Żużel w TV

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Lublin_Fan
Zawodowiec
Posty: 1369
Rejestracja: 26 sierpnia 2002, o 18:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużel w TV

#7751 Postautor: Lublin_Fan » 27 grudnia 2018, o 11:53

Fajne były te archiwalne, czarno białe nagrania ze ścigania na Zygmuntowskich, jeszcze przed przebudową trybun. Takich rzeczy to bym z chęcią pooglądał znacznie więcej.
Na którymś kadrze widać nawet jak trwa powiększanie sektora przy wyjeździe dla polewaczki. Taka naszła mnie refleksja, że to były ostatnie tak duże prace na tym stadionie aż do dzisiaj. Niezła stagnacja...

Awatar użytkownika
Jinxsior
Junior
Posty: 365
Rejestracja: 17 lutego 2004, o 15:38
Lokalizacja: Swindon/Lublin
Kontakt:

Re: Żużel w TV

#7752 Postautor: Jinxsior » 27 grudnia 2018, o 11:54

Mi się film bardzo podobał. Nawet się pod koniec wzruszylem. Nie był nadawany na Historia tylko na kanale sportowym. Kibice z innych ośrodków żużlowych mogli się dowiedzieć o wielu rzeczach o których pewnie nie mieli pojęcia. Ktoś kto lubi Bajm dowiedział się że Beata jest z Lublina i teraz może zacznie kibicować Motorowi. Musiało być w tym wszystkim sporo marketingu. Pokazac wszystko w godzinę jest niewykonalne. Ja wiem że niektórzy chcieliby aby powstał serial o potędze Motoru. Póki co Nasz scenariusz dopiero się pisze.
Obrazek
.GG..::2399959:...
...:speedway_jinx@wp.pl:..

Bakajoko
Posty: 5
Rejestracja: 26 grudnia 2018, o 11:30

Re: Żużel w TV

#7753 Postautor: Bakajoko » 27 grudnia 2018, o 12:04

Nie każdy umie oglądać ze zrozumieniem tak samo jak czytać I tu jest problem Materiał na +

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6067
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Żużel w TV

#7754 Postautor: grzesieck » 27 grudnia 2018, o 12:08

Jinxsior pisze: Ktoś kto lubi Bajm dowiedział się że Beata jest z Lublina i teraz może zacznie kibicować Motorowi.


juz widze te tlumy fanow Beaty z innych miast w laczonych szalikach Bajmu i Motoru na stadionie w Lublinie...
METHANOL ADVENTURE TEAM

Awatar użytkownika
Jinxsior
Junior
Posty: 365
Rejestracja: 17 lutego 2004, o 15:38
Lokalizacja: Swindon/Lublin
Kontakt:

Re: Żużel w TV

#7755 Postautor: Jinxsior » 27 grudnia 2018, o 12:11

grzesieck pisze:juz widze te tlumy fanow Beaty z innych miast w laczonych szalikach Bajmu i Motoru na stadionie w Lublinie...


Ja ich bardziej widzę na koncertach skandujacyh MOTOR MOTOR
Obrazek
.GG..::2399959:...
...:speedway_jinx@wp.pl:..

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Żużel w TV

#7756 Postautor: Koper » 27 grudnia 2018, o 13:52

Dragon_Juventino pisze:We wtorek 25.12 o 20.30 na n+sport ,, czarny charakter "- Motor Lublin. Premiera.
Leci już zapowiedź, robi smaka.


Powtórki:
https://www.teleman.pl/tv/Czarny-Charak ... in-1826184

blajar
Trener
Posty: 2564
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużel w TV

#7757 Postautor: blajar » 27 grudnia 2018, o 14:45

Mnie się materiał podobał, nawet Mama ze mną z zainteresowaniem oglądała :)
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową", by Ł. Benz :lol:

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2828
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

Re: Żużel w TV

#7758 Postautor: Cz@rek » 27 grudnia 2018, o 16:02

Dzięki za Twój głos Drylson i witamy jako nowego forumowicza :cool:

Pisz częściej bo Twoje spojrzenia na dany temat jest na pewno nie tuzinkowe z uwagi na szerszą perspektywę z której patrzysz.

