Żużel w TV

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6067
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Żużel w TV

#3626 Postautor: grzesieck » 23 września 2011, o 14:49

100 x 25zl = 2500zl

no rzeczywiscie, super hajs, nie lepiej zrobic transmisje za 10zl, ktora obejrzaloby pewnie z 500 osob i zarobic 2x wiecej?
METHANOL ADVENTURE TEAM

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużel w TV

#3627 Postautor: $korzen$ » 23 września 2011, o 14:59

kilar pisze:Jak Jelen zrobi 10 pt w Lublinie to odstawisz go na wyjazd ? On na pewno na to nie pojdzie. Wychowankami juz jezdzilismy i wieadomo jak to sie skonczylo. Ja bym zostawil z tego skladu Barana, Miesiaca i Cama, niech walcza o max 2 miejsca w skladzie, a reszte uzupelnil scisla czolowka zawodnikow z 1 ligi i jakimis sredniakami z extra. No chyba, ze duzo kasy bedzie, to moze ktos z GP by przyszedl.



A kto powiedzial, ze ja chce sklad wychowankow? Zaproponowalem tylko Jelenia, bo uwazam, ze bedzie jak najbardziej przydatny. Z obecnego skladu nie wypowiadam sie na razie na powaznie kogo bym widzial, bo nie wiem o co jedziemy. Jezeli mamy jechac o pierwsza czworke, badz jezeli sprobujemy powalczyc o awans to... nie widze nikogo. No moze Barana, o ile ktos go porzadnie przypilnuje. Widzial bym moze i Woodwarda(na rezerwie), ale nie z tym KSM. Tak czy siak sklad trzeba zaczac budowac od okularnika 8)

go!
Trener
Posty: 3762
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

Re: Żużel w TV

#3628 Postautor: go! » 23 września 2011, o 15:31

grzesieck pisze:100 x 25zl = 2500zl

no rzeczywiscie, super hajs, nie lepiej zrobic transmisje za 10zl, ktora obejrzaloby pewnie z 500 osob i zarobic 2x wiecej?


Ale przeciez to nie jest jakas sztywna cena na najblizsze dziesieciolecie. Zobacza, poeksperymentuja, beda dopasowywac podaz do popytu. Ceny takze. Ja bym zaplacil 25zl gdyby nie termin meczu

harry
Trener
Posty: 4753
Rejestracja: 14 kwietnia 2003, o 11:14

Re: Żużel w TV

#3629 Postautor: harry » 23 września 2011, o 15:37

Właśnie chyba o to chodzi.
I obawiam się, że cena 10zł nie spowodowałaby znaczącego spadku frekwencji z tych 3,5tys. A co za tym idzie jakość znowu byłaby kiepska a pretensje 10 razy większe :?
" Jak powiedział mi jeden młody dziennikarz, niektórzy ludzie są genetycznie niezdolni do tego, żeby mówić prawdę" - Jacek Gajewski

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużel w TV

#3630 Postautor: istred » 23 września 2011, o 15:47

Myślę, że nawet drobna opłata (typu 2 zł) spowodowałaby zmniejszenie widzów przynajmniej o połowę.
Jest bardzo duża grupa osób, która nie ma ciśnienia i zamiast żużla włączy sobie taniec z gwiazdami czy cokolwiek innego.

I warto też wspomnieć, że skoro iTVL chce pobierać opłatę, to bierze na siebie OBOWIĄZEK dostarczenia produktu odpowiedniej jakości, to znaczy bez zacinania się. W przeciwnym wypadku odbiorcy będą mogli żądać zwrotu opłaty.

Zaratustra
Kadrowicz
Posty: 1523
Rejestracja: 10 marca 2005, o 10:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużel w TV

#3631 Postautor: Zaratustra » 23 września 2011, o 16:00

Chcą pobierać opłaty, nie widzą innego sposobu, to niech pobierają. To suwerenna decyzja każdego kibica, czy na tym poziomie i takie pieniądze za to płacić. Najlepszą opcją była by jakaś sporawa knajpa. A jeśli już płacić za oglądanie, to może warto by było zebrać ludziska w coś ala deptak, ogrodzić drutem kolczastym i zbierać "co łaska" przed wejściem ;)

Shack
Administrator
Posty: 1827
Rejestracja: 10 sierpnia 2002, o 20:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużel w TV

#3632 Postautor: Shack » 23 września 2011, o 16:04

harry pisze:Właśnie chyba o to chodzi.
I obawiam się, że cena 10zł nie spowodowałaby znaczącego spadku frekwencji z tych 3,5tys. A co za tym idzie jakość znowu byłaby kiepska a pretensje 10 razy większe :?


a ja stawiam że 2 zł spowodowało by spadek frekwencji do 350 osób. Niestety ludzie w internecie kaski nie chcą wydawać. Fajnie jak jest za darmo. Jak trzeba zapłacić to wolą nie tykać.

25 zł to moim zdaniem mniej jak 10 sprzedanych relacji.

Smirnek_
Senior
Posty: 990
Wiek: 33
Rejestracja: 28 października 2006, o 14:58
Lokalizacja: Czechów!

Re: Żużel w TV

#3633 Postautor: Smirnek_ » 23 września 2011, o 16:23

Za 25zł to spodziewam się jakiegoś studia przedmeczowego, transmisji z kilku/kilkunastu kamer, wywiadów z parkingu w trakcie i po zawodach, gdyż za mniejszą kwotę można obejrzeć 2 mecze żużlowe co niedzielę w TVP Sport. Kogoś poniosło w itvl z tym PPV, ale to ich sprawa. Każdy ma prawo sprzedawać swoje usługi tak jak chce.

bAsE
Posty: 104
Rejestracja: 8 czerwca 2011, o 10:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużel w TV

#3634 Postautor: bAsE » 23 września 2011, o 16:28

Smirnek_ pisze:Za 25zł to spodziewam się jakiegoś studia przedmeczowego, transmisji z kilku/kilkunastu kamer, wywiadów z parkingu w trakcie i po zawodach, gdyż za mniejszą kwotę można obejrzeć 2 mecze żużlowe co niedzielę w TVP Sport. Kogoś poniosło w itvl z tym PPV, ale to ich sprawa. Każdy ma prawo sprzedawać swoje usługi tak jak chce.

i jeszcze jakości HD. A tak na serio to głupi pomysł z tym PAY-PAR-VIEW (chyba dobrze napisałem).

meesha
Trener
Posty: 7574
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Żużel w TV

#3635 Postautor: meesha » 23 września 2011, o 16:46

Ciekaw jestem ile jeszcze stron o tym natłuczecie. Kto chce zapłaci, kto nie chce - nie. O czym tu debatować? Jeśli komuś nie pasuje pay-per-view to zawsze może skorzystać z "paper-view". Następnego dnia w gazecie :lol:
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

henek1234
Szkółkowicz
Posty: 291
Rejestracja: 6 lipca 2011, o 21:44

Re: Żużel w TV

#3636 Postautor: henek1234 » 23 września 2011, o 16:50

meesha pisze:Ciekaw jestem ile jeszcze stron o tym natłuczecie. Kto chce zapłaci, kto nie chce - nie. O czym tu debatować? Jeśli komuś nie pasuje pay-per-view to zawsze może skorzystać z "paper-view". Następnego dnia w gazecie :lol:

popieram jak komuś nie pasuje niech nie płaci i nie ogląda a nie biadolenie takie ble ble że drogo :shock: jaki problem włączyć sobie tv i oglądać telenowele :lol: :lol:

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużel w TV

#3637 Postautor: istred » 23 września 2011, o 17:12

Kto chce zapłaci, kto nie chce - nie. O czym tu debatować?
Rzeczywiście nie ma o czym debatować.
Podobnie jak w ogóle o klubie. Kogo klub zakontraktuje ten będzie, kogo trener wystawi w meczu ten pojedzie, jeśli awansujemy to awansujemy, jeśli nie to nie - o czym tu debatować?

meesha
Trener
Posty: 7574
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Żużel w TV

#3638 Postautor: meesha » 23 września 2011, o 17:24

Kogo klub zakontraktuje ten będzie, kogo trener wystawi w meczu ten pojedzie

No raczej. A może to forum kontraktuje zawodników i wystawia skład na mecz? :lol: Dyskutować można o swoich przypuszczeniach, oceniać występy zawodników, wyrażać opinie o wydarzeniach na torze. Ale na litość boską - kogo obchodzi dywagowanie na forum o kadrze czy składzie na mecz?
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

Awatar użytkownika
radonis
Zawodowiec
Posty: 1095
Rejestracja: 10 maja 2011, o 15:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała ex Lbn

Re: Żużel w TV

#3639 Postautor: radonis » 23 września 2011, o 17:26

istred pisze:zeczywiście nie ma o czym debatować.
Podobnie jak w ogóle o klubie. Kogo klub zakontraktuje ten będzie, kogo trener wystawi w meczu ten pojedzie, jeśli awansujemy to awansujemy, jeśli nie to nie - o czym tu debatować?


No to już skoro w końcu doszedłeś do tego sam, to mam nadzieję że się skończą marudzenia, narzekania i żale i bóle zza klawiatury.

Jak widzę takie ciągłe malkontenctwo to przestaję wierzyć w sens tego forum.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużel w TV

#3640 Postautor: istred » 23 września 2011, o 17:50

meesha pisze:Dyskutować można o swoich przypuszczeniach, oceniać występy zawodników, wyrażać opinie o wydarzeniach na torze. Ale na litość boską - kogo obchodzi dywagowanie na forum o kadrze czy składzie na mecz?
Bez urazy, wiem że na forum jesteś alfą i omegą, ale jeszcze nie Ty decydujesz jakie tematy są do dyskutowania, a na jakie tematy dyskutować nie można.
Temat brzmi "Żużel w TV", dyskusja jest zdecydowanie na temat.
Jak się nie podoba, to do czytania nikt nie zmusza.
Ja przewijam tematy o proponowanych składach, Tobie polecam to samo zrobić z iTVL.

PS. O kogo obchodzą czyjeś przypuszczenia?
Po co oceniać zawodników? Od oceniania jest trener, a jak ktoś pojechał to widział każdy kto był na meczu, ewentualnie może przecież spojrzeć na punktację. O czym tu dyskutować?

Ale na litość boską - kogo obchodzi dywagowanie na forum o kadrze czy składzie na mecz?

Pewnie te wszystkie osoby, które na ten temat dywagują, a jest ich przecież nie mało.

meesha
Trener
Posty: 7574
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Żużel w TV

#3641 Postautor: meesha » 23 września 2011, o 18:04

Źle się wyraziłem - "kogo z osób mających na to realny wpływ obchodzi dywagowanie na forum o kadrze czy składzie na mecz?". Tak powinno brzmieć całe zdanie.

Temat brzmi "Żużel w TV", dyskusja jest zdecydowanie na temat.

Nie mówię, że jest nie na temat, ale na zasadzie "w koło Wojtek". Ile można o tym samym wciąż pisać? Mamy - czy to się komuś podoba czy nie - gospodarkę tzw. wolnorynkową więc towar czy usługa jest tyle warta ile ktoś jest skłonny za nią zapłacić. Nie wierzę, że takie wytarte frazesy trzeba tu powtarzać.

Dam Ci przykład. Namiętnie kolekcjonuję wszystkie gazety, książki lub czasopisma związane z żużlem. Kupuję (a raczej kupowałem, o czym za chwilę) wszystko co tylko wyszło drukiem na temat tego sportu. Ze dwa lata temu pojawiło się na rynku nowe pismo - "Super Speedway". Zacząłem je oczywiście kupować. Cena wynosiła 7,90 za numer - ładnie wydany, z dość ciekawymi tekstami i dobrej jakości zdjęciami. "Good value for money" jak mawiają starzy Angole. Po pewnym czasie jednak wydawcom się w dupach zaczęło przewracać i po zimowej przerwie pierwszy numer w roku 2011 ukazał się z ceną 15 coś tam PLN. Po głębokim zastanowieniu stwierdziłem, że taka kwota to jednak za dużo jak za gazetę, bo za 15-20 zł to można książkę kupić. No i nie kupuję. Ale czy to jest powód, żeby założyć temat "Czy Super Speedway nie jest za drogi?"? Chyba nie. To klient/konsument decyduje czy coś jest dla niego drogie czy nie, warte wydania określonej kwoty czy też nie. I to rynek zdecyduje kto na tym zyska, a kto straci.
A mówią, że ja jestem stary socjalista :lol:

wiem że na forum jesteś alfą i omegą

No patrz, ja nie wiedziałem :)
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

harry
Trener
Posty: 4753
Rejestracja: 14 kwietnia 2003, o 11:14

Re: Żużel w TV

#3642 Postautor: harry » 23 września 2011, o 18:41

Shack pisze:
25 zł to moim zdaniem mniej jak 10 sprzedanych relacji.

Ale mówisz o Ostrowie czy o Równem?
Do Ostrowa jadą dwie kamery.
Na Motorze będą trzy kamery.

Sam jestem bardzo ciekaw jak to wypali i ile ludzi zdecyduje się na poszczególne transmisje.
" Jak powiedział mi jeden młody dziennikarz, niektórzy ludzie są genetycznie niezdolni do tego, żeby mówić prawdę" - Jacek Gajewski

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużel w TV

#3643 Postautor: istred » 23 września 2011, o 18:41

Źle się wyraziłem - "kogo z osób mających na to realny wpływ obchodzi dywagowanie na forum o kadrze czy składzie na mecz?". Tak powinno brzmieć całe zdanie.
Nie wiem, nie mam kontaktu z osobami "mającymi realny wpływ...", ale mam wrażenie, że jednak obchodzi. Nieraz były takie sytuacje, że forum domagało się jakiegoś zawodnika i był on kontraktowany. Ba, były przecież ankiety... Poza tym zarówno trener jak i prezodyrektor odnosili się do dyskusji na forum.
Osobiście też nie widzę sensu proponowania składów i bawienia się w menadżerów, chyba że jest to podsuwanie ciekawych nazwisk, które wnoszą coś do dyskusji.
Ale jeśli ktoś chce na ten temat dyskutować, a jest to przecież na temat, to nie powinno się zabraniać takich dyskusji.
Nie mówię, że jest nie na temat, ale na zasadzie "w koło Wojtek". Ile można o tym samym wciąż pisać? Mamy - czy to się komuś podoba czy nie - gospodarkę tzw. wolnorynkową więc towar czy usługa jest tyle warta ile ktoś jest skłonny za nią zapłacić. Nie wierzę, że takie wytarte frazesy trzeba tu powtarzać.
Nieuważnie czytasz, bo sam już o tym pisałem wcześniej, także nie trzeba mi tłumaczyć.
Pomijając to, że każdy decyduje na jakie tematy chce dyskutować, to akurat cena jest jak najbardziej tematem do dyskusji. Ale nie będę wnikał w szczegóły, bo nie mam zamiaru dyskutować o dyskutowaniu.

Wracając do tematu, to wychodzę z podobnego założenia jak Ty.
Nie byłoby dla mnie problemem zapłacenie tych 25 zł (podobnie jak dla Ciebie 15 za czasopismo), ale nie mam zamiaru płacić, bo uważam, że produkt nie jest wart swojej ceny.
...i bardzo chciałbym się podzielić swoim przemyśleniem na ten temat z Wami moi drodzy forumowicze :D

PS. Tak sobie jeszcze pomyślałem... na jaki temat "najczęściej" dyskutują Polacy? O polityce. A czy polityków to interesuje? Czy takie dyskusje są w stanie coś zmienić? Nie. Nie mają jednak prawa Polacy dyskutować o polityce. - mógłbyś odpowiedzieć na to pytanie?

Poza tym, ja nie pretenduje do miana jakiegoś doradcy czy kogokolwiek takiego. Decydują osoby w klubie, nie mnie wtrącać się do tego. Ja jedynie wyrażam swoją opinię, do czego przecież mam pełne prawo, tak?

Awatar użytkownika
MARKO
Posty: 128
Rejestracja: 27 lipca 2004, o 11:10

Re: Żużel w TV

#3644 Postautor: MARKO » 23 września 2011, o 21:17

11 zł czy 25 zł -śmiech na sali :lol: , za taką kase to na całym świecie oferują odpowiedni poziom sygnału i komentarza !

dumbli
Szkółkowicz
Posty: 225
Rejestracja: 16 sierpnia 2004, o 22:00
Lokalizacja: lublin

Re: Żużel w TV

#3645 Postautor: dumbli » 23 września 2011, o 21:24

Ale czy gdzieś jest obowiązek wykupywania tej transmisji? Jak kogoś nie stać to śledzi sportowe fakty.
niespokojny napisał(a):
Sprawka to człowiek mentalnie z jakiegoś starego, skrajnego PGRu na zadupiu. Kononowicz kuźwa.

Awatar użytkownika
MARKO
Posty: 128
Rejestracja: 27 lipca 2004, o 11:10

Re: Żużel w TV

#3646 Postautor: MARKO » 23 września 2011, o 21:32

Tu jest problem cena - jakość ,a nie stać czy nie , obowiazek czy nie -lubisz salceson luksusowy to go szamaj !

dumbli
Szkółkowicz
Posty: 225
Rejestracja: 16 sierpnia 2004, o 22:00
Lokalizacja: lublin

Re: Żużel w TV

#3647 Postautor: dumbli » 23 września 2011, o 21:49

Właśnie tak. Lubię salceson luksusowy i bardzo lubię żużel. Jakość juz mnie tak mocno nie rusza. I pewnie dlatego na takich jak ja itvl chce zarobić. Bez problemu kupie transmisję bo nie mogę jechać do ukraińców. A czy to będzie nie wiadomo jaka transmisja czy taka jak do tej pory to już mnie nie obchodzi. Już czekam na ten mecz. No chyba, że Piła popsuje całą zabawę itvelom.
niespokojny napisał(a):
Sprawka to człowiek mentalnie z jakiegoś starego, skrajnego PGRu na zadupiu. Kononowicz kuźwa.

Awatar użytkownika
MARKO
Posty: 128
Rejestracja: 27 lipca 2004, o 11:10

Re: Żużel w TV

#3648 Postautor: MARKO » 23 września 2011, o 21:54

Jak Pła wygra to chyba salceson lux będzie gratis :D

mariusz1987
Junior
Posty: 398
Rejestracja: 4 września 2010, o 11:14

Re: Żużel w TV

#3649 Postautor: mariusz1987 » 23 września 2011, o 22:52


Awatar użytkownika
Bozena
Senior
Posty: 568
Rejestracja: 6 maja 2009, o 11:29
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużel w TV

#3650 Postautor: Bozena » 24 września 2011, o 10:39

Transmisja powinna być bezpłatna jak do tej pory i tyle :!: Nie ma sensu targowanie się kogo stać, a kogo nie na oglądanie meczu o awans, który w dodatku wcale tak pewny nie jest. Mieliśmy już świętować w niedzielę, a tu "zonk" .Lepszym pomysłem byłoby np. sponsorowanie transmisji meczu przez kandydatów do parlamentu, skoro wielu z nich zapałało miłością do speedwaya tuż przed wyborami :wink: Doceniamy np. ofertę badań pod kątem cukrzycy na meczu z Krakowem, ale jeszcze bardziej interesuje nas transmisja z Równego i ewentualne wspólne świętowanie awansu naszej ukochanej drużyny z Lublina :lol: