Żużel w TV

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4106
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużel w TV

#7726 Postautor: papi » 14 października 2018, o 19:00

w programach są kupony, z których losowany jest samochód :)

Awatar użytkownika
mustafa
Zawodowiec
Posty: 1482
Rejestracja: 26 stycznia 2009, o 11:39
Lokalizacja: Lubartów

Re: Żużel w TV

#7727 Postautor: mustafa » 14 października 2018, o 19:09

ahhaaa, no to Nawrocki będzie miał kapitalny bilans finansowy po tej imprezie :)

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4466
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Żużel w TV

#7728 Postautor: tezetomaniak » 14 października 2018, o 20:03

Diament będzie za 500 tys, ale jenów

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6336
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Żużel w TV

#7729 Postautor: kibicLBN » 14 października 2018, o 20:09

,,Nie śmiej się dziadku z czyjegoś wypadku."
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
Popek
Senior
Posty: 635
Rejestracja: 8 stycznia 2011, o 10:28

Re: Żużel w TV

#7730 Postautor: Popek » 14 października 2018, o 20:11


Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6336
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: Żużel w TV

#7731 Postautor: kibicLBN » 14 października 2018, o 20:18

,,Twój śmiech urwie się jak hejnał ...
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Flagg
Trener
Posty: 5990
Rejestracja: 26 września 2018, o 08:30

Re: Żużel w TV

#7732 Postautor: Flagg » 25 października 2018, o 10:30

https://www.przegladsportowy.pl/zuzel/p ... ej/ynpwyr2

Warto przeczytać, jak będzie wyglądać kwestia transmisji spotkań z Eligi w 2019 roku. Okazuje się, że o ile Lorka ze Świstem mamy z głowy, to Eleven dalej jest "w grze". Do tego, to NC+ zadecyduje, czy będziemy jeździć domowe mecze w piątek czy w niedzielę...
Motor 2024: 1.Holder 2.Cierniak 3. Lindgren 4.Kubera 5.Zmarzlik 6.Przyjemski 7.Bańbor 8.Jaworski

blajar
Trener
Posty: 2563
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużel w TV

#7733 Postautor: blajar » 25 października 2018, o 10:41

Wychodzi na to, że trzeba się szykować na stadion w piątki :)
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową", by Ł. Benz :lol:

Awatar użytkownika
Dragon_Juventino
Junior
Posty: 323
Rejestracja: 8 października 2004, o 19:18
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Żużel w TV

#7734 Postautor: Dragon_Juventino » 19 grudnia 2018, o 19:32

We wtorek 25.12 o 20.30 na n+sport ,, czarny charakter "- Motor Lublin. Premiera.
Leci już zapowiedź, robi smaka.
Obrazek

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużel w TV

#7735 Postautor: Czarek » 26 grudnia 2018, o 11:13

Wczorajszy reportażyk nie był dobrą reklamą lubelskiego żużla. Owszem dowiedzieliśmy się przykrej prawdy tzn., że nasi najwybitniejsi wychowankowie zdobywali laury dla innych barw (Szwendrowski, Dados), a kolejny (Kępa) nie zdobył praktycznie nic, co plasuje nas na żużlowej prowincji, ale nie to było najgorsze. Beata Kozidrak i Iwona Nabożna, które kiedyś tam były na meczu i nie potrafią powiedzieć nic sensownego o żużlu to jedno. Pominięcie okresu 1996-2013 gdy dwa razy otarliśmy się o Ekstraligę to drugie, a reklama damskiego szczypiorniaka i absurdalnie rozbudowany wątek motocrossu to już była żenada na maksa. Obraz lubelskiego żużla wg nsportu jest taki: kiepskie tradycje, spore zainteresowanie kibiców, ale brak żużlowych autorytetów, w tym ludzi z osiągnięciami w tej dziedzinie i w związku z tym trzeba szukać na siłę wypowiedzi znanych lublinian, którzy mało wiedzą o żużlu oraz uciekać się do tematów zastępczych by wypełnić czymś materiał.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Bakajoko
Posty: 5
Rejestracja: 26 grudnia 2018, o 11:30

Re: Żużel w TV

#7736 Postautor: Bakajoko » 26 grudnia 2018, o 11:38

Brawo Tomek!Świetny reportaż Jak zawsze pełna profeska! :cool:

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6067
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Żużel w TV