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużel w TV

#7759 Postautor: Czarek » 27 grudnia 2018, o 17:22

Drylson pisze:Początkowo na materiał dostałem standardowo 25 min i polecenie, żeby było trochę historii i dwa ostatnie awanse. I mogłem tak zrobić. Ale wysępiłem drugie tyle i dodałem to, co uznałem, że może zaciekawić szerszą publiczność.


Szkoda tylko, że te dodatkowe minuty zostały całkowicie zmarnowane. Boję się co dostalibyśmy gdyby zarezerwowano jeszcze więcej czasu. Wywiady z Januszem Józefowiczem czy Bogdanem Łazuką, którzy też mieli bardzo blisko na Zygmuntowskie? Relację z treningu rugbistów, którzy też byli na jakimś meczu? Filmik o tym jak kibice Lechii ganiają się po naszym torze z kibicami Motoru? Zamiast czasu zmarnowanego na wywiady z Kozidrak, Cugowskim juniorem i wąsatym oraz rajd Paryż - Dakar należało zrobić rzecz najbardziej oczywistą: wziąć kogoś kto jeździł tu w latach 1996-2013, potem kogoś kierował klubem, a następnie kogoś był na trybunach i potrafi mówić. Tymczasem dzięki ww. żenadzie żużlowy Lublin wyszedł na lekko popaprane miasto.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13180
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużel w TV

#7760 Postautor: Gelo » 27 grudnia 2018, o 17:53

Są jeszcze sędziowie Piotrek Lis i Paweł Słupski, którzy są stąd i mają wielką wiedzę o żużlu. Paweł dodatkowo działał w klubie w brakujących w materiale latach. Mógłby na przykład poopowiadać o barażu z Falubazem.

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużel w TV

#7761 Postautor: Czarek » 27 grudnia 2018, o 18:09

Zamiast żenującej historii o żużlu w damskich włosach można było opowiedzieć o motocyklu Marka Kępy, który wpadł na trybuny i uderzył w jednego z kibiców. Poza tym należało wspomnieć o fatalnym wypadku Tadeusza Tkaczyka. Żyją jeszcze świadkowie obu wydarzeń - służę adresami :)
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Bakajoko
Posty: 5
Rejestracja: 26 grudnia 2018, o 11:30

Re: Żużel w TV

#7762 Postautor: Bakajoko » 27 grudnia 2018, o 18:40

Proponuje niezadowolonym z reportażu Tomka aby sami zrobili "lepszy" Zamiast cieszyć się z tego co zostało zrobione (poświęcony czas )to lepiej pomarudzić Troche pokory

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużel w TV

#7763 Postautor: Czarek » 27 grudnia 2018, o 19:14

Płacę co miesiąc za oglądanie nsportu i dlatego wymagam, a moje wymagania rosną w momencie gdy oglądam materiał o moim mieście. Twój argument jest z rodzaju " jeśli nie podoba ci się jazda zawodnika x to sam wskakuj na motocykl" czyli rozumujesz bardzo słabo i prymitywnie.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6067
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Żużel w TV

#7764 Postautor: grzesieck » 27 grudnia 2018, o 19:16

Bakajoko pisze:Proponuje niezadowolonym z reportażu Tomka aby sami zrobili "lepszy"


no tak, a tym, ktorzy w sezonie 2019 beda niezadowoleni z jazdy Miesiaca/Lamparta/Zengoty/itd. zaproponujesz zeby sami wsiedli na motor i pojechali lepiej?

