Motor Lublin w sezonie 2018

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
maestro76
Zawodowiec
Posty: 1111
Rejestracja: 23 listopada 2003, o 16:56
Lokalizacja: Åšwidnik

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#101 Postautor: maestro76 » 9 października 2017, o 14:03

w najblizsza sobote w lublinie zobaczymy czy bedzie czego zalowac.

A co z Nickim ? Podobno ostro walczy aby wrocic do formy. Nazwisko ma tylko pytanie czy nie bedzie podobnie jak z bjarne ...
never ride faster than your angel can fly

Awatar użytkownika
Hans
Trener
Posty: 2265
Rejestracja: 22 czerwca 2006, o 16:49
Lokalizacja: Aberdeen

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#102 Postautor: Hans » 9 października 2017, o 14:04

Nie patrzac na sympatie bralbym dwoch seniorow z Rzeszowa- Lamparta i Miesiaca. Dla Karola nie widze miejsca w tym zespole. Fajny chlop ale totalnie nieobliczalny.

3 juniorow- Lampart, Trofimov i Peron.

Wiadomo Jelen i Lambert. I jakas rakieta z zagranicy ;)

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4491
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#103 Postautor: tezetomaniak » 9 października 2017, o 14:14

maestro76 pisze:A co z Nickim ? Podobno ostro walczy aby wrocic do formy. Nazwisko ma tylko pytanie czy nie bedzie podobnie jak z bjarne ...


Dopiero co udało się ściągnąć ludzi na stadion i już chcesz wszystkich zniechęcać? ;/

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7502
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#104 Postautor: Cooper » 9 października 2017, o 14:21

Jonsson owszem podpisal w Czewie - ale czy tam pojezdzi? Apetyty sa tam rozbudzone...

Nicki w wywiadzie na SYfach mowi, ze wraca w przyszlym roku, ale interesuje go tylko e-liga.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Gelo pisze:Żuk (którego nie krytykuję jako prezydenta miasta) [...]

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13304
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#105 Postautor: Gelo » 9 października 2017, o 14:22

Pisałem już żeby podmienić Pedersenów ;) Ale Nicki w wywiadzie wykluczył jazdę w niższej lidze. Oczywiście to nic nie znaczy, bo raczej kluby ekstraligowe nie będą się o niego zabijać a trafi do kogoś w wielkiej potrzebie :)

rafir
Junior
Posty: 473
Rejestracja: 17 kwietnia 2005, o 20:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#106 Postautor: rafir » 9 października 2017, o 14:24

Jeśli zakładamy, że walczymy o najwyższe cele, (a chyba nikt nie wyobraża sobie innego scenariusza, przynajmniej na teraz) to trzeba myśleć o zakontraktowaniu dwóch napieraczy pod 1./9. i 5./13.

Nie wiem jaki kontrakt ma Bogdanovs i czy dałoby się go wyjąć ale myślę, że to dobry wybór pod jeden z tych numerów. Typowy startowiec na twarde tory, a w Nice lidze w zasadzie tylko takie są, który od 3 lat regularnie kręci średnią w okolicach 1,9-2,2. Fakt, że ją nabija głównie na dyneburskim piachu ale myślę, że to byłaby kwestia paru treningów i spasowałby się równie dobrze do naszego toru.
Tym bardziej, że mamy w składzie walczaków jak Lambert czy Miesiąc, a marzymy o kolejnym Kildemandzie, to taki startowiec byłby rozsądnym wyborem.

1. Bogdanovs
2. Miesiąc
3. Jeleń
4. Lambert
5. ?
6. Peroń
7. ?
Ostatnio zmieniony 9 października 2017, o 14:52 przez rafir, łącznie zmieniany 2 razy.

bartollo
Senior
Posty: 668
Rejestracja: 20 września 2017, o 23:36

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#107 Postautor: bartollo » 9 października 2017, o 14:25

Jonsson? Wymienic emerytow na emerytow? Jaki sens? Gosc od kilku lat nic nie jedzie. Jedynie Nicki na pewno nie zszedlby ponizej pewnego poziomu, ale to ogromne ryzyko bo niewiadomo co z jego zdrowiem. Wezmie kase, pojezdzi miesiac i tyle go widzieli.

Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1655
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#108 Postautor: _piotrusss » 9 października 2017, o 14:55

Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski

Czarek
Trener
Posty: 5269
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#109 Postautor: Czarek » 9 października 2017, o 15:06

Gelo pisze:
Czarek pisze:Karol Baran z całym szacunkiem byłby dla nas Maciejem Kuciapą I ligi. Tak dla Kościucha!

Tylko zapytam - byłeś na treningu przed meczem w Rzeszowie?


Obserwuje jego występy i problemy od lat. Mam zmienić zdanie po jakimś jesiennym treningu?
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7502
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#110 Postautor: Cooper » 9 października 2017, o 15:08

No to albo Karol albo Miesiac, zdecydujta sie :P
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Gelo pisze:Żuk (którego nie krytykuję jako prezydenta miasta) [...]

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 145
Rejestracja: 8 października 2006, o 09:42
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#111 Postautor: ziomal » 9 października 2017, o 15:12

Ja jeszcze z zawodników z poza listy zwrócił bym uwagę na: Bellego, Tarasienko i Jakobsena jako młodych mogących walczyć o skład zawodników.

Zaratustra
Kadrowicz
Posty: 1523
Rejestracja: 10 marca 2005, o 10:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#112 Postautor: Zaratustra » 9 października 2017, o 15:17

Cooper pisze:No to albo Karol albo Miesiac, zdecydujta sie :P


Cooper wiesz, że tak na dobrą sprawę to pytanie jest bardzo racjonalne? Jak mamy zostawić Jeleniewskiego i Lamberta, oraz wzmocnić skład, to teoretycznie tylko dla jednego z dwójki Baran-Miesiąc powinno być miejsce w pierwszej piątce ;) Karol jest nieprzewidywalny i ma to swoje plusy i minusy, Paweł z kolei przyłożył dużą cegiełkę do awansu i chciałoby się go mieć w składzie na przyszły sezon.

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7502
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#113 Postautor: Cooper » 9 października 2017, o 15:24

No to jest bardzo racjonalne pytanie, stety niestety, bo decyzja bardzo trudna.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Gelo pisze:Żuk (którego nie krytykuję jako prezydenta miasta) [...]

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7231
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#114 Postautor: istred » 9 października 2017, o 15:29

Jakobsen zostaje w Poznaniu.
Jest 5 miejsc seniorskich. Jeleniewski i Lambert i zostają 3 miejsca.
Jeśli dojdzie Baran i Miesiąc to mamy skład na dość rozpaczliwą walkę o utrzymanie.
Jeśli dojdzie Miesiąc albo Baran to przy odrobinie szczęścia możemy powalczyć o play off, a przy odrobinie pecha możemy walczyć o utrzymanie.
Jeśli chcemy walczyć o coś więcej to niestety miejsca dla 3 drugoligowych zawodników w pierwszoligowym składzie, moim zdaniem, nie ma.

Miesiąc czy Baran?
Obaj nieprzewidywalni.
Jeden wywalczył nam awans, drugi ma 36 lat, komornika i problemy z profesjonalnym podejściem do sportu. Wybór jest prosty.

Zaratustra
Kadrowicz
Posty: 1523
Rejestracja: 10 marca 2005, o 10:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#115 Postautor: Zaratustra » 9 października 2017, o 15:33

I dodatkowo jeden z nich nie przełknie bycia piątym/szóstym seniorem i realnej walki o skład. Im dłużej o tym myślę, tym bardziej skłaniam się ku Pawłowi. No ale może być też tak, że to potencjalne wzmocnienie na pozycji polskiego seniora, wcale nie okaże się takim wzmocnieniem (bo na przykład jakiś dogadany zawodnik wybierze jednak inną opcję) i wtedy otworzy się opcja zakontraktowania tej dwójki u nas.

Czarek
Trener
Posty: 5269
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#116 Postautor: Czarek » 9 października 2017, o 16:25

istred pisze:Miesiąc czy Baran?
Obaj nieprzewidywalni.
Jeden wywalczył nam awans, drugi ma 36 lat, komornika i problemy z profesjonalnym podejściem do sportu. Wybór jest prosty.


