Polska zwycięzcą DPŚ 2005!!

liga polska, ligi zagraniczne, GP
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4106
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

Polska zwycięzcą DPŚ 2005!!

#1 Postautor: papi » 14 czerwca 2005, o 20:23

co prawda jest jeszcze duzo czasu do tych zawodow, ale przed chwilą pojawił się skład kadry na DPŚ. W szerokiej kadrze znaleźli się: T. Gollob, D. Baliński, T. Chrzanowski, J. Hampel, P. Hlib, R. Holta, K. Kasprzak, J. Kołodziej, R. Kościecha, P. Protasiewicz, G. Walasek, K. Ząbik.
Przyznam szczerze, że sklad jest slabszy niz kilka lat temu. Rok temu był z wiadomych względow mocno eksperymentalny, natomiast 2 lata temu był naprawde mocny i szkoda, że nie udalo sie zdobyć medalu. Czekamy na medal od poprzedniego DPŚ w Polsce, choć po prostu nie mamy zawodnikow by to osiągnąć :x Skład jest wyrownany, ale pamiętam jak 2 lata temu byli w formie Ułamek, Bajer, Hampel, jeszcze na wysokim poziomie jeździl Gollob no i Protas troche slabiej, tyle ze on mial jakies problemy z dzieckiem chyba :roll: ale teraz trudno powiedziec czy nawiążemy walke. Obym się mylił i Polacy powalczyli na wlasnym terenie o jak najwyzsze cele, czas pokaze. Co Wy o tym sądzicie :?: :?: :!:
Ostatnio zmieniony 6 sierpnia 2005, o 22:12 przez papi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Soluk
Posty: 130
Rejestracja: 10 marca 2005, o 21:27
Lokalizacja: z Czechowa
Kontakt:

#2 Postautor: Soluk » 14 czerwca 2005, o 22:01

mnie zastanawia kandydatura Holty- czy ten zawodnik moze jezdzic w barwach polski skoro jeszcze nie tak dawno w SGP startowal jako reprezentant Norwegi? Sa jakies uregulowania prawne odnosnie takiej sytuacji? Niech ktos kto sie zna troche mi rozjasni, w innych dyscyplinach jest cos takiego ze jesli zawodnik reprezentowal inny kraj to po zmianie narodowosci nie moze reprezentowac innego. Teraz na temat wydaje mi sie ze tylko "atut wlasnego toru" :wink: przemawia na nasza korzysc chociasz po ostatnim GP i wystepie Hampelka i niezlej jezdzie chrzanowskiego mozemy liczyc sie w walce o medale a nie tylko statystowac w finale

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6067
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

#3 Postautor: grzesieck » 14 czerwca 2005, o 22:06

Zaraz zaraz, pare godzin temu ktos zalozyl taki sam temat, w ktorym nawet sie wpisalem...i co sie z tym tematem stalo? :?:
METHANOL ADVENTURE TEAM

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4106
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

#4 Postautor: papi » 14 czerwca 2005, o 22:35

Grzesieck - to Rickardson był autorem tego tematu, napisałem w nim, że zalozylem ten sam temat, tyle, że w bardziej odpowiednim dziale. Pewnie ktoryś z forumowej GTW ( :lol: ) go usunął :P
Co do Holty to nie znam dokladnie przepisow, ale wydaje mi się, że zawodnik może występować z 2 licencjami, a Holta ma wlasnie norweską i polską. W zależności od zawodow korzysta z licencji jednego badź drugiego kraju. Propozycje jego startów były od 2 lat, ale jakoś Rune sie nie spieszyl do podjęcia takiej decyzji. W tym sezonie nie startuje w GP więc chyba uznał, że przynajmniej w takich zawodach pościga się z całą światową czołówką :roll:

Awatar użytkownika
jas
Senior
Posty: 757
Rejestracja: 11 stycznia 2004, o 12:31
Lokalizacja: Lublin / Erie, PA
Kontakt:

#5 Postautor: jas » 14 czerwca 2005, o 22:55

ale Holta chyba w owej "szerokiej kadrze" jest od 2 lat, a w zawodach nie wystapil. mysle, ze podobnie bedzie w tym roku, chociaz z tego co wiem, to w tym roku powolania do owej kadry wygladaly inaczej (nie na zasadzie wypisania nazwisk najlepszych przez madrale z gksz, nie informujac zuzlowcow, ze sie na owej liscie znalezli). w tym roku w kadrze znalezli sie ci, ktorzy wyrazili na to chec i ochote, a takze podpisali cyrografy, wiec sytuacji jak w zeszlym roku z odmowa udzialu raczej nie bedzie. poza tym zawody beda w Polsce, wiec zawodnicy beda sie chcieli pokazac.

a co Holty - w imp startuje przeciez, wiec przeszkod pewnie nie ma, ale mam adzieje, ze nie wystapi.
Srodmiescie zawsze z MOTOREM!!!

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2828
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

#6 Postautor: Cz@rek » 14 czerwca 2005, o 23:45

W kadrze Polski może startować każdy zawodnik który posiada polski PASZPORT (licencja
danego kraju to za mało)..
Nie zgadzam się też ze stwierdzeniem że mamy słabszy skład w tym roku,
Gollob,Hampel,Holta ,Kasprzak czy Protasiewicz-naprawdę jest w kim wybierać.

Awatar użytkownika
grzesieck
Trener
Posty: 6067
Rejestracja: 22 maja 2003, o 19:59

#7 Postautor: grzesieck » 15 czerwca 2005, o 00:50

Mi sie sklad w tym roku wyjatkowo podoba, uwazam, ze nie ma tu zadnych przypadkowych zawodnikow, chociaz pewnie niektorzy bede sie spierac czy Balinski albo Kosciecha zasluzyli na miejsce w kadrze...

Gollob, Hampel, Pepe, Kasprzak, Holta, Chrzanowski....

mozna walczyc o zloto w tym roku :)
METHANOL ADVENTURE TEAM

Awatar użytkownika
kilar
Trener
Posty: 3008
Rejestracja: 7 lipca 2004, o 00:29
Lokalizacja: Lublin City

#8 Postautor: kilar » 15 czerwca 2005, o 00:52

Mamy bardzo dobry sklad jak na dzisiejsze warunki. J.Hampel - jego ostatni "wyczyn" w GP Anglii pokazuje, ze czuje sie juz lepiej po kontruzji i jest w takiej formie, ze moze powalczyc (skutecznie) z kazdym. T.Gollob rowniez bedzie mocnym punktem naszej druzyny, zaprocentuje jego duze doswiadczenie i wydaje mi sie, ze razem z Jarkiem bedzie sila napedowa Polski. Ciezko mi cos powiedziec o T.Chrzanowskim, gdyz jezdzi nierowno, ostatnio dobrze pojechal w GP i stac go na osiaganie takich wynikow w kazdym z tych zawodow. Walasek oraz Protasiewicz rowniez maja pojecie o zuzlu i wcale nie musza byc oslabieniem zespolu. Na pewno temu drugiemu byle wystepy w GP moga pomoc w walce z rywalami. O D.Balinskim nic nie powiem, moze sie na forum niedlugo wypowie jakis kibic z Leszna i opowie swoje przezycia zwiazane z widokiem na jazde tego zuzlowca :D :wink:.
Juniorow to mamy solidnych jak nigdy - Kolodziej, Kasprzak i Hlib (Zabik kontuzjowany pisza na SF) az niewiadomo kogo wystawic do biegu :) Powolanie do kadry to dla nich wielkie wyzwanie i okazja do pokazania sie z jak najlepszej strony.
Moim zdaniem mamy dosc wyrownany sklad w tym roku i jestesmy wstanie nawiazac walke z najlepszymi. Nie stoimi na straconej pozycji, tylko trzeba sie dobrze przygotowac do tych zawodow.


Pozdro

Awatar użytkownika
jas
Senior
Posty: 757
Rejestracja: 11 stycznia 2004, o 12:31
Lokalizacja: Lublin / Erie, PA
Kontakt:

#9 Postautor: jas » 15 czerwca 2005, o 10:31

Norweg z polskim paszportem wyraził chęć reprezentowania naszego kraju w Drużynowym Pucharze Świata. - Rozmawialiśmy z zawodnikiem i jego menedżerem, a w negocjacjach pośredniczyli działacze Włókniarza, gdzie obecnie startuje Holta. Napisaliśmy też list do norweskiej federacji. Prosimy w nim o zgodę na występ Holty w półfinale w Eskilstunie i później we wrocławskim finale - mówi wiceprzewodniczący GSKŻ Andrzej Haechne.


:? :? :? :roll: . czyli jak widze brak eliminacji do gp w tym roku moze spowodowac wystep Holty w polskiej reprezentacji. mi to sie osobiscie baaaaaaaardzo nie podoba i ma nadzieje, ze go Chomski nie wybierze do skladu.

moja 5tka:

Hampel, Gollob, Protasiewicz, Kasprzak, Walasek (ewentualnie Zabik)
Srodmiescie zawsze z MOTOREM!!!

Awatar użytkownika
Drabol
Szkółkowicz
Posty: 279
Rejestracja: 21 grudnia 2003, o 18:17
Lokalizacja: Wroclaw / Danmark
Kontakt:

#10 Postautor: Drabol » 15 czerwca 2005, o 15:36

Patrząc na to że finał odbędzie się we Wrocławiu...

1.Hampel - no commends :P
2.Protasiewicz - mimo wszystko
3.Gollob - niestety bez niego kadry sie nie da przefrosowac w oczach jego fanatykow
4.Walasek - na naszym torze nie podskoczy mu...nawet Crump.
5.Kasprzak/ZÄ…bik - obaj srednio z naszym torem ale w porownaniu z Kolodzieje - niebo a pieklo.

Holta? A co to za reprezentacja Polski? Mało mamy zawodników swoich? Po co te wielkie biegi juniorskie kiedy musimy sobie pomagac norwegiem z odzysku? Chrzanowski...w kadrze ok ale na final bym go nie zabieral bo nie ma co. Nasz tor to dla niego bariera nie do pokonania (przegral u nas z parą Andersen-Jamroży na 5:1 wiec co mu nawet do 5 zawodnika Szwecji...).

I na koniec moze zabrzmi to szwoninstycznie ale szkoda ze nie ma Gapińskiego...przecież on jest lepszy od Hliba czy innych powołanych a we Wrocławiu naprawde ciężko go pokonać. Błąd błąd błąd.
Er det mine chrome hearts? Den prestige jeg har?
der gør du ser på mig, som det genere dig.
Er det hvor jeg fra, der gør det så bizart?
Hans Andersen Racing Official Webiste -> http://www.Hans-Andersen.pl

Awatar użytkownika
sadychor
Kadrowicz
Posty: 1798
Rejestracja: 12 kwietnia 2005, o 16:16

#11 Postautor: sadychor » 15 czerwca 2005, o 16:37

Drabol pisze:1.Hampel - no commends :P


Mamy taki temat "English", to się tam nadaje jak nic do weryfikacji :wink: Przepraszam, czepiam się, ale to przez tą pogodę 8) . Skład dobry, popieram. Ale, powtarzając za patrykiem kilarem, SyFy donoszą o kontuzjach Ząbika i Walaska. Czy Hlib albo Kołodziej rzeczywiście tak cienko wypadają we Wrocławiu :?: A z Holtą to już jest totalnie egzotyczny pomysł, tak jak jego starty w IMP.

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4106
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

#12 Postautor: papi » 15 czerwca 2005, o 16:58

zobaczymy co bedzie z Holtą, ale zgadzam się, że sprawa jego "polskości" jest żalosna. Zawodnik zostaje IMP i kiedy dziennikarze proszą go o kilka słów po Polsku mówi: "jestem Polakiem" :!: Dla mnie to kpina i wszyscy powinni sie zastanowic nad dawanim paszportów tylko dzięki dojściom. O ile sie nie myle to ktos kto ma otrzymać polskie obywatelstwo musi być od 5 lat zameldowany w naszym kraju lub mieć współmałżonka pochodzącego z Polski. Holta nie spełnia tych warunków, a do tego na w "swoim" języku 2 słowa. Więc na jakiej podstawie został obywaletem Polski :roll: :roll:

rickardson

#13 Postautor: rickardson » 15 czerwca 2005, o 17:39

papi pisze:zobaczymy co bedzie z Holtą, ale zgadzam się, że sprawa jego "polskości" jest żalosna. Zawodnik zostaje IMP i kiedy dziennikarze proszą go o kilka słów po Polsku mówi: "jestem Polakiem" :!: Dla mnie to kpina i wszyscy powinni sie zastanowic nad dawanim paszportów tylko dzięki dojściom. O ile sie nie myle to ktos kto ma otrzymać polskie obywatelstwo musi być od 5 lat zameldowany w naszym kraju lub mieć współmałżonka pochodzącego z Polski. Holta nie spełnia tych warunków, a do tego na w "swoim" języku 2 słowa. Więc na jakiej podstawie został obywaletem Polski :roll: :roll:


Zgadzam się z tobą ale zauważ , że Holta skutecznie jeździ i stanowczo pomoże naszej kadrze... :twisted:

P.S Kto jedzie na DPÅš 2005??

