GP 2014

liga polska, ligi zagraniczne, GP
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3296
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: GP 2014

#26 Postautor: kdsz » 5 kwietnia 2014, o 11:05

Sledzio pisze:I jak tam znawcy spidłeja :D :lol: :D :lol:
Widać ile warte są moje przewidywania :lol:

Nie wiem czy można te zawody traktować jako miarodajne, bo jednak oprócz Nickiego wszyscy faworyci zawiedli
W. Komarnicki: "Absolutnie usprawiedliwiam prezesa Andrzeja Ruskę i Krystynę Kloc"

Awatar użytkownika
$korzen$
Trener
Posty: 3581
Rejestracja: 6 lutego 2003, o 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: GP 2014

#27 Postautor: $korzen$ » 5 kwietnia 2014, o 12:42

Ja do teraz nie wiem i nie rozumiem co zrobil w finale Kasprzak. Jak Hampel nie przespi startu w finale to teraz Kasprzak w sobie tylko znany sposob nie potrafi wygrac finalu, ktory mial juz wygrany po 2 okrazeniach. Okrutny blad. No i sprobujcie sobie wyobrazic moja mine po finale majac na kuponie za kilka stowek cos takiego:

Kasprzak - Smolinski (head 2 head) 1 1.45 8) Dodam na koniec, ze to bylo ostatnie z 3 spotkan na kuponie. Tamte of kors weszly.

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: GP 2014

#28 Postautor: Kargolo » 5 kwietnia 2014, o 14:30

Smolinski szacunek bo walczył kapitalnie. Jednak to co zrobił z Wardem nie było zbyt mądre.
Można się było chyba nieźle obłowić stawiając na Martina :D Z tego co mówili komentatorzy to właśnie Smolinski bardzo poważnie podszedł do cyklu, ma kontrakt tylko w Danii i w Niemczech i dość spory team. Swoją drogą to, tak jak wspomniał Olkowicz, ciekawe jak w takim razie ma zamiar dopiąć budżet :)
Ogólnie pozytywne GP, miło się oglądało po takiej przerwie.
Wiadomo co z Darcym? Z tego co pisali wcześniej to miał bardzo mocne wstrząśnienie mózgu.

straho
Junior
Posty: 335
Rejestracja: 8 czerwca 2009, o 10:41

Re: GP 2014

#29 Postautor: straho » 5 kwietnia 2014, o 17:38

przez jakis czas nie bedzie mogl pokazywac " jest ok " z tego co podaja syfy
Z niczego może być tylko nic.

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3296
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: Odp: GP 2014

#30 Postautor: kdsz » 5 kwietnia 2014, o 18:05

Kargolo pisze:Z tego co mówili komentatorzy to właśnie Smolinski bardzo poważnie podszedł do cyklu

Jak chyba każdy uczestnik SGP ;) W Best Speedway Pairs Smolinski raczej nie błyszczał, dlatego jego wygrana w Auckland to szok. Miał być statystą nie gorszym niż Artiom kilka lat temu, a tu proszę - na długim i szerokim torze smigal jak równy z równym z Hampelami, Holderami i Iversenami. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w europejskich rundach
W. Komarnicki: "Absolutnie usprawiedliwiam prezesa Andrzeja Ruskę i Krystynę Kloc"

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7445
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: GP 2014

#31 Postautor: Cooper » 7 kwietnia 2014, o 09:00

Ja nie wiem co robi ten Niemiec w GP :P

Pozostale wnioski po pierwszym GP - bardzo ciekawe zawody, duzo walki, niespodzianek. Gollob zjebal zajebiscie, ze akurat w tym sezonie zrezygnowal z GP. Poza Nickim nie mialby z kim walczyc. Mozna podziekowac rewolucjonistom z SEC, ze nie bedzie mial kolejnego medalu. A jak dla mnie to nawet 100 zwyciestw w SEcach, bestparsach itp. nie sa tyle warte co medal MŚ.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3296
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: GP 2014