bez takich z dupy argumentow prosze

edit: Czarek szybszy
METHANOL ADVENTURE TEAM

Bakajoko
Posty: 5
Rejestracja: 26 grudnia 2018, o 11:30

Re: Żużel w TV

#7765 Postautor: Bakajoko » 27 grudnia 2018, o 19:32

Prymitywne to jest ocenianie czyjejś pracy i poświęconego czasu a zawsze się ktoś trafi niezadowolony bo coś pominięto lub kogoś i dlatego napisałem żeby ktoś zrobił lepszy materiał to bedzie w pełni zadowolony Bez spiny

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6337
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Żużel w TV

#7766 Postautor: kibicLBN » 27 grudnia 2018, o 20:21

Bakajoko pisze:Prymitywne to jest ocenianie czyjejś pracy

Ty tak serio :O ? Można i trzeba szanować Pana Tomka Dryłę, ale to nie znaczy że jak jakiś jego występ czy materiał komuś się nie spodobał to nie może złego słowa napisać.
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużel w TV

#7767 Postautor: Czarek » 27 grudnia 2018, o 20:29

Bakajoko pisze:Prymitywne to jest ocenianie czyjejś pracy i poświęconego czasu a zawsze się ktoś trafi niezadowolony bo coś pominięto lub kogoś i dlatego napisałem żeby ktoś zrobił lepszy materiał to bedzie w pełni zadowolony Bez spiny


Nie jestem aż tak zadufany w sobie jak Ty i z pokorą przyjmuję krytykę przełożonego w pracy i uwagi klientów. Z drugiej strony sam mam wymagania jako klient. Tobie też radzę zejść na ziemię, bo jeśli będziesz dalej takim cichym petentem bez grama asertywności to obudzisz się ostatni w kolejce po szacunek i satysfakcję.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6067
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Żużel w TV

#7768 Postautor: grzesieck » 27 grudnia 2018, o 20:52

dobra dajcie spokoj, to jakis gimnazjalista, ktory zycia nie zna, dorosly czlowiek w zyciu by nie napisal - 'Prymitywne to jest ocenianie czyjejś pracy'
METHANOL ADVENTURE TEAM

Bakajoko
Posty: 5
Rejestracja: 26 grudnia 2018, o 11:30

Re: Żużel w TV

#7769 Postautor: Bakajoko » 27 grudnia 2018, o 20:58

Zluzuj Ty gościu a gimnazjalista to chyba Ty jesteś

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6337
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Żużel w TV

#7770 Postautor: kibicLBN » 27 grudnia 2018, o 21:11

Gimnazjów już nie ma, Jarosław zniósł ...
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużel w TV

#7771 Postautor: istred » 27 grudnia 2018, o 21:41

Właśnie skończyłem oglądać program /szkoda, że rozpoczął się przed czasem, żeby nagrać cały będę musiał nagrać kolejną powtórkę, która może wystartuje o czasie ;)
Potwierdziło się to czego się spodziewałem przed obejrzeniem programu, a po przeczytaniu komentarzy. Standardowe malkontenctwo mające swoje źródło w kompleksach i zaściankowości, ale ja nie o tym...
Odniosę się jedynie do kilku zarzutów, które tutaj padły:

- Nabożna, motocross i inni sportowcy.
Chwilę przed obejrzeniem Czarnego Charakteru obejrzałem reportaż z turnieju charytatywnego dla Tomka Golloba. Tamten turniej dobitnie pokazuje, że środowisko sportowe musi współpracować, a nie rywalizować ze sobą. W jednym miejscu potrafili coś dobrego zrobić piłkarze ręczni, lekkoatleci, żużlowcy i pewnie również przedstawiciele innych dyscyplin sportowych. Obecnie żużel z motocrossem są powiązane bardzo mocno i gdyby nie KM Cross i przynajmniej część środowiska tam skupionego to żużel oglądalibyśmy w telewizji, a miasto nie miałoby problemu pt. stadion przy Zygmuntowskich. Dlatego uważam, że patrzenie z wrogością na inne dyscypliny sportowe w naszym mieście jest nie na miejscu.