Awatar użytkownika
papi
Trener
Posty: 4106
Rejestracja: 10 marca 2005, o 08:39
Lokalizacja: Lublin

#14 Postautor: papi » 15 czerwca 2005, o 18:05

rickardson pisze:Zgadzam się z tobą ale zauważ , że Holta skutecznie jeździ i stanowczo pomoże naszej kadrze... :twisted:

P.S Kto jedzie na DPÅš 2005??

ja nie napisałem, że jestem zdecydowanie przeciwny jego startom. Tylko nie podoba mi się to w jaki sposob dostał polskie obywatelstwo. Holta nie jest Polakiem i nigdy nie bedzie. Prawda jest taka, że pojedzie w DPŚ dlatego, że jak juz wspomnialem to dla niego jedyna w tym sezonie okazja by wystartować w zawodach z całą światową czołówką. Tylko, że gdyby naprawde mu zależało to wystartowalby rok i 2 lata temu, a nie teraz. Jednak zgadzam się z Tobą, że byłby świetnym uzupelnieniem skladu i nie powinno mu sie zamykać drogi :wink:

kylong
Junior
Posty: 387
Rejestracja: 25 października 2004, o 20:08
Kontakt:

#15 Postautor: kylong » 15 czerwca 2005, o 18:18

moim zdaniem z tym składem i z tą formą zawodników można o coś powalczyć
Nie odnajdzie więcej nas ta druga liga...!

Awatar użytkownika
Drabol
Szkółkowicz
Posty: 279
Rejestracja: 21 grudnia 2003, o 18:17
Lokalizacja: Wroclaw / Danmark
Kontakt:

#16 Postautor: Drabol » 15 czerwca 2005, o 19:46

sadychor pisze:[

Mamy taki temat "English", to siÄ™ tam nadaje jak nic do weryfikacji :wink: Przepraszam, czepiam siÄ™, ale to przez tÄ… pogodÄ™ 8) .


Naturalnie było to pisane umyślnie, aż taki zły mój Angielski nie jest :P

Czy Hlib albo Kołodziej rzeczywiście tak cienko wypadają we Wrocławiu :?:


Hlib średnio na jeża ale Kołodziej? Wyniki z ligi -

RUNDA DMP 2004: 16-5-2004

1 G.REMPAŁA 2 (1,-,1)
2 J.GOLLOB zastępstwo zawodnika
3 T.RICKARDSSON 14+1 (3,2,3,1,0,3,2*)
4 S.BURZA 1 (1,0,0,u/ns)
5 T.GOLLOB 11+2 (0,2*,1,2,1,2*,3)
6 M.REMPAŁA 8 (1,1,-,0,3,0,3)
7 J.KOŁODZIEJ 0 (t,0,0,0)


16 RUNDA DMP 2004: 8-8-2004

1 T.RICKARDSSON 12 (3,1,3,d2,2,3)
2 R.WARDZAŁA 0 (0,-,-,0,0)
3 J.GOLLOB 10 (2,3,0,1,1,3)
4 G.REMPAŁA 0 (0,d4,-,0)
5 T.GOLLOB 12 (3,3,1,3,1,1)
6 M.REMPAŁA 1 (1,0,0,-,0)
7 J.KOŁODZIEJ 0 (d4,d4)

ŚREDNIA RÓWNA 0,000 !!!
Er det mine chrome hearts? Den prestige jeg har?
der gør du ser på mig, som det genere dig.
Er det hvor jeg fra, der gør det så bizart?
Hans Andersen Racing Official Webiste -> http://www.Hans-Andersen.pl

rickardson

#17 Postautor: rickardson » 17 czerwca 2005, o 16:15

A tak w ogóle to nie sądzicie że zamiast Hliba albo Kościechy możnaby powołać Jagusia.Przecież jest o wiele skuteczniejszy od wspomnianej dwójki... :evil: :evil: :evil:

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3296
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

#18 Postautor: kdsz » 17 czerwca 2005, o 16:53

Jaguś już w zeszłym roku pokazał jak bardzo zależy Mu na reprezentowaniu kraju na arenie międzynarodowej.

Awatar użytkownika
Cz@rek
Trener
Posty: 2828
Rejestracja: 16 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: lublin

#19 Postautor: Cz@rek » 17 czerwca 2005, o 21:22

Przed Chomskim naprawde trudne zadanie-jeśli nie powoła Holty (a reprezentacja zanotuje
wpadkę) będą pretensje że go nie było.Jeśli go powoła a kadra odniesie sukces bedzie-
że mozna było i bez niego lub będzie niedosyt że to dzieki Holcie. I tak żle i tak niedobrze.
Ja bym go jednak chyba wziÄ…Å‚ ale do eliminacji w Szwecji przedewszystkim.
Choć zdaję sobie sprawę że każdemu zwodnikowi z kadry będzie zależało na starcie
szczególnie w finale, który napewno nie bedzie dla nich deficytowy a w razie sukcesu
naprawdę można skasować spore premie i to nie wyjeżdzając z kraju.

rickardson

#20 Postautor: rickardson » 23 czerwca 2005, o 08:15

To może będziemy pisac o co według nas może walczyć Polska?
Ja osobiście typuję złoto albo srebro , bo ewentualnie według mnie Australia ma szanse być przed nami chociaż ma słabą drugą linię...A w Szwecji sam Rickardson nie wyciągnie dobrego wyniku.

Awatar użytkownika
sadychor
Kadrowicz
Posty: 1798
Rejestracja: 12 kwietnia 2005, o 16:16

#21 Postautor: sadychor » 11 lipca 2005, o 00:03

No i mamy skład: Tomasz Gollob, Rune Holta, Krzysztof Kasprzak, Piotr Protasiewicz, Grzegorz Walasek i Jarosław Hampel(pobrane z SF)
Ja tam się pewnie nie znam na przepisach (zawieszenie KK), ale psychologicznie to mi się nie widzi Kasprzak i Holta w jednej ekipie. Pomijając kombinację norweską z Holcińskim, to nie wiem jak Rune zapatruje się na start w jednym teamie z "oprawcą" i jego ekipą. No i vice-versa. Krzyśkowi pewnie do dziś skóra się jeży po tym upadku. Pewnie profesjonalizm z patriotyzmem wezmą góre :? Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Obrazek
Lublin miastem specjalistów teoretyków pozostających w wiecznej opozycji

Awatar użytkownika
kdsz
Trener
Posty: 3296
Rejestracja: 1 kwietnia 2003, o 02:47

#22 Postautor: kdsz » 11 lipca 2005, o 08:23

sadychor pisze:Ja tam siÄ™ pewnie nie znam na przepisach (zawieszenie KK)
Zawieszony jest RK, ale przyznaję, że wydarzenia ostatnich dni bardzo ujemnie mogą wpłynąć na atmosferę w kadrze. Dlatego ja bym Holte wywalił :twisted:

Awatar użytkownika
Smirnek
Senior
Posty: 565
Rejestracja: 7 października 2004, o 20:49
Lokalizacja: Czechów!
Kontakt:

#23 Postautor: Smirnek » 11 lipca 2005, o 09:13

Wydaje mi się że na dzień dzisiejszy to jest nasz optymalny skład z którym można wywalczyć medal, są znane składy innych ekip?

Awatar użytkownika
jas
Senior
Posty: 757
Rejestracja: 11 stycznia 2004, o 12:31
Lokalizacja: Lublin / Erie, PA
Kontakt:

#24 Postautor: jas » 11 lipca 2005, o 10:01

olaboga... co w tym skladzie do jasnej anielki robi Holta? :evil: przeciez to chore, zeby w kadrze nie znalazlo sie miejsce dla chocby 1 z mlodych Tarnowian, ktorzy w zeszlym roku uratowali nam dupe w Anglii.

Kolodziej za Holte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Srodmiescie zawsze z MOTOREM!!!

meesha
Trener
Posty: 7575
Wiek: 43
Rejestracja: 30 marca 2004, o 23:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#25 Postautor: meesha » 11 lipca 2005, o 10:09

jas pisze:olaboga... co w tym skladzie do jasnej anielki robi Holta? :evil:
Jak to co, dumnie reprezentuje barwy swej ojczyzny :lol: Czyż nie jest indywidualnym mistrzem tego kraju :?: :?: :twisted:
Normalnie to by mnie to waliło (chociaż w złym kierunku... :wink: ) ale w obecnej sytuacji na linii Holta-Kasprzak to nie ma miejsca dla nich obu w kadrze. Przecież jak oni mają jechać w jednej drużynie :?: :?
T. Lorek: Gdyby ktoś obudził cię w środku nocy i zapytał: z czym kojarzy ci się Polska, to co byś odpowiedział?

H. Nielsen: Nie zdążyłbym przetrzeć oczu, a już mówiłbym o pierwszym występie w meczu ligowym w barwach Motoru Lublin. 1990 rok...