#32 Postautor: kdsz » 11 kwietnia 2014, o 08:04

W. Komarnicki: "Absolutnie usprawiedliwiam prezesa Andrzeja Ruskę i Krystynę Kloc"

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7445
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: GP 2014

#33 Postautor: Cooper » 11 kwietnia 2014, o 09:12

Przyczyna slabej sprzedazy biletow nie jest zaden Miedzinski, tylko przeujowy stadion - kto raz na nim byl, wiecej nie wroci, a tym bardziej nie za taka cene. Moze w koncu ktos to zrozumie, jak beda pustki.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3296
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: GP 2014

#34 Postautor: kdsz » 11 kwietnia 2014, o 09:53

Ja byłem tam więcej niż jeden raz ;)

Nie wiem czy to nie była jakaś ściema, ale chyba gdzieś czytałem, że bydgoską rundę samodzielnie zorganizuje BSI (wynajmie stadion, tak jak UEFA wynajęła polskie stadiony na Euro). W poprzednich latach wyglądało to inaczej - klub czy miasto wykupywało prawa do imprezy i ją organizowało, a BSI liczyło kasę. Jeżeli prawdą jest to co wyżej napisałem, to SGP w Bydgoszczy jest znakomitą szansą dla polskich kibiców żeby dać prztyczek w nos BSI i wreszcie wprowadzić w życie zapowiadany bojkot IMŚ ;) Już drugi bojkot, bo pierwszy miał mieć miejsce po wprowadzeniu nowych tłumików!
W. Komarnicki: "Absolutnie usprawiedliwiam prezesa Andrzeja Ruskę i Krystynę Kloc"

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7445
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: GP 2014

#35 Postautor: Cooper » 11 kwietnia 2014, o 10:02

kdsz pisze:Ja byłem tam więcej niż jeden raz ;)



Podziwiam, dla mnie to zuzlowy masochizm 8)
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
sting126
Senior
Posty: 929
Rejestracja: 3 września 2009, o 21:41

Re: GP 2014

#36 Postautor: sting126 » 11 kwietnia 2014, o 10:13

kdsz pisze:Ja byłem tam więcej niż jeden raz ;)

Nie wiem czy to nie była jakaś ściema, ale chyba gdzieś czytałem, że bydgoską rundę samodzielnie zorganizuje BSI (wynajmie stadion, tak jak UEFA wynajęła polskie stadiony na Euro). W poprzednich latach wyglądało to inaczej - klub czy miasto wykupywało prawa do imprezy i ją organizowało, a BSI liczyło kasę. Jeżeli prawdą jest to co wyżej napisałem, to SGP w Bydgoszczy jest znakomitą szansą dla polskich kibiców żeby dać prztyczek w nos BSI i wreszcie wprowadzić w życie zapowiadany bojkot IMŚ ;) Już drugi bojkot, bo pierwszy miał mieć miejsce po wprowadzeniu nowych tłumików!


No ja również byłem przekonany, że tak jest, ale nabrałem wątpliwości po lekturze artykułu do którego link wkleiłeś. Jest tam wyraźnie napisane, że słaba sprzedaż biletów martwi klub z Bydgoszczy, który chciałby zarobić na zawodach. Jeśli BSI wynajmowało by stadion to klub dostał by albo stałą kwotę (jeśli sam jest właścicielem stadionu albo tak przewiduje umowa z miastem) albo okrągłe 0 (jeśli właścicielem stadionu jest miasto).
Czas na zmiany :]

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3296
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: GP 2014

#37 Postautor: kdsz » 11 kwietnia 2014, o 11:31

To fakt. Mnie już zaniepokoiły słowa Tellingera sprzed kilku tygodni, z których dało się między wierszami wyczytać, że bilety nie schodzą za dobrze i jest to problem dla Polonii czy miasta. Być może mają jakiś procent od sprzedaży lub jest to lęk związany z potencjalną klęską frekwencyjną na DPŚ. Nie wiem.

Cooper pisze:Podziwiam, dla mnie to zuzlowy masochizm 8)

Dlaczego? Wyścigi są całkiem ładne. A że ich nie widać.... ;)
W. Komarnicki: "Absolutnie usprawiedliwiam prezesa Andrzeja Ruskę i Krystynę Kloc"

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2828
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

Re: GP 2014

#38 Postautor: Cz@rek » 11 kwietnia 2014, o 16:24

^^^Ja na zawodach w Bydzi byłem raz w 95 na drużynówce...i powiedziałem sobie nigdy więcej na ten stadion 8)
A co do GP organizatorem jest Bydgoszcz a nie żaden BSI,zaryzykowali bo byli pewni ze pojadą Gollob i Sajfutdinow.

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3296
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: GP 2014

#39 Postautor: kdsz » 12 kwietnia 2014, o 16:49

@ Cz@rek
Możliwe, że masz rację. Najlepiej tę sprawę rozstrzygnąłby zapewne Dariusz Ostafiński. Dowiedzielibyśmy się od niego kto komu ile zapłacił. I za co zapłacił. No i najważniejsze - kto najwięcej milionów zarobi na bydgoskiej rundzie GP. I ile będzie tych milionów w najbardziej i najmniej optymistycznym wariancie.
W. Komarnicki: "Absolutnie usprawiedliwiam prezesa Andrzeja Ruskę i Krystynę Kloc"

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3296
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: GP 2014

#40 Postautor: kdsz » 23 kwietnia 2014, o 14:55

Korzystając z wolnej chwili zajrzałem na stronę kupbilet.pl celem sprawdzenia jak się sprzedają miejscówki na sobotnią rundę SGP. W sprzedaży pozostało 17107 biletów :shock: . Zapełniona jest wyłącznie malutka trubuna VIP i jako tako sektor B oraz połowa sektora na prostej przeciwległej do startu. Reszta miejsc praktycznie pusta. Chyba organizatorzy będą zmuszeni wpuszczać ludzi prawie za darmo, analogicznie jak to było w Gorzowie w zeszłym sezonie.

PS. Przepraszam za dwa posty z rzędu
W. Komarnicki: "Absolutnie usprawiedliwiam prezesa Andrzeja Ruskę i Krystynę Kloc"

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7445
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: GP 2014

#41 Postautor: Cooper » 23 kwietnia 2014, o 15:33

Jak dla mnie to tylko i wylacznie kwestia ujowego stadionu (i moze Miedziakowego dzikusa), oraz oczywiscie cen w tym kontekscie. No, ale moze byc to dobry kubel zimnej wody, w koncu.

I niech mi tu nikt z SECem nie wyjezdza przy tej okazji, jakby SEC zrobil bilety po prawie 200 zeta na Bydzie, to obstawiam sprzedaz 0 sztuk 8)
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

meesha
Trener
Posty: 7575
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: GP 2014

#42 Postautor: meesha » 23 kwietnia 2014, o 21:16

Jak wiesz też nie jestem jakimś SECofilem, ale może właśnie dlatego nie robią oni zawodów w "Bydgoszczach" tylko w "Guestrowach", żeby uniknąć takiej kompromitacji. I za to plus.
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3296
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: GP 2014

