Modernizacja stadionu z BO - Projekt D-12 - GŁOSUJ!

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
owen1989
Senior
Posty: 918
Rejestracja: 2 października 2008, o 10:24

Re: Modernizacja stadionu z BO - Projekt D-12 - GŁOSUJ!

#51 Postautor: owen1989 » 12 października 2017, o 10:01

Marcinex pisze:
owen1989 pisze:Odnośnie Sygnału to przetarg jest 16.10, a prace mają sie zacząc jakoś w nowym roku :)

Już znalazłem.
Sygnał wygrał w 2017 projekt D-8
Projekt zakłada wykonanie remontu trybun, schodów i ogrodzenia wewnętrznego, monitoringu obiektu na działce nr 43/3 (obręb 9, arkusz 5) na stadionie sportowym przy ul. Zemborzyckiej 3. Planowane jest zainstalowanie piłkochwytów oraz montaż systemu automatycznego nawadniania na boisku trawiastym a także zakup sprzętu niezbędnego do utrzymania należytego stanu płyty boiska a także wyposażenia w sprzęt treningowy.

Przetarg został unieważniony, gdyż najniższa oferta wynosiła blisko 2 300 000, natomiast zamawiający mógł przeznaczyć max 1 750 000.
Z drugiej strony, co się dzieje wówczas z kasą z takiego projektu który nie został zrealizowany? Szansę dostał kolejny w kolejce z głosowania BO na 2017, powiększył się budżet na 2018 czy kasa zostaje w budżecie miejskim?


Jeżeli przetarg został unieważniony to zaraz pewnie będzie ogłoszony jeszcze raz aż się znajdzie dodatkowa kasa albo ktoś da cenę która mieści się w budżecie. Ewentualnie zrezygnują z części zakresu. Nie wydaje mi się, żeby ktoś odpuścił temat i taką kasę ;)

Awatar użytkownika
Marcinex
Senior
Posty: 726
Rejestracja: 25 listopada 2005, o 19:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Modernizacja stadionu z BO - Projekt D-12 - GŁOSUJ!

#52 Postautor: Marcinex » 12 października 2017, o 10:34

Cooper pisze:
Marcinex pisze:Chociaż przed chwilą w opisie projektu BO (klik tutaj) ktoś zmienił zapis o szacunkowych kosztach projektu :)
Było info o kosztach dokumentacji w wysokości 5% wartości całości projektu (można było odczytać że dostaniemy tylko 5% z 1 200 000), natomiast teraz jest że 1 200 000 idzie w całości na dokumentacje i wykonanie projektu.
Albo przypadek, albo ktoś czyta forum :)


Dokumentacja i wykonanie projektu. Jako projekt rozumiem w tym wypadku "dzieło" a nie "zaprojektowanie". Zwlaszcza, ze stoi jak wol:
....
Szacunkowe koszty projektu:
Dokumentacja i wykonanie 1 200 000,00 zł

W tym momencie stoi jak wół, ale jak napisałem powyżej - zapis dotyczący szacunkowych kosztów no oficjalnej stronie projektów BO na rok 2018 brzmiał jeszcze 2h temu inaczej. Było to coś w stylu: "Wykonanie niezbędnej dokumentacji projektowej będzie wynosiło 5% wartości całości projektu".
Teraz zapis o szacunkowych kosztach nie wzbudza wątpliwości - 1 200 000 idzie zarówno na dokumentację jak i wykonanie geometrii toru, tablicy, krzesełek, itd...
Dlatego napisałem że albo ktoś czyta forum i poprawił, albo był to czysty przypadek :)
Obrazek

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Modernizacja stadionu z BO - Projekt D-12 - GŁOSUJ!

#53 Postautor: Czarek » 12 października 2017, o 10:50

Czy etap zgody miasta na rezygnację z boiska piłkarskiego mamy już za sobą, czy doradcy prezydenta szykują nam niespodziankę?
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1653
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Modernizacja stadionu z BO - Projekt D-12 - GŁOSUJ!

#54 Postautor: _piotrusss » 12 października 2017, o 10:53

Wszystkie projekty z BO były analizowane przez miasto, więc jeśli został zakwalifikowany to zgoda jest.
Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski

jacek1985a1
Posty: 28
Rejestracja: 13 czerwca 2013, o 11:20

Re: Modernizacja stadionu z BO - Projekt D-12 - GŁOSUJ!

#55 Postautor: jacek1985a1 » 13 października 2017, o 12:18

https://www.facebook.com/FundacjaWolnosci/?fref=ts

Fundacja Wolności nadal uważa że z naszym projektem D12 jest coś nie tak i strasznie jątrzy. Może jakaś akcja na ich fanpagu ?

Awatar użytkownika
_piotrusss
Kadrowicz
Posty: 1653
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 20:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Modernizacja stadionu z BO - Projekt D-12 - GŁOSUJ!