#7737 Postautor: grzesieck » 26 grudnia 2018, o 11:54

Czarek pisze:Wczorajszy reportażyk nie był dobrą reklamą lubelskiego żużla. Owszem dowiedzieliśmy się przykrej prawdy tzn., że nasi najwybitniejsi wychowankowie zdobywali laury dla innych barw (Szwendrowski, Dados), a kolejny (Kępa) nie zdobył praktycznie nic, co plasuje nas na żużlowej prowincji, ale nie to było najgorsze. Beata Kozidrak i Iwona Nabożna, które kiedyś tam były na meczu i nie potrafią powiedzieć nic sensownego o żużlu to jedno. Pominięcie okresu 1996-2013 gdy dwa razy otarliśmy się o Ekstraligę to drugie, a reklama damskiego szczypiorniaka i absurdalnie rozbudowany wątek motocrossu to już była żenada na maksa. Obraz lubelskiego żużla wg nsportu jest taki: kiepskie tradycje, spore zainteresowanie kibiców, ale brak żużlowych autorytetów, w tym ludzi z osiągnięciami w tej dziedzinie i w związku z tym trzeba szukać na siłę wypowiedzi znanych lublinian, którzy mało wiedzą o żużlu oraz uciekać się do tematów zastępczych by wypełnić czymś materiał.


zgadzam sie, niestety

reportaz byl dosyc nudny, Kozidrak zenujaca, Paryz-Dakar niepotrzebny, a brak chocby wzmianki o latach 1986-2013 conajmniej dziwna
METHANOL ADVENTURE TEAM

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużel w TV

#7738 Postautor: Czarek » 26 grudnia 2018, o 13:28

Ktoś mógł odnieść wrażenie, że w latach 1996-2013 żużla w Lublinie nie było w ogóle, ale był rajd Paryż - Dakar :)
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2828
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

Re: Żużel w TV

#7739 Postautor: Cz@rek » 26 grudnia 2018, o 14:59

Za to mi podobał się rozbudowany wątek ulicy Żmigród,na której mieszkałem i się wychowałem :cool:
Co prawda główny temat żużla w Lublinie nieco rozmywał się w innych tematach, ale trzeba mimo to pochwalić autora reportażu bo to chyba pierwszy taki dokument o żużlu w naszym mieście a dobór wątków i materiałów na pewno nie był łatwy.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13185
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużel w TV

#7740 Postautor: Gelo » 26 grudnia 2018, o 15:04

Rzeczywiście - wątek w śnieżnym korku za długi, wątek nędzy na Żmigrodzie za długi i antyreklamowy dla Lublina, wątek motocrossu nudny i bez sensu (czemu na siłę próbuje się zachęcić kibiców żużla do innych sportów motorowych?). Beata niestety nigdy nie była na żużlu podobnie jak Piotrek (który wbrew temu co było powiedziane nigdy nie przejechał nawet okrążenia w zawodach rowerowych - zapewniam:)). Rozumiem, że należało wzmocnić przekaz znanym twarzami ale czemu akurat kompletnymi laikami w roli ekspertów? Reportaż generalnie mocno rozczarowujący i oszczędnie gospodarujący autentycznością.

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużel w TV

#7741 Postautor: $korzen$ » 26 grudnia 2018, o 16:28

Mnie tez mocno zdziwil brak wzmianek o latach 1996-2013. Zwlaszcza sezony 2002-2004 to kapitalne 3 lata. Kilka swietnych spotkan, zwyciestwa w Rzeszowie 44:45 czy Ostrowie 41:49 gdzie Piszcz zrobil akcje swojej kariery. Otarcie sie o elige gdzie 3/4 skladu to byli wychowankowie. Jakby nie patrzec to jednak Harry i Tz Lublin dokonali rowniez swoistej reaktywacji zuzla w Lublinie. Szkoda, ze nie bylo o tym slowa albo malej wypowiedzi Harrego. Ja te 3 lata wspominam z ogromna sympatia i sentymentem. Kozidrak niesamowicie irytowala. Generalnie za malo zuzla w zuzlu. Za duzo gadania, za malo speedwaya.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13185
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużel w TV

#7742 Postautor: Gelo » 26 grudnia 2018, o 16:50

Ale nie mogło być inaczej. Ona nie była nigdy na meczu. W sensie świadomie, bo może ją tam ojciec czy dziadek kiedyś zabrał w latach 70-tych. Przy takich reportażach aż się ciśnie pytanie - gdzie Państwo byliście ze swoim zainteresowaniem żużlem jak jeździliśmy w Krakowie i Przygódzki lał naszych okrutnie? Bo ja przykladowo byłem na trybunach na Odmogilu :) teraz cała rzesza "kibiców" rozświetla się w blasku sukcesów ostatnich dwóch lat.

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Żużel w TV

#7743 Postautor: Czarek » 26 grudnia 2018, o 17:38

Niesamowity był też wątek z jakimś kolesiem w ogródku piwnym. Ktoś spoza Lublina gotów pomyśleć, że on mówił jakąś lubelską gwarą, równie niezrozumiałą co dialekt kaszubski. Po co to było?
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Bilynho
Posty: 46
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 21:45

Re: Żużel w TV

#7744 Postautor: Bilynho » 26 grudnia 2018, o 23:16

Lata 1996- 2013 to lata w których wielu obecnych kibiców zaczynało chodzić na żużel i to jest ten czas z którym najbardziej się utożsamiamy... bardzo dziwne ze ani słowa o tym a przecież to były czasy w których działo się wiele. Z całym szacunkiem dla Tomka ale piłkarki ręczne, motocross czy rajd P-D... maja bardzo mało wspólnego z żużlem w Lublinie.

Jeśli materiał miał pokazać historie żużla w Lublinie to powinni się wypowiadać tacy ludzie jak Mordel Kępa, Piszcz, Harry, Jacek Ziolkowski.

Zwiastun nakręcił mnie strasznie a sam materiał zawiódł ...

vaikai
Posty: 149
Rejestracja: 10 lipca 2007, o 11:01

Re: Żużel w TV

#7745 Postautor: vaikai » 26 grudnia 2018, o 23:24

Bilynho pisze:Harry

W ogóle jakiś materiał wspominkowy z Harrym o tamtych latach byłby złotem.

mema
Senior
Posty: 672
Rejestracja: 21 marca 2004, o 20:06

Re: Żużel w TV

#7746 Postautor: mema » 26 grudnia 2018, o 23:55

Wydaje mi się że tytuł był"Czarny charakter Motor Lublin" i chyba z tego względu nie było wzmianek o latach 1996-2013(LKŻ,TŻ,KMŻ).O zającowym Motorze faktycznie lepiej było przemilczec.Kozidrak żenada.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13185
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużel w TV

#7747 Postautor: Gelo » 26 grudnia 2018, o 23:59

Czarek pisze:Niesamowity był też wątek z jakimś kolesiem w ogródku piwnym. Ktoś spoza Lublina gotów pomyśleć, że on mówił jakąś lubelską gwarą, równie niezrozumiałą co dialekt kaszubski. Po co to było?

Też tego nie zrozumiałem. Pomijam, że gość pijacko bełkotał w jakimś niezrozumiałym języku, to sygnał jest taki, że Lublin to Żmigród i lumpy popijające "świeżą perłę". Tak nie jest - więc trudno to zrozumieć.

Bilynho
Posty: 46
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 21:45

Re: Żużel w TV

#7748 Postautor: Bilynho » 27 grudnia 2018, o 01:39

Podsumowując, zapowiedź dawała nadzieje na super dokument o żużlu w Lublinie a rzeczywistość okazała się zupełnie inna ... Ciekawe czy Tomek sam to wszystko wymyślił czy były jakieś naciski z NC +...

ezbeg
Zawodowiec
Posty: 1496
Rejestracja: 14 listopada 2016, o 17:35

Re: Żużel w TV

#7749 Postautor: ezbeg » 27 grudnia 2018, o 07:26

Chcieli dobrze, ale pozostaje niesmak. Czegoś brakuje, a wszyscy powyżej powiedzieli o co chodzi - lata 1996-2013. Wiadomo, że było wówczas różnie. Jednak to były czasy które również dostarczały kibicom emocji. Lata 2002-2004, 2011-2013, a nawet czasy LKŻ maja coś o czym warto powiedzieć. Czasem odnoszę wrażenie, że niektórzy chcą o tym okresie zapomnieć jakby go nigdy nie było. Czarna plama i już. Niestety część z kibiców stadionowych nie wie jak to wówczas było, bo nie interesowali się wówczas żużlem.

Drylson
Posty: 3
Rejestracja: 27 grudnia 2018, o 09:47

Re: Żużel w TV

#7750 Postautor: Drylson » 27 grudnia 2018, o 10:27

Siema! Tu Tomek Dryła. Jako autor filmu, postaram się wyjaśnić kilka spraw. Podkreślam – wyjaśnić, a nie przekonywać kogokolwiek, że materiał był znośny/akceptowalny/dobry itp. – to jest sprawa indywidualna i nikogo, komu się nie podobał, nie przekonam, że powinno być inaczej.

