Motor Lublin w sezonie 2018

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
meesha
Trener
Posty: 7584
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2526 Postautor: meesha » 17 sierpnia 2018, o 00:13

Ja tam nie jestem żadnym hoolsem, ale tak serio - kto normalny i po co paraduje w obcych barwach po swoim mieście??? Jeśli kolekcjoner to powinien wsadzić ten szalik w reklamowke z Biedry i powiesić sobie w domu na ścianie :p
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7231
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2527 Postautor: istred » 17 sierpnia 2018, o 08:49

grzesieck pisze:z tym Wybrzezem to roznie bywalo, niektorzy z naszych kibicow musieli kiedys wyjezdzac ze stadionu ukryci w busach naszych zawodnikow ;)

2004, runda finałowa, o ile mnie pamięć nie myli. Wcześniej gdańszczanie zostali odpowiednio ugoszczeni na meczu w Lublinie, który ostatecznie został odwołany. Chcieli zrewanżować się w Gdańsku i wszystko było dobrze do momentu, w którym to bratanie nie spodobało się miejscowej chuligance. Skończyło się eskortą ochrony z trybun do parku maszyn przed biegami nominowanymi i powrotem busem z Jeleniewskim albo Trumińskim :)

Później mecz w Gorzowie, na który docieramy w połowie z powodu awarii autokaru w Zwoleniu i baraż w Zielonej, przed którym spotykamy się z Gorzowiakami na Orlenie. Mina policjantów widzących dwie biegnące na siebie grupy kibiców i ulga po tym, że te grupy nie biją się tylko przybijają piątki bezcenna :)

Ge(L)o
Trener
Posty: 3244
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2528 Postautor: Ge(L)o » 17 sierpnia 2018, o 10:01

NoFear pisze:Nie myślisz aby przenieść się całkiem na mecze piłkarskiego Motoru?

Nie, nie myślę o tym.

ezbeg
Kadrowicz
Posty: 1565
Rejestracja: 14 listopada 2016, o 17:35

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2529 Postautor: ezbeg » 17 sierpnia 2018, o 10:05

Pozdrowienia dla Gorzowa to jeszcze z 7 lat temu miały miejsce.

Awatar użytkownika
mikas
Trener
Posty: 3291
Rejestracja: 27 kwietnia 2003, o 15:01
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2530 Postautor: mikas » 17 sierpnia 2018, o 12:42

istred pisze:
Później mecz w Gorzowie, na który docieramy w połowie z powodu awarii autokaru w Zwoleniu i baraż w Zielonej, przed którym spotykamy się z Gorzowiakami na Orlenie. Mina policjantów widzących dwie biegnące na siebie grupy kibiców i ulga po tym, że te grupy nie biją się tylko przybijają piątki bezcenna :)


Od tego wyjazdu zaczęły się kilkuletnie dobre stosunki z Gorzowem, bo dzięki interwencji ich kibiców mecz i tak się chyba rozpoczął z opóźnieniem, abyśmy mogli zdążyć chociaż na jego część. W kolejnych latach, aż do czasu gdy zaczęliśmy jeździć w innych ligach zawsze było wspólne biesiadowanie przed lub po meczach. A były jeszcze "wspólne" wyprawy na turnieje piłki nożnej kibiców do Rybnika. Zresztą kibice z Rybnika też zawsze nas dobrze gościli.
MOTOR LUBLIN
Obrazek

Awatar użytkownika
dannie
Kadrowicz
Posty: 1744
Rejestracja: 13 października 2003, o 15:08
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2531 Postautor: dannie » 17 sierpnia 2018, o 16:01

Na ochłodzenie w stosunkach lubelsko-gorzowskich wpływ miał oczywiście dość długi rozbrat z uwagi na różne poziomy rozgrywek, ale nie bez znaczenia była również wewnętrzna rywalizacja w Stali. Były tam różne grupy kibicowskie, z których część bardzo sobie chwaliła dobre stosunki z Motorem, a część była im przeciwna. Chodziło chyba o to, że Stal chciała coś tam zaistnieć również na gruncie chuligańskim, a tamtejszy Stilon ich mocno "strofował" i bardzo niekorzystanie patrzyłby na "przyjaźnie" z Motorem.

