Kenny Olsson nie żyje

liga polska, ligi zagraniczne, GP
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Hans
Trener
Posty: 2265
Rejestracja: 22 czerwca 2006, o 16:49
Lokalizacja: Aberdeen

Kenny Olsson nie żyje

#1 Postautor: Hans » 8 czerwca 2007, o 18:13

Poszkodowany we wczorajszym spotkaniu Allsvenskan League, Kenny Olsson zmarł dzisiaj w szpitalu w wyniku rozległego urazu mózgu i krwotoku wewnętrznego. Miał 30 lat. Spoczywaj w pokoju.[*]


Ostatnie tygodnie pokazują jak groźny stał sie żużel...

Filip
Junior
Posty: 321
Rejestracja: 16 marca 2007, o 15:35
Lokalizacja: Lublin

Re: Kenny Olsson nie żyje

#2 Postautor: Filip » 8 czerwca 2007, o 18:14

Pokój jego duszy [*][*][*]

Smirnek_
Senior
Posty: 990
Wiek: 33
Rejestracja: 28 października 2006, o 14:58
Lokalizacja: Czechów!

Re: Kenny Olsson nie żyje

#3 Postautor: Smirnek_ » 8 czerwca 2007, o 18:55

Kiedy to się skończy :(
[*]

Awatar użytkownika
luckas
Szkółkowicz
Posty: 291
Rejestracja: 27 maja 2006, o 23:33
Lokalizacja: Lublin

Re: Kenny Olsson nie żyje

#4 Postautor: luckas » 8 czerwca 2007, o 19:00

:shock: :shock: :shock:

A jeszcze nie wiadomo co z Garry Steadem............

Co siÄ™ dzieje?????????????????????????

:(

[*][*]
Obrazek

Awatar użytkownika
czaszka
Junior
Posty: 397
Rejestracja: 30 kwietnia 2004, o 20:51
Lokalizacja: Lublin/Dublin

Re: Kenny Olsson nie żyje

#5 Postautor: czaszka » 8 czerwca 2007, o 21:22

Pamietam go z finalu IMSJ w Pile gdy wygral Dadi.. [*]

Jego ostatni bieg..

http://svt.se/svt/road/Classic/shared/m ... 8&a=846441

Co prawda na tym stadionie nie ma dmuchanej bandy, ale i tak by mu nie pomogla :(
Ostatnio zmieniony 8 czerwca 2007, o 21:31 przez czaszka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dilucio
Senior
Posty: 823
Rejestracja: 28 lutego 2004, o 13:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Kenny Olsson nie żyje

#6 Postautor: dilucio » 8 czerwca 2007, o 21:26

pierdziele co sie dzieje w ostatnich dniach :(

Pokój jego duszy [*][*][*]

Awatar użytkownika
Drabol
Szkółkowicz
Posty: 279
Rejestracja: 21 grudnia 2003, o 18:17
Lokalizacja: Wroclaw / Danmark
Kontakt:

Re: Kenny Olsson nie żyje

#7 Postautor: Drabol » 8 czerwca 2007, o 21:33

Obrazek
Er det mine chrome hearts? Den prestige jeg har?
der gør du ser på mig, som det genere dig.
Er det hvor jeg fra, der gør det så bizart?
Hans Andersen Racing Official Webiste -> http://www.Hans-Andersen.pl

Speedway-Mati
Zawodowiec
Posty: 1240
Rejestracja: 19 stycznia 2006, o 08:53
Lokalizacja: Lublin

Re: Kenny Olsson nie żyje

#8 Postautor: Speedway-Mati » 8 czerwca 2007, o 22:27

Niech spoczywa w pokoju [*]
Obrazek

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kenny Olsson nie żyje

#9 Postautor: Koper » 8 czerwca 2007, o 23:05

Sportowa Szwecja jest w szoku po tragicznej śmierci w piątek szwedzkiego żużlowca Kenny'ego Olssona,
który w czwartek odniósł poważny wypadek podczas meczu szwedzkiej ligi w Norrkoeping.
30-letni Olsson wystartował w 8. wyścigu w meczu Vargarna - Valsarna w Norrkoeping.
Po pierwszym wirażu prowadził lecz na pierwszej prostej przy pełnej szybkości został zepchnięty
na bandę przez dwóch żużlowców Valsarny. Według świadków Olsson uderzył kilkakrotnie w konstrukcję
bandy, a później przekoziołkował z motocyklem i leżąc już na torze przestał się ruszać.