Żeby było jasne: materiał zrobiłem sam, nikt niczego mi nie narzucał i nie montował za mnie.

Tego typu materiał to nie jest żadna „encyklopedia” żużla i omówienie historii dekada po dekadzie. To pewien subiektywny wybór wątków, a przyczyny, dla których wybrałem akurat te, a nie inne, są naprawdę różne. Nie udało się nagrać wszystkich, których chciałem (nie mogli, nie chcieli za chiny ludowe, nie żyją itd.). Żeby filmowo opowiadać o jakimś okresie, trzeba mieć do tego materiały wideo. Początkowo na materiał dostałem standardowo 25 min i polecenie, żeby było trochę historii i dwa ostatnie awanse. I mogłem tak zrobić. Ale wysępiłem drugie tyle i dodałem to, co uznałem, że może zaciekawić szerszą publiczność. W założeniu to nie jest film dla Lubelaków, tylko dla kibiców z całej Polski. Chciałem, żeby dowiedzieli się np., że teraz za nasz żużel odpowiadają osoby wywodzące się z motorsportu: mx, Dakar, enduro – stąd te wątki. Dałem trochę humoru, bo godzinny materiał na jedno kopyto byłby niestrawny. Zaprosiłem ludzi rozpoznawalnych w kraju, żeby dotrzeć do szerszej publiczności, puścić zajawki w TVN i TVN24 (oni tam lubią znane twarze).
Brakuje tam wielu okresów, nie tylko 1996-2013. Zawsze ktoś byłby urażony, albo zawiedziony, że nie wspomniałem o 1974, bo on wtedy chodził na żużel… Ja chodziłem i w 97 i w 2003, i na amatorów i na mecze z Wandą o przedostatnie miejsce itd. itd. Ale jak stawiałem na szali Nielsena, Dadosa, awanse dwóch ostatnich lat przy barażu w 2004, to odrzuciłem baraże z Zielonką. Ktoś ma te materiały, ktoś mógłby zrobić bardzo ciekawy film… Ja nie mam do nich praw i nie mogę tego zrobić.

Ktoś napisał, że pokazałem „nędzę Żmigrodu”. Nie zgadzam się. Padło wiele ciekawych informacji o historii tego miejsca – że była tam pierwsza szkoła jazdy, siedziba PZM, warsztaty Szwendrowskich, że to była utwardzona i elegancka ulica itd. Jak ktoś chciał usłyszeć słowo „bieda” to usłyszał, ale ono na pewno tam nie padło. Dało się wyczuć, że to ulica charakterna (została porównana do zaułków warszawskiej Pragi), ale nie, że to ulica nędzarzy, na litość… Podobnie z gościem, który w ogródku opowiadał o swoich doświadczeniach – nie pił Perły, tylko herbatę! :)

Piszecie, że pokazałem obraz „Lublin – brak tradycji i żużlowych autorytetów”. A kilka minut poświęconych na początku Szwendrowskiemu? Ludzie poza naszym miastem kompletnie go nie znają, bo to prehistoria, a i w samym Lublinie wielu nie wie, kim był i co osiągnął. Pokazanie historii od 1947 to nie jest opowieść o tradycji? Autorytety? Szwendrowski, Kępa, Nielsen, Jonsson, słowa o Dadosie i Mordelu… Chyba jednak były? Bober, Jeleń.

Kolejna sprawa – nikogo na siłę nie zachęcam do motocrossu, ale ja go lubię i to działa też w drugą stronę – nikt na siłę nie zabroni mi o nim mówić :) Znane twarze, które nic nie wiedzą o żużlu… a które znane twarze o tym żużlu wiedzą tak dużo, jak np. Kępowie, Krzysiek Cugowski, czy Marcin Wójcik?
Chciałbym, żebyście mnie dobrze zrozumieli. Ja nie mam ambicji, żeby zadowolić każdego w 120%, chociaż oczywiście chciałbym, żeby moja praca podobała się jak największemu gronu odbiorców. Ale proszę też, by w tej krytyce zachować jakiś rozsądny umiar, bo mam wrażenie, że postawiono tu kilka niesprawiedliwych zarzutów.

Jestem otwarty na dyskusję, pozdrawiam serdecznie, Drylson