W późniejszym okresie (schyłkowym? ;) ) Stal chętnie witała lubelskich kibiców na swoim sektorze (np. w Rzeszowie), ale z zastrzeżeniem, że bez barw (incognito).

Pamiętam, że w pewnym momencie i Krosno miało dość solidną i fajną ekipę wyjazdową, ale wszystko im się posypało.
Obrazek

Awatar użytkownika
GIGI
Trener
Posty: 2673
Rejestracja: 27 marca 2003, o 11:07

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2532 Postautor: GIGI » 17 sierpnia 2018, o 16:28

Ge(L)o pisze:
MIERZWIN pisze:Tamże byłem świadkiem jak nasz kibic, będący razem z małym dzieckiem w sklepie - ubrany w szalik Gdańska (wymienił się za nasz, widocznie kolekcjoner) mało co nie dostał łomotu od mocno podchmielonego "kibica" piłkarskiego Motoru, za to jakie barwy nosił na sobie. Skończyło się na pyskówce i "zarekwirowaniu" trefnego szalika.

I dobrze. Popylanie w swoim mieście w obcych barwach to wiocha, obciach i kompromitacja. Więc liść się należy z miejsca.


Ot kibic....

Ge(L)o
Trener
Posty: 3244
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2533 Postautor: Ge(L)o » 17 sierpnia 2018, o 20:44

Taki kibic, który nie paraduje w obcych barwach tudzież nie wymienia własnych na inne.

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4462
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2534 Postautor: Kargolo » 18 sierpnia 2018, o 11:20

Ja tam zbieram szaliki (także inne gadżety, nie tylko żużlowe) i u mnie w szafie znajdzie się zarówno szalik Falubazu, jak i Unii Leszno. Natomiast nigdy nie przyszłoby mi do głowy żeby paradować z nimi na mieście, bo to nie są barwy mojego klubu. Ale liścia nigdy bym nikomu za to nie wypłacił. Ogólnie to śmieszy mnie ta szczeniacka zabawa w kibolskie wojenki. Z tym zgoda, z tym kosa, z tym układ. Dziecinada straszna :)

Czarek
Trener
Posty: 5269
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2535 Postautor: Czarek » 18 sierpnia 2018, o 11:46

Kargolo pisze:Ja tam zbieram szaliki (także inne gadżety, nie tylko żużlowe) i u mnie w szafie znajdzie się zarówno szalik Falubazu, jak i Unii Leszno. Natomiast nigdy nie przyszłoby mi do głowy żeby paradować z nimi na mieście, bo to nie są barwy mojego klubu. Ale liścia nigdy bym nikomu za to nie wypłacił. Ogólnie to śmieszy mnie ta szczeniacka zabawa w kibolskie wojenki. Z tym zgoda, z tym kosa, z tym układ. Dziecinada straszna :)


Bo to jest dla gówniarzy, a 40-latek, który w to wierzy jest, delikatnie mówiąc, niedojrzały by nie powiedzieć, że jest bezmózgiem. Inną patologią, z którą poradzili sobie już dawno fani piłkarscy, jest kibicowanie podczas zawodów międzynarodowych w barwach klubowych. Zawodnicy reprezentują tam swoje państwa i takie też powinny być barwy. Z tego też (z eksponowania barw klubowych) wynikają niesnaski, a nawet bójki, których świadkiem byłem podczas turniejów GP.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Hayden
Trener
Posty: 2090
Wiek: 31
Rejestracja: 13 maja 2009, o 22:03

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2536 Postautor: Hayden » 18 sierpnia 2018, o 13:09

Porównanie mocno nietrafione, można by stwierdzić że wręcz manipulacja. Mecze reprezentacji w piłce nożnej to możesz porównywać z meczami reprezentacji żużlowej lub DPŚ/SoN a nie z SGP. I z moich obserwacji zarówno z trybun jak i sprzed telewizora wynika że zdecydowana większość kibiców na reprezentacji się do reprezentacyjnego dress codu dostosowuje.
Motor mocny

Czarek
Trener
Posty: 5269
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2537 Postautor: Czarek » 18 sierpnia 2018, o 16:54

Hayden pisze:Porównanie mocno nietrafione, można by stwierdzić że wręcz manipulacja. Mecze reprezentacji w piłce nożnej to możesz porównywać z meczami reprezentacji żużlowej lub DPŚ/SoN a nie z SGP. I z moich obserwacji zarówno z trybun jak i sprzed telewizora wynika że zdecydowana większość kibiców na reprezentacji się do reprezentacyjnego dress codu dostosowuje.


Porównanie trafione, bo zawodnicy reprezentują kraj, a nie klub. Nigdzie nie napisałem, że sprawa dotyczy większości kibiców.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
GIGI
Trener
Posty: 2673
Rejestracja: 27 marca 2003, o 11:07

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2538 Postautor: GIGI » 18 sierpnia 2018, o 19:32

Kargolo pisze:Ale liścia nigdy bym nikomu za to nie wypłacił. Ogólnie to śmieszy mnie ta szczeniacka zabawa w kibolskie wojenki. Z tym zgoda, z tym kosa, z tym układ. Dziecinada straszna :)


Dokladnie. Dziecinada na najwyzszym poziomie.

Awatar użytkownika
Hayden
Trener
Posty: 2090
Wiek: 31
Rejestracja: 13 maja 2009, o 22:03

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2539 Postautor: Hayden » 18 sierpnia 2018, o 20:21

Czarek pisze:
Hayden pisze:Porównanie mocno nietrafione, można by stwierdzić że wręcz manipulacja. Mecze reprezentacji w piłce nożnej to możesz porównywać z meczami reprezentacji żużlowej lub DPŚ/SoN a nie z SGP. I z moich obserwacji zarówno z trybun jak i sprzed telewizora wynika że zdecydowana większość kibiców na reprezentacji się do reprezentacyjnego dress codu dostosowuje.


Porównanie trafione, bo zawodnicy reprezentują kraj, a nie klub. Nigdzie nie napisałem, że sprawa dotyczy większości kibiców.


Nie, nietrafione niezależnie od tego jak mocno będziesz zaklinał rzeczywistość. Jakby faktycznie reprezentowali kraj to by jeździli w kevlarach reprezentacji, póki co to reprezentują w SGP siebie i swoich sponsorów, i żeby nie było to nie widzę w tym nic zdrożnego, tylko podciąganie tego pod jakieś reprezentacje ma charakter niepotrzebnego patosu. Mecze reprezentacji piłkarskiej = mecze reprezentacji żużlowej. Jeśli FIFA/UEFA wymyśli kiedyś zawody indywidualne dla piłkarzy to wówczas będzie porównaniem z SGP. Dla przykładu ja w tym roku bardziej w GP kibicowałem Jonssonowi czy Lambertowi niż np. Pawlickiemu czy Dudkowi, których wielkim fanem po prostu nie jestem. I jestem w stanie zrozumieć, że tacy gorzowian bardziej cieszą punkty Vaculika niż sąsiada z ZG a torunian punkty Holdera/Doyla niż Pawlickiego.
Motor mocny

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6070
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2540 Postautor: grzesieck » 18 sierpnia 2018, o 21:24

a ja nie jestem tego w stanie zrozumiec

w tym roku w Cardiff siedzial za mna jakis typ z Leszna, ktory malo sie nie zesral jak Emil wyprzedzil Dudka, a potem zblizal sie do Zmarzlika :roll:
METHANOL ADVENTURE TEAM

Ge(L)o
Trener
Posty: 3244
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2541 Postautor: Ge(L)o » 18 sierpnia 2018, o 21:34

A ja jestem w stanie.
Tak jak kibicowałem Richardsonowi, a nie Protasiewiczowi albo Bajerskiemu. Tak teraz jak do GP wjedzie Lambert i będzie nadal reprezentował nasze barwy, to będę mu kibicował, a nie Zmarzlikowi czy Pawlickiemu, do których nie odczuwam żadnego sentymentu.