W piątek o godzinie 15.38 szpital podał wiadomość "Kenny Olsson nie żyje". Kierowcy samochodów
w Norrkoeping włączyli klaksony, a pod wieczór jeździli już z czarnymi wstążkami na antenach.
W piątek rano lekarze szpitala w Norrkoeping oceniali stan żużlowca jako krytyczny. W kilka godzin
później po południu określali stan jako beznadziejny. Ojciec żużlowca zdecydował się odłączyć go od respiratora.
- Nie było już żadnej szansy, Kenny znajdował się w stanie śpiączki, a zdaniem lekarzy uszkodzenia
głowy były tak poważne, że operacja już nie wchodziła w grę. Po porozumieniu się z dwoma siostrami
Kenny'ego i moimi córkami zdecydowaliśmy odłączyć urządzenia medyczne. Jest to dla nas ogromna tragedia - powiedział Boerje Olsson.

Już w piątek w kancelarii Szwedzkiego Związku Motorowego (SVEMO) w Norrkoeping miało miejsce
spotkanie kryzysowe. Prawdopodobnie mecze szwedzkiej ligi w przyszłym tygodniu zostaną odwołane,
wszyscy sędziowie zostaną wezwani na specjalne spotkanie, a wszystkie tory poddane przeglądom technicznym.
- Prawdopodobnie zmienimy też przepisy, być może poszerzymy tory i ustalimy limit prędkości
oraz wprowadzimy wiele innych elementów - powiedział Christer Gustavsson ze SVEMO.

Sześciokrotny mistrz świata Tony Rickardsson krytykuje żużlowców za podejmowanie zbyt wielkiego ryzyka w pogoni za punktami i pieniędzmi. - Kenny Olsson stracił życie nie z powodu techniki i szybkości, lecz z powodu zbyt dużej brutalności i jazdy na krawędzi śmiertelnego ryzyka uprawianej dzisiaj przez wielu żużlowców.

- Ci, którzy jeżdżą brzydko, ryzykownie i brutalnie powinni być surowo karani. Nie chcę wymieniać nazwisk, ale wielu żużlowców zachowuje się dzisiaj na torach w sposób nieprzewidywalny - powiedział Rickardsson.

Podkreślił że bezpieczeństwo na szwedzkich torach jest wystarczające, a szybkość motocykli wcale się nie zmieniła od wielu lat. Do walki na śmierć i życie weszli ryzykanci, których należy wykluczyć z tego sportu.

- Sporty motorowe, a zwłaszcza żużel są ryzykowne i wszyscy, którzy w nich biorą udział zdają sobie z tego sprawę. To co stało się w czwartek jest straszne, lecz jest to ostatni dzwonek przed podjęciem właściwych decyzji. Można polepszyć bezpieczeństwo na torach, ale samych motocykli nie można obudować klatkami antywypadkowymi jak samochody rajdowe ponieważ zniknie istota tego sportu. Jedyne co można zmienić to przepisy. Sędziowie powinni ostrzej reagować, a ostatnio wyraźnie przymykali oczy na wiele niebezpiecznych sytuacji i pozwalali na jazdę na całość. Tu przecież jednak chodzi o zdrowie i jak się gorzko przekonaliśmy dzisiaj też o życie - powiedział Rickardsson.

Christer Gustavsson ze szwedzkiego związku motorowego (SVEMO) podkreślił, że w ostatnich czasach byliśmy zaślepieni i usatysfakcjonowani widowiskowym rozwojem tego sportu, zwłaszcza po wprowadzeniu nadmuchiwanych band. Żużlowcy zaczęli jednak jeździć twardo i niebezpiecznie co my trwając w tym zaślepieniu zaakceptowaliśmy. Zdajemy sobie sprawę, że po dzisiejszej śmierci wielu szwedzkich rodziców już postanowiło sprzedać motocykle swoich synów. Musimy jednak coś zrobić, aby nie zabijać tego sportu, aprzede wszystkim nie zabijać żużlowców. Musimy dokładnie przejrzeć przepisy i wprowadzić ostre kary za nieodpowiedzialną jazdę.

Awatar użytkownika
InDorka
Zawodowiec
Posty: 1134
Rejestracja: 25 kwietnia 2004, o 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Kenny Olsson nie żyje

#10 Postautor: InDorka » 9 czerwca 2007, o 01:05

W spokojnej Szwecji trzęsienie ziemi i biorą sie do roboty tuż po komunikacie ze szpitala.A u nas ,gdzie wypadków śmiertelnych było bez liku nic sie nie zmienia po kolejnej tragedii. Czy Krosno ma już bandę pneumatyczną choćby w planach ??
Na forum po takiej tragedii zapali się kilka świeczek,po roku uczci minutą ciszy pierwszą rocznicę i.............jedziemy dalej.Mało,że jedziemy,my wymagamy,aby wygrywali zawsze i wszędzie, w błocie,na dziurawych obcych torach,bo inaczej zaczynają się lamenty,że beztalencia,że amatorszczyzna,że to jest ich zawód i za nasze 15-20 zł mają jeżdzić tak widowiskowo jak Nicki.Juniorzy też muszą dorzucać punkty chociaż jeszcze niewiele potrafią.Ale muszą,bo inaczej krążą po forum,wyśmiewani jak Wrona i Bałabuch.Sędziowie też nie zawsze karzą za niebezpieczną jazdę,za "łokcie" za "nogi",za przedłużanie prostej.
Po każdym takim wypadku mam ochotę dać sobie spokój z kibicowaniem,zmienić dyscyplinę.Tylko jak to zrobić aby nie bolało i nie brakowało tak bardzo?
Jestem pod wielkim wrażeniem zaplanowanych zmian w Szwecji i tak sobie myślę,czy są tak szybcy dlatego,że bogatsi czy może ich wyobraźnia jest "lepsza gatunkowo".
~~~~~~~~
"Na pewno" pisze się naprawdę osobno, a "naprawdę" pisze się na pewno razem.
~~~~~~~~

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kenny Olsson nie żyje

#11 Postautor: Koper » 9 czerwca 2007, o 04:42

InDorka pisze:W spokojnej Szwecji trzęsienie ziemi i biorą sie do roboty tuż po komunikacie ze szpitala.A u nas ,gdzie wypadków śmiertelnych było bez liku nic sie nie zmienia po kolejnej tragedii. Czy Krosno ma już bandę pneumatyczną choćby w planach ??


Tak, ma. Mozesz poczytac o tym na ich stornie:
http://www.ksmkrosno.pl/news149.html

a nawet mozesz zasilić finansowo realizacje tych planów:
Stowarzyszenie Rozwoju Sportu w Krośnie
nr konta: 71 86 42 10 83 20 02 83 09 33 75 00 02
z dopiskiem „Bezpieczny tor”

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Kenny Olsson nie żyje

#12 Postautor: Czarek » 9 czerwca 2007, o 10:38

"Prawdopodobnie zmienimy też przepisy, być może poszerzymy tory i ustalimy limit prędkości
oraz wprowadzimy wiele innych elementów - powiedział Christer Gustavsson ze SVEMO."

Paru idiotów zniszczy ten sport, tak jak boks na olimpiadzie (obowiązkowe kaski). Przypominam, że na żużlu walczą ludzie, którzy dobrowolnie godzą się na takie ryzyko.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
InDorka
Zawodowiec
Posty: 1134
Rejestracja: 25 kwietnia 2004, o 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Kenny Olsson nie żyje

#13 Postautor: InDorka » 9 czerwca 2007, o 11:02

Koper-Oczywiście mogę dorzucić się do krosnieńskiej bandy,ale jak wiesz to niewiele zmieni.Banda to tylko jeden z elementów.Swój post pisałam w momencie,kiedy Twój kończył się na : ...."Prawdopodobnie zmienimy też przepisy, być może poszerzymy tory i ustalimy limit prędkości
oraz wprowadzimy wiele innych elementów - powiedział Christer Gustavsson ze SVEMO."
Problemy o których ja pisałam ------(w poszerzonym dziś cytowanym artykule) porusza wielka gwiazda Tony. Mnie najbardziej przeraża wywierana na zawodnikach presja, brutalna jazda i hasła "najważniejszy mecz-muszą wygrać".A jak przegrają to co? My pomarudzimy,że się nie udało,ale przy zachowaniu zdrowych zasad rywalizacji dla żadnego z tych chłopaków nie skończy sie swiat.
Dla mnie żużel to nie tylko jazda drużyny w najwyższej lidze.Po ostatnich wypadkach zmieni sie coś?Czy ci,którzy szydzą z Michaluka chociażby,(że za wcześnie przymyka gaz ,żeby bez redukowania prędkości wchodził z łuk nie patrząc czy zostawił miejśce przy bandzie -czy nie) nadal będą naciskać i stawiać mu wygórowane wymagania?
~~~~~~~~
"Na pewno" pisze się naprawdę osobno, a "naprawdę" pisze się na pewno razem.
~~~~~~~~

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4105
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Kenny Olsson nie żyje

#14 Postautor: papi » 9 czerwca 2007, o 11:18

wydaje mi się, że łączysz tu dwie różne sprawy - presję i krytykę. Wobec Maćka żadnej prsji nie ma, po prostu większość kibiców uważa, że jest on do tego sportu za słaby, nie ma charakteru, ale nikt też od niego nic nie wymaga. Natomiast samobójstwa czy jakieś szaleńcze wypadki zazwyczaj dotyczą zawodników bardzo utalentowanych, którzy nie sprostali wspomnianej presji, wyśigowi szczurów - Dados, Kurmański, Romanek, Olsson. Michalukowi nikt na złość nie chce robić, tylko że jak on jeździ - każdy widzi i wyraża swoją (najczęściej krytyczną) opinię.
Ostatnio zmieniony 9 czerwca 2007, o 11:26 przez papi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
InDorka
Zawodowiec
Posty: 1134
Rejestracja: 25 kwietnia 2004, o 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Kenny Olsson nie żyje

#15 Postautor: InDorka » 9 czerwca 2007, o 11:23

Do Czarka
Paru idiotów zniszczy ten sport, tak jak boks na olimpiadzie (obowiązkowe kaski). Przypominam, że na żużlu walczą ludzie, którzy dobrowolnie godzą się na takie ryzyko.

Widowisko,w którym karetka nie wyjeżdza na tor,a bokser nie leży na ringu w każdej rundzie to dla Ciebie jak czytam wyrzucone pieniądze.Na uprawianie tak kontuzjogennego sportu decyduja sie 14-15 letnie dzieciaki i jak od nich wymagać świadomości,że mogą nie wrócic do domu po zawodach.
Dlaczego nie zostałeś żużlowcem ,bokserem ? Lubisz emocje gdzie ryzykuje życiem,
ktoś inny,Ty sobie bezpiecznie oglądasz w fotelu .Czyżby ze strachu,że można stracić zbyt dużo?.Skoro najwięcej adrenaliny uwalnia Ci karambole i krew przenieś się na ring,gdzie odbywaja się walki psów ( i to szybko,bo możesz nie zdążyć).
~~~~~~~~
"Na pewno" pisze się naprawdę osobno, a "naprawdę" pisze się na pewno razem.
~~~~~~~~