- Lublin pokazany jako miasto "popaprane miasto".
Szczerze to nie mam pojęcia co miałoby oznaczać "popaprane miasto", ale wnioskując również z wcześniejszych wypowiedzi to chyba ma to wydźwięk pejoratywny. Jakby nie było, reportaż pokazuje Lublin w bardzo pozytywnym świetle. Przede wszystkim ze świetnym klimatem. Na żużel, ale i na sporty motorowe w ogóle. Urywki z Hansem Nielsenem, z rajdu Dakar pokazują, że Lublin - chyba wbrew obiegowej opinii - jest bardzo ważnym ośrodkiem sportów motorowych w Polsce i odegrał się tutaj kawał historii.
Dla Lublina awans to duże wydarzenie, ale obiektywnie - co roku jakieś drużyny awansują, inne spadają i dla kibiców z zewnątrz jest to naturalna część wyników sezonu żużlowego. W przyszłym też ktoś spadnie, a ktoś awansuje. W reportażu pokazano awans Lublina niemal jako wydarzenie ogólnopolskie i świetnie oddano wagę tego wydarzenia w Lublinie.

- wypowiedzi znanych osób.
Dla mnie - jako wieloletniego kibica żużlowego - część tych wypowiedzi faktycznie była trochę mniej poważna, natomiast nie wypowiadali się oni w roli ekspertów, a reportaż kierowany nie jest wyłącznie do fanatyków żużlowych, ale i do osób mniej obeznanych z tą tematyką, a dla których np. Beata Kozidrak jest gwiazdą sporego formatu. Osoby takie nie mają pojęcia kto to jest Jurek Mordel, Daniel Jeleniewski, a i pewnie nawet o Nielsenie nie słyszeli, natomiast Kozidrak znają i jeżeli ona mówi, że w Lublinie jest klimat na żużel to musi coś w tym być. Dlatego bardzo się cieszę, że takie osoby wsparły swoim wizerunkiem lubelski klub. To pokazało (pewnie w sposób odrobinę przesadzony, jak to w telewizji, ale to dobrze ;) ) jak ogromna jest moda na żużel w Lublinie, że Lublin to Żużel nie tylko dla wąsatego pana w ogródku piwnym, czy wariatów ścigających się na motocyklach w Afryce pod koniec lat 90-tych, ale również dla obecnie najbardziej znanych Lublinian - Cugowskich, Kozidrak, Wójcików z Ani Mru Mru. Fajnie, że Motor ma takich ambasadorów.

- zgodzę się natomiast, że zabrakło /nawet przy takim nakładzie czasowym/ choćby fragmentów z barażu z ZG w 2004 r. Tam też odegrał się kawał historii - historia z kontraktem Lee, zakontraktowanie Karlssona, powrót do Lublina Śledzia, Piszcza, Dadosa... i właśnie również Dadosa mi zabrakło. Co prawda były jakieś wstawki z początków jego kariery żużlowej, ale - jakby nie było - to chyba jedyny żużlowy mistrz świata z Lublina i zdobycie przez niego mistrzostwa jest jednym z największych wydarzeń w historii Motoru, pomimo że Robert zdobywał je w barwach innego klubu.

Ogólnie mi program się bardzo podobał, zrobił ogromną robotę dla miasta i przede wszystkim dla klubu. Nawet ja - którym jestem na bieżąco z tym co się dzieje w klubie - uświadomiłem sobie jak wiele osób pracuje na ten sukces i jak wiele osób udało się zaangażować. Oczywiście twarzą ostatnich sukcesów (dla mnie przede wszystkim organizacyjnych) jest Kuba Kępa, ale tak naprawdę ogromną robotę zrobili - Cugowski, Ani Mru Mru, Speedway Euforia i sam Tomek Dryła pchając Motor gdzie się tylko da i pewnie dziesiątki innych osób, o których na co dzień nie słyszymy.
Swoją drogą tak kapitalny marketing, przebijający się do mainstreamowych mediów miał w historii żużla jedynie Falubaz, który promował się Lisem i Karolakiem i zwrotem "Magia Falubazu". Dziś tą samą drogę próbuje iść Motor z Cugowskim, Ani Mru Mru i "Lublin to Żużel".

