Motor Lublin w sezonie 2018

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Potbelly
Posty: 33
Rejestracja: 10 października 2017, o 17:01

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2601 Postautor: Potbelly » 21 sierpnia 2018, o 11:20

Z Polskich seniorów jest jeszcze Rafał Szombierski, który chyba zaprezentuje najlepszą formę tylko czy to jest dobry pomysł :D....

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2602 Postautor: $korzen$ » 21 sierpnia 2018, o 11:32

Przypominam, ze ostatnio w Outrup Lyager powiozl Drabika x2 (2 razy na dystansie!), Smektale, Bewleya czy tego calego Perksa, ktory niby jest kolejnym Brytyjskim wielkim talentem. Wiktor widzial go wtedy na zywo, niech sie wypowie. Ogladalem wszystkie rundy IMSJ w ciagu ostatnich 2 lat i ten chlopak na prawde ma duzy potencjal. Czewa konczy sezon, wiec nie widze przeslanek, zeby mieli go jakos specjalnie blokowac.

Ge(L)o
Trener
Posty: 3224
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2603 Postautor: Ge(L)o » 21 sierpnia 2018, o 11:40

Jak to kończy sezon ? A półfinały ? Lyager zwykle jest pod 8.

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2604 Postautor: $korzen$ » 21 sierpnia 2018, o 11:46

A no tak. Caly czas nie dociera do mnie, ze Torun z Iversenem, Doylem i niedawno Holta nie wszedl do polfinalu. Ale powalczyc i tak o niego mozna.

blajar
Trener
Posty: 2563
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2605 Postautor: blajar » 21 sierpnia 2018, o 12:00

Aż dziwne, że mamy wtorek i nie pojawił się jeszcze wątek dotyczący nadchodzącego meczu, a zagwozdkę jako Klub mamy konkretną i jest tyle zmiennych, że ciężko cokolwiek wymyślić :)
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową", by Ł. Benz :lol:

Ge(L)o
Trener
Posty: 3224
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2606 Postautor: Ge(L)o » 21 sierpnia 2018, o 12:12

Spokojnie. Na pewno myślą o tym tęższe głowy od nas, więc bez paniki.

Awatar użytkownika
Łoptymista
Trener
Posty: 3790
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, o 08:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2607 Postautor: Łoptymista » 21 sierpnia 2018, o 13:07

Potbelly pisze:Z Polskich seniorów jest jeszcze Rafał Szombierski, który chyba zaprezentuje najlepszą formę tylko czy to jest dobry pomysł :D....


Nie jest głupi. Choć nie wiem co u niego.

Awatar użytkownika
GIGI
Trener
Posty: 2673
Rejestracja: 27 marca 2003, o 11:07

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2608 Postautor: GIGI » 21 sierpnia 2018, o 13:16

blajar pisze:Aż dziwne, że mamy wtorek i nie pojawił się jeszcze wątek dotyczący nadchodzącego meczu, a zagwozdkę jako Klub mamy konkretną i jest tyle zmiennych, że ciężko cokolwiek wymyślić :)


Patrzac na historie zawodnikow bedacych pod wplywem alkoholu to nie wyobrazam sobie innego scenariusza niz zawieszenie Oskara. Tak czy inaczej sezon ma chlopak z glowy. Jedyne wyjscie to wypozyczyc juniora z innego klubu. Innej mozliwosci na chwile obecna nie ma.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13181
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2609 Postautor: Gelo » 21 sierpnia 2018, o 13:24

Dopóki nic nie jest postanowione trzeba żyć nadzieją. Dopominanie się o zawieszenie Oskara, kiedy wszystko zależy od interpretacji i "widzimisię" centrali to jak prośba o posadzenie na krzesło elektryczne.

Awatar użytkownika
GIGI
Trener
Posty: 2673
Rejestracja: 27 marca 2003, o 11:07

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2610 Postautor: GIGI » 21 sierpnia 2018, o 13:30

Nadzieja ponoc umiera ostatnia.

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7441
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2611 Postautor: Cooper » 21 sierpnia 2018, o 13:55

Ale tak serio, to za co go mają niby zawiesic? :)
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Ge(L)o
Trener
Posty: 3224
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2612 Postautor: Ge(L)o » 21 sierpnia 2018, o 14:35

Kpisz ?

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7441
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2613 Postautor: Cooper » 21 sierpnia 2018, o 14:41

Nie. Pytam konkretnie, za co. Nie chodzi mi o wychowawcze podejscie ze strony klubu (czyli jakas kara musi byc, bo to to co zrobil wplywa negatywnie na wizerunek klubu). Bardziej istotne (rowniez dla naszego klubu) jest to za co ma byc ukarany przez GKSZ i co jest wyjasniane. No bo fakty sa takie:

- nie jechal w zawodach, wiec nie stworzyl zadnego zagrozenia
- nie wplynal w zaden sposob na przebieg zawodow - odbyly sie bez jego udzialu
- nie zrobil nic przeciwko innemu zawodnikowi itp. (tak jak zawieszenia za razace faule)
- alkohol nie jest dopingiem, wiec nie jest "zabroniony" np. poza zawodami
- spozywanie alkoholou w trakcie sezonu nie jest powodem do dyskwalifikacji, pech polega na tym, ze kontrola byla akurat tuz pod zawodami. Ale gdyby Oskar wydmuchal nawet 5 promili w sobote, to GKSZetu by to przeciez nie obchodzilo


A to, ze jego zachowanie wzbudzilo powiedzmy "oburzenie" to jeszcze nie musi byc powod do zawieszenia.

Powtarzam - wychowawcza kara ze strony klubu, jak najbardziej. Ale od GKSZ? Za co?
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1653
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2614 Postautor: _piotrusss » 21 sierpnia 2018, o 14:44

Chciał jechać w zawodach pod wpływem alkoholu, czyli bardziej lub mniej świadomie narazić innych zawodników na niebezpieczeństwo. Gdyby skontrolował go ktoś z klubu i nie dopuścił do zawodów to owszem, kara tylko ze strony klubu. Jednak skontrolowano go na wniosek komisji czy kto tam za to odpowiada.
Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7441
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2615 Postautor: Cooper » 21 sierpnia 2018, o 14:53

Ok, jasne, zalozmy tez, ze byl nieswiadomy. Poza tym 0.4 jak sie teraz podaje, to nawet nie jest stan "nietrzezwosci". Czy cala ta sytuacja oraz jej okolicznosci to powod az do zawieszenia?
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

go!
Trener
Posty: 3761
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2616 Postautor: go! » 21 sierpnia 2018, o 14:56

_piotrusss pisze:Chciał jechać w zawodach pod wpływem alkoholu,

Chcial, chcial, ale nie jechal
Nikt pijanemu kierowcy nie zabiera PJ tylko dlatego ze wyrazil ochote jazdy.
Jak go zlapia za kierwonica, to zabieraja, a jak bedzie krazyl wokol samochodu z kluczykami w reku, to chyba jeszcze nie :)

blajar
Trener
Posty: 2563
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2617 Postautor: blajar » 21 sierpnia 2018, o 14:57

Cooper pisze:
Powtarzam - wychowawcza kara ze strony klubu, jak najbardziej. Ale od GKSZ? Za co?


Na mój rozum to za złamanie regulaminu rozgrywek, który jasno przewiduje konkretne sankcje udział w zawodach pod wpływem. Nie pojechał tylko dlatego, że został przebadany przed meczem, aczkolwiek w protokóle jest i widnieją literki "w", więc udział w zawodach teoretycznie wziął. Gdyby nie wziął to walkower dla Gniezna.
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową", by Ł. Benz :lol:

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4103
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2618 Postautor: Perez » 21 sierpnia 2018, o 14:58

Cooper pisze:Nie. Pytam konkretnie, za co. Nie chodzi mi o wychowawcze podejscie ze strony klubu (czyli jakas kara musi byc, bo to to co zrobil wplywa negatywnie na wizerunek klubu). Bardziej istotne (rowniez dla naszego klubu) jest to za co ma byc ukarany przez GKSZ i co jest wyjasniane. No bo fakty sa takie:

- nie jechal w zawodach, wiec nie stworzyl zadnego zagrozenia
- nie wplynal w zaden sposob na przebieg zawodow - odbyly sie bez jego udzialu
- nie zrobil nic przeciwko innemu zawodnikowi itp. (tak jak zawieszenia za razace faule)
- alkohol nie jest dopingiem, wiec nie jest "zabroniony" np. poza zawodami
- spozywanie alkoholou w trakcie sezonu nie jest powodem do dyskwalifikacji, pech polega na tym, ze kontrola byla akurat tuz pod zawodami. Ale gdyby Oskar wydmuchal nawet 5 promili w sobote, to GKSZetu by to przeciez nie obchodzilo


A to, ze jego zachowanie wzbudzilo powiedzmy "oburzenie" to jeszcze nie musi byc powod do zawieszenia.

Powtarzam - wychowawcza kara ze strony klubu, jak najbardziej. Ale od GKSZ? Za co?

Szybko wysyłać list albo maila do gksz. Speedway euphoria do dziela! :)
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1653
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2619 Postautor: _piotrusss » 21 sierpnia 2018, o 15:00

Go! Też się nad tym zastanawiałem ;) Jak mnie policja nakryje pijanego w zgaszonym samochodzie to muszą mi udowodnić, że miałem w zamiarze nim jechać. Jednak Oskar przywiózł motocykle, był zgłoszony, wyszedł na próbę toru... można domniemać, że miał w zamiarze jazdę.

Cooper moim zdaniem nie jest. Ta ilość wskazuje właśnie na ciężką i długą noc, a nie świadome picie tuż przed zawodami. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności ja bym się ograniczył do kary jednych zawodów wynikających z faktu wykluczenia oraz zawieszenia w zawiasach, żeby się pilnował na przyszłość. Jednak jeśli komisja zechce, to moim zdaniem znajdzie podstawy do zawieszenia bezwzględnego. Mogą po prostu nie brać pod uwagę ilości alkoholu tylko sam fakt, że zawodnik nie był czysty i gdyby nie ich kontrola to w teorii mógł spowodować zagrożenie na torze.
Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 2018, o 15:04 przez _piotrusss, łącznie zmieniany 1 raz.
Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2620 Postautor: istred » 21 sierpnia 2018, o 15:04

Nie. Pytam konkretnie, za co.
Za naruszenie regulaminów i przepisów dyscyplinarnych PZMot.

K.A.M.I.L.
Zawodowiec
Posty: 1192
Rejestracja: 4 sierpnia 2004, o 17:25
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2621 Postautor: K.A.M.I.L. » 21 sierpnia 2018, o 15:07

Cale to zamieszanie teraz spowidowane jest nie do konca precyzyjnym regulaminem i bublami w nim tj. KSM. Zroku na rok wychodza jakies "kwiatki" z regulaminem. W zeszlym roku w meczach barazowych i ilu obco moze jechac. Dalej nie daje do myslenia tym z GKSZ, zeby usiasc i napusac jasny regulamin.

Co do Oskara, dalej wierze w to, ze klub walczy o ten pierwszy podpunkt z listy kar, czyli 50000 zl i kara meczu.
MOTOR LUBLIN

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13181
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2622 Postautor: Gelo » 21 sierpnia 2018, o 15:11

Niestety - alkomat był po zgłoszeniu go do składu - czyli to tak, jakby policja złapała go jadącego samochodem a nie chodzącego z kluczykami dookoła samochodu. Robił obchód toru z kolegami - a to oznacza, że gdyby nie wpadka z kontrolą - normalnie pojechałby w meczu swoje wyścigi. A to, że nie pojechał - tak jak pisałem - to tylko okoliczność łagodząca. Ale nie zwalniająca od kary. A kto powinien karać - to zupełnie inna bajka. Wobec tego, że wpadł - największą szkodę zrobił klubowi i kibicom.

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2623 Postautor: Kargolo » 21 sierpnia 2018, o 15:12

_piotrusss pisze:Go! Też się nad tym zastanawiałem ;) Jak mnie policja nakryje pijanego w zgaszonym samochodzie to muszą mi udowodnić, że miałem w zamiarze nim jechać. Jednak Oskar przywiózł motocykle, był zgłoszony, wyszedł na próbę toru... można domniemać, że miał w zamiarze jazdę.

Domniemać oczywiście można, ale z drugiej strony może ze względu na swój stan nie miał zamiaru wyjeżdżać pod taśmę, co skutkowałoby tylko w/2min? ;)

go!
Trener
Posty: 3761
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2624 Postautor: go! » 21 sierpnia 2018, o 15:13

_piotrusss pisze:Go! Też się nad tym zastanawiałem ;) Jak mnie policja nakryje pijanego w zgaszonym samochodzie to muszą mi udowodnić, że miałem w zamiarze nim jechać. Jednak Oskar przywiózł motocykle, był zgłoszony, wyszedł na próbę toru... można domniemać, że miał w zamiarze jazdę.

Ale mozna zawsze wrocic z orbity na Ziemie, nawet w ostatniej chwili. Przyjsc do rozumu i sie rozmyslic z najglupszego nawet pomyslu. To przeciez podstawa prawa, a te przepisy GKSZ to tez jest forma prawa.
No ale o tej pokrace to juz powiedziano tutaj chyba dosc i nie ma sie co spodziewac, ze kiedykolwiek to prawo bedzie spojne i logiczne.
Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 2018, o 15:15 przez go!, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#2625 Postautor: istred » 21 sierpnia 2018, o 15:14

- Bober był zgłoszony do zawodów, był też fizycznie w parku maszyn, więc jedyną sankcją wobec niego i drużyny pozostaje wykluczenie go do końca zawodów - powiedział jeden ze związkowych działaczy po zamieszaniu w Gnieźnie.

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/77258 ... skutku-to-
Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 2018, o 15:16 przez istred, łącznie zmieniany 2 razy.