Awatar użytkownika
InDorka
Zawodowiec
Posty: 1134
Rejestracja: 25 kwietnia 2004, o 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Kenny Olsson nie żyje

#16 Postautor: InDorka » 9 czerwca 2007, o 11:29

papi pisze:wydaje mi się, że łączysz tu dwie różne sprawy - presję i krytykę. Wobec Maćka żadnej prsji nie ma.......... Michalukowi nikt na złość nie chce robić, tylko że jak on jeździ - każdy widzi i wyraża swoją (najczęściej krytyczną) opinię.

Być może masz rację,że przestraszona ostatnimi wypadkami coś mylę.Ale czy dla ambitnego chłopaka,który nie ma jak doskonalic swoich umiejętnosci-a chce zasłużyc na pochwałę kibiców kpina nie działa jak wywieranie presji?
~~~~~~~~
"Na pewno" pisze się naprawdę osobno, a "naprawdę" pisze się na pewno razem.
~~~~~~~~

Czarek
Trener
Posty: 5251
Rejestracja: 16 marca 2004, o 10:50

Re: Kenny Olsson nie żyje

#17 Postautor: Czarek » 9 czerwca 2007, o 11:55

InDorka pisze:Do Czarka
Paru idiotów zniszczy ten sport, tak jak boks na olimpiadzie (obowiązkowe kaski). Przypominam, że na żużlu walczą ludzie, którzy dobrowolnie godzą się na takie ryzyko.

Widowisko,w którym karetka nie wyjeżdza na tor,a bokser nie leży na ringu w każdej rundzie to dla Ciebie jak czytam wyrzucone pieniądze.Na uprawianie tak kontuzjogennego sportu decyduja sie 14-15 letnie dzieciaki i jak od nich wymagać świadomości,że mogą nie wrócic do domu po zawodach.
Dlaczego nie zostałeś żużlowcem ,bokserem ? Lubisz emocje gdzie ryzykuje życiem,
ktoś inny,Ty sobie bezpiecznie oglądasz w fotelu .Czyżby ze strachu,że można stracić zbyt dużo?.Skoro najwięcej adrenaliny uwalnia Ci karambole i krew przenieś się na ring,gdzie odbywaja się walki psów ( i to szybko,bo możesz nie zdążyć).


Jak większość kobiet kierujesz się emocjami, a nie rozumem.
Gdzie ja napisałem, że pragnę wypadków i ofiar? Chodzi mi o to, że zbyt duża liczba zabezpieczeń zabije istotę tego sportu. Kto przyjdzie na zawody gdzie 4 facetów ścigających się na gumowych motocyklach przy minimalnych prędkościach ociera się o pluszowe bandy?
Niebezpieczeństwo jest częścią tego sportu, a zawodnicy na to się godzą. Poza tym wprowadzanie szalonych zabezpieczeń (np. bandy pneumatyczne na prostych, poszerzanie torów) to następne koszty, które uderzą w kluby, zawodników i kibiców.
Dyktator forum: Czarek ban na tydzień, reszta ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
InDorka
Zawodowiec
Posty: 1134
Rejestracja: 25 kwietnia 2004, o 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Kenny Olsson nie żyje

#18 Postautor: InDorka » 9 czerwca 2007, o 12:27

Czarek pisze:
Jak większość kobiet kierujesz się emocjami, a nie rozumem.

Nie zmienię już tego,nawet gdybym mogła nie chciałabym.
Gdzie ja napisałem, że pragnę wypadków i ofiar? Chodzi mi o to, że zbyt duża liczba zabezpieczeń zabije istotę tego sportu. Kto przyjdzie na zawody gdzie 4 facetów ścigających się na gumowych motocyklach przy minimalnych prędkościach ociera się o pluszowe bandy?