Przy okazji gratulacje Tomku za odcinek Motogamii z Błażusiakiem - jeden z najlepszych programów w podobnym formacie jakie oglądałem. Odcinek oglądałem wiele razy przede wszystkim ze względu na kapitalne zdjęcia Andory, Girony i tamtych rejonów (bo fanem enduro nie jestem), a także klimat, który potrafisz stworzyć w swoich programach jak nikt inny. Tak trzymaj!

piotr81
Posty: 100
Rejestracja: 9 kwietnia 2018, o 19:41

Re: Żużel w TV

#7772 Postautor: piotr81 » 27 grudnia 2018, o 22:28

Obejrzałem cały program i mi się podobał.

tck
Senior
Posty: 558
Rejestracja: 16 sierpnia 2012, o 08:37

Re: Żużel w TV

#7773 Postautor: tck » 27 grudnia 2018, o 22:36

Jak czytałem to też nie wiadomo jakich rzeczy się spodziewałem, Dakaru było najwięcej z tych wszystkich 'pozażużlowych sportów', cross i ręczna akceptowalna, Beata pierdyknęła 'Ekstraklasą' ale ogólnie dla mnie jak najbardziej pozytywnie. Co do brakujących lat to nie dziwię się, że tak to w programie wyglądało, przez te lata wiele ekip i mniejszych lub większych sukcesów się przewinęło- oczekujecie np Wąsacza krzyczącego, że im w 2012 niewiele brakowało do zrobienia tego samego (2 awansów w 2 lata) i cieszącego się z obecnego stanu? Czy porównania frekwencji na stadionie podczas ówczesnych ligowych rozgrywek z zawodami Polska-Mistrzowie świata? Zejdźmy na ziemię....

Drylson
Posty: 3
Rejestracja: 27 grudnia 2018, o 09:47

Re: Żużel w TV

#7774 Postautor: Drylson » 28 grudnia 2018, o 10:24

Dziękuję za kolejne głosy.
Krytyka jest jak najbardziej okej, też uważam, że spokojnie można oceniać pracę innych, pełen luz :)
Wiadomo, że każdy miejscowy jest emocjonalnie zaangażowany i patrzy inaczej. Ale z tego co do nas dociera z Polski, to zdecydowana większość odebrała Lublin niezwykle pozytywnie, a Pan Włodzimierz i Żmigród zafascynowały mnóstwo ludzi, serio.

Odnośnie brakujących materiałów do pierwszej dekady XXw - oczywiście gadające głowy to nie byłby żadne problem, ale nie mógłbym zobrazować tych wypowiedzi żadnymi zdjęciami - nie mogę użyć fragmentów tych meczów. Chociaż starałem się o zgody, użyczenie materiałów itd. Niestety, nie wszyscy chcieli pomóc... Zawiedzionych uspokajam: kilku bohaterów tych lat pojawi się jeszcze w transmisjach i materiałach przygotowywanych do meczów.

ps: bywałem tu wcześniej i pisałem; duuużo wcześniej, z tego co pamiętam, jeszcze jako "Tomal" założyłem wątek "Nasza Liga" i zacząłem zabawę w typowanie wyników :) potem zapomniałem hasła, zmieniłem pocztę itd. :D
Pozdro

blajar
Trener
Posty: 2564
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużel w TV

#7775 Postautor: blajar » 28 grudnia 2018, o 11:22

Tomku, powiedz co tam z postulatów udało się przeforsować w transmisjach telewizyjnych na przyszły rok? Będzie ta fotokomórka? :)
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową", by Ł. Benz :lol: