Speedway European Championship 2013

liga polska, ligi zagraniczne, GP
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Maxx
Trener
Posty: 2961
Rejestracja: 7 października 2002, o 14:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Speedway European Championship 2013

#26 Postautor: Maxx » 5 listopada 2013, o 21:49

Cooperku może zatem czas otworzyć nieco oczy BSI, i uświadomić im że nie są sami na rynku i nie są nietykalni. Monopol na cokolwiek nigdy nikomu dobrze nie służył a już na pewno nie służy dobrze żużlowi.
Angole się przestraszyli i stąd te nerwowe i zupełnie irracjonalne ruchy mające na celu wyeliminowanie SEC.
Konkurencja zawsze powodowała, że robiło się ciekawiej, tak też jest i tym razem. Po co tyle rund GP? Że nie wspomnę o nowych = zabijających żużel tłumikach. Kilka grzeszków BSI wespół z FIM na sumieniu mają.

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7442
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Speedway European Championship 2013

#27 Postautor: Cooper » 6 listopada 2013, o 09:27

No to ja sie dziwie, ze w pilce noznej do tej pory ktos nie wpadl na to, zeby zorganizowac Mistrzostwa Swiata Wszechswiata, skoro tak konkurencja dobrze robi...

A nie, przeciez SEC to tylko ME, choc czekam kiedy oglosza dzika karte dla Australijczyka... Skoro w Eurosport Best Pairs pare czeska mogl stanowic Dryml z Zagarem, to przeciez wszystko sie da zrobic.

Ja wciaz nie rozumiem w jaki sposob zrobilo sie ciekawiej? Bo przybylo imprez? Czy moze formula zaproponowana przez SEC jest jakas szczegolnie interesujaca? (a nie, sorry, tu wszystko zerzneli z GP). Poza G. Laguta nic ciekawszego w turniejach SEC nie dostrzeglem od tego co ogladam (do znudzenia) w GP. Dziwi mnie to bezkrytyczne stanowisko w Polsce, ze skoro to polska firma to wspaniale, ze zechcieli utrzec nosa BSI. Ciekawe czy gdyby SEC organizowali np. Czesi to nie byloby dziamolenia Cegły, że zawodnicy i tak maja mnostwo startow, ze to dzialanie na szkode zuzla, ze niebezpieczne i ze juz nie ma miejsca na dodatkowe turnieje.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6067
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

Re: Speedway European Championship 2013

#28 Postautor: grzesieck » 6 listopada 2013, o 10:13

Mi sie wydaje ze na niektorych dziala 'magia' Eurosportu

Dla mnie SEC to nic ciekawego, obejrzalem retransmisje jednego turnieju i tyle. Ciezko zreszta powaznie traktowac te zawody skoro cykl wygrywa Vaculik (tak wiem, kontuzje Woffindena, Emila, Golloba bla bla bla), ktory w GP czasem na szpryce sie nie lapal.
METHANOL ADVENTURE TEAM

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7442
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Speedway European Championship 2013

#29 Postautor: Cooper » 6 listopada 2013, o 11:09

grzesieck pisze:Mi sie wydaje ze na niektorych dziala 'magia' Eurosportu



Magia, ktora jest mocno zmanipulowana w komunikatach prasowych, w postaci przytaczanej ogladalnosci.
Pomijajac fakt, ze porownywanie bezplatnego Eurosportu, ktory tez nic za prawa nie placi z Canalem, wysoko platnym i placacym ze relacje jest troche bez sensu.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
Maxx
Trener
Posty: 2961
Rejestracja: 7 października 2002, o 14:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Speedway European Championship 2013

#30 Postautor: Maxx » 6 listopada 2013, o 20:36

Gdyby w SEC nie było niczego ciekawego to przecież taka potęga jak BSI przeszłaby obok tego "polskiego wynalazku" zupełnie obojętnie, czyż nie tak? A tu mamy kibel w wykonaniu Angoli, którzy się najzwyczajniej w świecie poczuli zagrożeni. Ja nie mówię, że SEC jest jakimś hitem bo nim nie jest. Twierdzę natomiast, że jak na pierwszy rok to organizatorom udało się zgromadzić i publiczność i ściągnąć do cyklu kilku ciekawych zawodników. Zupełnie natomiast nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że konkurencja jest zbyteczna w żużlu. Jest potrzebna choćby po to żeby uatrakcyjnić nudną jak flaki z olejem formułę GP.
Wracając do organizatorów SEC to życzę im aby dopięli swego choćby ze względu na to, w jaki sposób pogrywają sobie z nimi Angole.

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7442
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Speedway European Championship 2013

#31 Postautor: Cooper » 7 listopada 2013, o 09:17

Na pewno "nudnej jak flaki z olejem formuly GP" nie uatrakcyjni konkurencja w postaci kalki cyklu.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
niespokojny
Trener
Posty: 5597
Rejestracja: 11 września 2009, o 12:38

Re: Speedway European Championship 2013

#32 Postautor: niespokojny » 7 listopada 2013, o 18:54

Muszę przyznać że SEC było nudne oprócz pierwszych zawodów w Gdańsku. Tak naprawdę to ci zawodnicy jadą o złote kalesony. Po drugie znudziły mi się już te Lindgreny, Pederseny na okrągło. Bez czołówki też można by było zrobić świetny cykl. Nagrodą dla zwycięzcy mogłaby być stałe miejsce w GP na przyszły sezon. Przykładowa stawka:

1. Loktaiev/Karpow
2. Jonasson
3. Dudek
4. MJJ
5. Kołodziej/Pawlicki
6. Pavlic
7. Lindbaeck
8. Podzuks/Lebiediew
9. Vaculik
10 Madsen
11 Łaguta
12 Kylmaekorpi
13 Łaguta
14 Harris
15 Dryml
16 Dzika karta

Pominąłem: Kildemanda, Andersena, Ljunga, Holte itd. Ja bym taki cykl oglądał chętniej niż GP 2. 15 zawodników z aż 11 państw + dzika karta.
Lepiej być najgorszym wśród najlepszych niż najlepszym wśród słabych

Awatar użytkownika
Maxx
Trener
Posty: 2961
Rejestracja: 7 października 2002, o 14:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Speedway European Championship 2013

#33 Postautor: Maxx » 7 listopada 2013, o 21:11

Cooper pisze:Na pewno "nudnej jak flaki z olejem formuly GP" nie uatrakcyjni konkurencja w postaci kalki cyklu.

Z jednej strony masz rację, z drugiej zaś strony jak to określiłeś "kalka cyklu" może spowodować, że Angole zaczną myśleć nad czymś nowym, co będzie ich odróżniać od SEC, znaczy "kalki".

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Speedway European Championship 2013

#34 Postautor: Kargolo » 7 listopada 2013, o 22:10

http://www.sportowefakty.pl/zuzel/39620 ... rtow-w-sec
Czołowi zawodnicy już straszą. Siła piniondza.

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3296
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

Re: Speedway European Championship 2013

#35 Postautor: kdsz » 8 listopada 2013, o 08:25

Zgadzam się, że cykl SEC trochę rozczarował. Formuła 22-biegowa jet znacznie gorsza od tej z GP (o czym pisałem wcześniej). Dodatkowo na skutek kontuzji wykruszyły się gwiazdy i ostatnie dwie rundy to były takie dożynki. Miałem wrażenie, że zastępców organizatorzy wzięli z łapanki, a owi zastępcy jeździli tak jakby odwalali pańszczyznę (Miśkowiak na przykład). W konsekwencji przed zawodami w Rzeszowie chyba mało który kibic jarał się walką o tytuł (ja się nie jarałem w każdym razie). Do frekwencji również można się mocno przyczepić - słabo było w Rzeszowie, a beznadziejnie w Gorican. Na plus - nowatorska oprawa telewizyjna, komplet w Togliatti, transmisje w Eurosporcie.
W. Komarnicki: "Absolutnie usprawiedliwiam prezesa Andrzeja Ruskę i Krystynę Kloc"

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7442
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Speedway European Championship 2013

#36 Postautor: Cooper » 8 listopada 2013, o 08:49

SEC w Rzeszowie - bilety po 25 zl, a frekwencja gorsza niz Lublinie na towarzyskim turnieju za 2 razy wieksza stawke.Ja akurat do rzeszowa nie pojechalem po tym jak wypadl Gollob i Woffy, ale pomysl niespokojnego nie jest zly. Na pewno byloby to lepsze niz formula 12 wynalzkow+4 maskotki z GP.

Protestuja akurat ci zawodnicy, ktorzy na przyszly rok obsadzili wstepnie pozycje maskotek w SECu.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2828
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

Re: Speedway European Championship 2013

#37 Postautor: Cz@rek » 8 listopada 2013, o 15:41

A ja tam popieram zawodników w 100%,BSI martwi sie o nadmierną ilosc starów swoich zawodników?
To dlaczego nie zakazli jazdy w którejs z lig ,lub zobowiazli "swoich zawodników" do wybrania maksymalnie dwóch?
4 dodatkowe nic nie znaczace (w ich ocenie) zawody budzą w nich takie zaniepokojenie?
Coś tu nie halo..Obłuda i tyle...

Awatar użytkownika
Maxx
Trener
Posty: 2961
Rejestracja: 7 października 2002, o 14:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Speedway European Championship 2013

#38 Postautor: Maxx » 8 listopada 2013, o 20:17

Cooper pisze:SEC w Rzeszowie - bilety po 25 zl, a frekwencja gorsza niz Lublinie na towarzyskim turnieju za 2 razy wieksza stawke.Ja akurat do rzeszowa nie pojechalem po tym jak wypadl Gollob i Woffy, ale pomysl niespokojnego nie jest zly. Na pewno byloby to lepsze niz formula 12 wynalzkow+4 maskotki z GP.

Protestuja akurat ci zawodnicy, ktorzy na przyszly rok obsadzili wstepnie pozycje maskotek w SECu.

Cooperku trochę kiepskie porównanie wybrałeś i moim zdaniem nietrafione. SEC to przecież zawody indywidualne, natomiast w Lublinie pojawiła się reprezentacja Polski. W Rzeszowie mieli Eligę więc naoglądali się żużla na najwyższym poziomie, natomiast Lublin tylu gwiazd speedway'a nie gościł już bardzo dawno. Więc i cena biletów, choć dwukrotnie wyższa na towarzyskie zawody przegrała z kibicowskim głodem żużla na najwyższym poziomie, tym bardziej, że gościliśmy reprezentację. O dodatkowych atrakcjach nie wspominając...
Wracając natomiast do SEC, podkreślam, że meritum sprawy jest zachowanie BSI, które jest nie do zaakceptowania. Pod protestem z inicjatywy Cegły podpisali się zawodnicy, których nazwiska są nazwijmy to "mocne" w światowym żużlu i o to chodzi. Racja jest bezsprzecznie po ich stronie. BSI posadziło d...psko na rozgrzanym piecu i oby sobie to i owo poparzyło...

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7442
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Speedway European Championship 2013

#39 Postautor: Cooper » 12 listopada 2013, o 10:58

Maxx pisze:
Cooper pisze:SEC w Rzeszowie - bilety po 25 zl, a frekwencja gorsza niz Lublinie na towarzyskim turnieju za 2 razy wieksza stawke.Ja akurat do rzeszowa nie pojechalem po tym jak wypadl Gollob i Woffy, ale pomysl niespokojnego nie jest zly. Na pewno byloby to lepsze niz formula 12 wynalzkow+4 maskotki z GP.

