Żużel u innych

liga polska, ligi zagraniczne, GP
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
dannie
Kadrowicz
Posty: 1770
Rejestracja: 13 października 2003, o 15:08
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Żużel u innych

#51 Postautor: dannie » 27 maja 2009, o 18:05

U nas nie byłoby czego w takim sklepie sprzedawać póki co...
Obrazek

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7233
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużel u innych

#53 Postautor: istred » 27 maja 2009, o 19:24

No, to niech klub dogaduje się z Redstarem i stawiają stoisko w Plazie. Sklep na pewno odwiedzi dzięki temu kilka tysięcy osób dodatkowo, a klub będzie się promował i budował swoją markę.

Wydaje się, że pomysł jak najbardziej realny do zrealizowania.

Awatar użytkownika
Bozena
Senior
Posty: 568
Rejestracja: 6 maja 2009, o 11:29
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużel u innych

#54 Postautor: Bozena » 27 maja 2009, o 20:14

Janusz Stachyra nowym trenerem Klubu Motorowego Ostrów :
http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2009/ ... wadzi-kmo/

Awatar użytkownika
gizmo
Senior
Posty: 577
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 21:13

Re: Żużel u innych

#55 Postautor: gizmo » 28 maja 2009, o 06:55

istred, wydaje mi sie ze produkcja jakichs rzeczy przez redstar dla kibicow na razie nie jest realna. To duza firma majaca sklepy w wielu miastach i ma jakies swoje wewnetrne zasady na to co i kiedy sprzedaje, ogolnopolskie promocje, kolekcje sezonowe, dokladnie opisane co ma gdzie lezec w sklepie itp. Poza tym jak dla nich popyt na jakies koszulki zuzlowe itp bylby znikomy wiec produkcja moze byc malo opacalna i to samo miejsce na polce w sklepie wolą zapewne zapchac jakimis zwyklymi koszulkami na których zakup moze zdecydowac sie wieksza ilosc osob. Dla nich to biznes i tak na to patrzą wiec dopoki nie bedzie na to sporego popytu to i produktów nie zobaczymy.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2009, o 15:26 przez gizmo, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7233
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużel u innych

#56 Postautor: istred » 28 maja 2009, o 10:11

Ale ja nie mówię o tym, żeby to oni produkowali gadżety. Pewnie jeśli nie robiliby tego na skalę przemysłową to by im się nie opłacało, a to że liczą na zysk, a nie na to żeby robić dobrze kibicom, jest oczywiste.
Myślałem bardziej, żeby albo klub się dogadał i sam się zatroszczył o dostarczenie akcesoriów (wystarczy porozumieć się z odpowiednią firmą reklamową, która takie akcesoria produkuje).
Sklep udostępniłby jakiś kąt o małej powierzchni. Jego korzyść polegałaby na zwiększeniu liczby klientów, a część z tych - którzy przyszli obejrzeć gadżety żużlowe - zakupiłaby jakiś produkt redstara. Oprócz tego, otwarcie takiego stoiska na pewno byłaby zauważona w mediach, co dałoby dodatkową reklamę.
Korzyści dla klubu, wiadomo... budowa wizerunku, wyjście do kibica.

Moim zdaniem, poświęcenie minimalne, a potencjalne korzyści dla sklepu, naprawdę duże. Dlatego uważam, że naprawdę warto zainteresować tą sprawą klub, bo to jest coś co jest jak najbardziej możliwe do zrobienia.

Awatar użytkownika
dannie
Kadrowicz
Posty: 1770
Rejestracja: 13 października 2003, o 15:08
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Żużel u innych

#57 Postautor: dannie » 28 maja 2009, o 11:20

gizmo pisze:Dla nich to biznes i tak na to patrzą wiec dopoki nie bedzie na to sporej podazy to i produktów nie zobaczymy.


Chyba popytu? :roll:

Mnie bardziej zastanawia jedno. Dlaczego klub nie chce zarabiać na produkcji pamiątek i gadżetów?

(ale może lepiej ta dyskusja do odpowiedniego wątku:
viewtopic.php?f=10&t=2414&start=175)
Obrazek

Awatar użytkownika
gizmo
Senior
Posty: 577
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 21:13

Re: Żużel u innych

#58 Postautor: gizmo » 28 maja 2009, o 15:28

heh tak racja popytu :) raz napisalem dobrze nie wiem co mi za drugim razem wpadlo do glowy ;) moze dlatego ze po nocce w pracy bylem i bylo jak dla mnie juz bardzo pozno :)

A co do tego zarabiania na gadzetach to mysle ze jest to za malo rentowny biznes jak na ten moment - dlatego.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Cooper
Trener
Posty: 7562
Rejestracja: 4 maja 2004, o 16:33
Lokalizacja: Made in Poland

Re: Żużel u innych

#59 Postautor: Cooper » 28 maja 2009, o 20:24

istred pisze:No, to niech klub dogaduje się z Redstarem i stawiają stoisko w Plazie. Sklep na pewno odwiedzi dzięki temu kilka tysięcy osób dodatkowo, a klub będzie się promował i budował swoją markę.


Ze ile? :shock: A moze inaczej - przez jaki okres szacujesz te "kilka tysiecy"?:)

Poza tym jaka marke ma klub promowac, skoro ten klub nie ma marki (no chyba, ze jest nia KMZ). 8)
Całe życie w drugiej lidze!- nieaktualne do odwołania :)

Gelo pisze:Żuk (którego nie krytykuję jako prezydenta miasta) [...]

Awatar użytkownika
istred
Trener
Posty: 7233
Rejestracja: 27 stycznia 2004, o 20:38
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużel u innych

#60 Postautor: istred » 28 maja 2009, o 21:28

W przeciągu miesiąca, dwóch? Liczbę tą wziąłem z ilości osób na trybunach. Niech żużlem się interesuje 2tys osób (załóżmy, że reszta na stadionie to "osoby towarzyszące"), zainteresowanych gadżetami (nie koniecznie ich kupnem, ale pooglądaniem) 500-1000 (choć myślę, że więcej - bo 1. to duże centrum handlowe w środku miasta, każdy może zajrzeć "przy okazji", 2. to byłby pierwszy "sklepik klubowy" w Lublinie i część osób chciałoby zobaczyć jak coś takiego wygląda, 3. zawsze to reklama sklepu w mediach). Samemu się raczej po sklepach nie chodzi, więc ktoś przyprowadziłby znajomego, czy nawet kilku, ktoś odwiedziłby sklep kilka razy. W sumie uzbierałaby się niezła sumka klientów, którzy gdyby nie "sklepik klubowy" nigdy by tam nie zajrzała.

Chodzi mi o czas w którym takie stoisko byłoby atrakcją, później pewnie liczba klientów wróciła do normy, ewentualnie (co bardziej prawdopodobne) zwiększyła się o kilka, kilkanaście procent.

No... niech będzie to i KMŻ.
Myślę, że ogólnie markę żużla w Lublinie. Jak napisałem wczesniej, takie "wyjście do ludzi". Na pewno dokładnie wiesz o co chodzi :)
Żużel byłby widoczny i to w jak najbardziej pozytywnym aspekcie.

Davv
Kadrowicz
Posty: 1847
Rejestracja: 1 maja 2005, o 18:26
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Żużel u innych

#61 Postautor: Davv » 28 maja 2009, o 21:43

Ponosi Cię kolego. Tysiące osób to może by i przyszło ,ale do samego sklepiku jak by był w Plazie. Jeśli w tym maleńkim już sklepiku coś by tam postawili w barwach KMŻ to nie sądzę, aby kilkaset osób specjalnie udało się tam specjalnie dla gadżetów. Zresztą nie wiem czy ja nie zauważyłem, czy nie ma w tym sklepie nawet najmniejsze wzmianki o sponsorowaniu żużla.