E, tam. Widziałeś trening przed meczem barażowym? :)
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6377
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#117 Postautor: kibicLBN » 9 października 2017, o 16:36

rafir pisze:Nie wiem jaki kontrakt ma Bogdanovs i czy dałoby się go wyjąć ale myślę, że to dobry wybór pod jeden z tych numerów. Typowy startowiec na twarde tory, a w Nice lidze w zasadzie tylko takie są, który od 3 lat regularnie kręci średnią w okolicach 1,9-2,2. Fakt, że ją nabija głównie na dyneburskim piachu ale myślę, że to byłaby kwestia paru treningów i spasowałby się równie dobrze do naszego toru.

Ale stereotypów w jednej wypowiedzi. Bogdanovs to zawodnik, który na trasie bywa naprawdę świetny, potrafi przeprowadzić fajne akcje, często ładnie czyta sytuację na torze. Po drugie jadąc i u siebie na piachu i na wyjazdach wykręcił w tym sezonie ponad 2,2, czyli nawet teoretycznie ze średnią domową 3,0 i tak musiał sporo pokazać i pokazał na wyjazdach. Widziałem go nie tylko w lidze, ale też imprezach międzynarodowych, to bardzo wartościowy napieracz w realiach 1 ligi.
bartollo pisze:Jonsson? Wymienic emerytow na emerytow? Jaki sens? Gosc od kilku lat nic nie jedzie.

Żadnego, od czasu do czasu pare punkcików zdobył dla Rybnika, spory talent, niezłe wyniki przed laty, ale raczej równa w dół i wydaje się nadal bardzo niepewny siebie, nie nadaje się mentalnie na lidera zespołu nawet w 1 lidze. Moim zdaniem. Tylko czy on jest do wyciągnięcia
Czarek pisze:
Gelo pisze:
Czarek pisze:Karol Baran z całym szacunkiem byłby dla nas Maciejem Kuciapą I ligi. Tak dla Kościucha!

Tylko zapytam - byłeś na treningu przed meczem w Rzeszowie?


Obserwuje jego występy i problemy od lat. Mam zmienić zdanie po jakimś jesiennym treningu?

No tu muszę napisać coś osobistego. Jeździł u nas Karol kilka sezonów i przekonałem się do niego dopiero pod koniec. Ale bardzo go polubiłem. Niestety jego decyzje pozasportowe i sportowe również powodują że nie potrafię powiedzieć bierzmy Karola! Dawać go!
Cooper pisze:No to albo Karol albo Miesiac, zdecydujta sie :P

I tu jest klucz. Dwóch chłopaków, którzy nie są już dla nas ,,Józefami" , nie są nawet najemnikami, ale miejsce raczej widział bym dla jednego z nich. Przecież chyba nie ułożymy tego tak żeby oni mieli ze sobą rywalizować o miejsce w składzie i z Danielem. To byłby kwas z automatu. Jak ma ktoś walczyć o zaistnienie to ktoś świeży albo totalny najemnik. Dlatego jeśli trójka Daniel, Paweł i Lambert to potrzebujemy niezłego rezerwowego.
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13304
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#118 Postautor: Gelo » 9 października 2017, o 17:05

Jeżeli chodzi o Karola to co innego widać w tv czy po wynikach w Ekstralidze a co innego było widać w konfrontacji z naszymi. Stachyrowa przepaść była widoczna. Wydaje mi się, że o wyborze zawodnika "X" powinna decydować forma sportowa a nie wysokość jego zadłużenia u komornika czy problemy rodzinne. I tu pojawia się problem. Nie ma obecnie takiego znawcy, który że 100 procentową pewnością stwierdzi który zawodnik odpali a który nie. Sprowadza się to nawet do trafienia w jeden silnik. Wiedza merytoryczna teraz już nie wystarcza. Trzeba mieć też masę szczęścia w kontraktach. A założenia kontraktowe każdy pewnie ma swoje

Awatar użytkownika
Moran
Junior
Posty: 348
Rejestracja: 20 czerwca 2011, o 00:23

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#119 Postautor: Moran » 9 października 2017, o 17:42

