WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

żużel w Lublinie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4863
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#826 Postautor: RadeKas » 25 września 2018, o 08:40

Znalezione w necie.

Kacper Konieczny jednocześnie spadł z Ekstraligi i awansował do Ekstraligi.
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#827 Postautor: istred » 25 września 2018, o 09:30

Nie wiem czy zostałem zakwalifikowany do obrońców "pana Mrozka" czy nie, ale ja wyraziłem swoją opinię i nie czuję potrzeby żeby ktoś tę opinię podzielał ;)

Co do szefa, to nie oceniam Mrozka przez pryzmat bycia szefem, bo moim szefem on nie jest i nigdy nie będzie. Natomiast żużlowcy mają ten komfort, że co do zasady co roku podpisują nowy kontrakt i co roku mogą zmienić pracodawcę jeśli im obecny szef nie pasuje.
Myślę, że Mrozek to typ, który mówi prosto z mostu co myśli i tak samo jak gani żużlowców po porażce tak ich chwali po zwycięstwie. Choć fakt, że czasami powie coś zanim pomyśli, ale jak dla mnie dodaje to tylko kolorytu w żużlowym świecie ;)
Przy czym nie ma postawy człowieka, który płaci i z tego powodu wszyscy wokół mają przy nim skakać.

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#828 Postautor: $korzen$ » 25 września 2018, o 09:41

Dodam przy tym, ze Mrozek zostawil na stadionie Dymka i chyba Szczepniaka, ktorzy nie mieli jak wrocic do domu. Ten gosc jest "mistrzem" - ciesze sie, ze nasz model prowadzenia zespolu triumfowal nad buractwem, chamstwem i prostactwem. Krotko mowiac, teraz to my "mamy w*****ne" :cool: jakos wybitnie fajnie ogladalo mi sie bedzie niedzielny final w Lesznie, trzeba zobaczyc, co zaprezentuja nasi przyszloroczni rywale :cool: Ogromnie sie tez ciesze, ze to zwyciestwo przypieczetowal Lambo. To, ze on wytrzymal ta presje i ocieral bande w takim biegu.... jaka to trzeba miec wiare w siebie i sprzet majac po lewej zajebiscie jezdzacego Lebediewa - kozak! Chcialbym zobaczyc go jako ridera GP w naszych barwach. Oskar tez profesorsko pojechal w biegu 12 majac Batcha caly czas na kole. Powtorze poraz 385, ze nie wyobrazam sobie skladu bez Roberta, Wiktora i AJ-a. Aczkolwiek uwazam przy tym, ze jezeli nasi zawodnicy beda chcieli podjac rekawice to trzeba im to umozliwic. Bez wzgledu na to, czy bedzie to Miesiac czy AJ. Oni ten awans wywalczyli i oni powinni miec priorytet w rozmowach. Uwielbiam ta nasza zbieranine, z tego tez wzgledu nie bardzo widzi mi sie koncepcja totalnej przebudowy skladu. Zostawmy to co mamy + 2 doswiadczonych kozakow z eligi. Mi np. chodzi po glowie od dosc dawna duet Kolodziej-Vaculik + mozna sprobowac jako potencjalnego czarnego konia Thomsena. Kasprzak tez podobno ma ochote opuscic Gorzow a zawsze fajnie u nas smigal. To nadal zawodnik z ogromnym potencjalem. A ze lubi sobie pospiewac? kto mu zabroni :cool:

Awatar użytkownika
Kshyhu
Zawodowiec
Posty: 1234
Rejestracja: 1 lipca 2009, o 12:18
Lokalizacja: Suavineq

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#829 Postautor: Kshyhu » 25 września 2018, o 09:47

$korzen$ pisze:jakos wybitnie fajnie ogladalo mi sie bedzie niedzielny final w Lesznie


Żebyś nie przegapił, bo finał jest przełożony na sobotę (19.15) :)
Motor mocnyj!

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#830 Postautor: $korzen$ » 25 września 2018, o 09:52

o widzisz, dzieki, myslalem, ze niedziela :)

Awatar użytkownika
mcprzemek
Posty: 128
Wiek: 45
Rejestracja: 9 listopada 2003, o 02:36
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#831 Postautor: mcprzemek » 25 września 2018, o 09:59

Dziękuję chłopakom za emocje do końca. Należał się nam awans. Gardło zdarłem okropnie...
Ostatni bieg jeszcze raz..
https://www.youtube.com/watch?v=08FzbGM1kdU

blajar
Trener
Posty: 2563
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#832 Postautor: blajar » 25 września 2018, o 10:04

A co myślicie o Ljungu? W którymś z wywiadów mówił, że tym razem jest gotowy.
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową", by Ł. Benz :lol:

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#833 Postautor: $korzen$ » 25 września 2018, o 10:07

Jak brac kogos z I ligi to tylko Duny z Gdanska. Ja bym powaznie pomyslal nad Thomsenem. Od dwoch lat uwazam, ze to jest juz zawodnik na elige.

Awatar użytkownika
maestro76
Zawodowiec
Posty: 1107
Rejestracja: 23 listopada 2003, o 16:56
Lokalizacja: Åšwidnik

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#834 Postautor: maestro76 » 25 września 2018, o 10:13

Zdecydowanie zostawmy tych którzy chcieliby walczyć o skład w przyszłym roku. Wywalczyli to sobie po prostu.
A faktycznie jeżeli mamy się utrzymać to do obecnego składu dwóch gwarantujących 10 pkt w meczu.
Kołodziej,Nicki,Vaculik to fajne opcje. Nie wiem ale jakoś ten Lebiediev mi pasuje

1. Jonsson
2. Miesiac/jelen/lampart/bober
3.Vaculik/Kołodziej
4.Lebiediev
5. Nicki
6.Lampart
7.Peron
8.Lambert
never ride faster than your angel can fly

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13181
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#835 Postautor: Gelo » 25 września 2018, o 10:24

Zdecydowanie zaryzykowałbym jakiegoś Duna z Gdańska - obojętnie czy Thomsen czy Michelsen. Thomsen jeździ bardziej widowiskowo ale jest słabszym startowcem. Michelsen odjechał świetne zawody u nas i robi postepy z roku na rok. Generalnie bardziej widziałbym u nas któregoś z tej dwójki niż Kildemanda czy Bjerre. Lebiediev też dał radę w niedzielę. Marek K. mówił coś o dwóch Polakach na 10+. Nie będę oryginalny - Kołodziej, Dudek (po spadku Falubazu), Woryna (przy braku awansu). Błagam - tylko nie Hampel. Za Kasprzakiem też nie przepadam.

Awatar użytkownika
Łoptymista
Trener
Posty: 3790
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, o 08:22
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#836 Postautor: Łoptymista » 25 września 2018, o 10:31

Hampel jest do wzięcia, więc kto wie Gelu. :p
A Michelsena bardzo chętnie bym u nas widział.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#837 Postautor: istred » 25 września 2018, o 10:31

Myślę, że nie po to wchodzimy do ekstraligi, żeby drżeć o utrzymanie. Wystarczy popatrzeć na składy innych drużyn żeby zobaczyć jakich zawodników potrzebujemy.

Parafrazując trochę J. Stachyrę można powiedzieć, że akurat pomiędzy I ligą, a ekstraligą jest przepaść. Wielu zawodników w ostatnich latach próbowało sił w ekstralidze i niewielu się to udało na zadowalającym poziomie. Dlatego, skoro mamy zatrzymać Jonssona i Lamberta i pewnie jednego z Polaków, to potrzebujemy dwóch porządnych ekstraligowych wyjadaczy.

Thomsen to fajny zawodnik i być może by sobie w ekstralidze poradził (choć moim zdaniem bliżej tego jest Michelsen), ale miejsca zawodników pierwszoligowych, którzy spróbują poradzić sobie w ekstralidze powinny przypaść naszym zawodnikom.

Konstruując skład z pierwszoligowej czołówki będzie bardzo trudno o utrzymanie.

Co do Pedersena, to świetny zawodnik, ale miał już bardzo przeciętne sezony i opieranie składu wyłącznie na nim jest szalenie ryzykowne.

Awatar użytkownika
Dobromir
Zawodowiec
Posty: 1483
Rejestracja: 16 marca 2003, o 10:46
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#838 Postautor: Dobromir » 25 września 2018, o 10:36

Thomsen i Michelsen jak najbardziej na tak. Zdecydowanie większy potencjał niż Kildemand czy Ljung. Żeby było śmieszniej obydwaj są obok siebie w czubie tabeli ze średnią nieźle powyżej 2 zarówno w 2017 i 2018.

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#839 Postautor: $korzen$ » 25 września 2018, o 10:37

Problem Nickiego jest taki, ze kazdy powazniejszy dzwon moze oznaczac koniec sezonu/kariery. Nie wiem, czy stac nas na takie ryzyko. Uwazam, ze trzeba kierowac sie forma zawodnikow na naszym torze w przeszlosci. Dlatego bardzo pasuje mi tutaj Kolodziej, poza tym to jest na prawde zajebisty gosc. Stworzony do modelu naszego klubu. Jedzie w GP w nastepnym sezonie takze na pewno sprzetowo przygotowany bedzie znakomicie. Moim cichym faworytem byl tez starszy Pawlicki, ale ten zostal w GKM. Kasprzakiem, Vaculikiem tez nie pogardze. Vaculik zdrowy i w formie to zawodnik na 10-12 pkt w elidze na kazdym torze.

blajar
Trener
Posty: 2563
Rejestracja: 5 października 2017, o 16:01
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#840 Postautor: blajar » 25 września 2018, o 10:39

W wywiadzie w Panoramie p. Marek krzywił się na Nickiego więc pewnie nie będzie to jedna z pierwszych opcji wyboru.
"To ride with empty head" - jechać z "czystą głową", by Ł. Benz :lol:

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13181
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#841 Postautor: Gelo » 25 września 2018, o 10:44

Nicki ma swoje wady, ale jest jakiś - budzi emocje, a to najważniejsze. Dodatkowo to maszynka do robienia punktów. Co do Hampela - od ładnych paru lat po prostu go wielopłaszczyznowo nie trawię.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#842 Postautor: istred » 25 września 2018, o 10:44

Tak naprawdę im wyższa liga tym miejsca do dyskusji o zawodnikach mniej. Wystarczy spojrzeć w statystyki ekstraligi i składy ekstraligowych drużyn żeby zobaczyć, że o sile drużyn stanowią w zasadzie ci sami zawodnicy i jeżeli chcemy w tej lidze coś znaczyć to takich zawodników musimy zakontraktować.

Osobiście życzyłbym sobie Łagutów, najlepiej w pakiecie. Ale nie pogardzę również pozostałymi ekstraligowcami z czołowej 20 ekstraligi.

Z Polaków to wielkiego wyboru nie ma. Dudek ponoć podpisał w ZG na 3 lata, pozostaje pewnie 7-8 Polaków na najwyższym poziomie, z czego - przynajmniej teoretycznie - do wyjęcia jest Woryna, Kołodziej, twierdzicie że Hampel albo Kasprzak. Obawiam się, że może skończyć się też Przedpełskim.

Wydaje mi się, że trzeba będzie brać tych, którzy będą do wzięcia. Na wybieranie miejsca nie będzie.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13181
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#843 Postautor: Gelo » 25 września 2018, o 10:48

Jeżeli mamy brać Przepdełskiego to już wolałbym zadbać o formę Lamparta - jeszcze nie tak dawno potrafił w Rzeszowie trzaskać dwucyfrówki w ekstralidze. Zapomniałbym o najważniejszym. Potrzebujemy drugiego juniora!!! Od razu na myśl przychodzi Misiek, Nowacki też ma przebłyski.

Awatar użytkownika
Fantys
Senior
Posty: 985
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, o 11:24

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#844 Postautor: Fantys » 25 września 2018, o 10:49

Ale prosze Kubę bez Roberta jego tu nie przeżyję .

Awatar użytkownika
radonis
Zawodowiec
Posty: 1095
Rejestracja: 10 maja 2011, o 15:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała ex Lbn

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#845 Postautor: radonis » 25 września 2018, o 10:49

Gelo pisze:Nicki ma swoje wady, ale jest jakiś - budzi emocje, a to najważniejsze. Dodatkowo to maszynka do robienia punktów. Co do Hampela - od ładnych paru lat po prostu go wielopłaszczyznowo nie trawię.


Nicki nadaje się do klubów typu ROM, Łódź czy Rzeszów, gdzie szopka ważniejsza od sportu. U nas trzeba stawiać na (współ)pracę i sport.

Awatar użytkownika
Gelo
Leszek Demski
Posty: 13181
Rejestracja: 23 września 2002, o 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#846 Postautor: Gelo » 25 września 2018, o 10:50

To oczywiste - chyba, że na mechanika Kuby

Awatar użytkownika
mustafa
Zawodowiec
Posty: 1482
Rejestracja: 26 stycznia 2009, o 11:39
Lokalizacja: Lubartów

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#847 Postautor: mustafa » 25 września 2018, o 10:50

O Dzika trzeba spróbować zawalczyć, maszynka to raz, nazwisko to 2. Zarząd chyba nauczył się przez te 2 sezony, że sprowadzenie zawodnika który robi wrażenie mocno wpływa na zainteresowanie tym sportem.

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4105
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#848 Postautor: papi » 25 września 2018, o 10:52

więc spadnijmy w imię ideałów, ale Nickiego nie bierzmy...

co do juniorów ciekawy jest Bogdanowicz (akurat z nami trochę poupadał, ale nieźle jeździ), mógłby być Wojdyło.
Na pewno Misiek wydaje się być najlepszą opcją, ale pewnie większość Ekstraligi go spróbuje wyciągnąć.

Awatar użytkownika
Fantys
Senior
Posty: 985
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, o 11:24

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#849 Postautor: Fantys » 25 września 2018, o 10:54

Gelo pisze:To oczywiste - chyba, że na mechanika Kuby


Tak się zgodzę , czekam na listopad bo to będzie dla nas mocne i gorące dwa tygodnie , ale wiem że zbudjemy skład na nasze możliwości .

Idąc tokiem myślenia w 2 lata awanse to ew 2019 zdobędziemy DMP 2019 ? Wtedy mogę już umierać , przeżyłem już wszystko .

Awatar użytkownika
dannie
Kadrowicz
Posty: 1738
Rejestracja: 13 października 2003, o 15:08
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: WIELKI FINAL Rybnik - Lublin

#850 Postautor: dannie » 25 września 2018, o 10:54

Emil się w tym sezonie całkiem fajnie rozwijał. Szkoda tej kontuzji. Myślę, że czas dać mu szansę.

Co nie zmienia faktu, że jeszcze jeden junior nam potrzebny.
Obrazek