Motor Lublin w sezonie 2018

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Moran
Junior
Posty: 348
Rejestracja: 20 czerwca 2011, o 00:23

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#226 Postautor: Moran » 11 października 2017, o 19:42

Mnie przekonuje. To zupełnie inny żużlowiec niż kiedyś. Nigdy nie jeździł tak dobrze. Ale Witold go nie wypuści.
Też uważam że tacy zawodnicy jak Lindgren, MJJ (niestety chyba poza zasięgiem bo ma zostać w Toruniu) i Kildemand to dobry pomysł.
Nie przekonują mnie podawane tu składy w których generalnie jest za dużo drobnicy (sentymentalizm), podobnych zawodników.
Trzeba sobie przypomnieć skład Gniezna i wynik czwórmeczu z nimi: mocno w palnik. To dobry wyznacznik tego czym jest obecny skład + ew. Baran i koniec (minus Oskar)
Janusz Stachyra: Kto na nas trafi, bedzie miał problem i dalej będzie jeździć w drugiej lidze

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2828
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#227 Postautor: Cz@rek » 11 października 2017, o 19:45

Kurcze nie wiem na kogo postawić w ankiecie? Ja tam nie widzę żadnych napieraczy :) ;)
No dobra może kilku w miarę solidnych,ale napieraczem nie nazwałbym żadnego

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13180
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#228 Postautor: Gelo » 11 października 2017, o 19:47

A kogo byś nazwał?

peterix
Szkółkowicz
Posty: 212
Rejestracja: 13 lipca 2004, o 07:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#229 Postautor: peterix » 11 października 2017, o 19:49

Andersen, Miśkowiak, Baran czy Kudriaszow - oni już byli i mieli swoje szanse. Nic nowego nie wniosą, a szczególnie Andersen, który już kiedyś nas zawiódł po całości. Teraz trzeba świeżej krwi!
NIGDY WIĘCEJ 2-giej LIGI!
Jestem przeciw - dymom, zadymom i serpentynom

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13180
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#230 Postautor: Gelo » 11 października 2017, o 19:56

Ja konsekwentnie uważam, że należy dokoptować dwóch, trzech ekstraligowców, którzy nie mają większych szans na regularne starty w ekstralidze. Kwestia gwiazdy z Gp. Ale niestety 1 liga to klasa rozgrywkowa dla zawodników typu Andersen Lahti Ljung Hougaard Klindt. Troszkę lepiej prezentuje się Bjerre ale to właśnie taki poziom na granicy awansu do GP. Biorąc pod uwagę powyższe oraz dobrą znajomość torów 1 ligi z ubiegłego roku (najlepsza średnia) wychodzi, że powinniśmy się skupić na... Lebiedievsie;)
Ostatnio zmieniony 11 października 2017, o 19:58 przez Gelo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2828
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#231 Postautor: Cz@rek » 11 października 2017, o 19:57

^^^Dla mnie napieracz to gość który gwarantuje w każdym meczu 11-15pkt,a takich pewniaków właściwie nie ma.
Są w ankiecie zawodnicy którzy gwarantują solidne wsparcie,np.Kildemand ,ale napieracze to się skończyli w czasach Hansa Nielsena ha,ha,ha

Awatar użytkownika
Moran
Junior
Posty: 348
Rejestracja: 20 czerwca 2011, o 00:23

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#232 Postautor: Moran » 11 października 2017, o 20:59

Gość który gwarantuje 11-15 w PLŻ, generalnie nie będzie w niej jeździł bo w SE też może robić dobre punkty po doinwestowaniu i lepiej zarabiać. A przede wszystkim złapie kontakt sprzętowy z czołówką.
Trzeba wybierać w tych którzy w PLŻ jeżdżą. A taki Hougaard czy Kościuch równo punktują na tym poziomie kilka sezonów.
Trudno też wyrwać z klubów zawodników którzy dobrze punktują i mają fajne kontrakty sponsora, a klub wywiązuje się z umowy, wtedy trzeba wyraźnie przepłacić. Dlatego warto wprowadzać zawodników którzy jeszcze nie są drodzy, nie muszą od razu być liderami czy mieć miejsce w składzie. Myślę że Lamberta też byle pierwszoligowiec nam nie wyciągnie, wprowadziliśmy go w polski żużel, miał płacone, był zapraszany zawsze gdy był wolny, chyba sam żałuje że jeździł w Newcastle w II lidze.