Protestuja akurat ci zawodnicy, ktorzy na przyszly rok obsadzili wstepnie pozycje maskotek w SECu.

Cooperku trochę kiepskie porównanie wybrałeś i moim zdaniem nietrafione. SEC to przecież zawody indywidualne, natomiast w Lublinie pojawiła się reprezentacja Polski. W Rzeszowie mieli Eligę więc naoglądali się żużla na najwyższym poziomie, natomiast Lublin tylu gwiazd speedway'a nie gościł już bardzo dawno. Więc i cena biletów, choć dwukrotnie wyższa na towarzyskie zawody przegrała z kibicowskim głodem żużla na najwyższym poziomie, tym bardziej, że gościliśmy reprezentację. O dodatkowych atrakcjach nie wspominając...


SGP w Toruniu tez indywidualne, Torun tez ma Extralige, a ludzie sie zabijali po stojace bilety za 100 zł i na stadionie o pojemnosci 15 tys. bylo 17,5 tysiaca.

Zacytuje jeszcze po artykule na stronie pokredzie.pl :

W zasadzie chyba jeszcze tylko papież Franciszek nie pochwalił specjalną bullą inwencji, profesjonalizmu i zaangażowania działaczy One Sport Marketing. I tak niesamowitych widowisk jak finał w Rzeszowie, przy których toruńska runda GP i finał IMP w Tarnowie bledną. Razem wzięte.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
Kargolo
Trener
Posty: 4414
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 10:55

Re: Speedway European Championship 2013

#40 Postautor: Kargolo » 14 listopada 2013, o 13:11

http://www.sportowefakty.pl/zuzel/39750 ... astowych-d
Ciąg dalszy walki One Sport z BSI. Ja osobiście wolałbym cykl SEC z zawodnikami spoza GP i na przykład z nagrodą w postaci stałego uczestnictwa w GP w następnym roku zamiast dublowania cyklu ale trzeba było po prostu rozmawiać. Jednak po zagrywkach z jednej i drugiej strony chyba szansa na takie rozwiązanie została zaprzepaszczona raz na zawsze.

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Speedway European Championship 2013

#41 Postautor: istred » 14 listopada 2013, o 13:19

Jeżeli w SEC będą zawzięci to sprawę mają wygraną. Problem polega na tym, że jeśli i BSI będzie równie uparte to tak walczyć mogą i parę lat, choć sprawa jest prosta.

Davv
Kadrowicz
Posty: 1847
Rejestracja: 1 maja 2005, o 18:26
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Speedway European Championship 2013

#42 Postautor: Davv » 14 listopada 2013, o 13:28

Bez sensu jest jakiekolwiek ograniczanie. To tak jakby zabronić Hiszpanii, Włochom itp grać w ME w piłkę. GP to mistrzostwa świata, SEC to mistrzostwa Europy i tyle. Takie jawne zakazy dla mnie nie powinny mieć miejsca i jakieś tam odpowiednie sądy powinny to potwierdzić. Wszelkie odwołania do FIMu nic nie dadzą, także czeka nas prawdopodobnie dłuższa historia.

Awatar użytkownika
Maxx
Trener
Posty: 2961
Rejestracja: 7 października 2002, o 14:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Speedway European Championship 2013

#43 Postautor: Maxx » 16 listopada 2013, o 22:30

Racja Davv. Skoro w kopanej są MŚ i ME to czemu nie miałoby być tak w żużlu? Komu to przeszkadza?

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2828
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

Re: Speedway European Championship 2013

#44 Postautor: Cz@rek » 17 listopada 2013, o 21:36

No i gdzie ta ostateczna decyzja w sprawie SEC? Miała byc chyba dziś?

Awatar użytkownika
Maxx
Trener
Posty: 2961
Rejestracja: 7 października 2002, o 14:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Speedway European Championship 2013

#45 Postautor: Maxx » 18 listopada 2013, o 23:09

Licytacja trwa. Kto da więcej leśnym dziadkom z FIM?

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7442
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Speedway European Championship 2013

#46 Postautor: Cooper » 19 listopada 2013, o 08:47

Maxx pisze:Racja Davv. Skoro w kopanej są MŚ i ME to czemu nie miałoby być tak w żużlu? Komu to przeszkadza?


Nie wiem jaki sens jest porownywac zuzel, sport indywidualny, niszowy itd. do kopanej, ale skoro juz to warto przy takich porownaniach zauwazyc, ze MS i ME w kopanej sa co 4 lata (czyli jeden z tych turniejow raz na 2 lata), a nie w tym samym roku. Wiec nie wystepuje efekt "porzygu" i ranga kazdej z tych imprez jest wysoka. I cale szczescie, bo inaczej kopana szybko poszlaby droga siatkowki, gdzie aktualnie w tv codziennie jest mecz na zywo tylko nikt juz nie ogarnia w jakim meczu i o co gra akurat Winiarski czy inny Ignaczak. Bardziej sensownie mozna by porownac, gdyby np. byly ME Europy w F1, ale jakos nikt na to nie wpadl jak dotad. Moze One Sport Marketing bedzie pierwszy? 8)
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7218
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Speedway European Championship 2013

#47 Postautor: istred » 19 listopada 2013, o 10:36

Cooper... :)
Twierdzisz, że żużla nie można porównywać do piłki nożnej, a sam porównujesz do F1, w której zawodnicy startują tylko w jednej serii, w jednym "klubie" i ich całe życie sportowe jest podporządkowane kilkunastu turniejom w roku. Co to ma wspólnego z żużlem? :)

Moim zdaniem zamiast wykorzystywać pozycję dominującą na rynku BSI powinno podjąć rękawicę i zwiększać atrakcyjność GP i na tym polu pokonać SEC.

Ge(L)o
Trener
Posty: 3224
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Speedway European Championship 2013

#48 Postautor: Ge(L)o » 19 listopada 2013, o 11:22

A ja tęsknię za jednodniowym finałem IMŚ. Takim, który się pamięta przez lata. Te wszystkie GP, SECi, MACECi ;) się rozmywają, jest tego za dużo.

Pamiętam z początku lat 90 Wrocław, Pocking, Vojens. Na te finały się czekało, to było to.

Teraz tylko kolejne GP i znowu i znowu. I coraz gorsze, i te same nazwiska. I tak w kółko do porzygania.

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2828
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

Re: Speedway European Championship 2013

#49 Postautor: Cz@rek » 19 listopada 2013, o 11:27

^^^ O tak,pełna zgoda.Na dwóch z trzech które wymieniłeś nawet miałem przyjemność być.To są dopiero wspomnienia 8)

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7442
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Speedway European Championship 2013

#50 Postautor: Cooper » 19 listopada 2013, o 12:33

istred pisze:Cooper... :)
Twierdzisz, że żużla nie można porównywać do piłki nożnej, a sam porównujesz do F1, w której zawodnicy startują tylko w jednej serii, w jednym "klubie" i ich całe życie sportowe jest podporządkowane kilkunastu turniejom w roku. Co to ma wspólnego z żużlem? :)



To, ze zuzlowa GP zostala zainspirowana wlasnie przez GP F1. Ale nie upieram sie przy tej analogii, napisalem przeciez, ze "bardziej sensowne" jest takie porownanie, wlasnie chocby przez to, ze mamy do czynienia z cyklem GP. A to, ze do tej pory nikt nie zrobil lig krajowych F1 to tez nie moja wina, ale moze ktos bedzie prekursorem i wniesie powiew swiezosci w ten skostnialy uklad 8)

P.S. O F1 dalej nie dyskutje, gdyz wiedze na temat tego mam raczej podstawowa.
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)