#43 Postautor: kdsz » 24 kwietnia 2014, o 07:34

Cooper pisze:Jak dla mnie to tylko i wylacznie kwestia ujowego stadionu (i moze Miedziakowego dzikusa), oraz oczywiscie cen w tym kontekscie.
Do tego trzeba dodać brak Golloba i konflikt z BSI, sztucznie podsycany przez nasze media. Mesjanizm jest obecny w naszej świadomości conajmniej od XIX wieku, co ma też swoje odzwierciedlenie w opiniach kibiców, mocno akcentujących nienawiść do brytyjskiego okupanta ;)
Tak czy siak sezon 2014 jest chyba ostatnim z trzema rundami SGP w Polsce. Jeszcze kilka lat temu każdy news o remoncie stadionu żużlowego w naszym kraju podawany był w kontekście planowanej organizacji rundy IMŚ. Teraz już samorządy nie będą chyba odczuwać aż takiej presji ze strony kibiców na organizację SGP, co być może przełoży się na urealnienie stawek.
Ostatnio zmieniony 24 kwietnia 2014, o 08:59 przez kdsz, łącznie zmieniany 1 raz.
W. Komarnicki: "Absolutnie usprawiedliwiam prezesa Andrzeja Ruskę i Krystynę Kloc"

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7445
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: GP 2014

#44 Postautor: Cooper » 24 kwietnia 2014, o 08:46

meesha pisze:Jak wiesz też nie jestem jakimś SECofilem, ale może właśnie dlatego nie robią oni zawodów w "Bydgoszczach" tylko w "Guestrowach", żeby uniknąć takiej kompromitacji. I za to plus.


No tak, tak, choc Bydgoszcz to taki skrajny przyklad. Ujowy stadion+drogie bilety+brak Golloba = slaba frekwencja.

Zobaczymy jak z frekwencja w Gustrow - rok temu poza Togliatti wszedzie byla raczej lipa i to mimo biletow po 20 zł.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: GP 2014

#45 Postautor: Kargolo » 24 kwietnia 2014, o 10:19

Cooper pisze:Ujowy stadion+drogie bilety+brak Golloba = slaba frekwencja.

+brak Emila

Awatar użytkownika
Perez
Trener
Posty: 4104
Rejestracja: 8 marca 2009, o 21:08
Lokalizacja: Lubartów

Re: GP 2014

#46 Postautor: Perez » 26 kwietnia 2014, o 22:50

Mimo Braku Golloba dzisiejsze GP palce lizać, oj działo sie 8)
Mistrz, Mistrz, MOTOR MISTRZ!!!

Awatar użytkownika
kibicLBN
Trener
Posty: 6337
Rejestracja: 23 lipca 2009, o 21:47

Re: GP 2014

#47 Postautor: kibicLBN » 26 kwietnia 2014, o 23:10

Mam nadzieję, że paru krytykom Kaspera zrobiło się trochę głupio. Fajnie że wreszcie wygrał, jest super forma, zapowiada się ten sezon dla niego arcyciekawie :D
Nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni.

Awatar użytkownika
Maxx
Trener
Posty: 2961
Rejestracja: 7 października 2002, o 14:34
Lokalizacja: Lublin

Re: GP 2014

#48 Postautor: Maxx » 26 kwietnia 2014, o 23:50

Na takim torze jak był dzisiaj w Bydzi, Tomek rządziłby i dzielił. A że go nie było.... No cóż - wielka strata. Brawa dla Krzyśka. W finale klasa.

Awatar użytkownika
MIERZWIN
Senior
Posty: 642
Wiek: 44
Rejestracja: 21 marca 2007, o 11:34
Lokalizacja: Lublin

Re: GP 2014

#49 Postautor: MIERZWIN » 27 kwietnia 2014, o 08:58

Czy tylko mnie irytowała "grobowa" przygrywka (która później zmieniała się w "umcy-umcy") puszczana podczas powtórek w C+ ?
od 1988 tylko SPEEDWAY

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: GP 2014

#50 Postautor: Kargolo » 27 kwietnia 2014, o 09:33

Też zwróciłem uwagę na tą muzyczkę :D
Brawa dla Kaspera. Nie darzę gościa sympatią bo w ogóle nie przepadam za Stalą Gorzów ale facet jest w takim sztosie że oglądanie go w akcji sprawia mi ogromną przyjemność. Ward też pokazał dużo świetnej jazdy.
Dawno już w GP nie było tyle walki. Jak tak patrzyłem wczoraj na Grega to aż serce się krajało że nie ma już Golloba i Crumpa w cyklu. Cóż to by był za turniej :D