Zupełnie poważnie sądzę, że powinniśmy przedłużyć kontrakt z Burzą. O ile oczekującymi powinni być zawodnicy zagraniczni "którzy mogą odpalić" to trzeba pamiętać o wymaganych dwóch polskich seniorach w składzie i Staszek w przypadku kontuzji w kadrze, byłby na miejscu, robiłby za pół seniora na wszelki wypadek. Nie bez szans na jakieś punkty. Do tego zajmowałby się sprzętem młodzieży i pomagał w parkingu w pozostałych meczach. Umowa nie tylko za zasługi i z sympatii, myślę że da się to obronić a wiele kosztować nie będzie.
Najważniejszy jest junior. W tej kategorii chyba wszyscy przekonali się że powinien to być zawodnik z niedalekiej Ukrainy.
W kategorii lider/show: Kildemand/Lindgren, ktoś taki. W kategorii ulubieniec: musimy na dłużej przywiązać Lamberta, a w kategorii "może odpalić" jest wielu zawodników i można ich pozyskać za darmo hurtowo za niską punktówkę. Trzeba się tylko rozejrzeć. Najlepszy przykład to tegoroczny debiutancki sezon Jakobsena w Poznaniu.
Nie wiem jak wyglądają relacje ze Smolim, ale to też dobry zawodnik na wypadek kontuzji. Ma gdzieś polską ligę, to o tyle dobrze że zgodziłby się być strażakiem. Zresztą Lublin zdjął mu bana na polskie rozgrywki, coś jest nam winny
Janusz Stachyra: Kto na nas trafi, bedzie miał problem i dalej będzie jeździć w drugiej lidze

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#233 Postautor: Czarek » 11 października 2017, o 20:59

peterix pisze:Andersen, Miśkowiak, Baran czy Kudriaszow - oni już byli i mieli swoje szanse. Nic nowego nie wniosą, a szczególnie Andersen, który już kiedyś nas zawiódł po całości. Teraz trzeba świeżej krwi!


Żadnych emerytów! Jeśli zostawiamy Lamberta, Jeleniewskiego i Miesiąca to nie ma mowy o ww. zawodnikach. Chyba, że chcemy baraży z Ostrowem na koniec sezonu.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Zaratustra
Kadrowicz
Posty: 1523
Rejestracja: 10 marca 2005, o 10:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#234 Postautor: Zaratustra » 11 października 2017, o 21:33

Przed nami ciężki okres transferowy. Będzie z kim rywalizować o najciekawsze nazwiska. Nawet o Lamberta zapewne będą podchody. My musimy znaleźć kogoś takiego, kim był dla Tarnowa Bjerre. To jest niezbędne minimum. Najbardziej pasuje mi Kildemand, ale nawet jak nie wyląduje w extralidze, to i na naszym poziomie będzie miał sporo ofert. Pozostaje mieć nadzieję, że słowa Jacka Ziółkowskiego o tym, że będą szukać dużo lepszych zawodników niż Smolinski znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13180
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#235 Postautor: Gelo » 11 października 2017, o 21:49

Pająk zbyt często się wywraca. Tylko Piter Pawlicki i kiedyś Lukas Dryml byli lepsi. Jak dla mnie dość mało odpowiedzialny zawodnik.

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6337
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#236 Postautor: kibicLBN » 11 października 2017, o 21:50

Moran pisze:Gość który gwarantuje 11-15 w PLŻ, generalnie nie będzie w niej jeździł bo w SE też może robić dobre punkty po doinwestowaniu i lepiej zarabiać. A przede wszystkim złapie kontakt sprzętowy z czołówką.
Trzeba wybierać w tych którzy w PLŻ jeżdżą. A taki Hougaard czy Kościuch równo punktują na tym poziomie kilka sezonów.

Jakie kilka jak ostatnie dwa?
W 2015 ,,zawrotna" średnia Kosciucha wyniosła 1,704 A w 2014 bagatela 1,621. To jest dobry zawodnik ale nie wiem skąd na forum przekonanie że największy pewniak. Bogdanovs dłużej utrzymuje wysoki poziom
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
Moran
Junior
Posty: 348
Rejestracja: 20 czerwca 2011, o 00:23

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#237 Postautor: Moran » 11 października 2017, o 22:01

W żużlu dwa sezony to już kilka :) A bardziej wstecz nie ma co patrzeć bo sprzęt się zmienia.
Co do stereotypów, to np Karol Baran poza Lublinem i może garstką rzeszowian, uważany jest za anonima i ogóra.
Janusz Stachyra: Kto na nas trafi, bedzie miał problem i dalej będzie jeździć w drugiej lidze

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13180
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#238 Postautor: Gelo » 11 października 2017, o 22:13

Kościuch miał sezon życia i zapewne Piła zacznie od niego budowę składu. Ale poza niewątpliwą walecznością i pracowitością jakoś nie trawię jego sylwetki na motocyklu. Za styl nie przyznaje się punktów ale Norbi to od zawsze solidny wyrobnik 1-ligowy bez osiągnięć ani perspektyw na najwyższy poziom.

Awatar użytkownika
MIERZWIN
Senior
Posty: 642
Wiek: 44
Rejestracja: 21 marca 2007, o 11:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#239 Postautor: MIERZWIN » 11 października 2017, o 22:29

W przeciwieństwie do ostatnich pozaligowych startów Jelenia, Kościuch raczej poważnie traktuje wszelkie IMP-y i kaski.
To jest jego niewątpliwy plus, mimo -faktycznie- dziwnej sylwetki. Ale... ostatnio jakby głośniej wspominał o Ekstralidze.
(nawiasem mówiąc, Jeleń też mistrzem "stylówy" nie jest)
od 1988 tylko SPEEDWAY

Awatar użytkownika
Moran
Junior
Posty: 348
Rejestracja: 20 czerwca 2011, o 00:23

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#240 Postautor: Moran » 11 października 2017, o 22:50

Skład "tartak": Jeleń, Walasek, Bjarne, Holta, Baliński. Na ich tle Kościuch nie wygląda tak źle.
Co ciekawe mimo nędznej sylwetki, ostatni trzej potrafią bądź potrafili wyprzedzać na trasie, a Holta zawsze należał do najlepszych pod tym względem.
Za to mimo bardzo dobrych sylwetek Jędrzejak należy do najłatwiej wyprzedzanych zawodników, albo Hampel który wygląda na motorze fajnie ale ścigać się nie umie.
Norbiemu pomogła w wynikach liga angielska, wyrobił się tam trochę, tak jak Zengota.
Janusz Stachyra: Kto na nas trafi, bedzie miał problem i dalej będzie jeździć w drugiej lidze

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13180
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#241 Postautor: Gelo » 11 października 2017, o 22:57

Daniel jak jedzie sam na treningu czy na próbie toru w Rzeszowie sylwetkę ma nienaganną. Nie wiem czemu w meczu jest "inaczej". Siedzenie na baku "na Holtę". Moran - Twój skład "tartak" i przestaję chodzić na żużel :)

Yorke19
Posty: 73
Rejestracja: 11 października 2017, o 22:23

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#242 Postautor: Yorke19 » 12 października 2017, o 08:50