Proponujesz karykaturę żużla,przeginasz maksymalnie,nawet ja nie chciałabym tego oglądać...... :?
Niebezpieczeństwo jest częścią tego sportu, a zawodnicy na to się godzą.

Oczywiście,że tak.Równie niebezpieczna byłaby jazda samochodem ,gdybyśmy jeździli wszyscy widowiskowo ,tak jak lubimy wcisnąć gaz do dechy.Nie rezygnując z tych upodobań bierzemy jednak pod uwagę,że nie jesteśmy sami na szosie,że sa inni,że są drzewa.Żeby było jasne,tak myśłą nie tylko tylko kierowcy amatorzy,ale również kierowcy zawodowi.A żużlowiec jest również zawodowcem.
Poza tym wprowadzanie szalonych zabezpieczeń (np. bandy pneumatyczne na prostych, poszerzanie torów) to następne koszty, które uderzą w kluby, zawodników i kibiców
.

To lepiej aby kilku zginęło aby nas zadowolić ? W tym sezonie już dwa śmiertelne......jak przeliczyć te koszty? Wytłumacz to rodzinom tych,którzy zginęłi przez czyjąś brawurę.Poza tym bandy to uniknięcie tylko niektórych tragedii......przykładem wypadek Rafała Wilka.
Ja nie jestem za styropianowym kewlarem ani takimi bandami.Ja jestem za rozwagą i wymaganiami adekwatnymi do możliwości i umiejętności.Amen :?
~~~~~~~~
"Na pewno" pisze się naprawdę osobno, a "naprawdę" pisze się na pewno razem.
~~~~~~~~

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4105
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Kenny Olsson nie żyje

#19 Postautor: papi » 9 czerwca 2007, o 12:42

oboje macie po części rację, trzeba zrobić coś dla bezpieczeństwa bez względu na koszty, ale też robić to z rozwagą. Natomiast ograniczanie prędkości to jakaś paranoja. Żużel to wyścigi i robienie jakichkolwiek ograniczeń tego typu to totalny idiotyzm :? Może jeszcze zakazać wyprzedzania, bo to jest najczęstszą przyczyną wypadków :roll:

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kenny Olsson nie żyje

#21 Postautor: Koper » 9 czerwca 2007, o 18:58

InDorka pisze:Dla mnie żużel to nie tylko jazda drużyny w najwyższej lidze.
Dla mnie też nie i mysle ze dla wielu fanow na tym forum. Chodzilem na wszystkie mecze w extraklasie kiedy Motor walczyl z Hansem Nielsenem, Leigh Adamsem w swoich barwach, chodzilem na wszystkie mecze LKŻ kiedy broniliśmy sie aby nie byc czerwoną latarnia polskiego żużla (co sie udalo :wink: ) . Co do presji, ona byla jest i bedzie w sporcie, nie mozna jej zupelnie wyeliminowac, najwazniejsze aby zawodnicy czuli ze maja tez takich kibicow ktorzy sa z druzyna na dobre i na zle. Doskonale podkreslił to po ostatnim meczu Darek Śledź:
Dziękuje kibicom, którzy byli z nami. Dziś przyszli tylko najwierniejsi, ale to m.in. dzięki nim udało nam się ten mecz wygrać. Wiedzieliśmy po prostu, że jest, dla kogo się ścigać i że są tu kibice, którzy chcą oglądać żużel niezależnie od tego czy udaje nam się wygrywać czy nie. Pokazaliśmy, że potrafimy i chcemy, żeby ten żużel w Lublinie był.