Czarek
Trener
Posty: 5269
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2542 Postautor: Czarek » 18 sierpnia 2018, o 21:42

Ge(L)o pisze:A ja jestem w stanie.
Tak jak kibicowałem Richardsonowi, a nie Protasiewiczowi albo Bajerskiemu. Tak teraz jak do GP wjedzie Lambert i będzie nadal reprezentował nasze barwy, to będę mu kibicował, a nie Zmarzlikowi czy Pawlickiemu, do których nie odczuwam żadnego sentymentu.


Taki z Ciebie Polak...
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Ge(L)o
Trener
Posty: 3244
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2543 Postautor: Ge(L)o » 18 sierpnia 2018, o 22:38

?

Awatar użytkownika
Hayden
Trener
Posty: 2090
Wiek: 31
Rejestracja: 13 maja 2009, o 22:03

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2544 Postautor: Hayden » 19 sierpnia 2018, o 17:26

Chyba czas przenieść się tutaj z alkoholowym wątkiem. Zgodnie z przepisami dyscyplinarnymi sportu żużlowego Art. 319.15
za uczestnictwo w zawodach pod wpływem alkoholu:
- kara pieniężna 50000 zł oraz wykluczenie do końca zawodów,
- zawieszenie od 1 do 24 miesięcy,
- dyskwalifikacja


I teraz kwestia - czy Bober brał dziś udział w zawodach?
Motor mocny

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4145
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2545 Postautor: Perez » 19 sierpnia 2018, o 17:28

Hayden pisze:Chyba czas przenieść się tutaj z alkoholowym wątkiem. Zgodnie z przepisami dyscyplinarnymi sportu żużlowego Art. 319.15
za uczestnictwo w zawodach pod wpływem alkoholu:
- kara pieniężna 50000 zł oraz wykluczenie do końca zawodów,
- zawieszenie od 1 do 24 miesięcy,
- dyskwalifikacja


I teraz kwestia - czy Bober brał dziś udział w zawodach?

A był na próbie toru?
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4268
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2546 Postautor: Torsen » 19 sierpnia 2018, o 17:29

Brał. I został wykluczony do końca zawodów.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Awatar użytkownika
Hayden
Trener
Posty: 2090
Wiek: 31
Rejestracja: 13 maja 2009, o 22:03

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2547 Postautor: Hayden » 19 sierpnia 2018, o 17:29

Czas na próbę toru. Jako pierwsi na owal wyjechali Sam Masters i Dawid Lampart.
Motor mocny

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4145
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2548 Postautor: Perez » 19 sierpnia 2018, o 17:30

Świst mówił ze młody Lampart był na próbie toru.
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

Ge(L)o
Trener
Posty: 3244
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2549 Postautor: Ge(L)o » 19 sierpnia 2018, o 18:47

Gdyby nie brał udziału w zawodach to musielibyśmy przegrać walkowerem.

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4491
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2550 Postautor: tezetomaniak » 19 sierpnia 2018, o 20:34

Wygląda na to, ze lubelskie dziadostwo dosięga obecny klub. Wszystko ładnie pięknie, kolejni sponsorzy, wywiady.
Zbliżają się play offy, przychodzą kontuzje, zmęczenie absurdalnie wyczerpującym sezonem i na koniec bober poprawia z półobrotu :D
Klątwa? ;)