GP 2020

liga polska, ligi zagraniczne, GP
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6067
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

GP 2020

#1 Postautor: grzesieck » 15 kwietnia 2015, o 09:57

http://www.przegladsportowy.pl/zuzel/gr ... 1,985.html

to tak na poczatek :)

posty dot. biletow na GP w Wawie itd. mysle ze moga zostac w starym temacie
METHANOL ADVENTURE TEAM

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3296
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: GP 2015

#2 Postautor: kdsz » 16 kwietnia 2015, o 08:46

grzesieck pisze:http://www.przegladsportowy.pl/zuzel/grand-prix,tomasz-gollob-bedzie-rozmawial-o-startach-w-calym-cyklu-grand-prix-2015,artykul,559368,1,985.html

to tak na poczatek :)



Absur. Będzie się żegnał jak, nie przymierzając, Janne Ahonen ze skokami?


Tor wygląda jakoś tak nierealnie, jak na wizualizacji, prawda?
https://www.facebook.com/SGPnarodowy/vi ... =2&theater

Muszę powiedzieć, że atmosfera mi się udziela i już nie mogę się doczekać soboty
W. Komarnicki: "Absolutnie usprawiedliwiam prezesa Andrzeja Ruskę i Krystynę Kloc"

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6067
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: GP 2015

#3 Postautor: grzesieck » 16 kwietnia 2015, o 09:56

wyglada jak tor w STS :D
METHANOL ADVENTURE TEAM

Ge(L)o
Trener
Posty: 3224
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: GP 2015

#4 Postautor: Ge(L)o » 16 kwietnia 2015, o 22:46

Wie ktoś może, czy i o której jutro (piątek) odbędzie się trening przed GP na Narodowym ?
I czy taki trening jest otwarty dla kibiców ?

edit : już wiem, trening o 15, otwarty jeden sektor, wjazd 15 zł (program zawodów).

woocash
Szkółkowicz
Posty: 223
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 21:57

Re: GP 2015

#5 Postautor: woocash » 17 kwietnia 2015, o 00:52


Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: GP 2015

#6 Postautor: $korzen$ » 17 kwietnia 2015, o 16:14


Ge(L)o
Trener
Posty: 3224
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: GP 2015

#7 Postautor: Ge(L)o » 17 kwietnia 2015, o 17:05

Byłem na treningu.
Narzekamy na dziadostwo w Lublinie :lol:
a tu musiałem zapłacić 15 zł za wstęp, żeby zobaczyć jak Jonasson nie może się w łuk złożyć, parę kółek Pedersena i fajny błyszczący ciągnik. Taka impreza :twisted:

kpina

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: GP 2015

#8 Postautor: Kargolo » 17 kwietnia 2015, o 17:29

Za ten "trening" powinni wszystkim kibicom zdecydowanie oddać hajs. Jeśli nie uda się jutro odjechać zawodów, albo zostaną przeniesione gdzie indziej to będzie najgorsza antyreklama dla speedwaya w Polsce ever. Żużel i tak nie ma najlepszej opinii po słynnej ucieczce z finału i informacjach o zadłużeniach i padaniu kolejnych klubów. Wydawało się, że taki turniej może mieć zbawienny wpływ na postrzeganie tego sportu zarówno wśród fanów, niedzielnych kibiców, jak i w ogóle nie interesujących się żużlem. Miejmy nadzieję, że Ole Olsen z ekipą ogarną tor bo jest blisko tragedii.

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: GP 2015

#9 Postautor: $korzen$ » 17 kwietnia 2015, o 17:41

Nie widzialem tego, ale od czlowieka ktory na zuzel chodzi prawie 30 lat uslyszalem "nawet jak sie te zawody odbeda, to bedzie kpina i jazda gesiego. To gowno trzeba ulozyc od nowa a na to nie ma juz czasu. Moga ubijac tor cala noc i cala sobote, ale czy wytrzyma 23 biegi? nie sadze"

Pieknie k***a pieknie :lol:

btw. przelozyc nie przeloza, gdzie Ci wejdzie 53 tys ludu i komu sie bedzie chcialo oddawac za 53tys biletow ? Kasa za organizacje podzielona a zuzel? jaki tam zuzel.... wazne, ze hajs sie zgadza.

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: GP 2015

#10 Postautor: Kargolo » 17 kwietnia 2015, o 18:18

Właśnie też sobie tego nie wyobrażam. Część ludzi wchodzi a części zwracamy pieniądze? :D Przede wszystkim dlaczego zaczęli układać tor dopiero w tym tygodniu?

Apocalips
Zawodowiec
Posty: 1498
Rejestracja: 31 marca 2003, o 15:33
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Kontakt:

Re: GP 2015

#11 Postautor: Apocalips » 17 kwietnia 2015, o 19:22

Pewnie dlatego, ze bodajze 13ego byl memorial Kamili Skolimowskiej. Zaraz po nim rozpoczely sie prace...
"Bo serce bije mocniej niż pięści..." - Motor 1950 Lublin

Pozdrawiam - Apocalips

go!
Trener
Posty: 3762
Rejestracja: 7 lipca 2003, o 10:23

Re: GP 2015

#12 Postautor: go! » 17 kwietnia 2015, o 20:03

Czy ktos moze konkretnie powiedziec, co z torem jest nie tak?
To, ze sie nie nadaje do jazdy nie za wiele mi mowi.

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: GP 2015

#13 Postautor: Kargolo » 17 kwietnia 2015, o 22:35

Apocalips pisze:Pewnie dlatego, ze bodajze 13ego byl memorial Kamili Skolimowskiej. Zaraz po nim rozpoczely sie prace...

Aha, to nie wiedziałem. Słabo wyszło, można to było jakoś lepiej zorganizować :P

Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4864
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: GP 2015

#14 Postautor: RadeKas » 18 kwietnia 2015, o 19:37

A z naszej maszyny startowej się śmiali...
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

Awatar użytkownika
Maxx
Trener
Posty: 2961
Rejestracja: 7 października 2002, o 14:34
Lokalizacja: Lublin

Re: GP 2015

#15 Postautor: Maxx » 18 kwietnia 2015, o 22:56

Masakra na Narodowym. Olsen i jego kolesie powinni raz na zawsze zostać odsunięci od żużla. Za taką kichę powinni mieć wszyscy z jego firmy zakazy stadionowe... Wstyd na cały żużlowy świat. Jedyna pociecha, choć marna, jest taka, że to nie Lublin tylko Warszafka...

woocash
Szkółkowicz
Posty: 223
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 21:57

Re: GP 2015

#16 Postautor: woocash » 18 kwietnia 2015, o 23:41

brak słów, zamiast święta wyszła parodia jakich mało... a miało być tak pięknie ... i taka promocja speedway'a

p.s. nie spodziewałem się, że Olsen wypożyczy maszynę startową z Lublina

Awatar użytkownika
RadeKas
Trener
Posty: 4864
Rejestracja: 5 listopada 2003, o 19:06
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: GP 2015

#17 Postautor: RadeKas » 18 kwietnia 2015, o 23:51

Bardzo żałowałem, że nie zdecydowałem się kupić biletów. Teraz widzę, że los oszczędził mi potężnego wkurzenia. Straszna kicha i najbardziej żal Tomasza. Nie na takie pożegnanie z GP zasłużył. Chociaż po ostatnim "angielskim" wywiadzie można wywnioskować, że to jeszcze nic pewnego.
Richie Faulkner:
Good morning Poland! You were fuckin unreal last night!You blew the roof off!! It was an honor to play for you all.

Awatar użytkownika
maestro76
Zawodowiec
Posty: 1107
Rejestracja: 23 listopada 2003, o 16:56
Lokalizacja: Åšwidnik

Re: GP 2015

#18 Postautor: maestro76 » 19 kwietnia 2015, o 01:31

przepraszam ze nazwalem zawody w Lublinie amatorszczyzna...

k..wa takiego AMATORSTWA jak dzisiaj na narodowym to w zyciu nie widziałem - poczawszy od bsi a niestety ale na zawodnikach skończywszy.
never ride faster than your angel can fly

woocash
Szkółkowicz
Posty: 223
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 21:57

Re: GP 2015

#19 Postautor: woocash » 19 kwietnia 2015, o 01:43

otóż to, na takim poziomie wszystko powinno być tip top i nie trafiają do mnie wyjaśnienia, że ciśnienie było za niskie albo wilgotność za duża... wstyd i potraktowanie kibica jako frajera którego można wydoić.