Tak wiec kapitan naszej druzyny nic nie mowi o presji jaka mialby odczuwac od lubelskich fanow, ale przede wszystkim podrkesla ze czuł wsparcie, czuł ze ma dla kogo podejmować ryzyko niedlącznie zwiazane ze sciganiem sie na żużlu i wlasnie o to chodzi :!:

Co do wypowiedzi Stinga i Czarka w tym temacie, dokładnie tego samego zdania jest Tony Rickardsson:
Sporty motorowe, a zwłaszcza żużel są ryzykowne i wszyscy, którzy w nich biorą udział zdają sobie z tego sprawę. To co stało się w czwartek jest straszne, lecz jest to ostatni dzwonek przed podjęciem właściwych decyzji. Można polepszyć bezpieczeństwo na torach, ale samych motocykli nie można obudować klatkami antywypadkowymi jak samochody rajdowe ponieważ zniknie istota tego sportu. Jedyne co można zmienić to przepisy. Sędziowie powinni ostrzej reagować, a ostatnio wyraźnie przymykali oczy na wiele niebezpiecznych sytuacji i pozwalali na jazdę na całość. Tu przecież jednak chodzi o zdrowie i jak się gorzko przekonaliśmy dzisiaj też o życie - powiedział Rickardsson.

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kenny Olsson nie żyje

#22 Postautor: Koper » 10 czerwca 2007, o 07:18

Tutaj schemat tragicznego wypadku Szweda ktory zgodnie z relacjami swiadkow zdarzenia kilkakrotnie uderzył głową o bandę:
Obrazek
Obrazek
a później przekoziołkował z motocyklem i leżąc już na torze przestał się ruszać
Obrazek

Ponizej szwedzka lista dramatycznych zdarzen na torach z udzialem szwedzkich zawodnikow:
1989: Roland Dannö skadas i en olycka i Polen. Han vurpar, blir överkörd och blir förlamad i underkroppen.

1993: Jimmy Nielsen kör omkull och blir sedan påkörd. Gipsas från midjan och ner samt får nerver i ena axeln förstörda.

1994: Per Jonsson kör omkull vid en tävling i Polen. Han blir delvis förlamad och sitter i rullstol.

1996: Magnus Zetterström blir påkörd och ligger förlamad länge. Klarar sig mirakulöst och kör fortfarande elitseriespeedway.

2001: Tony Rickardsson kraschar och bryter nyckelbenet när han kör för VM-silver i England.

2002: Peter Karlsson kör ihop med en förare och blir sedan överkörd rakt över huvudet. Han klarar sig utan svårare skador.

2005: Luxo Stars Mikael Max kör ihop med Masarnas Antonio Lindbäck. Max flyger över staketet och blir liggande orörlig i närmare 40 minuter. Lårbensbrott konstateras.

2006: David Ruud skadas mycket allvarligt vid en tävling i Polen i slutet av juli. Han får svåra bäckenskador och är borta från tävling i närmare ett år.

2007: Robin Johansson kraschar våldsamt i en div 2-match, han förs till sjukhus där man konstaterar att 17-åringen blivit förlamad från bröstkorgen och neråt.

2007: Kenny Olsson kör in planket i hög hastighet under en allsvensk match mellan Vargarna och Valsarna. Han är medvetslös när han förs till sjukhus och de första rapporterna tyder på svåra skallskador. (TT)

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kenny Olsson nie żyje

#23 Postautor: Koper » 11 czerwca 2007, o 00:28


Ge(L)o
Trener
Posty: 3224
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Kenny Olsson nie żyje

#24 Postautor: Ge(L)o » 11 czerwca 2007, o 00:37

Żółtego trochę pociągnęło na wyjściu z łuku. Masakra :( Jak to niewiele trzeba do tragedii.

Koper
Trener
Posty: 5486
Wiek: 43
Rejestracja: 8 października 2004, o 00:48
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kenny Olsson nie żyje

#25 Postautor: Koper » 11 czerwca 2007, o 04:09

Wesoły chłopak:
http://www.youtube.com/watch?v=d16wWmUvroQ

Jako przedstawiciel żużla brał udział w Show sportów motorowych w Sztokholmie, drugi od lewej
http://www.hansen-motorsport.se/bilder/ ... ansson.jpg
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kenny Olsson (kask biały) na lini startu obok Steve'a Johnstona (kask niebieski):
Obrazek