Hayden pisze:Masz sporo racji, natomiast moim zdaniem błędnie z tego wyciągasz wnioski. Pełna zgoda, że obaj to nudziarze startowcy, chociaż z tym ścisłym topem to może trochę przesadziłeś. Ciężko w dzisiejszych realiach mówić o końcu świetności sprzętowej, praktycznie każdy może sobie kupić sprzęt od praktycznie każdego. Do tego Misiek bardzo lubi przeplatać kiepskie sezony dobrymi, nadchodzący powinien być dobry :). Oczywistym jest również, że Dawid wychowany na rzeszowskiej corridzie lepiej pojedzie na takim kartoflisku jak wczoraj od Miśkowiaka, tylko co z tego? Taki tor w przyszłym się nie powtórzy, ani u nas ani na wyjeździe. Będziemy mieli w lidze Gniezno, Rybnik, Gdańsk, Kraków, Dyneburg, Łódź i Piłę - chyba tylko w ostatniej Pile możemy liczyć na jakąkolwiek przyczepność, jedyne dwa przyczepne tory w I lidze poleciały z niej w tym roku z hukiem. Sprzęt na przeczepne gnojowisko się w przyszłym roku nie przyda. No i na koniec o przewadze Miśka nad Lampartem świadczą jego osiągnięcia - Robert to zawodnik z potencjałem na top5 - co pokazywał wcześniej istred, natomiast Dawid raz się zakręcił ponad średnią 2.0 - w 2016r. natomiast w tym roku na juniorach wyjeździł równe 2.0. Uważam, że jeśli chodzi o Lamparta to jest to górna granica jego możliwości.

O świetności sprzętowej wspomniałem tylko dlatego, że Robert kiedyś miał dobry sprzęt regularnie, jak ekstraligowiec, tyle że to było na PLŻ, bo tak sobie założył, czyt. przekalkulował (zresztą słusznie, patrz. np Świderski). Co do obecnego przeplatania to uważam że jest to już zawodnik który swoje zarobił i stąd to się bierze. Nie będę bronił ani jego ani Lamparta o to dla mnie jeden sort i zupełnie nie moja bajka, ale w Lamparcie widzę obecnie zawodnika pożytecznego, takim nieraz był też w SE (w parze z Hancockiem np), dzięki startom i sprzętowi na gówniany rzeszowski tor. A z Robertem jest trochę tak jak z Jeleniem. Były czasy kiedy Daniel miał niesamowite silniki na PLŻ, ale one już nie wrócą, to już dawno nieprawda i widać że nie jest już pewniakiem choćby na lubelskim torze.
Najlepiej jest gdy w składzie są żużlowcy o różnych charakterystykach i różnych sprzętach, no chyba że się robi skład po grudziądzku, czyli prawie wszyscy na jedną modłę, na domowy tor
bartollo pisze:Jonsson? Wymienic emerytow na emerytow? Jaki sens? Gosc od kilku lat nic nie jedzie. Jedynie Nicki na pewno nie zszedlby ponizej pewnego poziomu, ale to ogromne ryzyko bo niewiadomo co z jego zdrowiem. Wezmie kase, pojezdzi miesiac i tyle go widzieli.

Obaj to zawodnicy z innej galaktyki niż PLŻ, niż Lublin, niż Bjarne. Jonsson zostaje w Częstochowie. Podobno już "dogadał się ze sprzętem". Oglądałem puchar Czewy i rzeczywiście jak powiedział tak wymiatał, tylko Zagar był lepszy. AJ to sportowo kilka półek wyżej niż Bjarne, ale jego tematu nie ma. Nicki o ile zdrowie pozwoli to byłby ruch porównywalny tylko ze sprowadzeniem Hansa Nielsena.
Na taki kontrakt potrzeba jakiejś wielkiej zbiórki sponsorów indywidualnych, ale o kontrakt bardziej realny niż Fricke, Zengota czy Lebedevs. Łatwiej o odzew sponsorów. Gdyby on startował w Lublinie to dla mnie resztę miejsc może zająć Staszek, Ciapek, Stachyra i crossowcy.
kibicLBN pisze:Bogdanovs to zawodnik, który na trasie bywa naprawdę świetny, potrafi przeprowadzić fajne akcje, często ładnie czyta sytuację na torze.