Awatar użytkownika
mikas
Trener
Posty: 3291
Rejestracja: 27 kwietnia 2003, o 15:01
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Żużel u innych

#62 Postautor: mikas » 29 maja 2009, o 08:23

No Istreda ponioslo i to nawet bardzo. Na koszulki ktore robilismy w ciagu kilku lat i chyba 3 albo 4 edycji łacznie było chętnych niecale 200 osob i to w momencie gdy gadzetow klubowych nie bylo, praktycznie zadnych, rozeszla sie tez chyba podobna ilosc szalikow. Wiec pisanie o zainteresowaniu 500-1000 osob to gruba przesada. A dodam jeszcze, ze kto podchodzil na trybunach po pierwszej edycji koszulek i chcial taką zakupic to w drugiej edycji mial taka mozliwosc, pozniej juz preaktycznie nikt nie przychodzil i o koszulki nie pytal. Dopiero ostatnio dorobiono jeszcze kilkanascie sztuk ale widac po nawet tej ostatniej ilosci, ze zapotrzerbowania nan gadzety w takich ilosciach o jakich pisał Istred na pewno nie ma.
MOTOR LUBLIN
Obrazek

Awatar użytkownika
InDorka
Zawodowiec
Posty: 1144
Rejestracja: 25 kwietnia 2004, o 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużel u innych

#63 Postautor: InDorka » 31 maja 2009, o 12:02

Kolejny bardzo dobry wystep Polaka w Szkocji.
Nazywaja go Majkel Raj. I bardzo prosze nie tlumaczyc mi, ze to o niczym nie swiadczy, bo sama wiem, widzialam go u nas.Podaje to jako ciekawostke, skoro nie mozemy wygrac GP
milo poczytac, ze polski zawodnik gdzies tam daleko jest najlepszy.To wszystko.
http://www.edinburghspeedway.com/result ... asp?id=307
~~~~~~~~
"Na pewno" pisze się naprawdę osobno, a "naprawdę" pisze się na pewno razem.
~~~~~~~~

Awatar użytkownika
luCas
Kadrowicz
Posty: 1607
Rejestracja: 26 stycznia 2004, o 19:52

Re: Żużel u innych

#64 Postautor: luCas » 7 czerwca 2009, o 18:49

Od dzis Ostrow najprawdopodobniej czerwona latarnia 1 ligi, kto by sie spodziewal 8)
"Kto nie potępia - ten przyzwala" - Jan Karski

Awatar użytkownika
kleczes_GKM
Szkółkowicz
Posty: 178
Wiek: 37
Rejestracja: 5 lipca 2004, o 10:11
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Żużel u innych

#65 Postautor: kleczes_GKM » 7 czerwca 2009, o 20:08

do tego zostalo to przypieczetowane akcja Schleina, a'la Joe Screen w meczu Wlokniarza ze Stala Gorzow - na ostatnim luku, zapewnil zwyciestwo swojej druzynie :)

Awatar użytkownika
tezetomaniak
Trener
Posty: 4530
Rejestracja: 12 lipca 2007, o 21:37

Re: Żużel u innych

#66 Postautor: tezetomaniak » 7 czerwca 2009, o 20:37

e tam, KMO jeszcze nałapie punktów, są dużo silniejsi niż GKM, co pokazali chocby dzisiaj. W pełnym składzie nie mieliby problemów z odniesieniem wyjazdowego zwycięstwa.

Sledzio
Trener
Posty: 2203
Wiek: 39
Rejestracja: 6 lipca 2006, o 14:58
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Żużel u innych

#67 Postautor: Sledzio » 7 czerwca 2009, o 22:15

Ale mimo wszystko taki skład nie pasuje do ostatniego miejsca.

Awatar użytkownika
kleczes_GKM
Szkółkowicz
Posty: 178
Wiek: 37
Rejestracja: 5 lipca 2004, o 10:11
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Żuż� u innych

#69 Postautor: kleczes_GKM » 15 czerwca 2009, o 14:18

Z tego co pamietam, to na starym torze, Gollob jakos szczegolnie nie zachwycal, zapewne stad bylo przypuszczenie, ze i moze na nowym stadionie nie poszaleje.

Koper
Trener
Posty: 5488
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Żużel u innych

#70 Postautor: Koper » 15 czerwca 2009, o 21:16

Przeczytane na innym forum:
Całkiem ciekawy mecz był. Mogłem się udać na sektor Falubazu, bo było dość dużo ludzi, no i Zielona Góra była głośniejsza niż sektor ultrasów Atlasa. Ultrasów totalnych debili przy okazji trzeba powiedzieć. Otóż przed meczem zrobili aferę, bo paru spokojnych chłopaczków wywiesiło flagę Sparty, co... rozsierdziło kilkunastu szczylów i gówniarzy spod wieży, no i mało co do rękoczynów nie doszło, zabrali flagę i sobie poszli. Tak, kibice jednej drużyny zabrali flagę kibicom tej samej drużyny. Dno.

Awatar użytkownika
kleczes_GKM
Szkółkowicz
Posty: 178
Wiek: 37
Rejestracja: 5 lipca 2004, o 10:11
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Żużel u innych

#71 Postautor: kleczes_GKM » 15 czerwca 2009, o 21:35

Koper pisze:Przeczytane na innym forum:
Zielona Góra była głośniejsza niż sektor ultrasów Atlasa..


To juz swiadczy o ewentualnej wiarygodnosci i wiedzy, swiadka? wydarzen... :?

Koper
Trener
Posty: 5488
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Żużel u innych

#72 Postautor: Koper » 16 czerwca 2009, o 20:14

Pewnie kleczes_GKM masz racje...
Z tego co widać na zdjeciach to flagi i transparnety Sparty Wroclaw dominują na Stadionie Olimpijskim (w tym również pod wieżą):
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
dannie
Kadrowicz
Posty: 1770
Rejestracja: 13 października 2003, o 15:08
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Żużel u innych

#73 Postautor: dannie » 22 czerwca 2009, o 15:25

Przecież nie ma już "Świętego Przymierza" więc jakże oni mogli tak tą flagę powiesić? :shock: :lol:

Swoją drogą "Wrocław" nigdy za głośny nie był. Raz, że kibiców mało, dwa, że stadion taki średni akustycznie ;)

Co do nazw... to tak na innym forum:

jacekq pisze:To chodź na Atlasa


dannie pisze:ze Spartą tak będzie dopóki będzie w niej jeździł Jeleń


nsolak pisze:No na WTS miałem iść z Falubazem


:nuts: Hehe... jak ktoś nie interesuje się żużlem to za cholerę się nie połapie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
KosaRKS
Zawodowiec
Posty: 1107
Rejestracja: 17 lipca 2008, o 12:35

Re: Żużel u innych

#74 Postautor: KosaRKS » 22 czerwca 2009, o 15:32

Święte Przypmierze - Falubaz, Sparta, Wybrzeże. Falubazu już z nimi nie ma, zostało tylko Wybrzeże ze Spartą ;)
Naczelny obrońca Karola Barana.

Sober
Senior
Posty: 655
Rejestracja: 4 kwietnia 2004, o 12:03
Lokalizacja: Lublin

Re: Żużel u innych

#75 Postautor: Sober » 25 czerwca 2009, o 21:19

co sie stalo, ze Falubaz się wyłamał od reszty?
zawsze była napinka na sb, że nie ma i nie będzie większej zgody, jak to oni się kochają i takie tam :D
zna ktoś kulisy tej sytuacji? bardzo mnie to ciekawi.