
PS. Kiedy rozpoczyna się okienko transferowe?
#NajśmieszniejszaLigaŚwiata

mechanizator
Junior
Posty: 424
Rejestracja: 9 sierpnia 2010, o 20:08

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#25 Postautor: mechanizator » 8 października 2017, o 20:35

Pan Marszałek Sosnowski tak się cieszył z zawodnikami, że awansowaliśmy do 1 ligi to może chociaż niech nam stadion zmodernizuje skoro tak się utożsamia z żużlem. Ojciec sukcesu ...