Dokładnie, to typ bydgoskiego betoniarza, czyli takiego który potrafi wyprzedzać.
Podobny do Artioma Laguty tylko z gorszym sprzętem
Janusz Stachyra: Kto na nas trafi, bedzie miał problem i dalej będzie jeździć w drugiej lidze

Ge(L)o
Trener
Posty: 3246
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#120 Postautor: Ge(L)o » 9 października 2017, o 18:05

Co Wy z tym Nickim ? Gość nie chce i nie umie jeździć w parze (i nikt z nim nie chce jeździć), jest żużlowym chamem i bandytą. Tylko cud sprawił, że w trakcie całej swojej kariery nikogo nie posłał na tamten świat.
A porównywanie jego ew. transferu (Boże uchowaj) ze sprowadzeniem mistrza profesora z Oxfordu to profanacja.

ezbeg
Kadrowicz
Posty: 1568
Rejestracja: 14 listopada 2016, o 17:35

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#121 Postautor: ezbeg » 9 października 2017, o 18:09

Całe szczęście nikt nie wymienia Chrisa Harrisa i Scotta Nichollsa. Tym dwóm panom mówię mocno i stanowczo - NIE ! Bogdanows ciekawe nazwisko tylko jest jedno ale - w Lublinie jego wyniki nie rzucały na kolana. Co prawda minęło kilka lat, pojawili się komisarze i zaczęło być twardziej. W tym trzeba upatrywać szansy dla niego. Jednak zmiana otoczenia zależy od tego czy Loko wystartuje w sezonie 2018.

Awatar użytkownika
GIGI
Trener
Posty: 2673
Rejestracja: 27 marca 2003, o 11:07

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#122 Postautor: GIGI » 9 października 2017, o 19:25

Ge(L)o pisze:Co Wy z tym Nickim ? Gość nie chce i nie umie jeździć w parze (i nikt z nim nie chce jeździć), jest żużlowym chamem i bandytą. Tylko cud sprawił, że w trakcie całej swojej kariery nikogo nie posłał na tamten świat.


A ja bylbym bardzo szczesliwy gdyby Nicki u nas jezdzil. Takich jak to nazwales "chamow" brakuje teraz w zuzlu. Nicki to osobowosc ktora ciezko podrobic. Ja go osobiscie bardzo lubie i cenie za to co osiagnal w swojej karierze.

blajar
Trener
Posty: 2583
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#123 Postautor: blajar » 9 października 2017, o 19:39

Jeśli mogę nieśmiało. W kwestii większości nazwisk się nie wypowiem, natomiast chciałbym dwa zdania w sprawie Lampartów. Nie uważacie, że gdyby pojawili się w nowym sezonie w Lublinie to pójdzie na całą Polskę taki medialny smród, że byli ugadani z nami przed barażami, że PR-owo Motor będzie się z tego dekadę czyścił? Nie byłby to strzał w kolano? Cały Rzeszów w takim przypadku nie odpuści i będzie to jak mantrę, w nieskończoność powtarzał.
Pozdrawiam.
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową", by Ł. Benz :lol:

Awatar użytkownika
DrPaiHiWo
Senior
Posty: 734
Rejestracja: 10 kwietnia 2011, o 07:49

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#124 Postautor: DrPaiHiWo » 9 października 2017, o 19:39

Klub ma trochę dylemat.
Jeśli skład ma być naprawdę OK, to Daniel z Pawłem powinni być kandydatami na to samo miejsce w składzie.
Pytanie czy mają mieć miejsce sentymenty, lubię Pawła i kontraktowałbym go jako pierwszego na rezerwę.
Na pierwszy skład to nawet na drugą linię może się okazać za słaby.

SyFy donoszą, że Kildemand przysłał swoją ofertę do klubu ale ,że ma kosmiczne stawki.

To całe okienko od 1 Listopada jest trochę dziwne.
U nas niby jest Lambert ale nie podpisał.
W Gnieźnie teoretycznie są Jabłoński i Nowak ale też jeszcze nie złożyli podpisu.
"Wprawdzie nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, za to każdy ze swego rozumu. " -François de La Rochefoucauld

bartollo
Senior
Posty: 668
Rejestracja: 20 września 2017, o 23:36

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#125 Postautor: bartollo » 9 października 2017, o 19:50

Bo nie mozna podpisywac, dopiero od 1 listopada. Inaczej kara. Podpisy sa, ale pewnie z data przyszla. Nikt oficjalnie o tym mowic nie moze. Taki martwy przepis.