Ge(L)o
Trener
Posty: 3224
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: GP 2015

#20 Postautor: Ge(L)o » 19 kwietnia 2015, o 11:12

Obiecuję, że już nigdy nie powiem złego słowa na lubelskie żużlowe dziadostwo. W porównaniu z tym burdelem spod znaku bsi jesteśmy krainą mlekiem i miodem płynącą.

Takich jaj nie było nigdy. Wczoraj cykl GP umarł. Sędziego to chyba wzięli piłkarskiego, bo wszystkie decyzje, które podejmował były kuriozalne. Ale gdyby sędzia był wczoraj największym problemem to byłoby pięknie.

Ch.. z maszyną startową. Wszyscy wiemy, że jest to jedno z najbardziej skomplikowanych urządzeń w historii techniki i ludzkości, więc może zawieść. Złośliwość rzeczy martwych. Oglądanie żużla bez taśmy to jakby oglądać mecz piłki nożnej bez siatek na bramkach i wyrysowanego pola karnego. Da się oglądać ? Da się.
Tylko za co wykluczony został Doyle ? Za dotknięcie taśmy ? Za nierówny start - w takich sytuacjach jadą we czterech zawsze.

Olsen olsenem, ale największą winę za przerwanie wczorajszych zawodów ponoszą te rozpieszczone przepłacone piz dy , które nazywają siebie żużlowcami. Na przestrzeni lat na różnych torach jeździli, nagle zamarzył im się tor równy jak stół i twardy jak beton. Gdyby odjechali te zawody byle jak do końca, nawet pozorując walkę nie byłoby takiego smrodu. Nie był to tor, na którym ewidentnie nie dało się jechać.
To głównie "zawodnicy", a nie organizatorzy zakpili sobie z ludzi, którzy przyszli wczoraj na stadion.

Dziwi mnie spokój, z jakim tak tłum przyjął tę wiadomość o zakończeniu zawodów. Przecież tam powinno być niosące się po całej Warszawie "ZŁO DZIE JE" i wjazd na murawę (tor).

Wczoraj nastąpiło piękne podsumowanie tego, co dzieje się w naszym wspaniałym sporcie od kilku lat. Taka wisienka na żużlowym torcie. Smutny i wstydliwy dzień dla prawdziwych fanatyków speedwaya. Bo wczoraj speedway upadł i już się nie podniesie.

vaikai
Posty: 149
Rejestracja: 10 lipca 2007, o 11:01

Re: GP 2015

#21 Postautor: vaikai » 19 kwietnia 2015, o 11:33

Ge(L)o pisze:Tylko za co wykluczony został Doyle ? Za dotknięcie taśmy ? Za nierówny start - w takich sytuacjach jadą we czterech zawsze.

Jak dla mnie jego wykluczenie było najbardziej oczywistą sprawą pod słońcem i zdziwiłem się tylko, że to tyle trwało. Nie wiem jak jest napisane w regulaminie, ale na logikę: zgaszenie światła = taśma w górę. Doyle wystartował kiedy światło było zapalone i tym samym przekroczył linię startu (tam gdzie powinna być taśma). Skoro ją przekroczył a światło było zapalone, to liczy się to jako falstart i tyle. Gdyby go nie wykluczyli to by oznaczało, że zawodnicy nie muszą czekać aż zgaśnie zielone światło tylko wystartować w takim momencie w jakim im się zamarzy.

Ge(L)o
Trener
Posty: 3224
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: GP 2015

#22 Postautor: Ge(L)o » 19 kwietnia 2015, o 11:38

Nie mam przed sobą regulaminu, ale w żużlu zawodnika nie wyklucza się za falstart, tylko za dotknięcie taśmy. Czy Doyle dotknął taśmy ?

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: GP 2015

#23 Postautor: istred » 19 kwietnia 2015, o 11:39

Olsen olsenem, ale największą winę za przerwanie wczorajszych zawodów ponoszą te rozpieszczone przepłacone piz dy , które nazywają siebie żużlowcami. Na przestrzeni lat na różnych torach jeździli, nagle zamarzył im się tor równy jak stół i twardy jak beton. Gdyby odjechali te zawody byle jak do końca, nawet pozorując walkę nie byłoby takiego smrodu. Nie był to tor, na którym ewidentnie nie dało się jechać.
To głównie "zawodnicy", a nie organizatorzy zakpili sobie z ludzi, którzy przyszli wczoraj na stadion.