Cz@rek pisze:Kurcze nie wiem na kogo postawić w ankiecie? Ja tam nie widzę żadnych napieraczy :) ;)
No dobra może kilku w miarę solidnych,ale napieraczem nie nazwałbym żadnego


Mam ten sam problem.

ezbeg
Kadrowicz
Posty: 1500
Rejestracja: 14 listopada 2016, o 17:35

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#243 Postautor: ezbeg » 12 października 2017, o 09:01

Z wywiadu z prezesem Daugavpils można wywnioskować, że będą w przyszłym sezonie próbować jechać. Oznacza to, że Bogdanovs raczej u nas nie pojeździ.

Cytat:
Na razie odetchnęliśmy z ulgą. Otrzymaliśmy z miasta 117 tys. euro i już nie mamy żadnych długów wobec zawodników. Jesteśmy czyści. Teraz musimy szybko policzyć realny budżet klubu na następny sezon oraz skompletować skład. Myślę, że bez większych problemów dogadamy się z miejscowymi zawodnikami, a chęć dalszej współpracy wyraził już Timo Lahti. Czeka nas więc gorący okres.

Awatar użytkownika
lombard
Senior
Posty: 795
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, o 15:44

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#244 Postautor: lombard » 12 października 2017, o 10:19

Yorke19 pisze:
Cz@rek pisze:Kurcze nie wiem na kogo postawić w ankiecie? Ja tam nie widzę żadnych napieraczy :) ;)
No dobra może kilku w miarę solidnych,ale napieraczem nie nazwałbym żadnego


Mam ten sam problem.

Wcale się wam nie dziwię, bo apetyty zostały rozbudzone i się kibic rozmarzył :)
Napieracze są jak najbardziej z tym, że zakontraktowanie w Lublinie Doyla, Hancocka, Dudka czy Zmarzlika byłoby sensacją niemal równą jak nie większą zakontraktowaniu swego czasu w Lublinie Hansa Nielsena. :idea:
W związku z powyższym, trzeba szukać "półkę" niżej, ale też jak patrze na zawodników w ankiecie, to się zastanawiam czy to awansował Lublin i szuka wzmocnień, czy Kolejarz Rawicz. :lol:
Oczywiście nie twierdzę, że wszystkie nazwiska są be, ale większość jest jednak bardzo przeciętna. To już chyba bym wolał w składzie tych co już u nas jeździli.
Z Daugavpils raczej ciężko będzie kogoś wyrwać. Skoro pospłacani i jadą to ani Lahti, ani Bogdanows, ani Puodżuks raczej nie odejdą. Lebiedievs jestem ciekawy co pokaże u nas w finale SEC.

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4104
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#245 Postautor: Perez » 12 października 2017, o 10:30

Podczas finału Sec myślę że klub będzie rozmawiał z nie którymi zawodnikami choćby ze Smolinskim na straszaka; )
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

Awatar użytkownika
Torsen
Trener
Posty: 4245
Rejestracja: 14 października 2005, o 16:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#246 Postautor: Torsen » 12 października 2017, o 11:19