#56 Postautor: _piotrusss » 13 października 2017, o 12:21

Nie pierwszy raz. Przy okazji przekazania dodatkowych pieniędzy dla klubu oraz promowaniu projektu D-12 też mieli coś do dodania.
Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
Andrzej Waligórski

Awatar użytkownika
sting126
Senior
Posty: 929
Rejestracja: 3 września 2009, o 21:41

Re: Modernizacja stadionu z BO - Projekt D-12 - GŁOSUJ!

#57 Postautor: sting126 » 13 października 2017, o 13:01

Korzeń walczy :) i dobrze :) chociaż po prawdzie to można mieć wątpliwości "projekt modernizacji" obejmuje skrócenie toru, montaż krzesełek itd. Co można interpretować dwojako:

1. Wykonany zostanie projekt budowlany obejmujący prace wskazane we wniosku i koszt tego projektu (dokumentacji) to 1,2 mln zł

2. Projekt w budżecie obywatelskim obejmuje opracowanie dokumentacji i wykonanie prac za 1,2 mln zł.

Jak się wczytałem w projekt, to nie mam 100% pewności, że zwycięstwo w głosowaniu doprowadzi do realizacji wariantu 2.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Czas na zmiany :]

jacek1985a1
Posty: 28
Rejestracja: 13 czerwca 2013, o 11:20

Re: Modernizacja stadionu z BO - Projekt D-12 - GŁOSUJ!

#58 Postautor: jacek1985a1 » 13 października 2017, o 13:09

sting126 pisze:Korzeń walczy :) i dobrze :) chociaż po prawdzie to można mieć wątpliwości "projekt modernizacji" obejmuje skrócenie toru, montaż krzesełek itd. Co można interpretować dwojako:

1. Wykonany zostanie projekt budowlany obejmujący prace wskazane we wniosku i koszt tego projektu (dokumentacji) to 1,2 mln zł

2. Projekt w budżecie obywatelskim obejmuje opracowanie dokumentacji i wykonanie prac za 1,2 mln zł.

Jak się wczytałem w projekt, to nie mam 100% pewności, że zwycięstwo w głosowaniu doprowadzi do realizacji wariantu 2.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka



Semantyka :)

owen1989
Senior
Posty: 918
Rejestracja: 2 października 2008, o 10:24

Re: Modernizacja stadionu z BO - Projekt D-12 - GŁOSUJ!

#59 Postautor: owen1989 » 13 października 2017, o 13:09

Troche rozsądku... zrobienie takiego projektu jak ten, czyli zmiana geometrii toru, trybuny i jakieś inne małe pierdoły, to jest w porywach kilka/kilkanaście dni roboty dla osoby, która ma pojęcie. I co teraz miasto weryfikując taki projekt zgodziłoby się wyłożyć ponad 1mln zł ? Ja wiem, że różne rzeczy w polityce teraz przechodzą ale bez przesady ;)

jacek1985a1
Posty: 28
Rejestracja: 13 czerwca 2013, o 11:20

Re: Modernizacja stadionu z BO - Projekt D-12 - GŁOSUJ!

#60 Postautor: jacek1985a1 » 13 października 2017, o 13:11

Ale fundacyjka (chyba mocno lewacka) ma teraz wodę na młyn ...

Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4864
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu z BO - Projekt D-12 - GŁOSUJ!

#61 Postautor: RadeKas » 13 października 2017, o 13:23

FW jak już to jest raczej bardziej "prawacka". A ogólnie to jest po prostu "antyurzędowa".
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

Awatar użytkownika
lombard
Senior
Posty: 795
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, o 15:44

Re: Modernizacja stadionu z BO - Projekt D-12 - GŁOSUJ!

#62 Postautor: lombard » 17 października 2017, o 09:51

Przy okazji przebudowy toru warto zawczasu pomyśleć o właściwym odwodnieniu co powoli staje się koniecznością a szkoda dwa razy rozkopywać:
https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/71665 ... yc-na-raty

mechanizator
Junior
Posty: 424
Rejestracja: 9 sierpnia 2010, o 20:08

Re: Modernizacja stadionu z BO - Projekt D-12 - GŁOSUJ!

#63 Postautor: mechanizator » 27 kwietnia 2018, o 10:34

W tym roku na przelomie wrzesnia i pazdziernika znów musimy stanąć na wysokości zadania.

https://obywatelski.lublin.eu/projekt/m ... _-_ii_etap

Opis skrócony:
Projekt budowlany stadionu, który umożliwi dalszą realizacje przebudowy stadionu żużlowego przy Alejach Zygmuntowskich

Opis rozszerzony:
Projekt pełnobranżowy w skład, który wchodzi projekt architektoniczny, projekt konstrukcyjny, instalacji sanitarnych, elektrycznych, projekt technologiczny oraz projekt drogowy ukształtowania terenu.
W ramach tego projektu przewiduje się doprowadzenie i usunięcie kolizji infrastruktury technicznej ( sieci i przyłącza