Podpisuję się pod tym. Tor może nie był idealny, ale z pewnością nadawał się do jazdy. Na znacznie gorszych torach odbywało się już GP, nie mówiąc o meczach ligowych w Anglii czy w Polsce.
Co więcej, tor nadawał się do ścigania co pokazał Gollob z Jonassonem w przedostatnim wyścigu wczorajszego dnia.

Co do Doyla, to nie wiem co przepisy mówią w kwestii startowania ze światła, ale nawet jeśli nie ma przewidzianej tam sytuacji z wykluczeniem zawodnika za przedwczesny start to jest to ewidentna luka w przepisach, którą trzeba wypełnić. Moim zdaniem sędzia podjął słuszną decyzję. Doyle popełnił falstart, co powinno skutkować wykluczeniem. W przeciwnym wypadku zawodnicy mogliby startować jak im się podoba licząc, że uda im się wstrzelić - w przypadku pomyłki nie ponosiliby żadnych konsekwencji.

Kompletnie odmienne zdanie mam odnośnie zaliczania punktacji po trzech okrążeniach... Jest jakiś przepis, który na to zezwala? Do tej pory można było zaliczyć wyniki jeśli upadek zdarzył się na ostatnim łuku ostatniego okrążenia. To teraz sędzia może sobie podejmować dowolne decyzje? ;/

Boli najbardziej to, że na trybunach było dwóch byłych prezydentów, obecny prezydent, Justyna Kowalczyk i pewnie wiele innych "znakomitości" i przy okazji takiego wydarzenia żużel miał ogromną szansę zrzucenia z siebie łatki sportu zaściankowego i zrobić sobie świetną reklamę w ogólnopolskich mediach.
Jednak ja nie jestem w 100 % rozczarowany. Trzeba podkreślić, że wśród 50 tys. kibiców, na wygodnym stadionie, z czystymi toaletami i bez kolejek do punktów gastronomicznych, toalet czy wejścia bardzo fajnie było oglądać przynajmniej te kilka biegów.
Za rok będą musieli zatrzeć po sobie cały tegoroczny syf i myślę, że będzie ogień ;)

Ge(L)o
Trener
Posty: 3224
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: GP 2015

#24 Postautor: Ge(L)o » 19 kwietnia 2015, o 11:50

istred pisze:na wygodnym stadionie, z czystymi toaletami i bez kolejek do punktów gastronomicznych, toalet

:lol: nie wiem, gdzie siedziałeś, ale Ci zazdroszczę.

A jak po puszczeniu taśmy sędzia przerywa bieg, bo jest "nierówny start" to dlaczego nie wyklucza tego, który wystartował najszybciej, tylko powtórka jest we czteru ? 8)

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3296
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: GP 2015

#25 Postautor: kdsz » 19 kwietnia 2015, o 11:53

Wykluczenie Doyla to akurat jeden ze śmieszniejszych momentów wczorajszej GP. Wzbudzioło lawinę szydery na mojej trybunie: "ewidentnie wjechał w taśmę!", "dotknął niewidzialnej taśmy!". Drugi wybuch śmiechu miał miejsce już pod stadionem. Ludzie idą wkurzeni i zziębnięci a tu ni z gruchy ni z pietruchy fajerwerki walą nad Wisłą! I wszyscy w śmiech!

Nie wiem co będzie za rok. Pusty stadion? Bilety po 5zł? Przeniesienie imprezy na stadion miejski we Wrocławiu lub jakiś stały tor? Ciężko to sobie w ogóle wyobrazić. I ciekawe co zrobią z Olsenem. Duńczyk to stary lis, więc na pewno wywinie się od odszkodowania obiektywnymi problemami, których nie dało się przewidzieć i nie koniecznie leżą po stronie jego firmy. A z całym smrodem będzie musiał sobie poradzić polski organizator. Współczuję.
W. Komarnicki: "Absolutnie usprawiedliwiam prezesa Andrzeja Ruskę i Krystynę Kloc"