Wymiana połowy kadry uzasadniałaby obiegową opinię, że drużynie żużlowej, jakiejkolwiek, nie zależy na awansie, skoro nie skorzysta z jego dobrodziejstwa - to raz.
Po drugie, większość osób dziś twierdzi, że obecnie w żużlu pewniaków właściwie już nie ma, bo każdy może trafić na dobry silnik, na którym zawojuje ligę, a osób, które stać na to, by szukać do skutku, jest kilka na świecie. Z tego wniosek, że powyżej pewnego poziomu - który, jak sądzę, reprezentuje cały dotychczasowy lubelski skład seniorski - "nazwiska nie jeżdżą", a o udanym sezonie decyduje wyłącznie sprzęt.
Nie twierdzę, że powinniśmy jechać wyłącznie tymi zawodnikami, którzy byli w drużynie w sezonie 2017 r., ale wymiana całego składu byłaby, po pierwsze, niesprawiedliwa - bo wszyscy z wyjątkiem Pedersena robili wszystko, by drużyna osiągnęła awans; po drugie byłaby nielogiczna z punktu widzenia zasadnego chyba twierdzenia, że dziś najważniejszy jest sprzęt, a po trzecie wpisywałaby się w niezbyt pozytywny obraz żużla jako objazdowego cyrku, w którym po każdym sezonie następuje nowe rozdanie, w którym zawodnicy nie identyfikują się z klubem, a kibice z zawodnikami (a w konsekwencji z drużyną i klubem).
Uważam, że dotychczasowi seniorzy - z wyjątkiem Pedersena, którego po gnieźnieńskiej części finału "nie zniesę" - jeśli wyrażą wolę startu w rozgrywkach I-ligowych i gotowość do poważnych inwestycji w sprzęt - powinni dostać taką szansę.
Przypominam, że wielu przez cały sezon twierdziło, że mamy skład na play off w I lidze.
Obrazek
Daniel Jeleniewski: "Jeszcze kupę mogę zrobić."

Awatar użytkownika
Lublin_Fan
Zawodowiec
Posty: 1369
Rejestracja: 26 sierpnia 2002, o 18:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#247 Postautor: Lublin_Fan » 12 października 2017, o 12:16

Dlatego ja widzę w składzie maksymalnie dwóch nowych napieraczy, w tym jeden z Grand Prix. Gości na numery 9/15 i 1/5. Liderów drużyny.
Jeleń, Miesiąc i Lambert nie są aż tak słabi, żeby ich odstawiać. Na lepszym sprzęcie powinni robić swoje nawet w pierwszej lidze.
Fajnie jakby został u nas Bober i Trofimow. Trzeba to jednak rozpatrywać w kategoriach cudu. I tu powstaje obszar do dyskusji bo kilka cudów nasi działacze zrobili ;)

Z dywagacji wychodzi, że brakuje miejsca dla Burzy. Szkoda, bo był jedną z jaśniejszych postaci zakończonego sezonu.

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7445
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#248 Postautor: Cooper » 12 października 2017, o 12:38

Za to Stacho to idealny kandydat na zawodnika oczekujacego. Pod warunkiem, ze bedzie tez sprzetowo mocny.

No to jak z GP i na I lige to wychodzi, ze Cook :D
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
lombard
Senior
Posty: 795
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, o 15:44

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#249 Postautor: lombard » 12 października 2017, o 13:23

Perez pisze:Podczas finału Sec myślę że klub będzie rozmawiał z nie którymi zawodnikami choćby ze Smolinskim na straszaka; )

Sportowe fakty podały składy na SEC. X zaznaczyłem obok tych z którymi moim skromnym zdaniem ewentualnie jest szansa pogadać:

1. Krzysztof Kasprzak
2 .Mateusz Szczepaniak X
3. Martin Smolinski X
4. Kenneth Bjerre
5. Andrzej Lebiediews X
6. Andriej Kudriaszow X
7. Vaclav Milik
8. Artiom Łaguta
9. Przemysław Pawlicki X?
10. Jurica Pavlic
11. Daniel Jeleniewski :) X
12. Michael Jepsen Jensen
13. Leon Madsen
14. Andreas Jonsson
15. Mikkel Bech X
16. Kacper Gomólski
R1. Oskar Bober :) X
R2. Paweł Miesiąc :)X

Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1654
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Motor Lublin w sezonie 2018

#250 Postautor: _piotrusss » 12 października 2017, o 13:30

Widziałbym w naszym składzie Lebiediewa. Pozytywny i ambitny zawodnik, z którym można wiązać nadzieje że przyda się także (ewentualnie) w Ekstralidze. Niestety w kontekście planów Woźniaka, Sparta pewnie będzie chciała go zatrzymać.
Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski