Żużel a Unia Europejska

liga polska, ligi zagraniczne, GP
Wiadomość
Autor
meesha
Trener
Posty: 7585
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Żużel a Unia Europejska

#1 Postautor: meesha » 3 maja 2004, o 10:40

No i stało się, czy się to komuś podoba czy nie zostaliśmy członkami :lol: Unii. W związku z tym gnębi mnie jedna sprawa. Jak wyglądać będzię teraz kwestia startów w Polsce zawodników zagranicznych z krajów UE. Czy GKSŻ ma prawo do ograniczania ich ilości w klubie? Czy będzie tak jak w klubach piłkarskich w Europie, że np. w drużynie francuskiej nie musi grać żaden Francuz??? Krótko mówiąc czy słynne "Prawo Bosmana" będzie obowiązywać (lub już obowiązuje?) w polskim żużlu?

Oczywiście mam nadzieję na dyskusję co o takiej możliwości sądzicie... Dobrze by tak było czy nie?
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

Geest
Senior
Posty: 655
Wiek: 36
Rejestracja: 16 stycznia 2004, o 21:29

#3 Postautor: Geest » 3 maja 2004, o 11:43

U mnie z kolei taka sytuacja wywoływałaby mieszane uczucia. Z jednej strony istotnie większe pole manewru miałyby kluby, ale z drugiej to ja tam wolę chyba oglądać tutejszych zawodników niz np. trzech czy czterech obcokrajowców, którzy i tak będą tylko najemnikami. Chociaż to też wszystko w sumie zależy od tego, jaki dana druzyna ma skład krajowy. Jak ktoś ma świetnych krajowców to pewnie będzie przeciw, jak ktoś ma słabych to bedzie upatrywał w tym swojej szansy. Patrząc więc pod czysto lubeelskim aspektem to z jednej strony przydałby się czasem jeszcze jakiś obcokajowiec, z drugiej zaś i rywale by mieli takowych do dyspozycji. Z innej zaś strony mówi się, że polscy zawodnicy potrzebują startów by móc się kiedyś liczyc na świecie i że ew. ściąganie obcokrajowców mogłoby hamować rozwój ich karier. Ale jako ze każdy kij ma dwa końce, to możliwość startów z obcokrajowcami byłaby też pewnie cennym doświadczeniem dla naszych zawodników, tyle tylko że dla węższego ich grona. Generalnie rzecz biorąc jestem jednak umiarkowanym konserwatystą, więc obstawałbym przy ograniczaniu liczby stranierich, o ile to oczywiście mozliwe.

Awatar użytkownika
:Radim:
Posty: 137
Rejestracja: 15 stycznia 2004, o 23:56
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

#4 Postautor: :Radim: » 3 maja 2004, o 11:57

mi sie to nawet podoba tak chociaz tak jak Geest wolalbym ogladac polskich zawodnikow ale napewno to prawo wydaje mi sie lepsze ni to aktualne wymyslone przez GKSÅ»


PS: Lee moze wroci :lol:
Czym jest zapalniczka wobec potęgi nieskończoności... poza tym nie mogę jej znaleźć :)
3% alkocholu we krwi - to brzmi dumnie
http://www.zuzelnews.com <-- Zapraszam na ogólnopolskie forum żuzlowe !!!

Gość

#5 Postautor: Gość » 3 maja 2004, o 12:12

Ja podobnie jak inni wolałbym oglądac naszych rodaków na torze niż samych obcokrajowców. Przywróciłbym tylko to, żeby w meczu mogło wystepować 2 obcokrajowców w jednej drużynie. Oczywiście jeśli GKSŻ postanowiłaby, że w meczu jeździć może nawet i 4 obcokrajowców to uważam, że kluby i tak by z tego nei korzystały, ponieważ nie maja aż tak rozbudowanych funduszy. JESTEM ZA 2 OBCOKRAJOWCAMI, 1 JUNIOREM I POLSKIMI SENIORAMI !! :D

Shack
Administrator
Posty: 1827
Rejestracja: 10 sierpnia 2002, o 20:45
Lokalizacja: Lublin

#6 Postautor: Shack » 3 maja 2004, o 12:23

ale od 1 obcokrajowcami sa tylko ruscy i amerykanie, z nacji zuzlowych, chyba ze o kims zapomnailem :]

Geest
Senior
Posty: 655
Wiek: 36
Rejestracja: 16 stycznia 2004, o 21:29

#7 Postautor: Geest » 3 maja 2004, o 12:28

hmm, co do regul narzuconych przzez gksz to wydawaly mi sie one piramidalnym idiotyzmem, ale mowiac szczerze teraz nawet mi sie to podoba, choc 2 obco to tez nezly wariant. ale skoro dzialacze zuzlowi w Polsce maja tyle energii, to moze niech troche ligi zreformuja. bedzie wiecej meczy, to nie beda musieli sie wszyscy obijac po 3 czy 4 ligach zeby zarobic, a tak dochodzi do paranoi. trzeba zrobic 2 ligi, ew. jeszcze trzecia w ktorej startowaly by druzyny mlodziezowe itp. i jakby im sie udalo awansowac (najlepeij przez baraze czy cos takiego) to by sobie walczyli w drugiej lidze. wiem ze moze to chora ideo i kompletnie nie na temat, ale krew mnie zalewa jak musze czekac miesiac na kolejny mecz w Lublinie :twisted:

meesha
Trener
Posty: 7585
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#8 Postautor: meesha » 3 maja 2004, o 12:29

Shack pisze:ale od 1 obcokrajowcami sa tylko ruscy i amerykanie, z nacji zuzlowych, chyba ze o kims zapomnailem :]


Fakt, nawet Norwegowie (nie sÄ… w UE) sÄ… Polakami a nawet mistrzami Polski :lol: :lol: :lol:
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

Geest
Senior
Posty: 655
Wiek: 36
Rejestracja: 16 stycznia 2004, o 21:29

#9 Postautor: Geest » 3 maja 2004, o 12:30

Shack pisze:ale od 1 obcokrajowcami sa tylko ruscy i amerykanie, z nacji zuzlowych, chyba ze o kims zapomnailem :]

moze Australia...

Geest
Senior
Posty: 655
Wiek: 36
Rejestracja: 16 stycznia 2004, o 21:29

#11 Postautor: Geest » 3 maja 2004, o 13:37

a gdzie Rumunia? :lol:

Awatar użytkownika
m.a.c.i.e.k.s
Junior
Posty: 345
Wiek: 35
Rejestracja: 5 marca 2004, o 16:16
Lokalizacja: Lublin

#12 Postautor: m.a.c.i.e.k.s » 4 maja 2004, o 11:08

:Radim: pisze:
Lee moze wroci :lol:

To by na lublin bata nie było w pierwszej lidze. lee by z juniorem jeździł a karlsson z śledziem albo frankówem. Ale sieka by była :D

Awatar użytkownika
mikas
Trener
Posty: 3291
Rejestracja: 27 kwietnia 2003, o 15:01
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#13 Postautor: mikas » 4 maja 2004, o 13:47

A ja chciałbym za rok widzieć u nas dwóch Lee/Leigh Richardsona i Adamsa :D
MOTOR LUBLIN
Obrazek

Pacek
Posty: 8
Rejestracja: 9 lutego 2003, o 09:33
Lokalizacja: Lublin

#14 Postautor: Pacek » 4 maja 2004, o 16:49

mikas pisze:A ja chciałbym za rok widzieć u nas dwóch Lee/Leigh Richardsona i Adamsa :D


Nawet gdyby kasa była to raczej nie zobaczysz żadnego z nich. Lee podpisał w Zielonej Górze kontrakt na dwa lata, a przedłużenie kontraktu z Adamsem na kolejny sezon to jest coroczny cel włodarzy Unii Leszno (odrazu po zakończeniu rozgrywek przedłużają kontrakt), a że jeździ znakomice wątpie żeby w tym roku zdecydowali się tego nie zrobić.

Awatar użytkownika
Jupiter
Posty: 35
Rejestracja: 11 marca 2004, o 10:34
Lokalizacja: Tarnów

#15 Postautor: Jupiter » 5 maja 2004, o 12:28

Tarnów zawsze był w Uni ,więc nie wywyołuje u nas to emocji :) .

Fakt, nawet Norwegowie (nie sÄ… w UE) sÄ… Polakami a nawet mistrzami Polski


Przykre ale prawdziwe :oops: :(
Marian Wardzała duma tarnowskiego speedwaya !!!

Awatar użytkownika
Talib
Zawodowiec
Posty: 1189
Rejestracja: 6 sierpnia 2003, o 15:28
Lokalizacja: Łódź

#16 Postautor: Talib » 24 maja 2004, o 15:43

Pacek napisał:

"Lee podpisał w Zielonej Górze kontrakt na dwa lata, "

Różnie o tym ludzie mówią, ja słyszałem takich którzy się zarzekają, że na rok z opcją na następny.

Awatar użytkownika
GIGI
Trener
Posty: 2673
Rejestracja: 27 marca 2003, o 11:07

#17 Postautor: GIGI » 2 czerwca 2004, o 11:45

mikas pisze:A ja chciałbym za rok widzieć u nas dwóch Lee/Leigh Richardsona i Adamsa :D


HEHE, czy to jest możliwe??? Adams raczej Unii nie opuści ;)

Awatar użytkownika
mikas
Trener
Posty: 3291
Rejestracja: 27 kwietnia 2003, o 15:01
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#18 Postautor: mikas » 2 czerwca 2004, o 17:26

GIGI ale pomarzyc zawsze można :D
MOTOR LUBLIN
Obrazek

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3336
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

#19 Postautor: kdsz » 21 czerwca 2004, o 01:05

W. Komarnicki: "To co miało pójść na piłke renczne, poszło w stronę zawodników"

meesha
Trener
Posty: 7585
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#20 Postautor: meesha » 21 czerwca 2004, o 10:47


Dzięki za linka. Przeczytałem sobie ten artykuł i wszystko ładnie, pięknie ale nadal nic mi to nie wyjaśniło. Jasne jest, że będzie można ZATRUDNIĆ tylu zawodników z krajów UE na ilu się będzie miało ochotę, ale czy to oznacza, że wszyscy oni będą mogli WYSTĄPIĆ w jednym meczu. Przecież to zupełnie inna bajka a na ten temat nie ma ani słowa. Tak więc dalej nie wiem czy GKSŻ może utrzymać ograniczenia dotyczące STARTU określonej liczby stranieri w meczu czy też będzie to niezgodne z prawem :?: Mam nadzieję, że jednak jakieś ograniczenia będą w innym wypadku będzie to oznaczało podcinanie gałęzi, na której sami siedzimy...

Awatar użytkownika
Talib
Zawodowiec
Posty: 1189
Rejestracja: 6 sierpnia 2003, o 15:28
Lokalizacja: Łódź

#21 Postautor: Talib » 21 czerwca 2004, o 12:10

Myślę, że to zależy przede wszystkim od możliwości finansowych klubu pod nazwą Apator Toruń i pewnego producenta kanap z tego miasta.